Page 12 of 37 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast
Results 232 to 252 of 775

Thread: Maria Sharapova

  1. #232
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    tineti bine minte semnatura mea
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  2. #233
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    poti sa incepi in avans.......sa nu mai postezi

  3. #234
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ade17 View Post
    dar a fost transmis azi meciul ei in direct?
    Da,a fost in direct.Bine ca a jucat si Crivoi la aceeasi ora si am avut ce vedea .As fi vrut sa ma uit la sharapova..dar cand o aud cum urla,schimb canalul
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  4. #235
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    ce sa vezi la Crivoi cu ala...mai bine ma uit la niste pensionari aici in parc....ce naibii...tennis doar asa, ca sa zica si ei ca joaca ceva

  5. #236
    member Laura1985's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Timișoara
    Posts
    344
    Reputatie
    1
    cui nu ii place sa nu se mai uite ca nu va obliga nimeni si gata ce atatea discutii exagerate pe tema strigatelor ei..asa s-a obisnuit si nu se mai schimba acum, pe majoritatea nu pare sa ii deranjeze, cum zicea Daniel Chican.

    meciul a fost transmis partial..primul set si ceva din al doilea. Ai Sugiyama e o jucatoare buna m-a surprins putin rezultatul, ma asteptam sa fie mai strans.partea buna e ca se pare ca i-a revenit Mariei serviciul pierdut.

  6. #237
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    de-abia astept meciul cu Williams...dar bineinteles, s-o vad triumfand pe Maria! ce meci o sa fie!!!
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  7. #238
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    va fi un meci asurzitor intre Sharap si Venus... puneti-va castile pe urechi :bigrin:

    Henin ruleEsS
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  8. #239
    incepator
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    28
    Reputatie
    1
    nu sunt fan tenis sincer si nu am urmarit mai deloc Wimbledonul anul asta dar as dori sa imi expun parerea totusi...pe Maria o stiu din 2004 cand a facut senzatie in toata lumea si o respect enorm pentru mentalitatea de invingatoare care a ajutat-o sa se inalte cel mai sus intre jucatoarele de tenis, desi punctul de plecare a fost cel mai jos cu putinta.

    mi se pare comic cum unele persoane se leaga de chestii marunte precum tipetele ei *de parca ar fi prima sau ultima jucatoare care tipa* sau de parca ar fi o crima de moarte ...adica in lipsa de defecte e bun si asta . si se uita in general tot binele pe care il face , faptul ca ea e singura jucatoare de tenis ambasadoare ONU in lume (alaturi de mari jucatori precum Drogba, Zidane etc) donand sume uriase pentru ajutorarea celor afectati de dezastrul de la Cernobal si in al doilea rand prin fundatia pe care o conduce ajutand mii de copii nenorociti din Rusia si de pretutindeni sa isi urmeze visul de a juca tenis. si toate astea la numai 20 de ani. are totusi o mare vina Sarapova, uriasa as zice : prin tot ceea ce a realizat, prin nivelul inalt la care s-a inaltat la o varsta atat de frageda reuseste sa starneasca prea multa invidie.pacat.

  9. #240
    Banned
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    51
    Reputatie
    0
    Darius Mihai ai dreptate dar daca minunatii comentatori nu spun lucrurile importante, de unde sa stie oamenii?? cine nu se documenteaza suficient incepe sa judece la suprafata ,in functie de lucrurile superficiale. la fel au patit si alte jucatoare, nu i se intampla ei prima data.


    Quote Originally Posted by Laura1985 View Post
    cui nu ii place sa nu se mai uite ca nu va obliga nimeni si gata ce atatea discutii exagerate pe tema strigatelor ei..asa s-a obisnuit si nu se mai schimba acum, pe majoritatea nu pare sa ii deranjeze, cum zicea Daniel Chican.
    sorry dar nu ai dat citatul exact : Chican a zis ca ''90 % dintre barbati s-au declarat incantati de sunetele pe care le scoate Maria'' ..nu e acelasi lucru

  10. #241
    Banned
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    B.
    Posts
    10
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by gabi83 View Post
    va fi un meci asurzitor intre Sharap si Venus... puneti-va castile pe urechi :bigrin:

    Henin ruleEsS
    pune-ti tu! ce tu vi sa spui fanilor Mariei asta ? noi ne incadram in categoria '' 90 % '' impreuna cu Daniel Chican, comentatorul nostru preferat

    abia astept meciul..sper sa fie tenis de calitate si fara choking la Maria!

  11. #242
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    nu ma refeream la Maria, cat mai degraba la negresa...lool
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  12. #243
    member Laura1985's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Timișoara
    Posts
    344
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Darius_Mihai View Post
    nu sunt fan tenis sincer si nu am urmarit mai deloc Wimbledonul anul asta dar as dori sa imi expun parerea totusi...pe Maria o stiu din 2004 cand a facut senzatie in toata lumea si o respect enorm pentru mentalitatea de invingatoare care a ajutat-o sa se inalte cel mai sus intre jucatoarele de tenis, desi punctul de plecare a fost cel mai jos cu putinta.

    mi se pare comic cum unele persoane se leaga de chestii marunte precum tipetele ei *de parca ar fi prima sau ultima jucatoare care tipa* sau de parca ar fi o crima de moarte ...adica in lipsa de defecte e bun si asta . si se uita in general tot binele pe care il face , faptul ca ea e singura jucatoare de tenis ambasadoare ONU in lume (alaturi de mari jucatori precum Drogba, Zidane etc) donand sume uriase pentru ajutorarea celor afectati de dezastrul de la Cernobal si in al doilea rand prin fundatia pe care o conduce ajutand mii de copii nenorociti din Rusia si de pretutindeni sa isi urmeze visul de a juca tenis. si toate astea la numai 20 de ani. are totusi o mare vina Sarapova, uriasa as zice : prin tot ceea ce a realizat, prin nivelul inalt la care s-a inaltat la o varsta atat de frageda reuseste sa starneasca prea multa invidie.pacat.
    postul lunii!!!! mai ales ca vine de la cineva care nu e fan.


    2005:

    la Wimbledon ,detinatoarea titlului parasea turneul cu ochii in lacrimi ,eliminata de Venus in semifinala. Venus avea sa castige turneul invingand-o in finala pe Lindsay Davenport.(o finala foarte frumoasa )

    http://i31.photobucket.com/albums/c3...m044drtrid.jpg

    2004
    http://i31.photobucket.com/albums/c3...ng2004_002.jpg

  13. #244
    incepator CristinaCT's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Constanta
    Posts
    38
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Darius_Mihai View Post
    nu sunt fan tenis sincer si nu am urmarit mai deloc Wimbledonul anul asta dar as dori sa imi expun parerea totusi...pe Maria o stiu din 2004 cand a facut senzatie in toata lumea si o respect enorm pentru mentalitatea de invingatoare care a ajutat-o sa se inalte cel mai sus intre jucatoarele de tenis, desi punctul de plecare a fost cel mai jos cu putinta.

    mi se pare comic cum unele persoane se leaga de chestii marunte precum tipetele ei *de parca ar fi prima sau ultima jucatoare care tipa* sau de parca ar fi o crima de moarte ...adica in lipsa de defecte e bun si asta . si se uita in general tot binele pe care il face , faptul ca ea e singura jucatoare de tenis ambasadoare ONU in lume (alaturi de mari jucatori precum Drogba, Zidane etc) donand sume uriase pentru ajutorarea celor afectati de dezastrul de la Cernobal si in al doilea rand prin fundatia pe care o conduce ajutand mii de copii nenorociti din Rusia si de pretutindeni sa isi urmeze visul de a juca tenis. si toate astea la numai 20 de ani. are totusi o mare vina Sarapova, uriasa as zice : prin tot ceea ce a realizat, prin nivelul inalt la care s-a inaltat la o varsta atat de frageda reuseste sa starneasca prea multa invidie.pacat.
    nice

    legat de Cernobal si campania ONU de ajutorare a celor afectati, Maria a dat un interviu pe CNN, cu ocazia caruia a facut si prima donatie, in care spunea ca vor fi deschise multe spitale si centre educationale pe care ea le va vizita cu prima ocazie
    '' I learned English in one month. I told myself I should listen. In the next month I could talk to everyone. I was so happy because I could do one thing...I could finally talk.'' M.S.

  14. 1st July 2007, 17:48
    Reason
    o sa-i apara daca citeste posul tau...

  15. #245
    Banned
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    51
    Reputatie
    0
    Roddick? ce legatura sa aiba Roddick ..in niciun caz nu pot accepta aceasta insinuare subtila cum nu pot accepta ideea ca Maria e regina gruntului...cei cu ureche muzicala stiu ca nu este adevarat asa ca nu mai insistati ca nu are rost

  16. #246
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Dc mi-a fost sters postul?
    .

  17. #247
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Ia ghici!
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  18. #248
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Pai nu e adevarat? Are si ea 20 de ani...
    .

  19. #249
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Sunt unii atat de exagerati cu Sharapova ca-mi vine sa cred ca au in tot dormitorul lor numai poze cu ea...
    Intr-adevar este un fel de Nadal al tenisului feminin- f.determinata si mare luptatoare. Dar de la asta pana a o face sfanta Wta-ului e distanta mare...
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  20. #250
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    A, nu este vorba de asta. Ci de faptul ca, desi este atat de tanara, se implica in diferite proiecte cu caracter social. Este de admirat!
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  21. #251
    member Laura1985's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Timișoara
    Posts
    344
    Reputatie
    1
    cum unii exagereaza cu tipetele, altii exagereaza in cealalta directie..oricum actiunile ei vorbesc de la sine( ca altfel nu ar fi fost numita ambasadoare ONU asa din senin) si nu are nevoie de aparare in acest sens, este cea mai mare ambasadoare a tenisului la ora actuala(la WTA ma refer)...ca unora nu le convine asta e partea a doua.si nu cred ca a facut-o cineva sfanta (ar fi absurd) doar s-a atras atentia asupra laturii caritabile pe care o arata inca de la 20 de ani si peste care se trece mereu cu vederea. nimeni nu sustine ca e perfecta dar cred ca avem voie sa numim si calitatile ei nu?

  22. #252
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    @ Laura 1985: Pacat ca nu te-ai obosit sa faci un rezumat al interviului. Eu unul n-am inteles nici o boaba si m-ar fi interesat...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •