View Poll Results: Cine castiga Uefa Champions League 2010-2011 ?

Voters
71. You may not vote on this poll
  • Manchester United

    36 50.70%
  • FC Barcelona

    35 49.30%
Page 3 of 24 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 486

Thread: FINALA : Manchester United -FC Barcelona 1-3

  1. #43
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    Eu zic ca cine va castiga o va face intr-o maniera categorica.
    pe ce te bazezi? adica vreau sa zic ca ma indoiesc ca Barca poate pierde un meci in maniera categorica
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  2. #44
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Cum poate castiga intr-o maniera categorica, la fel de bine poate sa piarda intr-o maniera categorica. Mie personal, sezonul asta, mi s-a parut cam subreda apararea Barcelonei si cred ca Manchester poate sa speculeze urcarile lui Pique in atac.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

  3. #45
    sport legend 10_koln's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,019
    Reputatie
    1
    Echipa mai eficienta va castiga. In ce priveste asta Man U e peste Barca, iar Premiership e peste Primera.

  4. #46
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Barca a pierdut intr-o maniera categorica. 3-0 cu Hercules Alicante acasa. Nu conteaza acum cum a jucat. Sa zicem ca a jucat bine si au dat aia gol. Peste un sezon o sa ramana doar rezultatul.
    Mie mi se strange curul de teama cand ii vad cum o freaca prin careu. Parca te invita sa dai gol sau isi doresc sa faca o prostie.
    Toti fundasii urca in atac - Alves ajunge in careu, Pique ajunge, Puyol ajunge si el sus. Mascherano e mai static, ca sa zic asa. Bine, nu stim exact care o sa fie echipa. Oricum Barca e o echipa ofensiva. La englezi e putin altfel. Ei au forta in toate cele 3 zonele de joc, adica fiecare e foarte bun pe felia lui. La Barca e plin de fantezisti.

  5. #47
    sport legend
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    737
    Reputatie
    1
    United all the way;
    Joc forate frumos practicat de trupa lui Sir Alex. Tare curios sunt cum or sa se descurce fundasi de la barcelona cu un varfa de forta gen Rooney

  6. #48
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    Barca a pierdut intr-o maniera categorica. 3-0 cu Hercules Alicante acasa. Nu conteaza acum cum a jucat. Sa zicem ca a jucat bine si au dat aia gol. Peste un sezon o sa ramana doar rezultatul.
    Mie mi se strange curul de teama cand ii vad cum o freaca prin careu. Parca te invita sa dai gol sau isi doresc sa faca o prostie.
    Toti fundasii urca in atac - Alves ajunge in careu, Pique ajunge, Puyol ajunge si el sus. Mascherano e mai static, ca sa zic asa. Bine, nu stim exact care o sa fie echipa. Oricum Barca e o echipa ofensiva. La englezi e putin altfel. Ei au forta in toate cele 3 zonele de joc, adica fiecare e foarte bun pe felia lui. La Barca e plin de fantezisti.
    0-2, nu 0-3 si pana la urma nu prea poti compara un meci de campionat jucat relaxat, subestimand poate adversarul, cu o finala de CL...
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  7. #49
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    Barca a pierdut intr-o maniera categorica. 3-0 cu Hercules Alicante acasa. Nu conteaza acum cum a jucat. Sa zicem ca a jucat bine si au dat aia gol. Peste un sezon o sa ramana doar rezultatul.
    Mie mi se strange curul de teama cand ii vad cum o freaca prin careu. Parca te invita sa dai gol sau isi doresc sa faca o prostie.
    Toti fundasii urca in atac - Alves ajunge in careu, Pique ajunge, Puyol ajunge si el sus. Mascherano e mai static, ca sa zic asa. Bine, nu stim exact care o sa fie echipa. Oricum Barca e o echipa ofensiva. La englezi e putin altfel. Ei au forta in toate cele 3 zonele de joc, adica fiecare e foarte bun pe felia lui. La Barca e plin de fantezisti.
    Cand a pierdut Barcelona in fata celor de la Alicante? Asta e intrebarea ...
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  8. #50
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MariusMihalache View Post
    United all the way;
    Joc forate frumos practicat de trupa lui Sir Alex. Tare curios sunt cum or sa se descurce fundasi de la barcelona cu un varfa de forta gen Rooney
    Daca o sa repete SAF tactica din finala de acum doi ani tare mi-e teama ca nu prea o sa-l vedem pe Rooney in atac
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  9. #51
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Catalanul View Post
    Daca o sa repete SAF tactica din finala de acum doi ani tare mi-e teama ca nu prea o sa-l vedem pe Rooney in atac
    Tactica de acum 2 ani nu a fost gresita. Nu uita ca in momentul in care Etoo a inscris, Man U se afla la conducerea jocului. Golul lui e Etoo a fost primul sut pe poarta trimis de Barcelona si din momentul acela totul a devenit mult mai simplu.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

  10. #52
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Nu sariti!! Si eu vreau sa castige Barca. Numai ca de data asta par favoriti. Asa a fost acum doi ani cu Man U si a luat Barca. Sa vedem... Echipa e toata valida? Eu asa vad echipa: Valdes, Alves, Pique, Mascherano, Puyol, Keita, Xavi, Iniesta, Messi, Pedro si Villa. Asta cred eu ca ar fi cea mai buna formula.

  11. #53
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    pai daca revine Abidal e chiar ok.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  12. #54
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Abidal a intrat pentru a culege laurii. Nu cred ca este refacut complet, cat pentru a face fata unui asemenea meci.

  13. #55
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    Abidal a intrat pentru a culege laurii. Nu cred ca este refacut complet, cat pentru a face fata unui asemenea meci.
    daca va fi folosit in ultimele 3-4 partide de campionat sunt sigur ca va juca.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  14. #56
    incepator Alyn161's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Barcelona,Spain
    Posts
    28
    Reputatie
    1
    Nu trebuie sa gresim.Golul Realului din a 2'a mansa a venit dintr'o greseala,singura noastra pasa gresita.Trebuie sa dam totul.

  15. #57
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alyn161 View Post
    Nu trebuie sa gresim.Golul Realului din a 2'a mansa a venit dintr'o greseala,singura noastra pasa gresita.Trebuie sa dam totul.
    golul a venit dintr-o gresala la fel ca si ocaziile si golul din finala cupei. Pep trebuie sa renunte la pasele aiurea in apropierea careului. sunt un pericol ce se poate indeparta usor prin...degajare. pierderea mingii in apropierea careului sau in jumatatea proprie sunt singurul mare minus al jocului prestat de Barca.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  16. #58
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    golul a venit dintr-o gresala la fel ca si ocaziile si golul din finala cupei. Pep trebuie sa renunte la pasele aiurea in apropierea careului. sunt un pericol ce se poate indeparta usor prin...degajare. pierderea mingii in apropierea careului sau in jumatatea proprie sunt singurul mare minus al jocului prestat de Barca.
    Mingile degajate in fata sunt pierdute din start, deoarece nu avem niciun jucator de atac inalt.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

  17. #59
    Interist L0VEINTER's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    112
    Reputatie
    1
    ManU
    [COLOR=Blue][B]ONLY & 4EVER FORZA INTER!!![/B][/COLOR]

  18. #60
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by atdi View Post
    Mingile degajate in fata sunt pierdute din start, deoarece nu avem niciun jucator de atac inalt.
    In unele faze limita, degajarea chiar cu pierderea posesiei este cea mai buna solutie. Nu inteleg de e nu o aleg in astfel de momente grele.

  19. #61
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by atdi View Post
    Mingile degajate in fata sunt pierdute din start, deoarece nu avem niciun jucator de atac inalt.
    in situatii limita mai bine le pierzi in atac decat in fata careului.

    [ditza, jur ca n-am citit ce ai scris ]
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  20. #62
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Ma mir ca avem un poll asa de echilibrat avand in vedere faptul ca :

    Fanii Premiership voteaza Manchester
    Fanii Chelsea voteaza Manchester
    Fanii Inter voteaza Manchester
    Fanii Real voteaza Manchester
    Fanii FC Porto voteaza Manchester
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  21. #63
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Pai de vreo 2 3 ani toti sunt fani Barcelona
    "My greatest challenge is not what's happening at the moment, my greatest challenge was knocking Liverpool right off their f*****g perch. And you can print that!" - Sir Alex Ferguson

    "In 1969 I gave up women and alcohol; it was the worst 20 minutes of my life." - George Best

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •