Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 134

Thread: programele patinatorilor pt 2011-2012

  1. #64
    sport legend
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,046
    Reputatie
    1
    Doar SP-ul Kseniei Makarova este coregrafiat de Ilia.(un program care chiar imi place sa fiu sincera). LP-ul este coregrafiat de Olga Glinka. Nu imi place deloc programul, este un mare esec
    Adelina Sotnikova va patina pe Liebestraum(nu stiu daca s-a mai postat). Va fi interesanta comparatia intre programul ei si el al lui Mao. Cam ciudata ideea Tarasovei sa ii dea Liebestraum Adelinei dar sa vedem, poate va fi un program frumos. Adelina are nevoie de programe mai complexe, anul trecut programul ei liber avea 5 sarituri una dupa alta fara nimic intre ele.
    I/K au anuntat ca ceea ce au patinat a fost un program de gala ce continea anumite elemente din programul lor liber.
    Toata lumea de pe forumurile internationale este in extaz cu noul FD al cuplului Ekaterina/Ilia. Nu pricep de ce!! El intr-adevar are o postura buna si simte muzica insa ea parca e trasa de el ca un sac de cartofi iar ridicarile nu sunt frumoase din punct de vedere estetic. Poate va deveni mai bun programul intre timp, dar acum mult mai mult mi-au placut Ekaterina/Dimitri. Ridicarile lor sunt absolut spectaculoase iar ea este foarte gratioasa. Par la momentul actual cei mai pregatiti si chiar sper sa isi pastreze locul nr 1 in Rusia(desigur, asta daca nu ma va da pe spate FD-ul Elenei/Nikita. Mai astept)

  2. #65
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Miruna1990 View Post
    Adelina Sotnikova va patina pe Liebestraum(nu stiu daca s-a mai postat). Va fi interesanta comparatia intre programul ei si el al lui Mao. Cam ciudata ideea Tarasovei sa ii dea Liebestraum Adelinei dar sa vedem, poate va fi un program frumos. Adelina are nevoie de programe mai complexe, anul trecut programul ei liber avea 5 sarituri una dupa alta fara nimic intre ele.)
    Da, Adelina are clar nevoie de programele mai complexe. Totusi, Liebestraum ???? Mao abia a patinat pe muzica asta, chiar a murit originalitatea?

  3. #66
    sport legend andreeas's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,400
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cromatic View Post
    Vlasova este coregrafa despre care am citit pe forumuri ca il asista pe Morozov la coregrafii. Pe Svinin nu-l stiu, cu cine a lucrat sau lucreaza in prezent? Iar Julin apartine trecutului in cariera lui I/K.
    Nu am auzit ca Vlasova sa lucreze cu Morozov, si daca lucreaza banuiesc ca are o mica influenta in alegerea muzicii si in coregrafie, pentru ca ea nu stiu sa fi fost vreodata asa de prost inspirata. Alexander Svinin si Irina Zukh au lucrat la programele cuplului Jana/Sergei Novitski.
    Last edited by andreeas; 13th September 2011 at 11:49.

  4. #67
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,212
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Miruna1990 View Post
    Toata lumea de pe forumurile internationale este in extaz cu noul FD al cuplului Ekaterina/Ilia. Nu pricep de ce!! El intr-adevar are o postura buna si simte muzica insa ea parca e trasa de el ca un sac de cartofi iar ridicarile nu sunt frumoase din punct de vedere estetic. Poate va deveni mai bun programul intre timp, dar acum mult mai mult mi-au placut Ekaterina/Dimitri. Ridicarile lor sunt absolut spectaculoase iar ea este foarte gratioasa. Par la momentul actual cei mai pregatiti si chiar sper sa isi pastreze locul nr 1 in Rusia(desigur, asta daca nu ma va da pe spate FD-ul Elenei/Nikita. Mai astept)
    Da, programul Ekaterina/Dimitri pare a fi cel mai inchegat, imi place si mie cum cum patineaza, desi Walpurgis Night e cam plictisitor si sper ca ei nu vor ramane costumati in negru.

    Costumatia lui Voronov pare a fi:
    http://www.youtube.com/watch?v=QTs88...el_video_title
    Last edited by Tracoromana; 13th September 2011 at 12:01.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  5. #68
    sport legend
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,046
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SimonaB View Post
    Da, Adelina are clar nevoie de programele mai complexe. Totusi, Liebestraum ???? Mao abia a patinat pe muzica asta, chiar a murit originalitatea?

    Nu numai ca Mao abia a patinat pe muzica asta, dar isi pastreaza programul si acest sezon(va lucra cu Lori Nichol si programul va suferi modificari dar muzica ramane aceeasi). Plus ca le vom vedea la Cupa Rusiei pe amandoua, "The battle of the Liebestraum" Poate Adelina va avea avantajul tehnic dar ca prezentare a programului eu as paria pe Mao. Tare mi-e ca alegerea asta o va dezavantaja pe Adelina pentru ca inevitabil se vor face comparatii si totusi Mao este dubla campiona mondiala

  6. #69
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Miruna1990 View Post
    Nu numai ca Mao abia a patinat pe muzica asta, dar isi pastreaza programul si acest sezon(va lucra cu Lori Nichol si programul va suferi modificari dar muzica ramane aceeasi). Plus ca le vom vedea la Cupa Rusiei pe amandoua, "The battle of the Liebestraum" Poate Adelina va avea avantajul tehnic dar ca prezentare a programului eu as paria pe Mao. Tare mi-e ca alegerea asta o va dezavantaja pe Adelina pentru ca inevitabil se vor face comparatii si totusi Mao este dubla campiona mondiala
    Aoleu, am uitat ca Mao patineaza acelasi program si sezonul asta, chiar va fi
    "The battle of the Liebestraum". Eu tot pe Mao mizez pentru prezentare!

  7. #70
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,212
    Reputatie
    1
    Apropos, tot am vrut sa intreb....Nu-mi aduc aminte unde, dar am citit ca Mao nu participa la GP?
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  8. #71
    sport legend
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,046
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tracoromana View Post
    Apropos, tot am vrut sa intreb....Nu-mi aduc aminte unde, dar am citit ca Mao nu participa la GP?
    Asa a postat un user de pe Goldenskate dar cred ca a facut confuzie cu Miki Nu am gasit vreo sursa oficiala care sa confirme ca Mao nu participa, ba chiar pe contul ei de twitter din cate am inteles a postat ca e in "training mood for the competition". Cat timp e sanatoasa cred ca nu se va retrage de la GP, Mao e genul de sportiv care are nevoie de cat mai multa competitie pentru a prinde incredere. Niciodata primele ei competitii din sezon nu sunt foarte bune(chiar daca omit ultimele 2 sezoane, unde inceputurile au fost din categoria dezastru, nici pe la inceputul carierei ei de senioara nu evolua exceptional in GP)

  9. #72
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SimonaB View Post
    Aoleu, am uitat ca Mao patineaza acelasi program si sezonul asta, chiar va fi
    "The battle of the Liebestraum". Eu tot pe Mao mizez pentru prezentare!
    Si eu tot pe Mao mizez la partea artistica, totusi Liebestraum mi se pare un program greu de interpretat la varsta Adelinei, ei i-ar trebui ceva mai vesel si dinamic.
    In legatura cu Elena si Nikita ,probabil, ca sunt singura careia ii place muzica aleasa in locul piesei "Ave Maria" care mi se pare dificil de interpretat, cere mult dramatism, forta dar si maturitate artistica iar deocamdata ei doi sunt la inceput, au nevoie sa capete mai multa experienta si forta intepretativa ( Elena si Nikita sunt doi dansatori care stiu sa intepreteze, sa intre in pielea personajelor interpretate si sunt sigura ca in 2-3 ani vor avea un progam minunat pe "Ave Maria" )
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  10. #73
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,399
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by andreeas View Post
    Nu am auzit ca Vlasova sa lucreze cu Morozov, si daca lucreaza banuiesc ca are o mica influenta in alegerea muzicii si in coregrafie, pentru ca ea nu stiu sa fi fost vreodata asa de prost inspirata.
    Asa a postat cineva pe FSU, anume ca Vlasova il ajuta pe Morozov la coregrafie, iar altcineva a replicat "Atunci, mai sunt niste sperante pentru I/K." Daca a fost o dezinformare, am dezinformat si eu la randul meu.

    Cand spui prost inspirata, in cazul in care a avut vreo influenta, te referi la SD? Eu doar SD-urile le pot comenta pentru ca n-am avut timp sa urmaresc FD-urile.

    Intr-adevar, SD-ul lui I/K arata cam haotic, dar poate ca nu coregrafia e de vina, ci faptul ca ei nu par sa-si fi insusit dansul respectiv.

    Oricum, mie nu mi se pare ca B/S sau R/T ar arata mai latino decat I/K. SD-ul lui B/S ma trimite cu gandul la un dans tribal mai degraba decat la unul latino, iar R/T chiar si putinele elemente latino pe care le-am depistat eu le executa stangaci, atata doar ca Ryazanova are miscari ale corpului si bratelor mai armonioase decat Elena care e cam militaroasa.

    Nu stiu ce i-a venit lui Staviski sa desfiinteze cuplurile ruse la SD in fata presei, eu una mi-as fi pastrat criticile pentru sfarsitul sezonului daca as fi fost in locul lui, insa face unele observatii cu care sunt intru totul de acord, exceptant clasamentul pe care il stabileste, anume R/T pe primul loc, apoi B/S si la urma I/K.

    http://sport.ria.ru/interview_sport/...435779737.html

    Cat despre afirmatia lui ca echipele Zueva/Shpilband vor veni cu SD-uri INCENDIARE, daca se refera la conceptia programelor si elementele tehnice, nu am motive sa-l contrazic, dar daca are in vedere redarea spiritului latino, ca sa fiu sincera ma astept ca acest lucru sa le reuseasca doar lui Virtue/Moir. Dansurile latino sunt dansuri ale dragostei, senzualitatii, ispitirii, atractiei fizice si flirtului, inclusiv flirtul sexual, si am rezervele mele ca Davis/White sau fratii Shibutani sunt capabili de asa ceva. Poate Madison Chock, dar nu Evan Bates. Iar dintre celelalte echipe, Pechalat/Bourzat eventual. Weaver/Poje mai degraba nu, dar poate ca voi avea surprize placute.

    Quote Originally Posted by SimonaB View Post
    LP-ul lui Artur imi place si mie, dar parca Artur tot nu e trezit la viata , SP-ul in schimb Cu toate astea Tom Dickson i-a ales niste programe care i se potrivesc, nu am ce zice.

    Tom Dickson este autorul? Nu stiu de ce anumite parti ale programului mi l-au evocat pe Lambiel. Adica stiu de ce, mi s-a parut ca am recunoscut miscari de tip Lambiel. In orice caz, Gachinski e pe calea cea buna cu LP-ul si il gasesc pe baiat mai convingator decat anul trecut.

    In incheiere, Lieberstraum mi se pare o palarie prea mare pentru capul Adelinei.

  11. #74
    sport legend
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,046
    Reputatie
    1
    Oana, legat I/K si muzica pentru FD, nu stiu daca s-a postat dar ei nu patineaza pe clasica Ave Maria a lui Schubert ci pe varianta lui Vladimir Vasilov, care nu stiu sa fi fost folosita in patinaj sau cel putin nu prea des. De asta eram(si inca sunt, Elena a declarat pe formspring ca nu acela este programul lor liber) entuziasmata de ideea programului si mi-ar fi parut rau ca ceea ce au prezentat la acea gala sa fie intr-adevar programul lor. Uite varianta pe care(cred) ca vor patina:

    http://www.youtube.com/watch?v=x2Rqe-tsfGY

    I-am vazut acum 2 ani patinand pe Schinder List si nu mi s-a parut ca muzica ar fi prea dramatica, prea mult pentru ei, eu am incredere ca vor avea un program bun anul acesta. Parca ii vad zburand pe gheata pe muzica asta frumoasa. Sper sa nu fiu dezamagita.
    Legat de Staviski prefer sa ma abtin. Stiu ca era un alt sistem, dar el la varsta pe care o au acum Nikita si Dimitri era cel mult un dansator mediocru. I-a luat ceva sa devina campion, nu e ca si cum dintotdeauna a fost cel mai bun, un fel de copil minune, sa vina acum sa o faca pe atotstiutorul. Ar trebui sa se abtina putin de la astfel de comentarii, nici nu a vazut bine programele(nu poti judeca un program pana nu il vezi in concurs) si deja arunca cu noroi in rusi si ridica in slavi tabera adversa. Urat.

    Poate ma bag si eu ca musca in lapte, dar si eu stiam ca Morozov lucreaza Vlasova, dar nu mai stiu unde am citit

  12. #75
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,212
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cromatic View Post
    Cat despre afirmatia lui ca echipele Zueva/Shpilband vor veni cu SD-uri INCENDIARE, daca se refera la conceptia programelor si elementele tehnice, nu am motive sa-l contrazic, dar daca are in vedere redarea spiritului latino, ca sa fiu sincera ma astept ca acest lucru sa le reuseasca doar lui Virtue/Moir. Dansurile latino sunt dansuri ale dragostei, senzualitatii, ispitirii, atractiei fizice si flirtului, inclusiv flirtul sexual, si am rezervele mele ca Davis/White sau fratii Shibutani sunt capabili de asa ceva. Poate Madison Chock, dar nu Evan Bates. Iar dintre celelalte echipe, Pechalat/Bourzat eventual. Weaver/Poje mai degraba nu, dar poate ca voi avea surprize placute.
    Nu pot decat sa ma amuz.
    Last edited by Tracoromana; 13th September 2011 at 23:43.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  13. #76
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,399
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tracoromana View Post

    Inseamna ca ne vom distra cu Voronov. Am observat ca si Borodulin a purtat manusi rosii la test skate. Oare li s-o fi tragand de aici?

    http://www.petrova-tikhonov.ru/galle..._0228_0604.jpg

    L-am urmarit si pe Jan Bush, tu ai inteles de ce si-a tras o palma peste fund la min. 3:37-3:38?

    http://www.youtube.com/watch?v=YsEGarTS_Pg

    Mie mi s-a parut ca a patinat bine pana la acel moment si ca nu era cazul sa se autopedepseasca. Atata doar ca nu e suficient de matur pentru Habanera.

  14. #77
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,212
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cromatic View Post

    L-am urmarit si pe Jan Bush, tu ai inteles de ce si-a tras o palma peste fund la min. 3:37-3:38?

    http://www.youtube.com/watch?v=YsEGarTS_Pg

    Mie mi s-a parut ca a patinat bine pana la acel moment si ca nu era cazul sa se autopedepseasca. Atata doar ca nu e suficient de matur pentru Habanera.
    Da, , simpatica coregrafie. Si findca-i o Habanera cantata la chitara, treaca de la mine.
    Pe Jan Bush nu l-am vazut inscris in nici o competitie de JGP sau GP. Chiar m-am mirat, cum de apare Gordei Gorshkov fara Jan Bush?
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  15. #78
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cromatic View Post
    Tom Dickson este autorul? Nu stiu de ce anumite parti ale programului mi l-au evocat pe Lambiel. Adica stiu de ce, mi s-a parut ca am recunoscut miscari de tip Lambiel. In orice caz, Gachinski e pe calea cea buna cu LP-ul si il gasesc pe baiat mai convingator decat anul trecut.
    Se pare ca la program au lucrat Dickson, cu el ar fi ales Artur muzica si tema programului, coregraful lui pe care l-a avut si anul trecut, nena ala mustacios si Lambiel.

    Quote Originally Posted by Cromatic View Post

    L-am urmarit si pe Jan Bush, tu ai inteles de ce si-a tras o palma peste fund la min. 3:37-3:38?
    Probabil ca s-a plictisit sa fie comparat cu Plushy si vrea sa devina noul Johnny Weir. Johnny se plesneste peste fund, ce e drept la gale atunci cand patineaza pe Gaga. Dar Bush poate sa pluseze, de ce nu?

    Quote Originally Posted by Cromatic View Post
    Dansurile latino sunt dansuri ale dragostei, senzualitatii, ispitirii, atractiei fizice si flirtului, inclusiv flirtul sexual, si am rezervele mele ca Davis/White sau fratii Shibutani sunt capabili de asa ceva.
    Abia astept sa ii vad pe fratii S flirtand pe o rumba, ceva, dar ce sa mai zic de ei ca nici cu D/W nu imi e rusine.
    Last edited by SimonaB; 14th September 2011 at 10:14.

  16. #79
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,212
    Reputatie
    1
    M-am ambitionat sa-l caut pe Jan Bush la diverse competitii, ca doar nu s-o fi pregatit el degeaba si nu era chiar asa departe: participa la Nebelhorn Tr., probabil si la alte competitii B.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  17. #80
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cromatic View Post

    Cat despre afirmatia lui ca echipele Zueva/Shpilband vor veni cu SD-uri INCENDIARE, daca se refera la conceptia programelor si elementele tehnice, nu am motive sa-l contrazic, dar daca are in vedere redarea spiritului latino, ca sa fiu sincera ma astept ca acest lucru sa le reuseasca doar lui Virtue/Moir. Dansurile latino sunt dansuri ale dragostei, senzualitatii, ispitirii, atractiei fizice si flirtului, inclusiv flirtul sexual, si am rezervele mele ca Davis/White sau fratii Shibutani sunt capabili de asa ceva. Poate Madison Chock, dar nu Evan Bates. Iar dintre celelalte echipe, Pechalat/Bourzat eventual. Weaver/Poje mai degraba nu, dar poate ca voi avea surprize placute.
    La fel consider si eu, dansurile latino sunt dansuri pline de senzualitate si pasiune, care implica seductie si atractie iar din pacate pe Mery si Charlie nu-i vad capabili de asa ceva, lor li se potrivesc dansurile mai clasice, ceva mai soft si mai suave, idem si fratilor Shibutani In schimb din partea Tessei si a lui Scott astept un super dans latino la fel si din partea lui Nathalie si Fabian dar si a Elenei si Nikita.

    Quote Originally Posted by Miruna1990 View Post
    Oana, legat I/K si muzica pentru FD, nu stiu daca s-a postat dar ei nu patineaza pe clasica Ave Maria a lui Schubert ci pe varianta lui Vladimir Vasilov, care nu stiu sa fi fost folosita in patinaj sau cel putin nu prea des. De asta eram(si inca sunt, Elena a declarat pe formspring ca nu acela este programul lor liber) entuziasmata de ideea programului si mi-ar fi parut rau ca ceea ce au prezentat la acea gala sa fie intr-adevar programul lor. Uite varianta pe care(cred) ca vor patina:

    http://www.youtube.com/watch?v=x2Rqe-tsfGY

    I-am vazut acum 2 ani patinand pe Schinder List si nu mi s-a parut ca muzica ar fi prea dramatica, prea mult pentru ei, eu am incredere ca vor avea un program bun anul acesta. Parca ii vad zburand pe gheata pe muzica asta frumoasa. Sper sa nu fiu dezamagita.
    Legat de Staviski prefer sa ma abtin. Stiu ca era un alt sistem, dar el la varsta pe care o au acum Nikita si Dimitri era cel mult un dansator mediocru. I-a luat ceva sa devina campion, nu e ca si cum dintotdeauna a fost cel mai bun, un fel de copil minune, sa vina acum sa o faca pe atotstiutorul. Ar trebui sa se abtina putin de la astfel de comentarii, nici nu a vazut bine programele(nu poti judeca un program pana nu il vezi in concurs) si deja arunca cu noroi in rusi si ridica in slavi tabera adversa. Urat.
    Miruna, ms mult pt informatiile legate de Elena si Nikita, eu credeam ca vor patina pe "Ave Maria" a lui Shubert dar varianta lui Vladimir Vasilov e mult mai potrivita dar dupa cum am spus mie imi place si programul pe muzica din anii '80.

    Urat din partea lui Maxim Staviski ca a facut asemenea comentarii, aveam alta parere despre el.
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  18. #81
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,399
    Reputatie
    1
    Asta-i o frantura din noul SP al lui Brandon Mroz, atat cat sa ne arate ca a executat 4Lz. Are rotatia completa, spre deosebire de ce ne-a aratat Adam Rippon la antrenamente, plus ca Brandon a executat-o in cadrul unui program.

    http://www.youtube.com/watch?v=CMQ8qNTG-jY

    Se poate spune ca Brandon este primul patinator care a reusit 4Lz intr-un concurs, dar saritura ii va fi validata la nivel international doar daca o va face intr-o competitie ISU. Pentru calitatea executiei a primit +1 si poate ca a gresit altceva in program fiindca un punctaj total in jur de 75 - cu un 4Lz - mi se pare destul de mic.

    Pare ceva mai dezinvolt Brandon. LP-ul lui de anul trecut aproape ca m-a aruncat in stare de coma, ceva mai plicticos nu-mi amintesc sa fi vazut, iar el a patinat cu viteza I.

    Nu stiu care dintre baietii americanii se va detasa de restul plutonului, poate-mi spuneti voi. Brandon avea deja anul trecut quad toe inclusiv in combinatie cu 3T si vad ca e hotarat in privinta lui 4Lz, dar are o tehnica mediocra - de unde si lentoarea. La fel ca si Adam care in plus aterizeaza 3A sistematic pe doua picioare. Dornbush are viteza si tehnica buna, insa nu a reusit quad-ul la nici un antrenament, Jeremy are 26 de ani, iar cvadrupla lui a devenit o amintire indepartata si asa mai departe.
    Last edited by Cromatic; 20th September 2011 at 13:42.

  19. #82
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cromatic View Post
    Nu stiu care dintre baietii americanii se va detasa de restul plutonului, poate-mi spuneti voi. Brandon avea deja anul trecut quad toe inclusiv in combinatie cu 3T si vad ca e hotarat in privinta lui 4Lz, dar are o tehnica mediocra - de unde si lentoarea. La fel ca si Adam care in plus aterizeaza 3A sistematic pe doua picioare. Dornbush are viteza si tehnica buna, insa nu a reusit quad-ul la nici un antrenament, Jeremy are 26 de ani, iar cvadrupla lui a devenit o amintire indepartata si asa mai departe.
    Nici eu nu stiu. Mroz este extrem de plictisitor. Dornbush mai degraba imi place dar nu as putea spune ca ma omor. Adam e simpatic, imi plac carliontii lui, dar cam atat. Jeremy a favoritul meu dar intr-adevar cvadrupla lui e din alte timpuri. Cam la fel e si cvadrupla lui Lysacek, a disparut la un moment dat si dusa a fost, poate o reuseste din nou sezonul asta Jason Brown inca e la juniori si nu sare nici 3A, ce sa mai zicem de cvadrupla. E ciudat, au atatia patinatori dar parca nici unul nu iese in fata cu adevarat, cred ca va fi la noroc.

  20. #83
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Am citit ca Mao va patina pe Scheherezade la programul scurt. Ce ziceti de asta?

  21. #84
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,212
    Reputatie
    1
    Am revazut test Skate -ul rusesc din 7 septembrie (pag.3); nu prea am avut timp si eu din principiu nu prea vizionez programele elevilor lui Mishin, fiindca nu ma astept la cine stie ce; dar programul lui Artur e chiar bun, chiar bun. Nu cred ca are acelasi coregraf de anul trecut.

    Artur Gachinski
    LP: "Prelude", "Louis' Revenge & Santiago Waltz" , "The Red Violin"
    http://www.youtube.com/watch?v=6cSXr...eature=related

    Quote Originally Posted by SimonaB View Post
    Am citit ca Mao va patina pe Scheherezade la programul scurt. Ce ziceti de asta?
    De ce sa fie numai razboiul Liebestraum si nu si razboiul Sheherezadelor (nu ma gandesc la Evan ). Pentru mine este programul preferat dintre toate ale Yunei, asa ca astept cu interes.
    Last edited by Tracoromana; 21st September 2011 at 14:52.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •