Results 1 to 5 of 5

Thread: Seve Ballesteros is now swinging in the sky

  1. #1
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0

    Seve Ballesteros is now swinging in the sky

    Unul dintre cei mai buni, eleganti jucatori de golf din toate timpurile ne-a parasit. RIP!

    http://en.wikipedia.org/wiki/Seve_Ballesteros
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  2. #2
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    RIP.

    Presa spaniola spune ca a murit primul mare sportiv spaniol.
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  3. #3
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    My favorite player ever!!! Mare tristete! Am jucat pe terenul lui superb de pe Tenerife, Buenavista, locul 2 de frumusete din Europa !!! Am sa mai joc acolo si am sa-mi amintesc cu durere de ziua asta . R.I.P.
    O poza cu el a fost primul meu avatar aici pe online forum.....
    THE TRUTH IS OUT THERE

  4. #4
    junior
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Puerto de la Cruz
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    Ce a facut Seve pentru golful spaniol nu are egal. Chiar si cand a trebuit sa se retraga din cauza bolii a fost aproape de toti cei care, intr-un fel sau altul, joaca golf. Mie mi s-a parut emotionant mesajul lui pentru echipa europeana pentru Ryder Cup anul acesta iar mesajele la adresa lui au fost intotdeauna de un respect si de o caldura surprizatoare.
    Fundatia Severiano Balesteros este una din cele mai solide din Spania si pe buna dreptate.
    Aici, in Tenerife, clubul Amigolf pregatea un turneu in cinstea lui si a Fundatiei pentru data de 9 aprilie... apoi, vineri, a cazut trasnetul... Trist. Suntem mai saraci cu un talent in ale swingului, cu un om care s-a bucurat de fiecare clipa pe terenul de golf si care a stiut sa electrizeze pe cei care l-au vazut jucand.

  5. #5
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    R.I.P

    unul dintre cei mai buni jucatori de golf din toate timpurile
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •