Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 62

Thread: Adio patinoar Flamaropol

  1. #22
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ice_girl View Post
    Din ce ai scris tu aici reiese ca noi avem fani
    scuze
    Quote Originally Posted by ice_girl View Post
    oricum in Romania patinajul nu va beneficia niciodata de atentia si mediatizarea de are parte fotbalul.
    Sigur are si statul partea lui de vina ca nu avem campioni la patinaj pt ca copii nu au fost si nu sunt incurajati sa practice patinajul, sa existe o baza solida de selectie ( sau probabil tu te ocupi de sondaje si statistici si a reiesit ca poporului roman ii lipsesc cu desavarsire talentele la patinaj artistic, daca e asa te rog sa faci publice datele, macar sa nu ne mai facem sperante ca vom avea si noi vreodata un campion sau o campioana mondiala la patinaj).
    Din congo pana in franta sau chile,se promoveaza performanta.Nimeni nu da 2 bani pe locul 22,35 sau 75.Lumea baga in seama doar pe castigatori.In romania, statul nu incurajeaza practicarea multor sporturi.De exemplu canotaj sau kaiac-canoe.Ti se pare ca exista o promovarea a canotajului? Nu.Totusi,la aceasta disciplina suntem campioni mondiali si olimpici.Pur si simplu avem talentul sa dam la vasla.
    Quote Originally Posted by ice_girl View Post
    In mod clar nu ti-e indiferent daca sala polivalenta va fi construita in locul patinoarului sau in locul cladirii Parlamentului, din moment ce sustii ca patinoarul e o ruina, un patinoar din care se ridica ceata.
    Ba da,imi este indiferent. Cand am vazut lacrimile pentru acesta patinoar, mi-am adus aminte de conditiile din acest patinoar.
    Quote Originally Posted by ice_girl View Post
    Si patinatorul de care vorbesti vezi ca se numeste BRIAN JOUBERT, nu jaubert boier cum l-ai numit tu, oricum din moment ce nu esti fan patinaj si nici nu intereseaza acest sport nu cred ca ar tb sa te preocupe asa mult daca vom avea sau nu ocazia sa-l vedem live pe Brian si pe alti patinatori ( doar daca nu vrei sa ne sponsorizezi sa mergem la un CE sau un CM
    Asa e,nu sunt fan baiatelului asta!Eu is old fashion.Uneori ma uitam la Elvis Stojko sau Yagudin.Patinatori,nu emo pe patine

  2. #23
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post

    Din congo pana in franta sau chile,se promoveaza performanta.Nimeni nu da 2 bani pe locul 22,35 sau 75.Lumea baga in seama doar pe castigatori.In romania, statul nu incurajeaza practicarea multor sporturi.De exemplu canotaj sau kaiac-canoe.Ti se pare ca exista o promovarea a canotajului? Nu.Totusi,la aceasta disciplina suntem campioni mondiali si olimpici.Pur si simplu avem talentul sa dam la vasla.

    Ba da,imi este indiferent. Cand am vazut lacrimile pentru acesta patinoar, mi-am adus aminte de conditiile din acest patinoar.

    Asa e,nu sunt fan baiatelului asta!Eu is old fashion.Uneori ma uitam la Elvis Stojko sau Yagudin.Patinatori,nu emo pe patine
    1). Asa e in alte tari se promoveaza performanta dar din pacate la noi nu e cazul oricum daca daca o echipa romaneasca trece de turul 3 preliminar din EL inseamna ca e o mare performanta dar daca un patinator in conditiile in care isi plateste singur tot fara nici un sprijin din partea Federatiei, se antreneaza pe banii lui si se claseaza pe locul 19 la CE inseamna ca mai mult nu poate, asta e nivelul lui, in schimb in Turcia ,de exemplu, daca un sportiv a reusit o performanta similara este invitat la tv si apare intr-o multime de ziare, este elogiat pt performanta lui. In sport nu conteaza doar castigatorii si medaliatii, conteaza si cei de la locul 3 in jos, care depun aceeasi munca ca si cei de pe locurile 1-3, se antreneaza la fel de asiduu, au aceleasi visuri si sperante, oricum sportul nu se rezuma doar la medalii, mai exista alte lucruri precum: fair-play, pasiune, dorinta de a continua si de a fi mai bun.
    2). Am zis eu ca te pricepi la statistici,ma bucur sa stiu ca avem talent la dat din vasle( binenteles ca stiu avem campioni mondiali si olimpici la acest sport, care au tot respectul si admiratia mea, ca fiecare sportiv de altfel, pt k fiecare prin munca lui realizeaza ceva impresionant), apropo ce alte talente mai avem, pt k m-ai facut curioasa
    3) Ma bucur ca esti solidar cu noi si ti-ai amintit de conditiile din patinoar, oricum madam Udrea ar putea sa te angajaze pe post de consilier pe probleme de sport in Bucuresti pt ca vad ca pricepi.
    4). Daca inainte ii urmareai pe Stoiko si Yagudin ar tb sa stii ca Brian Joubert e considerat urmasul lor dar sunt sigura ca nu e cazul. Oricum baietelul asta emo cum il numesti tu iti da clasa oriunde si oricand.
    Last edited by ice_girl; 5th June 2011 at 00:06.
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  3. #24
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    1) promovarea sportului tine si de resurse pe care le detine statul in cauza.e usor de zis ca in germania, statul sprijina popicele sau judo,atunci cand germania e motorul economiei UE.La noi, suntem vai de mama noastra dpdv economic...statul tre sa plateasca pensii si salarii,si nici astea mai nou nu e in stare,nu ma mira ca sportul e ignorat.cand ma refer la faptul ca lumea nu baga in seama decat castigatorii, e vorba de mass-media.evident ca federatiile nationale ofera premii si pentru cei care ocupa o pozitie intre primele 10, la o competitie de anvergura.turcia?pai da, poate pe posturile tv locale.ma indoiesc ca invita la tv publica, pe unu care a terminat pe locul 10.
    2.vezi pe google.com
    3.nu ma intereseaza cariera politica.
    4.te-ai gandit mult pana sa faci comparatie intre boier si mine?e ca si cum l-ai compara pe messi cu mine.iar compari mere cu pere...asa de mult iti plac cele 2 fructe?

  4. #25
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    1) promovarea sportului tine si de resurse pe care le detine statul in cauza.e usor de zis ca in germania, statul sprijina popicele sau judo,atunci cand germania e motorul economiei UE.La noi, suntem vai de mama noastra dpdv economic...statul tre sa plateasca pensii si salarii,si nici astea mai nou nu e in stare,nu ma mira ca sportul e ignorat.cand ma refer la faptul ca lumea nu baga in seama decat castigatorii, e vorba de mass-media.evident ca federatiile nationale ofera premii si pentru cei care ocupa o pozitie intre primele 10, la o competitie de anvergura.turcia?pai da, poate pe posturile tv locale.ma indoiesc ca invita la tv publica, pe unu care a terminat pe locul 10.
    2.vezi pe google.com
    3.nu ma intereseaza cariera politica.
    4.te-ai gandit mult pana sa faci comparatie intre boier si mine?e ca si cum l-ai compara pe messi cu mine.iar compari mere cu pere...asa de mult iti plac cele 2 fructe?
    1. Ciudat ca acum pe final de mandat s-au gasit bani sa se construiasca o sala polivalenta in Bucuresti, pana acum nimeni n-a stiut de acest proiect.
    Si da, respectiva sportiva din Turcia a fost invitata pe canalul national ( stiu acest lucru de la cineva din Turcia).
    2) Ms de pontul cu Google com. chiar vineri am examen la statistica si am de unde sa ma inspir
    3). Pacat ca nu te intereseaza politica pt k ai face cariera in domeniu
    4). Comparatia a fost evident una figurata ( nici nu avea cum sa fie altfel comparatia fiind o figura de stil) Chiar daca nu iti place absolut deloc de el ai putea macar sa-i scrii numele corect: Brian Joubert, nu cred k e chiar asa de greu, merita macar acest lucru
    P.S. Nu-mi plac nici merele si nici perele, eu ador lamaia
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,399
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Miruna1990 View Post
    Cum se spala bani, e simplu: construirea salii polivalente se va face cu bani de la stat, da? Vor supraevalua contractul, construirea ei va fi atribuita unei firme care va apartine nepotului/bunicii/matusii cuiva(evident pe criterii de "competenta"), lucrarea propriu-zisa va costa infinit mai putin si iata cum vor zbura banii sub o aparenta de legalitate.
    Inteleg, este o explicatie foarte coerenta, dar spalarea banilor este altceva, inseamna introducerea in circuitul financiar legal a unor sume de bani provenite din afaceri ilegale. Sau detinerea sau dobandirea de bani sau bunuri care provin din activitati infractionale - cum ar fi traficul de droguri.

    Nu cred ca are nimeni ceva de comentat ca se va investi intr-o sala polivalenta
    Eu asa am citit negru pe alb in unele postari, anume ca nimeni nu are nevoie de o sala polivalenta noua. Mi-or fi jucat ochii feste.

    De ce nu puteau construi o sala polivalenta in alt loc si sa lase patinoarul asa cum e
    Nu cred ca Flamaropol poate fi lasat asa cum e, conditiile de acolo sunt penibile pentru orice persoana care se respecta si pretinde ca locuieste intr-o capitala europeana. Plus ca patinoarul respectiv comporta cheltuieli serioase de intretinere si, pe de alta parte, nu produce absolut nimic. Sper ca vom avea si noi la Bucuresti un patinoar de care sa nu ne fie rusine si pe care sa se organizeze si concerte rock, asa cum procedeaza ungurii cu patinoarele lor, si nu numai ei.

    Foarte bine ca a venit aici si SwedishMafia ca sa vedem si noi cum gandeste o persoana care nu este fana a patinajului, altfel fanii acestui sport ar putea crede ca toata tara va plange daca va fi demolat Flamaropol si daca nu se va mai practica niciodata patinaj de performanta in Romania. Pana una alta, Federatia de hochei careia, din cate stiu, ii apartine patinoarul, tace chitic, nu?

    Oare cati fani adevarati ai patinajului au fost printre spectatorii de la Kings on Ice? Tebuie sa ma intreb fiindca am auzit in jurul meu comentarii de genul "Ai vazut ce simpatic a fost patinatorul ala mic?" Sa se fi referit la Denis Ten sau la Amodio? Sau "Cum a zis ca-l cheama pe cel blond, rusul?" Iar o doamna care a intrat in vorba cu mine in pauza mi-a spus ceva de genul "Plushenko degeaba s-a suparat ca Lambiel l-a invins la Vancouver, degeaba s-a suparat fiindca Lambiel este mai bun." Cand am corectat-o informand-o ca nu Lambiel a castigat Olimpiada ci un patinator american pe nume Evan Lysacek, m-a privit cu o totala neincredere, nu auzise niciodata de Lysacek, era clar, asa ca am invitat-o sa verifice informatia pe Internet. Chestia cu Internetul a convins-o si ce crezi ca mi-a spus in continuare? "'Marturisesc ca nu am urmarit Olimpiada personal, stiu de la mama ca a castigat Lambiel si ca sa fiu sincera, am venit la spectacol ca s-o mai scot pe mama din casa."

  6. #27
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Am vazut la realitatea pe vizer,care e presedintele Uniunii Europene de Judo(sper ca titulatura e corecta).In acest sfarsit de saptamana,la Buc se desfasoara etapa de cupa mondiala.Cred..In sfarsit.Competitia se desfasoara la Sala Polivalenta.Vizer a zis ca aceasta sala nu intruneste conditiile necesare pt o astfel de competitie,si ca spera sa se construiasca sali de sport in ton cu anul 2011.Mai este cineva care crede ca nu avem nevoie de-o arena in Buc?

  7. #28
    sport legend
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,046
    Reputatie
    1
    Cromatic, ai dreptate, am folosit termenul de spalare de bani in sens impropriu, dar raman la convingerea mea ca scopul acestei sali polivalente nu e imbunatatirea sportului romanesc ci o alta modalitate de a-si face campanie si de a mai fura ceva bani de la bugetul statului. Ca in final vor beneficia sportivii de ea, asta e un lucru bun, dar mai e pana atunci. Insa ai trunchiat mesajul meu si ai repetat ideea ca Flamaropol e o ruina si o rusine pentru romani. Ok, sunt de acord ca e intr-o stare jalnica, dar tot nu inteleg ce au merele cu perele, cu ce o sa ajute hockey-ul si patinajul artistic daca il desfiinteaza? Cu toti stim cum merg lucrurile in Romania si ca pana va fi gata noul complex si asta daca va fi, vor trece poate ani buni. Am subliniat ca in interesul sportivilor ar fi sa pastreze unicul patinoar, chiar daca e intr-o stare foarte proasta, pana cand va fi gata alternativa. Si dupa asta sa faca ce vor cu el, sa-l darame, nu mai conteaza.

  8. #29
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Miruna1990 View Post
    Cu toti stim cum merg lucrurile in Romania si ca pana va fi gata noul complex si asta daca va fi, vor trece poate ani buni.
    Probabil asa ai zis si cu stadionul Lia Manoliu.. Ti se pare c-au trecut ani buni?Acest stadion e o lucrare de amploare.

  9. #30
    sport legend
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,046
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    Probabil asa ai zis si cu stadionul Lia Manoliu.. Ti se pare c-au trecut ani buni?Acest stadion e o lucrare de amploare.
    E, avand in vedere ca au inceput cu demolarile prin 2007 ... hai ca nu vreau sa fiu Gica Contra Voi fi prima care recunoaste ca s-a inselat daca sala va fi gata intr-un termen rezonabil si la un pret rezonabil asa cum se lauda(nu ca la stadion, unde costul initial aproape s-a dublat in final).

  10. #31
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Costurile unei lucrari de amploare, tine si de cursul valutar.Evident ca cursul valutar nu s-a dublat in aceasta perioada,insa de obicei exista o diferenta intre costul initial si cel final al unei constructii precum stadionul in cauza.Cat priveste durata constructiei, trebuie tinut cont si de clima.La noi, din decembrie pana prin partie, toti pun jos harletul.

  11. #32
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cromatic View Post
    Inteleg, este o explicatie foarte coerenta, dar spalarea banilor este altceva, inseamna introducerea in circuitul financiar legal a unor sume de bani provenite din afaceri ilegale. Sau detinerea sau dobandirea de bani sau bunuri care provin din activitati infractionale - cum ar fi traficul de droguri.

    Eu asa am citit negru pe alb in unele postari, anume ca nimeni nu are nevoie de o sala polivalenta noua. Mi-or fi jucat ochii feste.

    Oare cati fani adevarati ai patinajului au fost printre spectatorii de la Kings on Ice? Tebuie sa ma intreb fiindca am auzit in jurul meu comentarii de genul "Ai vazut ce simpatic a fost patinatorul ala mic?" Sa se fi referit la Denis Ten sau la Amodio? Sau "Cum a zis ca-l cheama pe cel blond, rusul?" Iar o doamna care a intrat in vorba cu mine in pauza mi-a spus ceva de genul "Plushenko degeaba s-a suparat ca Lambiel l-a invins la Vancouver, degeaba s-a suparat fiindca Lambiel este mai bun." Cand am corectat-o informand-o ca nu Lambiel a castigat Olimpiada ci un patinator american pe nume Evan Lysacek, m-a privit cu o totala neincredere, nu auzise niciodata de Lysacek, era clar, asa ca am invitat-o sa verifice informatia pe Internet. Chestia cu Internetul a convins-o si ce crezi ca mi-a spus in continuare? "'Marturisesc ca nu am urmarit Olimpiada personal, stiu de la mama ca a castigat Lambiel si ca sa fiu sincera, am venit la spectacol ca s-o mai scot pe mama din casa."
    1. Termenul corect care ar tb folosit cred ca este cel de evaziune fiscala, dar indiferent cum se numeste tot nu are nici o legatura cu sportul, ci cu interesele meschine si aliantele de clan.
    2. Cand ai spus ca nimeni nu are nevoie de o sala polivalenta banuiesc ca te referi la mine, binenteles ca si Bucurestiul are nevoie de o sala polivalenta moderna dar nu inteleg de ce pretul tb sa fie singurul patinoar existent in Bucuresti. Oricum ma intreb de ce oare exact cu un an inainte de alegeri pe madam Udrea si pe cei din partid i-a pocnit brusc grija pt starea jalnica in care se gaseste sportul romanesc si pt conditiile deplorabile din anumite sporturi si s-au gandit ei asa ca Bucurestiul tb sa aiba o sala polivalenta comparabila cu alte capitale moderne.
    3. Nu ma indoiesc ca la KOI au fost si persoane care nu au avut nici o treaba cu patinajul dar au fost si f multi fani adevarati( care sigur stiu cine a castigat la Vancouver) , dovada fiind entuziasmul si bucuria cu care i-au primit in special pe Plushenko si Lambiel si faptul ca i-au aplaudat in picioare minute in sir. Ma gandesc ca daca Stephane Lambiel a spus ca "Vous etes incroyables" s-a simtit impresionat de primirea facuta si de faptul ca a vazut ca si in Romania are f multi fani.

    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    Am vazut la realitatea pe vizer,care e presedintele Uniunii Europene de Judo(sper ca titulatura e corecta).In acest sfarsit de saptamana,la Buc se desfasoara etapa de cupa mondiala.Cred..In sfarsit.Competitia se desfasoara la Sala Polivalenta.Vizer a zis ca aceasta sala nu intruneste conditiile necesare pt o astfel de competitie,si ca spera sa se construiasca sali de sport in ton cu anul 2011.Mai este cineva care crede ca nu avem nevoie de-o arena in Buc?
    Si pana acum de ce nu s-a gandit nimeni ca si Sala Polivalenta are nevoie de reparatii si de consolidari?

    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    Probabil asa ai zis si cu stadionul Lia Manoliu.. Ti se pare c-au trecut ani buni?Acest stadion e o lucrare de amploare.
    Normal ca a tb terminat la timp din moment ce in 2012 pe acest stadion se va juca finala EL, altfel ma indoiesc ca urmatorii 2 ani ar fi fost gata. Oricum si Oprescu va ramane in istorie prin 2 realizari marete care s-au finalizat in timpul mandatului sau: stadionul national si pasajul Basarab
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  12. #33
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    ice: lasa carpitul,ca la salile de sport nu merge cu datul a 2 lopeti de ciment si rezolvi treaba.sa faca alta sala.pana cand sa tot carpim sali care-s de pe timpul lui burebista..
    "daca", "parca", ce mai conteaza de ce s-au pus pe treaba?!e bine ca in tara fara autostrada, se face o arena precum lia manoliu.nicicum nu nimeresti cu cetateanul mioritic.cand se face ceva, de ce nu x, y,z.cand se construieste ceva, de ce nu sunt poze,de ce nu a,b,c.suntem o tara de plangaciosi...si mai ales cu o mentalitate de comunisti

  13. #34
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    ice: lasa carpitul,ca la salile de sport nu merge cu datul a 2 lopeti de ciment si rezolvi treaba.sa faca alta sala.pana cand sa tot carpim sali care-s de pe timpul lui burebista..
    "daca", "parca", ce mai conteaza de ce s-au pus pe treaba?!e bine ca in tara fara autostrada, se face o arena precum lia manoliu.nicicum nu nimeresti cu cetateanul mioritic.cand se face ceva, de ce nu x, y,z.cand se construieste ceva, de ce nu sunt poze,de ce nu a,b,c.suntem o tara de plangaciosi...si mai ales cu o mentalitate de comunisti
    Te las atunci pe tine cu mentalitate de capitalist sa comentezi cum sta treaba cu salile de sport si ce ar trebui facut sa ne mearga mai bine
    Foarte bine ca s-au pus pe treaba , din partea mea sa faca sali de sport in toate orasele patriei, conteaza doar ca atata timp cat politicul va fi implicat in economie, sport, etc nu ne va merge nicicand mai bine, din contra
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  14. #35
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Te-ai simtit cu musculita pe fustita?
    da
    Last edited by SwedishMafia; 5th June 2011 at 18:53.

  15. #36
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    Te-ai simtit cu musculita pe fustita?
    Tu te-ai simtit cu mentalitate de capitalist
    Stai linistit ca asta e ultimul meu post pe acest thread, ii las pe cei care stiu cu adevarat cum sta treaba in Romania sa-si dea cu parerea in continuare
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  16. #37
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    singura varianta NORMALA e ca sala respectiva sa fie multifunctionala si sa functioneze si ca patinoar

  17. #38
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    Te-ai simtit cu musculita pe fustita?
    da
    Am zis de ieri ca nu mai postez pe acest thread dar vreau doar sa-ti mai spun ca nu ma simt deloc cu "musculita pe fustita" pt faptul ca am pareri si opinii diferite de ale tale ca doar traim intr-o tara democrata unde fiecare e liber sa spuna ce gandeste si ce simte.
    P.S.Totusi daca nu se darama patinoarul pt a se construi sala polivalenta in locul lui sper sa nu plangi prea tare.
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  18. #39
    junior
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    115
    Reputatie
    1
    Am si eu o intrebare pentru domnul (sau doamna) cu mentalitate de capitalist: de ce spui ca nu murim fara 18 luni de gheata? N-ai inteles ca in acea noua sala NU va exista patinoar? Deci ramanem pentru totdeauna fara patinoar? Ce le spui fetitelor pentru care patinajul e viata lor? Ca o c.... politica vrea sa spele bani si sa-si tina PDL-ul congresele acolo? Nu cred ca inteleg, sunt prea mici. Stii ce inseamna o pauza in pregatirea unui sportiv? Habar n-ai si nici nu te intereseaza. Dar dai din gura ca asa te-a pus partidul. Daca nemernica asta o sa apuce sa-l darame fara sa construiasca unul mai mic de antrenament in prealabil, atunci asa va ramane acolo, o groapa, pentru ca nimeni nu va mai avea bani sa investeasca, iar gasca portocalie nu va mai fi la putere sa poata spala bani. Si uite asa distrugem si ceea ce de bine de rau avem, dar nu punem nimic in loc. Doar portretul doamnei udrea (cu u mic). Care tot nimic inseamna.

  19. #40
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    sonia,chestia aia care numesti "cap",te face sa crezi ca m-a pus partidul?il porti degeaba.
    ice girl: aha.

  20. #41
    junior
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    115
    Reputatie
    1
    Poate nu in mod direct. Dar stiu bine sa va spele creierele. Si nu stiu cum se face ca fix acum apari pe forumul de patinaj. si la intrebare nu mi-ai raspuns.

  21. #42
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Da,sonia,esti desteapta de bubui.Ai dreptate,am fost la sedintele PDL-ului...am fost fascinat de cuvintele idolului meu elenaaaaaaaaaaa udrea.Blondina in cauza,e un model in viata.Acum ca ti-am satisfacut dorinta de-a "prinde" un fan al pdl-ului, nu pot decat sa-ti urez la cat mai multe intuitii precum aceasta.
    Ai afirmat "Ce le spui fetitelor pentru care patinajul e viata lor? " ce-i cu tonul asta fatalist?Fetitele in cauza vor da in depresie sau se vor sinucide?Ma indoiesc.In intelepciunea ta, ai putea sa moderezi cuvintele.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •