View Poll Results: Cine va castiga Giro 2011?

Voters
15. You may not vote on this poll
  • Alberto Contador

    8 53.33%
  • Vincenzo Nibali

    4 26.67%
  • Denis Menchov

    0 0%
  • Igor Anton

    1 6.67%
  • Michele Scarponi

    1 6.67%
  • Joaquim Rodriguez

    0 0%
  • Jose Rujano

    0 0%
  • Roman Kreuziger

    0 0%
  • Di Luca

    1 6.67%
  • Emanuele Sella

    0 0%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 53

Thread: Giro 2011

  1. #22
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Mai degraba al unora dintre liderii de echipa.Altfel e greu de crezut ca un Machado poate castiga Il Giro...
    Fedor: "The one who doesn’t fall doesn’t stand up"

  2. #23
    sport legend melo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Arad
    Posts
    519
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Mai degraba al unora dintre liderii de echipa.Altfel e greu de crezut ca un Machado poate castiga Il Giro...
    Pe hartie lider e Yaroslav Popovych care a scazut mult in ultimii 2 ani.Sper sa isi revina.
    [size=1]"The Heat are out! Lebron failed! Are you happy about it? I guess you are "[/size]

  3. #24
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Mai degraba al unora dintre liderii de echipa.Altfel e greu de crezut ca un Machado poate castiga Il Giro...
    Probabil nu ai vazut Giro del Trentino unde Machado a venit pe 2 la 6 secunde in spatele lui Scarponi.Omul e bun si pe munte si la ITT.Anul asta nu va castiga Giro dar in top 10 are sanse bune,zic eu,chiar daca el a declarat ca nu are niciun obiectiv aici.In 2 ani il vad castigand un GT.

  4. #25
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dav_david View Post
    Am incercat sa fac un clasament al favoritilor dupa TTT-ul de astazi.

    T. Machado (RadioShack)
    V.Nibali +12s (Liquigas)
    M.Scarponi +14s (Lampre)
    A. Contador +20s (SaxoBank)
    D. Arroyo +28s (Movistar)
    E. Sella, J. Rujano +29s (Androni)
    R. Kreuziger +40s (Astana)
    D. Menchov, C. Sastre + 43s (Geox)
    D. Pozzovivo +52s (Colnago)
    J. Rodriguez, D. Di Luca 54s (Katusha)
    S. Garzelli +57 (Acqua & Sapone)
    I. Anton +1:02 (Euskaltel)

    Ce parere aveti ? Diferentele sunt mici, asa cum era de asteptat. Oricum parerea mea pur personala este ca totul se va decide pe munti, nicidecum la contratimp. Oricum, Anton cred ca va sta mult mai bine la contratimpul in catarare din saptamana a 2-a (daca nu ma insel).
    42 de secunde intre Anton si AC e mult.In munti eu spun ca vor face meci egal urmand ca la ITT-ul din ultima etapa AC sa-l zbrodeasca pe basc.Si Purito e tot in aceiasi situatie cu Anton numai ca el e mai catastrofa decat basc la ITT.Ieri Kathusa a fost nevoita sa-l astepte pe el deoarece nu se putea tine de coechipierii sai.
    Eu zic ca in munti va fi asa:
    1.Contador,Scarponi,Anton,Purito
    2.Menchov,Sastre,Nibali,Rujano
    3.Machado,Pozzovivo,Sella,Kreuziger(l-as vrea mai sus pe ceh dar catararile din Giro sunt prea dure pt el),Duarte,Di Luca,Lofvkist,Serpa si ar mai fi 2-3 dar imi scapa acum.
    Pinotti cred ca nu ar nicio sansa sa repete locul de anul trecut cand a terminat pe 9 parca.

  5. #26
    Cormoran! dav_david's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    576
    Reputatie
    1
    Anton va fi obligat sa-l atace pe Contador in munti pentru ca (probabil) e constient ca rutierul lui Saxo este mult mai bun decat el la ITT.

    In alta ordine de idei, etapa de astazi este facuta pentru sprint masiv. Am aruncat un ochi pe profilul finaulului de astazi si am vazut un ciot cu 2-3km inainte de final. Ramane de vazut cum se vor descurca sprinterii. Nu am putut obtine mai multe detalii despre "catarare". Poate cineva sa-mi spuna o panta medie, lungime, etc. ?

    Dat fiind acest ciot inainte de final eu cred ca Petacchi are ceva sanse, data fiind prestatia sa din Turul Turciei. Cred ca va fin o lupta interesanta intre el, Cavendish si poate Farrar.

    Pentru revista ProCycling Scarponi a declarat urmatoarele:
    "Nebunia diminetii dintr-un mare tur. Toate echipele cauta o evadare, deci va fi greu ca una cu sanse de reusita sa se formeze. Ultimul kilometru este foarte tehnic, deci sprintul va fi o aventura cu nervii intinsi la maxim. As fi surprins sa nu se petreaca vreo cazatura."

    Eu cred ca nervii echipelor vor fi zdruncinati inca de astazi si din cauza lungimii etapei.

    Vremea in Parma se anunta frumoasa, cu 25 °C la final si cer senin.

  6. #27
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Castiga Petacchi.Cavendish pe 2,iar pe 3 Belleti de la Colnago.Farrar doar pe 7.
    Cavendish e nou tricou roz.

  7. #28
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Wouter Weylandt de la Leopard a cazut rau de tot si era cat pe ce sa moara.
    Castigatorul etapei a fost Vicioso de la Androni.

  8. #29

  9. #30
    sport legend melo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Arad
    Posts
    519
    Reputatie
    1
    S-a vazut din prima cat de grav era,de ii bulbucea sangele din nas.
    [size=1]"The Heat are out! Lebron failed! Are you happy about it? I guess you are "[/size]

  10. #31
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Dumnezeu sa-l odihneasca!Asa ceva nu are cum sa nu lase urme in desfasurarea viitoare a turului!Mare pacat,pentru ca dupa traseu,se anunta un mare spectacol!
    Fedor: "The one who doesn’t fall doesn’t stand up"

  11. #32
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Incredibil! RIP!

  12. #33
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    of, ce tragedie. Dumnezeu sa-l odihneasca!

  13. #34
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Dumnezeu sa-l odihneasca!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #35
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    ce sport lin si totusi foarte periculos. Dumnezeu sa-l odihneasca.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  15. #36
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Dumnezeu sa-l odihneasca!Asa ceva nu are cum sa nu lase urme in desfasurarea viitoare a turului!Mare pacat,pentru ca dupa traseu,se anunta un mare spectacol!
    Ai vazut etapa?Dupa cazatura lui Wouter au fost nenumarate atacuri pe catarare.Sastre a venit cu o intarizere de 1 minut si 14 secunde si deja a pierdut orice sansa.Are 1 minut si 55 de secunde in spatele lui Millar in momentul asta.

  16. #37
    No.14 sosososik's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Targoviste
    Posts
    621
    Reputatie
    1
    RIP Wouter Weylandt!
    Mare pacat!Sunt curios totusi ce o sa se intample maine.O sa fie neutralizata etapa, Leopard o sa mai continue acest tur?

    2010 Giro d'Italia Stage 3 results:
    1 Wouter Weylandt (Quick Step)
    ..

    2011 Giro d'Italia Stage 3 results:
    1 ANGEL Vicioso

    Soarta asta loveste...si doare.
    [B]Steaua Bucuresti--Rafael Nadal[/B]

    Valencia C.F*New York Giants*Detroit Red Wings*Detroit Pistons*Valentino Rossi*Ronnie O'Sullivan*Bode Miller

  17. #38
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    RIP! Eu am un frate ciclist si intodeauna cand vad accidente in randul ciclistilor,mai ales mortale, ma doare tare mult
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  18. #39
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sosososik View Post
    RIP Wouter Weylandt!
    Mare pacat!Sunt curios totusi ce o sa se intample maine.O sa fie neutralizata etapa, Leopard o sa mai continue acest tur?

    2010 Giro d'Italia Stage 3 results:
    1 Wouter Weylandt (Quick Step)
    ..

    2011 Giro d'Italia Stage 3 results:
    1 ANGEL Vicioso

    Soarta asta loveste...si doare.

    Ce chestie!Te pune pe ganduri...
    Fedor: "The one who doesn’t fall doesn’t stand up"

  19. #40
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    Ai vazut etapa?Dupa cazatura lui Wouter au fost nenumarate atacuri pe catarare.Sastre a venit cu o intarizere de 1 minut si 14 secunde si deja a pierdut orice sansa.Are 1 minut si 55 de secunde in spatele lui Millar in momentul asta.

    Eu am vazut-o,da tu ai vazut-o????Ciclistii au aflat de moartea lui Weilandt dupa ce s-a terminat etapa!
    Fedor: "The one who doesn’t fall doesn’t stand up"

  20. #41
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Eu am vazut-o,da tu ai vazut-o????Ciclistii au aflat de moartea lui Weilandt dupa ce s-a terminat etapa!
    Era chiar asa de greu sa scrii Weylandt.Stiu ca ciclistii au aflat la sf etapei ca Wouter a murit insa au fost si unii care erau in spatele plutonului langa Wouter si si-au dat seama ca a patit ceva foarte grav.Beppu parca era langa el.Se pare ca japonezul le-a transmis tuturor coechipierilor ca Wouter e in stare critica.

  21. #42
    iluminati
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    departe de oi
    Posts
    1,639
    Reputatie
    1
    va fi prilej de valorificare tricouri cu chipul belgianului. nu mai plangeti , pe dopatii contador, scarponi, sela, etc ii doare fix undeva ca belgianul incerca sa tina pasul cu ei.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •