Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 36

Thread: Onlinesport: Sezonul 2011-2012 Discutii, propuneri

  1. #1
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1

    Onlinesport: Sezonul 2011-2012 Discutii, propuneri

    Am deschis acest thread in speranta ca vom avea dialog cu administratia si ca vom hotari impreuna cum va fi noul sezon pe forum...cred ca daca vom hotari impreuna, in sezonul viitor nu vom mai avea sectiuni moarte pe extern... Cred ca ar trebui sa afle administratia cine se poate ocupa de fiecare campionat in parte...
    In mod cert anglia este campionatul favorit si va merge de la sine...
    Italia traieste doar cu vreo 2 derby-uri...ar trebui promovat mai mult acest campionat...
    Spania merge acceptabil...franta/germania slabut...trebuie sa schimbam aceste lucruri printr-un dialog cu administratia...este necoie de ceva nou in fiecare campionat...

  2. #2
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Propun ca fiecare campionat sa aibe minimum 2 moderatori..dar sa fie obligati sa se ocupe daca isi vor asuma responsabilitatea...fiecare etata sa fie promovata agresiv...
    Propun ca fiecare campionat important sa aibe concurs de pronostic...daca gasiti sponsor sa dati premii modice este perfect...daca nu, va garantez ca va merge si pentru distractie...astept o dezbatere...

  3. #3
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    voi scrie multe ideei aici...dupa ce vom incepe un dialog...dupa parerea mea daca te ocupi de ceva culegi imediat roadele...

  4. #4
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aLLiin View Post
    Propun ca fiecare campionat sa aibe minimum 2 moderatori..dar sa fie obligati sa se ocupe daca isi vor asuma responsabilitatea...fiecare etapa sa fie promovata agresiv...
    Propun ca fiecare campionat important sa aibe concurs de pronostic...daca gasiti sponsor sa dati premii modice este perfect...daca nu, va garantez ca va merge si pentru distractie...astept o dezbatere...
    Cu pop-up, bannere etc...

  5. #5
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Ce parere aveti si de promovarea unui meci (cu thread separat) din fiecare campionat important...

  6. #6
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    alliin@ abia ce se posteaza cateva mesaje pe etapa in fiecare thread al campionatelor respective ..nu cred ca o sa mearga, or sa fie niste threaduri absolut goale ..vezi la Germania care are un campionat f puternic si nu prea se posteaza

    si eu sunt de acord ca trebuie facut ceva,dar nu cred ca asta e solutia, insa ai dreptate in privinta moderatorilor

  7. #7
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Ma refeream doar la derby-ul etapei...poll,promovare,etc...si o chestie stranie cei mai activi de pe spania nu modereaza...iar liga2 are un baiat care nu s-a conectat din noiembrie...

  8. #8
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Vadimeeeee...tu auzi ce spune baiatul asta?
    Daca-ti aduci aminte bine,candva am discutat pe tema asta,ar cam trebui sa iei taurul de coarne si sa incerci a numi moderatori cu chef de viata.
    Daca doresti iti (re)aduc in fata ochilor o statistica cu cei care ar trebui sa modereze si n-au mai dat un clik pe OLS de foarte mult timp.Lasa-le dracu de reguli si de modificari,iti trebuie oameni care sa aduca un suflu nou.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  9. #9
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Bravo aLLiin.

  10. #10
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aLLiin View Post
    Ma refeream doar la derby-ul etapei...poll,promovare,etc...si o chestie stranie cei mai activi de pe spania nu modereaza...iar liga2 are un baiat care nu s-a conectat din noiembrie...
    care ?
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  11. #11
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Parca volp...sau ceva de genul...si avea si maxim 1500 postari...

  12. #12
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    Vadimeeeee...tu auzi ce spune baiatul asta?
    Daca-ti aduci aminte bine,candva am discutat pe tema asta,ar cam trebui sa iei taurul de coarne si sa incerci a numi moderatori cu chef de viata.
    Daca doresti iti (re)aduc in fata ochilor o statistica cu cei care ar trebui sa modereze si n-au mai dat un clik pe OLS de foarte mult timp.Lasa-le dracu de reguli si de modificari,iti trebuie oameni care sa aduca un suflu nou.
    dario, sunt multi care n-au mai dat pe ols de mult timp dar ei sunt inca albastrii

    referitor la sangele proaspat si eu cred ca e nevoie de el, dar in afara de 2-3 persoane ... cam lipseste

    ps. puteti sa ma faceti nebun dar eu as merge cu lord la moderare pe liga a II-a

    ps2. alin vrea, se implica dar exista un impediment la el (varsta) si vadim stie asta mai ales ca in trecut a avut ceva probele cu unii de varsta lui

  13. #13
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Ce varsta credeti ca am? Ce probleme?nu inteleg despre ce conflict este vorba...
    Eu vreau un loc frumos unde sa postez...nu imi doresc sa moderez...
    Ps legat de implicare,eu am fost capabil candva,pe alt site sa fac thread pentru fiecare meci de tenis...(era un concurs de pronostic)
    Ps2 NU M.AM GANDIT SA MODEREZ.

  14. #14
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Si eu credeam ca vom umple pagini cu dezbateri...off

  15. #15
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    alin, solutii sunt destule totul e sa se puna in practica

  16. #16
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aLLiin View Post
    Propun ca fiecare campionat sa aibe minimum 2 moderatori..dar sa fie obligati sa se ocupe daca isi vor asuma responsabilitatea...fiecare etata sa fie promovata agresiv...
    Propun ca fiecare campionat important sa aibe concurs de pronostic...daca gasiti sponsor sa dati premii modice este perfect...daca nu, va garantez ca va merge si pentru distractie...astept o dezbatere...
    Allin e buna ideea si e nevoie de asa ceva pe Extern. Ai idei de moderatori? Vrei sa moderezi si tu?

  17. #17
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    sa nuantez putin...
    Ma gandeam ca fiecare campionat sa aibe concurs de pronostic de genul 1x2/scor corect...fiecare etapa promovat un meci cu poll+promovarea etapei(chiar daca initial vorbim singuri,apoi se va aduna si lumea) cu rezultate,statistici,marcatori si tot tacamul...
    In spania propun sa se faca thread pentru fiecare meci de-a lui real madrid si barcelona...pentru ca acolo se nasc pasiuni foarte mari...
    O sa am si prropuneri de moderatori...
    Ps acum nu pot...dar pana incepe sezonul,m-as putea gandi sa ma alatur daca intr-adevar as fi dorit...

  18. #18
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    red-bull red-bull is offline
    Moderator
    Last Activity: 11th December 2010 23:52


    Pe asta nu-l faceti admin ?

  19. #19
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    hamsterutz
    Moderator
    Send Message User Lists
    Last Activity: 5th November 2010 03:17

    astia sunt de inteles dar sunt unii pe aici care nau mai scris vreun mesaj pe sectiunea unde sunt moderatori de peste 3-4 lunii

  20. #20
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    lasa-l pe hamsterutz in pace. poa' imi mai da si el acces pe RA. de ce esti rau?

  21. #21
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    daca vrei acces pe RA spune ca-ti dau parola de la clona

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •