Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 156

Thread: Galeria POLI IASI

  1. #1
    ''''''''''''''' GeKuRA's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,071
    Reputatie
    1

    Exclamation Galeria POLI IASI

    Galeria Ieseana s-a comportat destul de bine in deplasare, facandu-se auziti peste galerii ca ale Stelei, Brasovului ...
    Acasa, insa ... ar trebui ca tot stadionul sa fie o galerie ... insa nu e asa .. chiar la un meci am vazut si doua galerii ... una langa alta...
    Va astept cu ceva idei despre organizarea galeriei de acasa pt. a putea ridica tot stadionul... eventual sa transmita cineva si la sefii de galerie...
    [SIZE=4].............[COLOR=Blue]............[/COLOR][/SIZE][FONT=Century Gothic]...............[/FONT]

  2. #2
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    Sursa: Site-ul oficial al clubului

    S-au pus in vanzare materiale promotionale

    Fanii care doresc sa achizitioneze materiale promotionale cu insemnele clubului Politehnica Iasi o pot face de luni pana vineri intre orele 8.00-14.00 de la birourile din interiorul tribunei zero.

    S-au pus in vinzare:

    - tricou identic celui de joc (noul echipament Errea cu care se va juca incepand cu acest retur) – 1.500.000 lei
    - fanion – 100.000 lei
    - fular – 100.000 lei
    - odorizant auto – 30.000 lei

  3. #3
    ''''''''''''''' GeKuRA's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,071
    Reputatie
    1
    valeu ... 1.500.000 ??? tricoul ??
    imi iau si eu un fular
    HAI POLI ! ! ! !
    lupta Poli, Ale Ale Ale !!!
    Last edited by Edgar; 5th March 2005 at 11:14.
    [SIZE=4].............[COLOR=Blue]............[/COLOR][/SIZE][FONT=Century Gothic]...............[/FONT]

  4. 4th March 2005, 23:43

  5. #4
    narghilla bazz's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    IASI
    Posts
    267
    Reputatie
    1
    N-am ratat nici un meci de acasa ba chiar am mai fost si prin deplasari!Da adevaru e ca in deplasare se zbiara frate nu ca acasa!Si nu inteleg de ce, ca suntem asa de flamanzi de fotbal de divizia A incat ar trebui sa vuiasca Copou'in zi de meci!Si am mai vazut niste specimene pe la stadion......auzi cica:"stai jos!",da ce ma am venit la teatru sau la meci?!?!?!?!n-avem nevoie de d-astia ...sa stea mai bine acasa....ca de aia n-avem public adevarat ca la Timisoara,ca la aia striga si copchilu ala din fasa care suge de la ma-sa care bine-nteles tipa si ea!Asta e public!Da las ca poate ne trezim si noi si n-o sa mai vina echipele in "dealu copoului"ci in "infernu' din copou"Asta as vrea sa vad!
    HAI POLI! SI SUPORTERILOR:NE VEDEM LA STADION BAIETI SA FACEM DIN FIECARE MECI O SARBATOARE!
    CA ORICUM ANU ASTA RAMANEM IN "A"

  6. #5
    ''''''''''''''' GeKuRA's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,071
    Reputatie
    1

    de obicei Galeria Poli Iasi a stat la peluza fix pe centru .. nu erau aproape nici de tribuna A nici de B ... ar fi bine daca ar sta exact la gardul de langa Tribuna B (acolo sunt mai multi suporteri care sunt dispusi sa strige) ridicandu-i si pe ei ...
    si daca ar sta cineva la intrare sa le zica : HAI BAIETZI , ASTAZI SA STRIGAM CAT PUTEM DE TARE ... tot ar fi ceva ...
    [SIZE=4].............[COLOR=Blue]............[/COLOR][/SIZE][FONT=Century Gothic]...............[/FONT]

  7. #6
    Banned dan-dan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    IASI-orasul CAPITANULUI
    Posts
    327
    Reputatie
    0
    bazz
    N-am ratat nici un meci de acasa ba chiar am mai fost si prin deplasari!Da adevaru e ca in deplasare se zbiara frate nu ca acasa!Si nu inteleg de ce?..... HAI POLI! SI SUPORTERILOR:NE VEDEM LA STADION BAIETI SA FACEM DIN FIECARE MECI O SARBATOARE!
    CA ORICUM ANU ASTA RAMANEM IN "A"
    Glumim putin "Da adevaru e ca in deplasare se zbiara frate nu ca acasa!Si nu inteleg de ce?"
    Pai frate in deplasare nu te cunoaste nimeni, dar in Copou poate sa fie la meci vreo ruda, cunostinta, coleg de servici, coleg de scoala, etc..., si stii tu RUSINE MARE!

    HAI POLI IASI

  8. #7
    ''''''''''''''' GeKuRA's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,071
    Reputatie
    1
    eee... RUSINE ... cum sa fie rusine ?? pai asta se face pe stadion .. se striga , se injura (nasol ca au bagat legea aia ... oricum se injura) , si ei "ruda, cunostinta, coleg de servici, coleg de scoala, etc..." ar trebui sa zbiare !!!
    [SIZE=4].............[COLOR=Blue]............[/COLOR][/SIZE][FONT=Century Gothic]...............[/FONT]

  9. #8
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Nu uita faptul ca in deplasare un factor determinant in curajul pe care il are galeriea este alcoolul, de ce sa nu recunoastem...

  10. #9
    ''''''''''''''' GeKuRA's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,071
    Reputatie
    1
    da asa e ...
    pai daca acasa ne controleaza astia de sticle .... si drumul de acasa pana la stadion e mai scurt decat drumul pana in alta localitate ..
    [SIZE=4].............[COLOR=Blue]............[/COLOR][/SIZE][FONT=Century Gothic]...............[/FONT]

  11. #10
    narghilla bazz's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    IASI
    Posts
    267
    Reputatie
    1
    Ce rusine mai Danutz?Cand vii la stadion lasi rusinea la poarta si o iei inapoi cand pleci!Lasi cunostinte, prieteni,uiti chiar si de parinti pt 2 ore!Poate asa-s eu mai patimas, da nu cred...cui ii place fenomenu asta numit fotbal,lasa la o parte tot!si sunt de parere ca poti sa-ti incurajezi echipa si fara trivialitati...mai greu da se poate!Cand traiesti meciu' la intensitate maxima nu te mai doare de ce iti iese pe gura...tu sa te simti bine si mai ales sa te racoresti
    PAREREA MEA!

  12. #11
    Banned dan-dan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    IASI-orasul CAPITANULUI
    Posts
    327
    Reputatie
    0
    Cred ca ai dreptate. In trecut (nu prea indepartat) cind mergeam la meciuri eram un grup de 3-4. La inceputul meciului eram toti, dar la sfirsit, eram singur , si nu intelegeam fenomenul. ,dar eram racorit
    Acum e mai greu, merg cu fiul meu si .....
    Last edited by Edgar; 9th March 2005 at 00:21.

  13. #12
    ''''''''''''''' GeKuRA's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,071
    Reputatie
    1
    toata lumea e invatzata sa stea jos ... sa manance seminte .. si sa se uite la meci ... parca s-ar uita la TV ..le mai lipseste berea . Era mai bine fara scaune.
    HAI POLI !!!
    [SIZE=4].............[COLOR=Blue]............[/COLOR][/SIZE][FONT=Century Gothic]...............[/FONT]

  14. #13
    narghilla bazz's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    IASI
    Posts
    267
    Reputatie
    1
    Danutz eu te inteleg intr-un fel si hai sa-ti spun de ce:pe mine tot tata m-a dus prima oara la stadion cand aveam vreo 7 ani.Era vara aproape de teminarea scolii intr-o miercuri si se juca un turneu in Copou cu farul,argesul si nu mai stiu cealalta echipa.Drumul spre statia de tramvai ducea prin fata scolii unde invatam si tata inainte de a pleca de acasa mi-a zis:"bai te duc la stadion cu 2 conditii :1!pe stadion se injura puternic asa ca nu bagi nimik la cap din ce auzi acolosi 2!daca cumva ne intalnim cu tov. invatatoare sa nu-i zici cumva ca mergem la meci ii zici ca mergem la teatru sa nu creada ca asa te educ eu pe tine,adika sa inveti tot felu de prostii"
    Si am bagat la cap!nici nu ma interesa ce zice lumea de pe stadion asa de captivat eram de spectacolul din teren!Acu am mai crescut si-mi mai scapa si mie cate o nasoala Asta e face parte din viata!

  15. 9th March 2005, 20:10

  16. 9th March 2005, 20:28

  17. 9th March 2005, 23:54


  18. 11th March 2005, 13:52

  19. 11th March 2005, 14:09

  20. 11th March 2005, 14:29


  21. 11th March 2005, 14:43

  22. 11th March 2005, 14:56

  23. 11th March 2005, 14:57

  24. 11th March 2005, 15:00

  25. 11th March 2005, 15:05

  26. 11th March 2005, 15:15

  27. 12th March 2005, 13:12

  28. 12th March 2005, 16:04

  29. #14
    ''''''''''''''' GeKuRA's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,071
    Reputatie
    1
    sa vedem ce-o sa fie Duminica in Copou ... cu Galeria ...
    [SIZE=4].............[COLOR=Blue]............[/COLOR][/SIZE][FONT=Century Gothic]...............[/FONT]

  30. #15
    incepator
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    IASI
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    voi fi pe stadion !!!
    HAI POLI !!!

  31. #16
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    avand in vedere ca sunt unul dintre sefii gruparii magic-fans pot sa va zic ce s-a discutat la sedinta cu rep clubul si jandarmi. s-a discutata asa:
    -accesul pe stadion al galeriei se face pe baza de legitimatzii care azi sunt gata
    -galeria are asigurat un nr de 350 de locuri pe stadion dar bineinteles ca se va mari la nevoie
    -s-a hotarat infiintarea de grupari mici pt a fi mai usor de controlat galeria si pt a aduce un nr mai mare de suporteri la meci
    -materialele galerii sunt cumparate din banii prprii fara sprijin de la club
    -si s-a hot infiintarea gruparilor: Magic fans, Gruppo SADO, Gruppo Nicolina, Blue Borders si celelalte doua mai vechi si anume Original Blue Boys si grupul din Dacia care inca nu au un nume.
    P.S. pt filme cu galeria de la meciul Rapid-Poli da-tzi un email la ham_sterutzu@yahoo.com si o sa va trimit, sa nu va suparatazi daca trimit greu da am net putina vreme !!!
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  32. #17
    ''''''''''''''' GeKuRA's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,071
    Reputatie
    1
    hamsterutz ... am o idee pt. tine si pt. toata GALERIA POLI IASI !!! ... de ce nu stati voi cat mai aproape de TRIBUNA B ??!! voi sunteti cam izolati in partea aia in care stati ... daca atzi sta langa B .. sunt ulti care fac Galerie la B .. dar voi sunteti prea departe si lumea nu va prea aude ...daca atzi sta langa B .. la Peluza .. dar aproape de B !!!
    [SIZE=4].............[COLOR=Blue]............[/COLOR][/SIZE][FONT=Century Gothic]...............[/FONT]

  33. #18
    narghilla bazz's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    IASI
    Posts
    267
    Reputatie
    1
    Da ..ai Dreptate ... :d:d:d
    Hai Poli !!!!
    [B][SIZE=3][COLOR=Blue]DUPA MINE .......... POTOPUL[/COLOR] [/SIZE][/B]

  34. #19
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by GeK[_]RA
    hamsterutz ... am o idee pt. tine si pt. toata GALERIA POLI IASI !!! ... de ce nu stati voi cat mai aproape de TRIBUNA B ??!! voi sunteti cam izolati in partea aia in care stati ... daca atzi sta langa B .. sunt ulti care fac Galerie la B .. dar voi sunteti prea departe si lumea nu va prea aude ...daca atzi sta langa B .. la Peluza .. dar aproape de B !!!
    totusi eu as avea o idee mai buna de ce nu venitzi voi de la B in galerie?????!!!
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  35. #20
    ''''''''''''''' GeKuRA's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,071
    Reputatie
    1
    pai .. am deja abonament la B ... acolo stiam ca sta galeria ...
    [SIZE=4].............[COLOR=Blue]............[/COLOR][/SIZE][FONT=Century Gothic]...............[/FONT]

  36. #21
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Deci ma galeria Brasovului e faina..succes in continuare baieti! Va respect pentru ceea ce faceti...Forta Steagul!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •