Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 73 of 73

Thread: Campionatul European de Fotbal - sub 19 ani (stadioane)

  1. #64
    Doctor Honoris J.Bond's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    5,918
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by NORGEMAN View Post
    As vrea sa vad si eu din partea celor de la FRF un ghid pentru cei ce vor sa vina la meciuri. Cum ajungi la stadioane de la gara, aeroport, centru. Cerinte minime in organizarea unui turneu international.
    Mai ai de asteptat.

  2. #65
    senior Gombos's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    153
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alwn View Post
    si comunele respective cum vor arata? Vor fi si ele cosmetizate? Or sa ascunda carutele si tziganii? Si drumurile vor fi asfaltate?

    si eu sunt de acord ca se vorbeste prost, tu stii macar ce stadioane au gazduit U17 din serbia? Vorbim fara sa citim.

    comunele din Ilfov arata bune. sa nu crezi ca sunt niste comune de prin Moldova sau Oltenia sau de prin Baragan!

    la Buftea de exemplu sunt Studiourile MediaPro si Palatul Stirbei, dar oricum la Buftea si Mogosoaia sunt centre nationale de fotbal.

    jucatorii vor fi toti cazati in Bucuresti, la cele mai bune hotele.


    in Serbia, cu exceptia stadionului de la Novi Sad (care nu e mare lucru, crede-ma), s-a jucat in orasele de genul Lugojului, Inšija si Smederevo. la unele meciuri au fost 50 de spectatori, cam 150-200 a fost media!

    sincer sa fiu, decat stadioane goale, mai bine asa pe stadioane mici.

    bineinteles, si eu preferam sa se fi jucat la Cluj-Napoca, Ploiesti, Piatra-Neamt si Bucuresti, dar momentan pana sunt finalizate, astea sunt conditiile... pe viitor se pare ca ne depunem candidatura la un Mondial de Juniori si Europeanul de sub 21 de ani!

    PS. desi cred ca la noi si in general in Europa de Vest, si la un European de sub 21 de ani, stadioanele ar fi cam goale!

  3. #66
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    [QUOTE=Gombos;3548933]
    comunele din Ilfov arata bune
    o sa vedem in curand comentarile presei straine si a delegatiilor despre gropi de gunoi, tzigani, carute, drumuri medievale si promit sa-i cred de data.

    in Serbia, cu exceptia stadionului de la Novi Sad (care nu e mare lucru, crede-ma), s-a jucat in orasele de genul Lugojului, Inšija si Smederevo.
    barem erau stadioane nu baze de antrenament ca la noi. Pana la urma acu cateva zile se juca meci de cupa europeana pe stadionul obilici din belgrad ceea ce n-o sa se intample in vecii vecilor la mogosoaia, buftea sau berceni

  4. #67
    senior Gombos's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    153
    Reputatie
    1
    lasa ca vedem ba bine ca in Serbia nu puteau gasea. dar asa... legenda, cu tiganii si cu tara lui Dracula... cine stie ce surprize ne rezerva jurnalistii! macar vor ateriza pe noul terminal al aeroportului din Bucuresti sau daca vin by car, intra prin vestul tarii

    haideti totusi sa ramanem optimisti

  5. #68
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by J.Bond View Post
    Mai ai de asteptat.
    Se poate si la noi ce cer eu. De exmplu la primul turneu important de tenis pentru fete din tara, organizarea este superba.
    www.bcropen.ro nu e un site perfect, dar de departe oferta informatii utile. Tinand cont ca turneul este la prima editie si mai ales de faptul ca nu este din circuitul WTA ci de la sora mai mica ITF, nu poti avea obiectii despre organizarea acestui turneu de tenis.

    Putem compara ce face FRF cu ce fac cei de la tenis, federatie cu un buget infinit mai mic decat cel de la fotbal. De fapt totul se rezuma la a spune frf si deja ar trebui sa ti se faca sila.


    Quote Originally Posted by Gombos View Post
    comunele din Ilfov arata bune. sa nu crezi ca sunt niste comune de prin Moldova sau Oltenia sau de prin Baragan!

    la Buftea de exemplu sunt Studiourile MediaPro si Palatul Stirbei, dar oricum la Buftea si Mogosoaia sunt centre nationale de fotbal.

    jucatorii vor fi toti cazati in Bucuresti, la cele mai bune hotele.


    in Serbia, cu exceptia stadionului de la Novi Sad (care nu e mare lucru, crede-ma), s-a jucat in orasele de genul Lugojului, Inšija si Smederevo. la unele meciuri au fost 50 de spectatori, cam 150-200 a fost media!

    sincer sa fiu, decat stadioane goale, mai bine asa pe stadioane mici.

    bineinteles, si eu preferam sa se fi jucat la Cluj-Napoca, Ploiesti, Piatra-Neamt si Bucuresti, dar momentan pana sunt finalizate, astea sunt conditiile... pe viitor se pare ca ne depunem candidatura la un Mondial de Juniori si Europeanul de sub 21 de ani!

    PS. desi cred ca la noi si in general in Europa de Vest, si la un European de sub 21 de ani, stadioanele ar fi cam goale!
    Gombos, in Serbia din cate stiu, meciurile au avut loc in toiul zilei. Nici la noi nu cred ca asa iti vine careva la stadion.

    Si ca tot ai pomenit de Buftea... baza este in afara localitatii, pe camp - foarte greu accesibila.

    In fine, au investit bani aiurea si nimeni nu ii trage la raspundere. Imi aduc aminte de ce zicea mircea sandu acum cateva saptamani la o conferita de presa in care se plangea ca nimic nu merge bine in Romania si oamenii, impertinentii de ei, au pretentia ca macar la fotbal sa mearga bine treburile. Frf-ul sau a investit in baze de antrenament care nu vor produce nimic. Dupa terminarea turneului vor avea valoare 0. Cel mai probabil, doua dintre aceste arene, Buftea si Mogosoaia/Berceni vor servi ca baze de antrenament pentru echipele ce vor juca finala cupei uefa... si cam atat. Echipele din tara prefera sa faca cantonamente la munte pe perioada verii. Investeai in astfel de zone si aveai sansa sa atragi echipe straine pe perioada de vara si nu numai. La toate astea mai adaugam si factorul dezvoltarii infrastructurii sportive din tara. Si cate si mai cate.... Pana nu scapam de ramasitele comuniste de prin tara asta, nu avem sanse de a lua un drum normal.
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  6. #69
    senior Gombos's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    153
    Reputatie
    1
    dar bazele astea de antrenament de la Buftea si Mogosoaia din cate stiu eu s-au facut si cu finantare de la UEFA. sau doar Buftea cred. Mogosoaia e binevenita, s-a facut pentru nationala si trebuia sa fie aproape de Bucuresti. e casa nationalei de fotbal... asa cum si olimpicii au Complexul de la Izvorani...

    sunt de acord ca ambii Sandu si Dragomir trebuie sa plece, nicaieri intr-o societate normala nu ar avea atatea mandate. 2 maximum plus 1 daca a facut super treaba! dar la ce sa te astepti stiuta fiind coruptia de la UEFA si FIFA...


    cat despre turneul feminin de la Bucuresti, acesta va figura in circuitul WTA de la anul, avand premii totale iin valoare de 220k (de la 100k in prezent). iar cel de tenis masculin, turneu ATP, va trece la o categoria superioara (de la 350k in prezent la 500k) si-si va modifica si programul competitional, fiind programat undeva inainte die Roland Garros. deci Romania din 2012 va fi singura tara din Estul Europei dupa Rusia, cu cate un turneu la cel mai inalt nivel, si in ATP si in WTA. nici macar Budapesta, Belgradul, Zagrebul, Varsovia sau Praga nu au asa ceva...

  7. #70
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Mi se parea mie ca Buftea aduce a ceva diferit pentru ceea ce se ofera la noi. UEFA a oferit finantarea, dar nu cred ca a conditionat zona din tara.
    Nu e vorba ca ar trebui sa plece dupa 2,3 mandate. Daca esti bun, poti ramane si pe viata, dar specimenele alea doua depasesc orice limita.

    Sunt curios care este bugetul pentru organizarea acestui turneu final. Eu nu am gasit nimic pe internet.
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  8. #71
    sport legend FcP's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Ploiesti
    Posts
    824
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gombos View Post
    lasa ca vedem ba bine ca in Serbia nu puteau gasea. dar asa... legenda, cu tiganii si cu tara lui Dracula... cine stie ce surprize ne rezerva jurnalistii! macar vor ateriza pe noul terminal al aeroportului din Bucuresti sau daca vin by car, intra prin vestul tarii

    haideti totusi sa ramanem optimisti
    "intra prin vestul tarii" =)))) zici ca cine stie pe unde plm intra ) Din vestul tarii pana la bucuresti e vreo germanie asa

    Cand ma duc in colo spre ardeal zici ca sunt la tara...mergi pe drumurile alea pustii fara masini, casele alea care vi se par frumoase desi sunt vechi si neprimitoare cu gardul ala urat...ok, orasele sunt cat de cat dragute...
    [B]Liga 1 : [COLOR="Blue"]1930, 1958, 1959, 1966, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR]
    [B]Liga 2 : [COLOR="Blue"]1954, 1977, 1982, 1985, 1989, 2003, 2011[/COLOR][/B]
    Cupa Romāniei: [COLOR="Blue"]1963, 1995, 2013, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR][/B]
    [B]Cupa UEFA[/B] [B]:[/B] [COLOR="Blue"][B]Sferturi de Finalć 1962-1963[/B][/COLOR]

  9. #72
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FcP View Post
    "intra prin vestul tarii" =)))) zici ca cine stie pe unde plm intra ) Din vestul tarii pana la bucuresti e vreo germanie asa
    Aici trebuia sa te opresti. O trebuit, in schimb, sa-ti etalezi ignoranta si sa trantesti comentarii de prost gust.

    Si-ti zic o chestie. Unii oameni mai prosti de felul lor, de pe "la tara", ar zice ca lipsa traficului si, implicit, a masinilor e ceva pozitiv. Da-mi voie sa rad la remarca asta, la fel cum imi vine sa rad si la cea cu casele vechi.
    Last edited by zebe; 20th July 2011 at 05:43.
    Am zis!

  10. #73
    senior Gombos's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    153
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by zebe View Post
    Aici trebuia sa te opresti. O trebuit, in schimb, sa-ti etalezi ignoranta si sa trantesti comentarii de prost gust.
    IL APUCA, eu nici macar nu m-am referit la aia...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •