Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 54

Thread: Mihai Nesu intre "punct" sau "punct si de la capat"

  1. #22
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Sper ca macar sa se poata misca linistit daca nu o sa mai poata juca fotbal vreodata ..
    Bafta, Reghe!

  2. #23
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    Nici nu se mai pune problema de a juca fotbal.Sa-i dea Dumnezeu sanatate,sa fie un om normal.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #24
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Asta am zis si eu ..
    Bafta, Reghe!

  4. #25
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    ...la fel si eu
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #26
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Mihai Nesu isi poate misca si piciorul drept

    UPDATE EXCLUSIV ora 15:30 Uimitor! După ce aseară și-a mișcat mîna dreaptă și își simțea jumătate din trunchi, la 3 săptămîni după operația la coloană, acum cîteva ore Mihai a mișcat și piciorul drept.

    Fotbalistul își simte din ce în ce mai multe părți ale corpului. Doctorii sînt uluiți de evoluția spectaculoasă a cazului și pregătesc deja mutarea lui Mihai de la spitalul UMC la clinica de recuperare "De Hoogstraad" din Utrecht.

    Specialiștii olandezi vor să profite de acest moment incredibil, pentru a începe procedura de recuperare, aceasta constînd în primă fază în exerciții fizice.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  6. #27
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    uite intradevar o veste buna

  7. #28
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Primele cuvinte de la Neșu: "Mulțumesc tuturor românilor și tricolorilor"



    Mihăiță Neșu se simte din ce în ce mai bine, după ce aseară a reușit să-și miște membrele pentru prima dată după o lungă perioadă de convalescență, ca urmare a accidentării dramatice suferite în Olanda. Însă veștile bune pentru fundașul lui Utrecht nu se opresc aici

    Mihai Neșu are progrese în salturi, a fost scos de la terapie intensivă și poate începe recuperarea cît de curînd. Jucătorul în vîrstă de 28 de ani a ținut să le mulțumească tricolorilor pentru victoria cu Bosnia, dar și tuturor românilor pentru suportul imens de care au dat dovadă.

    "Mihai se simte din ce în ce mai bine. Am vorbit cu el aseară, semnele sînt din ce în ce mai bune. Am izbucnit în plîns cînd am văzut că mă sună aseară. E optimist și mai simte din cînd în cînd cîte un nerv miscîndu-se. Este un pas foarte mare că simte, ne dă speranțe în primul rînd lui, și apoi nouă. Prima dată cînd m-a sunat și i-am văzut numărul de telefon afișat am început să plîng, pentru că mi-am făcut tot felul de supoziții despre ceea ce se putea întîmpla cu el. Abia aștept să mă întîlnesc cu el, să-l văd și probabil că o să trec pe la el înainte să plec în Elveția", a relatat Ogăraru la Radio GSP.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  8. #29
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Neșu progresează în fiecare zi câte puțin, dar că nu se știe dacă acesta își va reveni complet.

    Doctorul echipei FC Utrecht, Frank Hellemondt, a declarat că starea internaționalului român Mihai Neșu se îmbunătățește, urmând ca acesta să facă recuperarea la un centru specializat, dar nu se știe dacă recuperarea lui va fi totală, informează site-ul oficial al clubului batav.

    "În fiecare zi progresează puțin, se îmbunătățește starea lui. Și asta e îmbucurător. Rămâne întrebarea cât de mult va merge cu recuperarea. Dar, oricât de mult mi-ar plăcea să fie totală, nu putem spune acum acest lucru", a spus Frank Hellemond.

    Fundașul Mihai Neșu, operat în urmă cu aproximativ o lună din cauza unei vertebre cervicale fracturate, își simte de vineri partea dreaptă a corpului.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  9. #30
    Blue Sugar M.I.B.'s Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Ger
    Posts
    2,297
    Reputatie
    1
    Ar fi extraordinar sa revina pe terenul de fotbal.Un jucator cu spirit puternic
    [B]Music.Law.Rap.Books.Movies.Jarhead.[/B]

  10. #31
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    Nesu a inceput recuperarea la un centru specializat
    http://www.onlinesport.ro/stiri/fotb...pecializat.htm
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  11. #32
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Ati mai aflat ceva de baiatul asta?

  12. #33
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    La trei luni de la operatia la coloana,Mihaita Nesu continua recuperarea,cu progrese vizibile.
    A trimis ieri un mesaj text unui reporter DolceSport,SMS prezentat in emisiunea "Unu' la 1".

    "Multumesc mult pentru incurajari si scuze pentru raspunsul tarziu,dar doar de azi pot folosi telefonul"
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  13. #34
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Miscator gestul lui mihaita.

  14. #35
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    Ciufutii ce joaca fotbal in ziua de azi ar trebui sa ia exemplu de la oameni cu asemenea caracter.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  15. #36
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Pacat ca li se intampla chestii de genul asta tocmai la oamenii cu caracter frumos si nu, numai in fotbal se intampla asta ...
    Bafta, Reghe!

  16. #37
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    Mihăiță Neșu: "Măcar pe jumătate să mă fac bine"

    Într-un amplu interviu acordat cotidianului "Gazeta Sporturilor", fotbalistul român Mihăiță Neșu (28 de ani) povestește cum decurge viața lui de la cumplitul accident pe care l-a suferit în data de 10 mai, când, la un antrenament, un coechipier a căzut pe el și i-a fracturat coloana.

    De patru luni, Neșu este internat și își simte doar mâna dreaptă, cu care își poate manevra căruciorul cu rotile în care este imobilizat. Fotbalistul nu și-a pierdut însă speranța că va reuși, în viitor să ducă o viață măcar cât de cât normală.

    "În România, unii spun despre mine că voi rămâne legumă. Aici, în Olanda, legume ca mine sunt directori de bancă. Eu am multe amintiri, spre deosebire de un copil mic, care, săracul, e accidentat și nu poate să aibă nicio amintire. Asta, cu copiii, mi se pare nedrept. Uite, pe același etaj cu mine e Centrul de Reabilitare pentru copii. Unii n-au nici picioare, nici mâini. Sunt într-o situație mega-nasoală. Dar eu mă întristam când vedeam copii de 20 de ani care aveau măduva complet secționată și puteau doar puțin să-și folosească degetele... Simt ceva. Când fac duș, simt când dă cu apă pe mine. Nu simt dacă e caldă sau rece, numai de la piept în sus, dar simt. În partea stângă nu simt, zici că am trei tractoare pe mine. Normal că sper să mă fac bine ca înainte. Dar și măcar pe jumătate să mă fac bine! Să nu mai am nevoie de asistentă. Să pot să mă îmbrac singur, să mă dau jos din pat singur, ar fi deja un pas mare", a spus Mihăiță Neșu în "Gazeta Sporturilor".


    "Când văd oameni normali pe stradă, zic uite ce noroc... Practic ești normal, ce noroc că ești normal, nu-ți mai trebuie nimic. Dar după aia ne umplem capul cu tot felul de probleme. Acum, în condițiile astea, numai să fiu normal mi se pare o mare binecuvântare. Dar când ești normal, nu te gândești că, nici eu nu mă gândeam vreodată că o să se întâmple așa ceva... Rog lumea să nu mai îmi contacteze părinții sau familia, pentru că nimeni nu va vorbi în locul meu, niciodată. De acum încolo, ani de zile viața mea va însemna recuperare și, probabil, îmbunătățiri pe care vi le voi zice chiar eu", a mai spus Neșu.

    „I-am zis lui Schut că n-a avut nicio vină”

    Mihăiță Neșu a retrăit și momentul cumplitei accidentări pe care a suferit-o pe 10 mai.

    „N-a căzut Alje Schut peste mine, cum se zice. Pur și simplu, ne-am ciocnit. Eu veneam dintr-o parte și el din alta. El avea mingea, eu am băgat alunecare, el a venit spre minge și ne-am ciocnit. O fază obișnuită. Un ghinion... Dacă Alje pica peste mine, atunci era și mai rău. I-am zis lui Schut că n-a avut nicio vină. Puteam să mă lovesc de bară, să am accident de mașină, asta a fost să fie... Când mă uit la fotbal, văd o fază ca asta la câteva meciuri. Și la meciul Luxemburg – România, la care m-am uitat la televizor, pe ăla cu Franța nu l-am putut urmări, așa, la jocul cu Luxemburg am văzut o fază a lui Mățel, mamă, ce m-am speriat! Mățel a protejat o minge și a căzut așa, în fund, chiar aproape de genunchiul jucătorului de la ei. Noroc că luxemburghezul se oprise și n-a avut forță în lovitură!”, a povestit românul.

    Neșu a precizat că nu și-a pierdut cunoștința după impactul cu Schultz: „Am rămas treaz și am simțit că nu mai pot mișca. Aveam și probleme cu respirația... Nu simțeam nicio durere, doar nu puteam să mă mișc... După operație, chirurgul mi-a zis că am avut șansă că ambulanța a ajuns așa de repede și mi-a dat oxigen, pentru că în cazuri ca ale mele se moare dacă nu primești oxigen rapid”.
    sursa: evz.ro
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  17. #38
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Sa ii ajute Dumnezeu sa se insanatoseasca cat mai repede si sa poata duce o viata normala!!

  18. #39
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    insanatosire grabnica, mihaita!

  19. #40
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    multa sanatate, Mihaita!
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  20. #41
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    Baiatul asta s-a nascut luptator.Sunt sigur ca-si va reveni,D-zeu sa-l ajute.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  21. #42
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Nu am mai vazut un om asa optimist avand in vedere ce probleme are...
    Bafta, Reghe!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •