View Poll Results: Cine va castiga ?

Voters
2. You may not vote on this poll
  • Hopkins UD/SD

    1 50.00%
  • Hopkins KO/TKO

    0 0%
  • Pascal UD/SD

    1 50.00%
  • Pascal KO/TKO

    0 0%
  • Egal (Pascal vs Hopkins)

    0 0%
  • Dawson UD/SD

    2 100.00%
  • Dawson KO/TKO

    0 0%
  • Diaconu UD/SD

    0 0%
  • Diaconu KO/TKO

    0 0%
  • Egal (Diaconu vs Dawson)

    0 0%
Multiple Choice Poll.
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 23 of 23

Thread: Jean Pascal vs Bernard Hopkins II + undercard: Adrian Diaconu vs Chad Dawson

  1. #22
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Pascal a castigat vreo 2 sau 3 reprize clare in opinia mea (a 4-a cred ca era si a 12-a printre ele). Hopkins mult mai multe ! Primele doua reprize, care presupun ca s-au punctat pentru Pascal au fost destul de pasive in desfasurare ! Eu am dat egal la amandoua !

    Ai dat doar 2 reprize pentru Diaconu ? Merita mai mult in opinia mea ! 2 cel putin le-a castigat pe final ! "victoria" romanului nu exista nici in cer nici in pamant

  2. #23
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,467
    Reputatie
    1
    Reprize egale nu prea exista.O repriza egala de fapt nu aeste o repiza egala deoarece este virtual imposibil ca cei 2 boxeri sa se loveasca de acelasi nuamr de ori cu acelasi impact.99% din reprizele punctaet egal nu sunt egale de aceea eu ma feresc de ele,ma limitez la una pe meci care chiar sa fi fost foarte echilibrata.
    In primele 2 reprize Hopkins nu a facut nimic in timp ce Pascal a lovit clar si tare de 2 ori in fiecare,deci le-a castigat.I-am dat lui Pascal 1,2,4,5,11 si 12.Repriza a 11-a mi se pare swingul aici.

    Diaconu a pierdut lejer,nu exist a dubiu imo,i-am dat rep 4 si 9.Poate se mai gaseste una pe care poti sa io dai dar nu cred.A fost destul de competitiv dar foarte surclasat tehnic si tactic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •