Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 134

Thread: programele patinatorilor pt 2011-2012

  1. #1
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1

    programele patinatorilor pt 2011-2012

    Programele patinatorilor pt sezonul 2011-2012

    Tomas Verner
    SP: Carmina Burana (version Hip-Hop) ( suna f interesant si stiindu-l pe Tommy sunt sigura k va iesi un program super)
    LP: "Sing Sing Sing" de Benny Goodman + "La vie en rose" par L.Armstrong
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  2. #2
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  3. #3
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Jeremy Abbott :
    Short: Swing medley including bei mir bist du schoen & sing sing sing choreographed by Buddy & @BenjiSchwimmer
    Long: Exogenesis: Symphony, Part 3 by Muse. Choreographed by Yuka Sato and Jeremy Abbott
    Abia astept sa-l vad pe "Jery" patinad pe muzica celor de la Muse!

    Zhang/Zhang's:
    SP:vampire
    LP: Spartacus
    choreographed by Lori [Nichol]

    Caroline Zhang:
    SP: The Rushing Wings of Dawn
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  4. #4
    manager JoannaStrange's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    wild west
    Posts
    281
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ice_girl View Post
    Abia astept sa-l vad pe "Jery" patinad pe muzica celor de la Muse!
    Oai,Muse!!!Super tare,sunt foarte curioasa de program!
    “It is not the brains that matter most, but that which guides them -- the character, the heart, generous qualities, progressive ideas.”-F.M. Dostoievski

  5. #5
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    Grant Hochstein
    sp - Claire de lune.

    Stephen Carriere
    SP - Louis Armstrong, La Vie En Rose and "Mack the Knife."
    FS - Swan Lake

    Alexander Johnson
    SP - "O mio babbino caro,"
    FS - the Khachaturian ballet Gayane

    Wesley Campbell
    SP - Rodrigo's "Concierto de Aranjuez."
    LP - The Mission.

    Ashley Wagner
    SP – Pollack
    Chreographer – Phillip Mills
    FS – Black Swan
    Chreographer – Phillip Mills
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  6. #6
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Elizaveta Tuktamysheva 9 July 2011 Mishin Mission Gala
    http://www.youtube.com/watch?v=7Z0lF...eature=related

    Artur Gachinsky 9 July 2011 Mishin Mission Gala
    http://www.youtube.com/watch?v=TEnTNMDThak&NR=1
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tracoromana View Post
    Elizaveta Tuktamysheva 9 July 2011 Mishin Mission Gala
    http://www.youtube.com/watch?v=7Z0lF...eature=related

    Artur Gachinsky 9 July 2011 Mishin Mission Gala
    http://www.youtube.com/watch?v=TEnTNMDThak&NR=1
    Sa apas pe Like sau pe Dislike, ce ma sfatuiesti?

  8. #8
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cromatic View Post
    Sa apas pe Like sau pe Dislike, ce ma sfatuiesti?
    Eu am trecut de la dislike la like si invers de cateva ori. Cred ca voi astepta sa le vad in competitii.

  9. #9
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SimonaB View Post
    Eu am trecut de la dislike la like si invers de cateva ori. Cred ca voi astepta sa le vad in competitii.
    Deocmdata sunt niste schite de programe; mai e pana la toamnă.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  10. #10
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tracoromana View Post
    Deocmdata sunt niste schite de programe; mai e pana la toamnă.
    Evident, e abia prima oara cand le prezinta, nu au cum sa mearga ca unse.
    Aici se vad mai bine:



    Si alte doua eleve ale lui Mishin pe care le vom vedea probabil la juniori:

    Last edited by SimonaB; 13th July 2011 at 13:16.

  11. #11
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ice_girl View Post
    Programele patinatorilor pt sezonul 2011-2012

    Tomas Verner
    SP: Carmina Burana (version Hip-Hop) ( suna f interesant si stiindu-l pe Tommy sunt sigura k va iesi un program super)
    LP: "Sing Sing Sing" de Benny Goodman + "La vie en rose" par L.Armstrong
    La Tomas programele intotdeauna suna promitator si sunt deobicei programe f bune, dar de multe ori executia lasa de dorit. Sper ca sezonul asta sa fie diferit totusi
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  12. #12
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    carmina burana, varianta hip-hop? singurul motiv pt care nu am fugit din fata calculatorului cand am vazut asta, e ca daisuke mi-a demonstrat ca poate, dar totusi mi-e frica.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,046
    Reputatie
    1
    Elizaveta pregateste 3A in programul liber!! Bravo ei, sper din suflet sa ii reuseasca, ar fi o mare realizare pentru ea. Imi amintesc ce frumos arata 3A al ei in antrenamente dar e cu totul alta mancare de peste sa reusesti aceasta saritura in program, in fata publicului, ceea ce ma face sa o respect si mai tare pe Mao pentru indarjirea ei de a ateriza constant aceasta saritura( de 3 ori, curat, la olimpiada )
    Programul, desi este clar nefinalizat, nu imi place, mult mai slab decat cel de anul trecut. Insa la fel mi se parea la inceputul sezonului trecut programul ei scurt iar pe parcursul sezonului mi-am schimbat parerea.(la mondialele de juniori, la programul scurt, Liza a fost de departe cea mai buna, chiar daca punctajul nu a fost pe masura). O sa astept varianta finala( eu inca sper ca rusii vor angaja un coregraf mai bun in tabara lui Mishin. Mishin este un antrenor exceptional ce ii invata pe elevii lui o tehnica impecabila dar din pacate coregrafia lasa mult de dorit. Nu pricep de ce nu isi baga coada Tarasova si aici, daca la Zhulin i-a mers!)
    Mini Plushy trebuie sa arate neaparat mai multa personalitate pe gheata daca vrea sa mai urce pe podiumul mondial(sau sa se roage sa rateze adversarii). Programul lui este banal in opinia mea.
    Imi place tare mult de Daria Medvedeva, a fost foarte buna in sezonul 2009-2010 dar prea mica pentru JGP iar anul trecut a fost catastrofal din cauza unei accidentari. Mi se pare mai matura pe gheata si miscarile ei sunt mai finisate decat ale Elizavetei. Pacat ca nu are sariturile ei. Iar micuta Natalia Ogoreltseva este adorabila!

  14. #14
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Miruna1990 View Post
    Elizaveta pregateste 3A in programul liber!! Bravo ei, sper din suflet sa ii reuseasca, ar fi o mare realizare pentru ea. Imi amintesc ce frumos arata 3A al ei in antrenamente dar e cu totul alta mancare de peste sa reusesti aceasta saritura in program, in fata publicului, ceea ce ma face sa o respect si mai tare pe Mao pentru indarjirea ei de a ateriza constant aceasta saritura( de 3 ori, curat, la olimpiada )
    Programul, desi este clar nefinalizat, nu imi place, mult mai slab decat cel de anul trecut. Insa la fel mi se parea la inceputul sezonului trecut programul ei scurt iar pe parcursul sezonului mi-am schimbat parerea.(la mondialele de juniori, la programul scurt, Liza a fost de departe cea mai buna, chiar daca punctajul nu a fost pe masura). O sa astept varianta finala( eu inca sper ca rusii vor angaja un coregraf mai bun in tabara lui Mishin. Mishin este un antrenor exceptional ce ii invata pe elevii lui o tehnica impecabila dar din pacate coregrafia lasa mult de dorit. Nu pricep de ce nu isi baga coada Tarasova si aici, daca la Zhulin i-a mers!)
    Mini Plushy trebuie sa arate neaparat mai multa personalitate pe gheata daca vrea sa mai urce pe podiumul mondial(sau sa se roage sa rateze adversarii). Programul lui este banal in opinia mea.
    Imi place tare mult de Daria Medvedeva, a fost foarte buna in sezonul 2009-2010 dar prea mica pentru JGP iar anul trecut a fost catastrofal din cauza unei accidentari. Mi se pare mai matura pe gheata si miscarile ei sunt mai finisate decat ale Elizavetei. Pacat ca nu are sariturile ei. Iar micuta Natalia Ogoreltseva este adorabila!
    Si eu m-am calmat cand mi-am amintit ca la inceput nu mi-a placut deloc SP-ul Lizei de anul trecut dar pana la urma a iesit foarte bine si i-a adus rezultate bune.
    Programul lui Artur, desi banal, e mai bun decat cel de anul trecut, ceea ce e un pas inainte. Parca nu mai seamana cu Plushy atat de mult, am ras de cineva care zicea pe un forum ca acum este mini PlushyYagudinKulikWeir.
    Imi plac mult piruetele celor doua fetite, abia astept sa le vad la junioare.

  15. #15
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Iulya View Post
    La Tomas programele intotdeauna suna promitator si sunt deobicei programe f bune, dar de multe ori executia lasa de dorit. Sper ca sezonul asta sa fie diferit totusi
    Asa e, la Tomas programele si costumele sunt f frumoase dar din pacate mai tot timpul o da in bara la executie. Si eu ca sezonul viitor sa aiba niste programe executate fara greseala

    Ksenia Makarova
    SP- Yann Tiersen, unknown piece
    LP- "Some Like it hot"/"Gentlemen Prefer Blondes"

    Anais Morand/Tim Leemann:
    One program to music from "Cirque du Soleil"

    Maylin Hausch/Daniel Wende:
    SP: "Music Is My First Love" (John Miles)
    FS: Soundtrack from "Your Highness"

    Nelli Zhiganshina/Alexander Gazsi:
    SD: "Rumba d'Amour" (new version)
    FD: Soundtrack of "Romeo and Juliet"
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,046
    Reputatie
    1
    http://web.icenetwork.com/skaters/de...d=38007&mode=P

    Davis/White:

    2012 Season Notes
    SD Music: "Batucadas" by Mitoka Samba, "Life is a Carnival" by various artists and "On The Floor" by Jennifer Lopez
    FD Music: Music from La Strada by Nino Rota

    Opinii? Eu cred ca programul lor liber va fi infinit mai bun decat cel de anul trecut, dar m-am cam saturat de La Strada. Si nu cred ca imi va placea mai mult decat La Strada lui Takahashi

  17. #17
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Miruna1990 View Post
    http://web.icenetwork.com/skaters/de...d=38007&mode=P

    Davis/White:

    2012 Season Notes
    SD Music: "Batucadas" by Mitoka Samba, "Life is a Carnival" by various artists and "On The Floor" by Jennifer Lopez
    FD Music: Music from La Strada by Nino Rota

    Opinii? Eu cred ca programul lor liber va fi infinit mai bun decat cel de anul trecut, dar m-am cam saturat de La Strada. Si nu cred ca imi va placea mai mult decat La Strada lui Takahashi
    Mai e un program La strada care mie mi-a placut la vremea respectiva: Suzana Rakamo si Petri Koko (FIN) 1994
    http://www.youtube.com/watch?v=KopcVIyZe_w

    Aaaaa, dar m-am saturat si eu de unele muzici. Chiar mi-am aruncat o privire pe alte forumuri care anunta noile programe si am vazut cam aceleasi muzici: vreo 3 Swan Lake-uri, vreo 2 Romeo si Juliet, vreo 2 Spartcus, o Tosca, un Sviridov, Adagio - of course. Un punct bun e ca n-am prea vazut tangouri. Ba, pardon! Cred ca Evan Lysacek are Tango de Roxanne.

    Anul trecut 2010/2011 am avut curiozitatea sa vad cate tangouri sunt, si nu ma refer numai la SD:
    Tango Jalousie by Jacob Gade
    Tango by Alfred G. Schnittke
    (2) Invierno Porteno by Astor Piazzolla Daisuke,
    Verano Porteno by Astor Piazzolla
    Viejos Aires by Ensemble Nuevo Tango
    Assassin's Tango (from "Mr. and Mrs. Smith" soundtrack) by John Powell shawn
    Oblivion by Astor Piazzolla Catleen/John
    (5)Tango de los Exilados by Walter Taieb and Vanessa Mae
    Il Postino (soundtrack) by Luis Bacalov
    Payadora (Forever Tango) by Lisandro Adrover
    Recuerdo (Forever Tango) by Lisandro Adrover)
    (2) El Tango de Roxanne (from Moulin Rouge soundtrack) hausch/wende
    Tango: Schenkst du beim Tango mir dein Herz by Dajus Bela
    (2) Tango
    Tango: El Choclo by Angel Villoldo
    Tango: Building the Bullet by Louis Bacalov
    Libertango performed by Bond
    Cell Block Tango (from "Chicago" soundtrack)
    Tango Kore
    Last edited by Tracoromana; 3rd August 2011 at 10:13.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  18. #18
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Kaitlyn Weaver and Andrew Poje: SD- "Historia de un Amor ( Rumba) and "Batacuda" ( Samba)
    FD: "Je suis malade" by Lara Fabian (special arrangement by Karl Hugo)
    Melodia de la FD imi place im mod deosebit si sper ca si programul sa fie pe masura ( la CM din acest acest an m-au impresionat intr-un mod f placut, sper ca si sezonul viitor sa se intample acest lucru)
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Ciudata alegere muzicala pentru Weaver/Poje avand in vedere ca una dintre cerintele ISU pentru FD este ca tema aleasa sa aiba efect inaltator. Dar poate ca cine e bolnav in povestea respectiva se va insanatosi pana la sfarsitul programului si astfel efectul inaltator va fi asigurat.

    Nathalie si Fabian invatandu-si dansul scurt.

    http://www.youtube.com/watch?v=0iR_eQyJdh4

    La FD au o tema egipteana din cate am inteles.

    Se zvoneste ca si una dintre echipele ruse va patina FD-ul pe La Strada, dar nu se stie inca daca este vorba despre B/S sau I/K.

  20. #20
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cromatic View Post
    Ciudata alegere muzicala pentru Weaver/Poje avand in vedere ca una dintre cerintele ISU pentru FD este ca tema aleasa sa aiba efect inaltator. Dar poate ca cine e bolnav in povestea respectiva se va insanatosi pana la sfarsitul programului si astfel efectul inaltator va fi asigurat.

    Nathalie si Fabian invatandu-si dansul scurt.

    http://www.youtube.com/watch?v=0iR_eQyJdh4

    La FD au o tema egipteana din cate am inteles.

    Se zvoneste ca si una dintre echipele ruse va patina FD-ul pe La Strada, dar nu se stie inca daca este vorba despre B/S sau I/K.
    Mie cerinta ISU cu efectul inaltator a muzicii mi se pare sincer o prostie, ce daca muzica nu are un efect inaltator inseamna ca nu e o muzica buna sau patinatorii nu o interpreteaza corespunzator, oricum probabil vor exista multe programe pe aceasi muzica. "Je suis malade" mi se pare o melodie care produce emotie, reuseste sa te impresioneze si sunt sigura ca Katlyn si Andrew vor reusi sa produca si un efect inaltator asa cum vor mai marii ISU.
    In alta ordine de idei abia astept sa-i vad pe Nathalie si Fabian patinand pe muzica orientala si m-am cam saturat de la "La Strada"
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Consultanta pentru dansurile de societate - ceea ce in engleza se numeste ballroom dance - a echipei Krylova/Camerlengo este Anna Trebunskaya care a dansat cu Evan Lysacek in Dancing with the Stars.

    Iat-o aici lucrand cu Nathalie/Fabian.

    http://www.facebook.com/video/video.php?v=1689938307041

    Iar aici cu un grup mai mare in care i-am recunoscut doar pe Weaver/Poje - in partea dreapta a ecranului.

    http://www.facebook.com/video/video.php?v=1690461400118

    Uuuu, ce bine arata Andrew.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •