Results 1 to 7 of 7

Thread: Prima editie a Romanian PGA Open ProAm - 2011 - Selas Golf Club

  1. #1
    senior
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    168
    Reputatie
    1

    Prima editie a Romanian PGA Open ProAm - 2011 - Selas Golf Club

    Intre 03 si 05 Iunie 2011 s-a desfasurat " Romanian PGA Open ProAm 2011 " la clubul de golf Selas. La Pro a castigat Gabriel Iusan, acesta incheind parcursul de 36 de cupe la -7. A fost urmat de catre George Luta si Gabriel Toader. Din cei 46 de participanti l-am remarcat pe jucatorul olandez Jnritt Schreuder care dadea niste super lovituri, dar care nu stia terenul ca Luta si Iusan, acestia din urma fiind Pro la Selas Golf . Castigatorul de la amatori a fost Corstian Vasilescu . Detalii veti gasi pe site-ul clubului , precum si la PGA Romania ori pe youtube - Selas Golf.

    La echipe au mai luat medalii Cosmin Anghel, Lee Hu, Leo Maekiaho, Robert Blasius si altii.
    Selas si Timbark au fost sponsorii evenimentului.

  2. #2
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Felicitari! Eu am fost in Romania cateva zile chiar atunci... Poate as fi trecut un pic daca stiam din timp. Ca de jucat nu prea aveam timp. Sau poate se gasea...
    Ramine pe data viitoare!
    THE TRUTH IS OUT THERE

  3. #3
    junior
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Puerto de la Cruz
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    Felicitari pentru eveniment. Sunt sigura ca toti invitatii s-au simtit de minune. Nu e ultimul anul acesta, nu-i asa?

  4. #4
    senior
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    168
    Reputatie
    1

    Sigur vor mai fi.

    Afisam pe site tot programul pe anul asta si pe cel viitor. Asta cand ma intorc din concediu ...


    Quote Originally Posted by corina_jga View Post
    Felicitari pentru eveniment. Sunt sigura ca toti invitatii s-au simtit de minune. Nu e ultimul anul acesta, nu-i asa?

  5. #5
    senior
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    168
    Reputatie
    1

    Data viitoare ...

    M-ar fi bucurat sa joci. Nu am prea intrat pe aici deoarece sunt in Portugalia. Saptamana viitoare plec la Paris si dupa acerea la Londra pentru un meci de polo. Mai am concert Prince la Luxemburg si BB King la Roma si ma duc acasa. Intra pe You Tube - Selas Band 2011 sa vezi cum se joaca golful modern.
    Sper sa ne vedem curand.

    Quote Originally Posted by Dorin View Post
    Felicitari! Eu am fost in Romania cateva zile chiar atunci... Poate as fi trecut un pic daca stiam din timp. Ca de jucat nu prea aveam timp. Sau poate se gasea...
    Ramine pe data viitoare!

  6. #6
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Te salut din Franta, St. Cyprien , linga granita spaniola. Pe drum spre Biarritz peste 5 zile. BB king l-am vazut si ascultat la New Orleans intr-o camera de 10x10 m ! Uluitoare senzatie! Era mai 2001.
    THE TRUTH IS OUT THERE

  7. #7
    senior
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    168
    Reputatie
    1
    Scuze ca nu am intrat recent pe aici, dar am fost rupt dupa ce am revenit in tara. Se adunasera o gramada.
    Am pus Prince pe pagina mea de Facebook. Vezi Selas band pe You Tube. Bine , recunosc, eu sunt la acustica.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •