Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 127 to 134 of 134

Thread: programele patinatorilor pt 2011-2012

  1. #127
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,399
    Reputatie
    1
    Despre Aliona/Robin spun doar atat deocamdata, din nou au o coregrafie mai complexa decat Volosozhar/Trankov.

    Probabil ca S/S intentioneaza sa ramana in competitii pana la Soci inclusiv si categoric se vor califica, iar V/T au declarat ca vor sa se retraga dupa Olimpiada. Prin urmare nu vad cum ar putea sa lucreze cu Ingo Steuer desi ar fi foarte bine sa o faca.

    Draguti Capellini/Lanotte. Dansul liber il vor face pe La Strada, dar nu Morozov le-a ales tema, acum Morozov este doar antrenorul lor part-time, lucreaza cand si cand cu el.

  2. #128
    sport legend
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,046
    Reputatie
    1
    Carolina Kostner:

    Music Short Program / Short Dance as of season 2011/2012
    Allegretto from Trio No. 2 by Dmitri Shostakovich

    Music Free Skating / Free Dance as of season 2011/2012
    Concerto No. 27 by Wolfgang Amadeus Mozart

    Sunt un pic dezamagita de alegerile ei muzicale, simt ca "a mers la sigur". Mi-ar fi placut sa vina cu ceva complet iesit din tipare cum a fost programul ei scurt pe Riders on the storm(varianta jazz). Dar astept sa ii vad programele pana sa imi fac o opinie

  3. #129
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,399
    Reputatie
    1

  4. #130
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1

    Asta e costumul pentru concurs?????

  5. #131
    sport legend IleK's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Buzau
    Posts
    849
    Reputatie
    1
    Probabil ca nu, am vazut ca marea majoritate se prezinta cu alte costume la concursurile internationale. A aparut si LP ul. Adelina pare schimbata, parca mai inalta si nu stiu daca nu cumva si-a pierdut sariturile cu care s-a impus ca junioara. Nu a sarit in niciunul din programe 3lutz-3T iar la lung a ratat 2A-3T.

  6. #132
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IleK View Post
    Probabil ca nu, am vazut ca marea majoritate se prezinta cu alte costume la concursurile internationale. A aparut si LP ul. Adelina pare schimbata, parca mai inalta si nu stiu daca nu cumva si-a pierdut sariturile cu care s-a impus ca junioara. Nu a sarit in niciunul din programe 3lutz-3T iar la lung a ratat 2A-3T.
    Da, a crescut in ultima perioada plus ca a fost accidentata. Sper sa o ia usurel si sa sara combinatia de triple in competitiile importante.
    Nu imi place insa LP-ul ei, este foarte saracacios pe langa cel al lui Mao.

  7. #133
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,399
    Reputatie
    1
    S-ar putea sa fie totusi costumul permanent al Adelinei fiindca pare un costum tematic, adica special conceput pentru program. Dar daca are bani, sigur ca isi poate comanda alt costum.

    Adelina a devenit o patinatoare puternica si atletica, asa ca genul ala de program si tipul ala de costum mi se par potrivite pentru ea. Nu o consider o lirica sau o romantica.

  8. #134
    sport legend
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,046
    Reputatie
    1
    Poate au fost doar emotiile de concurs de vina, la un test skate anterior de acum vreo saptamana sau doua nu a avut probleme cu sariturile, a reusit in ambele programe 3Lz-3L. La programul scurt a vrut sa sara 3L dupa 3 Lz dar s-a razgandit fix in ultima clipa, s-a observat lucrul acesta.(poate nu s-a simtit confortabil la aterizare). Sariturile ei au ramas la fel de inalte si a lucrat la piruete. A si crescut foarte mult fata de anul trecut, eu i-as mai da timp sa se obisnuiasca cu schimbarile prin care trece corpul ei. Ceva in prezentarea ambelor programe mi s-a parut putin stangaci. Rochia de la LP imi place tare mult dar programul in sine este dezamagitor. Muzica trece complet pe langa ea, parca nici nu o aude(si e pacat pentru ca la SP da dovada ca simte muzica si o poate interpreta). Costumul ei de la SP nu imi place, nu o avantajeaza deloc. Trebuie sa ai o postura perfecta pentru a arata bine patinand in pantaloni pe gheata, ceea ce momentan ei ii lipseste. Sunt tare curioasa cum va fi notata la GP. Momentan eu pariez pe succesul Lizei in acest sezon

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •