Page 3 of 74 FirstFirst 123451353 ... LastLast
Results 43 to 63 of 1538

Thread: Otelul, noua campioana!!!

  1. #43
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ess View Post
    corect!
    au cea mai performanta pista de atletism!
    Am inteles eu bine, sau il vor pe Banel pentru anii ce vin ? Cred ca nu ti-ai putea da seama cind joaca, sau cind (nu) sta pe tusa...
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  2. #44
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by BBB View Post
    Vaslui, parerea mea. Numa de dragul unor fuoriclasse ca Adailton si Wesley
    asta speram si eu (vezi votul de pe campioana 2011) da' n-a iesit.

    am ajuns sa am vise europene cu ei si cu gazu' (favoritii mei )

    dex> ceva pe-acolo
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  3. #45
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    Nu pot felicita campioana. CONSIDER CA NU MERITA TITLUL.
    hai nu plange lasa ca vine si vremea lu' Borcea.

    Opreste Doamne clipa cu care masori eternitatea! E cel mai frumos moment din istoria Otelului si ma bucur ca sunt contemporan cu Grahovac, Abraham, Branet, Rapa, Sarghi, Costin, Cojoc, Salageanu, Perendija, Petean, Ilie, Viglianti, Antal, Iorga, Ibeh, Giurgiu, Filip, Bus, Ochirosii, Neagu, Paraschiv, Pena, Punosevac, Borbely, Munteanu si restul jucatorilor si antrenorilor.
    http://fcotelulgalati.info/forum/ima...lies/scarf.gif

    Suntem cei mai buni ! http://www.star_wars.abbcenter.com/_...s/smiley31.gif
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

  4. #46
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by fl0o View Post
    hai nu plange lasa ca vine si vremea lu' Borcea.

    Opreste Doamne clipa cu care masori eternitatea! E cel mai frumos moment din istoria Otelului si ma bucur ca sunt contemporan cu Grahovac, Abraham, Branet, Rapa, Sarghi, Costin, Cojoc, Salageanu, Perendija, Petean, Ilie, Viglianti, Antal, Iorga, Ibeh, Giurgiu, Filip, Bus, Ochirosii, Neagu, Paraschiv, Pena, Punosevac, Borbely, Munteanu si restul jucatorilor si antrenorilor.
    http://fcotelulgalati.info/forum/ima...lies/scarf.gif

    Suntem cei mai buni ! http://www.star_wars.abbcenter.com/_...s/smiley31.gif
    inca odata: felicitari!!!!
    le meritati din plin!!!
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  5. #47
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    butonez ca prostu de pe un program de" sport"pe altu.. poate vad si eu o stire de galati o emisiune cu subiectu asta da nimic... doar aceleasi becalisme presa de kkt

    Felicitari Otelul.. sunt 100% campionai chiar daca se joaca meciu cu Pandurii.. echipa noastra e deja in vacanta
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  6. #48
    Scuba Diver eSteven's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Puerto Galera. PH
    Posts
    369
    Reputatie
    1
    FELICITARI OTELUL!

    M-am nascut in Galati si nici nu mai contenesc de fericire, chiar si aici la peste 10 000 de km departe de casa. Niciodata nu mi-au lipsit mai mult ca acum, prietenii, cu care sa ma bucur impreuna... cei cu care urmaream meciuri, al caror final ne prindea aproape in genunchi, rugandu-ne sa ramana neschimbat scorul favorabil Otelului de pe tabela. O utopie la inceput, un iz de speranta hazlie mai tarziu, s-a transformat in certitudine la final. nu stiu si nici nu vreau sa stiu cat este de meritat. si nu cred ca e vreo echipa care sa il merite, insa ce mai conteaza acum. O conjunctura, uneori, tarie de carcater alteori, spirit de echipa, greseli de arbitraj favorabile dar si defavorabile.... au adus un titlu nesperat si utopic.

    OLE OLE
    Multumim OTELULE!!!!!

  7. #49
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BBB View Post
    Ai uitat cativa: Marius Stan, Arpad Paszkany, vreo jumate din corpul de arbitri al CCA etc. Stan si-a indeplinit scopul, acum are si capital electoral si bani pentru campania electorala. Furtisagul nu trebuie incurajat, deci p*** felicitari din partea mea
    Crezi ca-i pasa cuiva de felicitarile tale? Felicitati echipa ca a evitat retrogradarea, si cam atat.

    Felicitari la tot ceea ce inseamna F.C. Otelul Galati, de la suporteri pana la jucatori, maseori, antrenori, directori, etc, si multumim tuturor care au stiut sa fie fair-play si ne-au felicitat pentru acest trofeu de Campioana a Romaniei!

    FORZA OTELUL!!!!!
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  8. #50
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BBB View Post
    Ai uitat cativa: Marius Stan, Arpad Paszkany, vreo jumate din corpul de arbitri al CCA etc. Stan si-a indeplinit scopul, acum are si capital electoral si bani pentru campania electorala. Furtisagul nu trebuie incurajat, deci p*** felicitari din partea mea
    Iti inteleg frustrarea, si eu sunt frustrat ca nu avem un stadion cum se face la Cluj, dar trec peste asta.Invata sa treci si tu peste supararile cauzate de "niste desculti de moldoveni" care au reusit sa castige un titlu. Otelul nu a castigat cu arbitri in tur ( cel putin nimeni nu a tipat) , si a terminat cu 5 puncte in fata locului 2.
    In retur a fost scandalul cu Pandurii, dar aici nu stiu de ce continua unii sa ne acuze pe noi, era asa de usor pentru Dinamo sa mai amane faza asta cu datoria. Apoi au venit acele offside-uri pe care ne-am certat atat pe forum. Si de aici, gata Otelul a fost catalogata drept ajutata de arbitri.
    Mi se pare cam putin ca sa sustii ca Otelul nu a castigat pe merit. Nimeni nu a tipat cand echipele care urmau sa joace cu noi isi odihneau jucatorii , doar ca se puna noua probleme.Nimeni nu tipa cand Vasluiul ( acela pe care multi o considerau mai valoroasa ca Otelul) castiga meciuri cu Medias sau cu Branesti fara sa se omoare cu firea, sau in meciurile de importanta majora cedeaza penibil ( vezi autogolul din meciul cu Astra) . Sunt constient ca Otelul a castigat si datorita faptului ca adversarii din Romania sunt slabi, dar la ora actuala cei mai constanti si care am strans cele mai multe puncte am fost noi. A refuza sa accepti realitatea ca Otelul e campioana denota imaturitate. Patronii celorlalte echipe sa bage mana mai adanc in buzunare, sa faca investitii cu cap, sa castige mai multe puncte ca noi si gata nu vom mai fi campioni.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  9. #51
    junior chevallier's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    50
    Reputatie
    1
    Felicitari Otelu'!
    Victorie a modestiei, pragmatismului si inteligentei. Campioana Romaniei 2011 reprezinta un oras de 300.000 de cetateni romani mai mult sau mai putin civilizati ( Respect Timisoara)!! Restul e istorie, asa cum Petrolul, U.T.A., Universitatea Craiova, F.C. Arges C.F.R. Cluj, samd... reprezinta Campioanele, FOTBALUL si mandria provinciei.
    megastar - ,,Sunt constient ca Otelul a castigat si datorita faptului ca adversarii din Romania sunt slabi'' . Sunt rau si te contrazic. Nu trebuie sa fi modest. E o competitie cu buni si slabi....GALATIUL a fost cel mai bun!!
    [FONT="Arial Black"][SIZE="4"][COLOR="Navy"]Arbeit macht frei.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

  10. #52
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by chevallier View Post
    Felicitari Otelu'!
    Victorie a modestiei, pragmatismului si inteligentei. Campioana Romaniei 2011 reprezinta un oras de 300.000 de cetateni romani mai mult sau mai putin civilizati ( Respect Timisoara)!! Restul e istorie, asa cum Petrolul, U.T.A., Universitatea Craiova, F.C. Arges C.F.R. Cluj, samd... reprezinta Campioanele, FOTBALUL si mandria provinciei.
    megastar - ,,Sunt constient ca Otelul a castigat si datorita faptului ca adversarii din Romania sunt slabi'' . Sunt rau si te contrazic. Nu trebuie sa fi modest. E o competitie cu buni si slabi....GALATIUL a fost cel mai bun!!
    Bravo Otelul!
    Felicitari campionilor!!!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  11. #53
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Cred că tu ești cu capul, sincer. Când a luat Urziceniul titlul tot așa făceai. Ai ceva cu echipele "mici"?
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  12. #54
    sport legend catel_latos's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Galati
    Posts
    474
    Reputatie
    1
    Dorinel si echipa trebuie sa ramana concentrati pana in ultima etapa si sa bata Astra si Pandurii pentru ca la final sa putem spune ca intr-adevar suntem campioni!(desi trag mereu cu ochiul si sper ca meciul cu Pandurii nu o sa se mai rejoace)

  13. #55
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ess View Post
    da cine'l merita?
    in afara de cfr, binenteles
    Meri ma, "U" Cluj merita tot.
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  14. #56
    junior AJ.'s Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Craiova
    Posts
    50
    Reputatie
    1
    Otelul!Otelul!Otelul! Ei merita.
    [COLOR="Indigo"][SIZE="2"]Cadel Evans | Edvald Boasson-Hagen | Robert Gesink | Gilles Simon | Novak Djokovic | Fernando Alonso | Jenson Button | Ben Spies | Dani Pedrosa | David Beckham | Asafa Powell | Timo Boll | AJ Styles | CM Punk | Bryan Danielson | Low Ki |Austin Aries |[/SIZE][/COLOR]

  15. #57
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Era normala o astfel de rezolvare.Numai cine nu stie cum judeca TAS-ul nu dorea sa vada in Galati campioana Romaniei.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  16. #58
    Anti-frustrati superchumbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    255.255.255.0
    Posts
    1,355
    Reputatie
    1
    sa moara jabba si toti istericii.
    gata, pa-pa, s-au dus banii din CL
    Omnia ad opinionen suspensa sunt

  17. #59
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    OFICIAL: Otelul e campioana Romaniei
    Tribunalul de Arbitraj Sportiv de la Lausanne a hotarat ca partida dintre Pandurii Targu Jiu si Otelul Galati sa nu fie reprogramata. In aceste conditii, Otelul este oficial noua campioana a Romaniei.


    http://www.onlinesport.ro/stiri/fotb...a-romaniei.htm
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  18. #60
    FC Bihor keluba's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Varadinum
    Posts
    2,075
    Reputatie
    1
    FELICITARI CAMPIONILOR

    <post editat>
    Last edited by Dario; 18th May 2011 at 15:17.
    [B]„Du bist nichts, dein Volk ist alles“[/B]

  19. #61
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    @keluba,inceteaza cu posturi care de fapt se doresc a fi provocari.Otelul este noua campioana si din cate am observat asta ti-ai si dorit.Cred ca incepand din momentul de fata alte cuvinte nu-si mai au rostul.Sper ca m-am facut inteles si ca de acum incolo vei inceta cu astfel de postari.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  20. #62
    sport legend krokobaursolzos's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    La Bolta Rece
    Posts
    4,235
    Reputatie
    1

    Wink campionana campionatului

    Felicitari lui Dorinel si Otelului pentru castigarea campionatului ... chiar daca, acest campionat e acuma pe locul 44 (sau mai jos) ca valoare
    Unde am fi azi daca s-ar fi aplicat Punctul 8 ?
    Cine uita e complice!
    Pana ce clasa politica nu se reformeaza de la sine, ICCJ are de lucru ...

  21. #63
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Na, acum pot si eu sa ii felicit pe galateni. Au castigat campionatul, obtinand PE TEREN un punct mai mult ca noi si cu un meci mai putin. bravo si bafta in grupe.
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •