View Poll Results: Cine va castiga ?

Voters
3. You may not vote on this poll
  • Ward UD/SD

    2 66.67%
  • Ward KO/TKO

    0 0%
  • Abraham UD/SD

    0 0%
  • Abraham KO/TKO

    1 33.33%
  • Meci egal (Ward vs Abraham)

    0 0%
  • Froch UD/SD

    3 100.00%
  • Froch KO/TKO

    0 0%
  • Johnson UD/SD

    0 0%
  • Johnson KO/TKO

    0 0%
  • Meci egal (Froch vs Johnson)

    0 0%
Multiple Choice Poll.
Results 1 to 17 of 17

Thread: Semifinale Supersix: Andre Ward vs Arthur Abraham, Carl Froch vs Glen Johnson

  1. #1
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0

    Semifinale Supersix: Andre Ward vs Arthur Abraham, Carl Froch vs Glen Johnson

    http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:A...0sXPvMMNdZa3jQ


    Andre Ward (USA) vs Arthur Abraham (Ger)

    https://www.aegtickets.com/images/WardVsAbraham_580.jpg

    Data: 14 mai 2011

    Locul: Home Depot Center, Carson, California, United States

    Centura: WBA Super World super middleweight title (detinuta de Ward)

    Televizari: se va actualiza


    Carl Froch (GB) vs Glen Johnson (Jam)

    http://www.totalsportsmadness.com/wp...-froch-001.jpg vs http://queensburytravel.com/images/glen-johnson1_0.jpg

    Data: 4 iunie 2011

    Locul: Boardwalk Hall, Atlantic City, New Jersey, United States

    Centura: WBC super middleweight title (detinuta de Froch)

    Televizari: se va actualiza


    Intr-un mod confuz am ajuns la semifinalele turneului "Supersix" organizat de televiziunea americana Showtime. Favoriti catre marea finala sunt Froch si Ward, cei care au aratat cel mai bine pana acum in acest turneu.
    Meciurile sunt interesante si pentru ca toti sunt potentiali adversari a lui Bute pe viitor
    Last edited by Lucian86; 7th May 2011 at 15:16.

  2. #2
    sport legend melo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Arad
    Posts
    519
    Reputatie
    1
    Trebuie sa fie pe Sport.ro ,ei au transmis restul turneului.
    [size=1]"The Heat are out! Lebron failed! Are you happy about it? I guess you are "[/size]

  3. #3
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Cred ca Ward va castiga turneul pana la urma ! E un pugilist foarte bun, se muleaza perfect pe stilul adversarului; neutralizeaza perfect punctele forte ale acestuia !

    Toate aceastea fiind spuse, sper sa-l vad intr-o buna zi facut KO de cineva; are un stil foarte urat de a lupta, frustrant de-a dreptul ! Pentru prima data voi tine cu Abraham

  4. #4
    sport legend melo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Arad
    Posts
    519
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Cred ca Ward va castiga turneul pana la urma ! E un pugilist foarte bun, se muleaza perfect pe stilul adversarului; neutralizeaza perfect punctele forte ale acestuia !

    Toate aceastea fiind spuse, sper sa-l vad intr-o buna zi facut KO de cineva; are un stil foarte urat de a lupta, frustrant de-a dreptul ! Pentru prima data voi tine cu Abraham
    Si eu tin prima data cu Arthur Abraham.
    [size=1]"The Heat are out! Lebron failed! Are you happy about it? I guess you are "[/size]

  5. #5
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Nu transmite nimeni ?? N-am gasit nimic

  6. #6
    sport legend melo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Arad
    Posts
    519
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Nu transmite nimeni ?? N-am gasit nimic
    Cred ca va fi pe Sport.ro

    Numai ca sunt prosti nici in program nu l-au trecut.Asa au facut si cu meciul lui Amir Khan.
    [size=1]"The Heat are out! Lebron failed! Are you happy about it? I guess you are "[/size]

  7. #7
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,467
    Reputatie
    1
    Transm ite cineva pana la urma?Ca nu am gasit niciunde.

    Cred ca il prind pe stream oricum.

  8. #8
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Andre Ward castiga prin decizie unanima: 120-108 118-110 118-111
    Primul poate e cam excesiv, celelalte sunt corecte ! Eu i-am dat lui Abraham doua reprize !
    Abraham a inceput bine; primele doua reprize echilibrate, a 3-a mult mai bine germanul si cam atat pentru el; din repriza a 4-a pana intr-a 11-a, 9 reprize clare pentru Ward care a marit workrateul si a concretizat mai mult in fata neputintei germanului care obosise deja pe la jumatatea meciului !
    O victorie buna, clara pentru american care de data asta a fost mai corect in ring fata de alte meciuri ! Tot m-a plictisit insa;

    Daca Froch trece de Johnson, cu Ward va fi un meci mare ca importanta ! Voi tine binenteles cu Froch
    Last edited by Lucian86; 17th May 2011 at 09:55.

  9. #9
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,467
    Reputatie
    1
    Dupa 4 reprize aveam egal si la sfarsit 118-110.

    Abraham s-a tinut de cuvant si a inceput repede dar acum am vazut d c nu facea asta si inainte,pt. ca obosea.

    Ward e talentat rau de tot dar nu-mi place sa-l vad deloc.

  10. #10
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Din informatiile mele, Froch vs Johnson nu se transmite nicaieri...Dintr-a voastre?

  11. #11
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,467
    Reputatie
    1
    Astia de la sport.ro se laudau ca dau to turneul dar io stiu.....

    Oricum sanse mari sa prind u nstream si til dau daca e.

  12. #12
    sport legend melo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Arad
    Posts
    519
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Astia de la sport.ro se laudau ca dau to turneul dar io stiu.....

    Oricum sanse mari sa prind u nstream si til dau daca e.
    Pai se laudau dar meciul Abragham - Ward nu l-au transmis.
    [size=1]"The Heat are out! Lebron failed! Are you happy about it? I guess you are "[/size]

  13. #13
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Frumos meci intre Froch si Johnson; a castigat Froch 114-114, 116-112, 117-111, pe deplin meritat. Eu am avut 8 reprize la 4 deci 116-112. Onorabila prestatie din partea lui Glen Johnson (ca deobicei); a reusit o serie buna de lovituri cu dreapta care l-au zguduit putin pe Froch. Per total insa englezul a lovit mai mult, a fost mai activ si a demonstrat inca o data, daca mai era nevoie, ca este un adevarat campion, mult subevaluat chiar si-n propria tara, tratat cu indiferenta de televiziuni si de public !

    100% are suportul meu in finala !

  14. #14
    sport legend melo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Arad
    Posts
    519
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Per total insa englezul a lovit mai mult, a fost mai activ si a demonstrat inca o data, daca mai era nevoie, ca este un adevarat campion, mult subevaluat chiar si-n propria tara, tratat cu indiferenta de televiziuni si de public !

    100% are suportul meu in finala !
    Si suportul meu il are in finala.Dar mie mi se pare un boxer mai mult rudimentar.Nu ma impresioneaza cu nimic.El,Kessler si Abraham sunt buni daca ar boxa cu un sac. Dirrel l-a batut dar nah meciul a fost in Anglia.Jermain Taylor il batea din nou la puncte numai ca prostia se plateste.Singurul boxer slick pe care l-a batut a fost Jean Pascal.Acum daca ar avea un meci cu Pascal ar pierde sigur.
    [size=1]"The Heat are out! Lebron failed! Are you happy about it? I guess you are "[/size]

  15. #15
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,467
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by GZA View Post
    Si suportul meu il are in finala.Dar mie mi se pare un boxer mai mult rudimentar.Nu ma impresioneaza cu nimic.El,Kessler si Abraham sunt buni daca ar boxa cu un sac. Dirrel l-a batut dar nah meciul a fost in Anglia.Jermain Taylor il batea din nou la puncte numai ca prostia se plateste.Singurul boxer slick pe care l-a batut a fost Jean Pascal.Acum daca ar avea un meci cu Pascal ar pierde sigur.
    Pascal e slick?

    In orice caz a fost un meci decnt dar nu asa extraordinar cum il faceau comentatorii sa para.L-0am avut 118-111 Froch care a luptat bine dar nu mi s-a parut impresionant,dar in acelasi timp Froch isi face un resume impresionant.

    Ala care a avut egal la ce drac de meci s-a uitat?

  16. #16
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Pascal e slick?

    In orice caz a fost un meci decnt dar nu asa extraordinar cum il faceau comentatorii sa para.L-0am avut 118-111 Froch care a luptat bine dar nu mi s-a parut impresionant,dar in acelasi timp Froch isi face un resume impresionant.

    Ala care a avut egal la ce drac de meci s-a uitat?
    Tine cont totusi ca Glen Johnson e un pugilist foarte bun ! Nimeni a reusit sa-l domine clar ! a pierdut mai mereu la decizie impartita/majoritara sau la cateva puncte diferenta in unanimitate !

  17. #17
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,467
    Reputatie
    1
    Asa e dar in acelasi timp are 42 de ani,e mai incetitnit si sunt sigur ca aceasta slabire la varsta lui nu i-a facut prea mult bine.Nu mai e Glen ala din 2004 la varful formei sale.

    Si mai recent a mai fost dominat clar in revansa cu Dawson.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •