Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 73

Thread: Campionatul European de Fotbal - sub 19 ani (stadioane)

  1. #22
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Pe cat facem pariu ca se vor juca meciurile la Piatra Neamt/Bacau/Vaslui/Iasi?

  2. #23
    manager
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Romania
    Posts
    327
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Elphax View Post
    maidane fara tribune?
    o sa faca vestiare din alea modulare cum sunt pe santierele de constructii ?
    Pai daca pe stadionul din Chiajna sunt toalete din alea modulare, de ce nu ar fi si vestiarele la fel??? Iar la marginea terenului, in loc de restaurante sau baruri, se vor amplasa niste gratare pt. mici.

  3. #24
    senior Gombos's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    153
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by HacKer View Post
    În urma inspecțiilor efectuate de forul fotbalistic european, s-a decis ca jocurile să se dispute pe stadioanele "Concordia" din Chiajna, "Cătălin Hâldan" din Brănești, "Comunal" din Berceni și "Centrul Național de Fotbal" Mogoșoaia.

    Asta am gasit pe undeva chiar dupa ce ne-au dat gazduirea , cred ca erau in stare de ebrietate membrii aia , ca de obicei sunt foarte drastici acesti inspectori stiu de la stadion de la U ca au schimbat proiectul initial de vreo 20 de ori pana au fost de acord si inspectorii trimisi de la uefa sau de unde au fost ei trimisi.

    La Buftea din cate stiu eu is vreo 2 sau 3 terenuri de fotbal .
    am anuntat deja ca Branestiul a fost inlocuit cu Berceniul, fiindca primii nu au nocturna. centrul de fotbal de la Berceni si cel de la Mogosoaia, au fost realizate de FRF! primul a fost realizat ultimul si a costat mult mai putin, in jur de 5 milioane de euro cred.

    eu cred ca ne vom prezenta bine la capitolul infrastructura. o sa vedeti! nu vor arata ca cele din Franta sau din Insule, dar mai bine ca Cehia de exemplu.

    si care-i faza cu stadionul de la Chiajna si toaletele alea? sunt si la americani. stadionul e ok si acoperit, iar pana in iulie vor fi gazoane impecabile pe toate 4. n-ai nevoie oricum de incalzire pe timpul verii. CUM ZICE EVIL, E STIL AMERICAN! MAI UN MIC, UN BARBECUE... dar cred ca vor fi indepartate oricum. problema e cand sunt montate in oras!

    turneul va fi transmis am impresia ca integral pe Eurosport pentru Romania e un INCEPUT! sper sa nu ne facem de ras fiindca poate fi si un test pentru 2020 sau 2024...

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    [QUOTE=evil78;3469516]
    Da, si oamenii aterizau pe pista de schi din Poiana Brasov (pana se termina aeroportul la Brasov), iar distanta Brasov-Ploiesti se parcurge foarte repede, mai ales in weekend-uri, pe autostrada soar....scuze, pe autostrada zapezii.
    tot acolo unde a aterizat si Inter in 2000. Pana la urma e un turneu de juniori nu cred ca pretentiile sunt asa mari. Aeroportul din Bucuresti e la 3 ore jumate iar cel din sibiu la 2 ore jumate. Un drum la venire si unul la plecare nu era capat de tara. Am zis Brasov pt ca vara trecuta cand in Bucuresti erau calduri maxime acolo se juca un turneu international de copii. I-am reperat pe pustii lui villareal prin centru vechi, unde atmosfera era excelenta. Ideea e ca lumea trebuie sa se si simta bine, delegatii, arbitrii, oficiali, presa sa ramana cu impresie frumoasa dupa acest turneu iar zona Brasov pare potrivita pt luna iulie. Desigur se puteau gasi si alte variante


    Destul de trist ceea ce spui tu. Erau sperante la o arena destul de cocheta acolo, la ICIM. Tribuna inceputa arata ceva de genul celei, care se construieste acum in Ploiesti
    ar fi putut fi un colac de salvare pt aceste 2 arene forex si ICIM. Sa nu uitam ca pe tractorul a jucat steagul rosu contra lui espanyol plus incredibila calificare cu besiktas. Pe vremea aia era un oval de vreo 13.000 de locuri

  5. #26
    manager
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Romania
    Posts
    327
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alwn View Post
    ar fi putut fi un colac de salvare pt aceste 2 arene forex si ICIM. Sa nu uitam ca pe tractorul a jucat steagul rosu contra lui espanyol plus incredibila calificare cu besiktas. Pe vremea aia era un oval de vreo 13.000 de locuri
    Da. Din pacate a ramas Brasovul cu un singur stadion, si ala cu un banner Razvan Lucescu, in loc de peluza.
    Stadionul ICIM s-a abandonat, vechiul Municipal s-a demolat, si de atunci e crescatorie de buruieni acolo.... Poate cu un primar nou se vor repune lucrurile in miscare...

  6. #27
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by emil_bv View Post
    Forex are doar T1. Peluzele au fost demolate acum cativa ani buni iar T2 anul trecut daca nu ma insel. Iar T1 de care zic nu are decat vreo 300 locuri.
    ICIM a ramas in stadiul in care apare tot pe threadu asta. Adica fara peluze (care nu cred ca sunt in plan) o tribuna veche, gata sa cada, si o schela metalica (tribuna noua) cu 1/3 din acoperis.
    Decat sa investeasca, dupa cum am citit pe aici, milioane de euro in terenuri care vor ramane putin folosite, mai bine bagau banii astia in zona Brasov - Poiana - Sfantu Gheorghe. Cu ocazia asta dezvoltau infrastructura si pe la noi. Mai mult de atat, odata dezvoltate arenele inseamna un plus si pt fotbalul romanesc. Echipele ar putea veni in pregatire aici pe perioada verii. Dar cine sa gandeasca la frf. Incep foarte serios sa ma gandesc sa ma implic in ceva proiecte


    Quote Originally Posted by evil78 View Post
    Glumesc.... evident, ca se puteau gasi si alte locatii. In fine, acum o sa avem onoarea sa vedem pe Eurosport, in direct, comune precum Berceni, Mogosoaia etc....Cine ar fi crezut?

    Partea plina a paharului

    Quote Originally Posted by Gombos View Post
    am anuntat deja ca Branestiul a fost inlocuit cu Berceniul, fiindca primii nu au nocturna. centrul de fotbal de la Berceni si cel de la Mogosoaia, au fost realizate de FRF! primul a fost realizat ultimul si a costat mult mai putin, in jur de 5 milioane de euro cred.
    Faci o confuzie. Branesti a fost inlocuit cu Buftea. Arene initiale erau cele de la Chiajna, Branesti, Berceni si Complexul Mogosoaia.
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  7. #28
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    [QUOTE=Gombos;3469531]
    eu cred ca ne vom prezenta bine la capitolul infrastructura. o sa vedeti! nu vor arata ca cele din Franta sau din Insule, dar mai bine ca Cehia de exemplu.
    n-are nici o treaba cu turneul din cehia. Acolo a fost gazduit de orase, unele cu peste 100 mii locuitori si de stadioane de prima liga

    Liberec si cocheta sa arena de 9000 de locuri unde a jucat si dinamo a fost unul. Pribram si Plzen cu stadioane de prima liga. La Jablonec s-a jucat finala, de asemenea au arena renovata. Cel mai prapadit a fost cel al lui Vikoria Zizikov Praga un stadion mic de vreo 4500 de locuri, totusi cu nocturna, tribuna acoperita, o mica arena cocheta

    cred ca o sa facem de ras, o sa inceapa astia reportaje cu marile comune berceni, buftea, chiajna, caini, carute, tzigani, gunoaie, 40 de grade afara
    E turneul U19 nici macar U17, este destula expunere

  8. #29
    senior Gombos's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    153
    Reputatie
    1
    deci la Mogosoaia si Buftea sunt baze noi, dar ce-i drept putine locuri. cred ca fazele superioare se vor juca la Chiajna, finala cu siguranta.


    MOGOSOAIA (2,500 locuri)

    http://4.bp.blogspot.com/_i8E5jpX_ix...mogosoaia..jpg

    http://4.bp.blogspot.com/_i8E5jpX_ix...+mogosoaia.jpg

    http://1.bp.blogspot.com/_i8E5jpX_ix...0/mogosog1.jpg



    BUFTEA (450 locuri) - am inteles ca se finalizeaza in aceasta primavara

    http://www.frf.ro/sites/default/file...imoniu-915.jpg

    http://89.47.247.41/usr/thumbs/thumb...ibuna_mare.jpg

    http://89.47.247.41/usr/thumbs/thumb...aza-buftea.jpg



    Singurele arene care au nocturna montată sînt "Centrul Național de Fotbal Mogoșoaia" și "Centrul de Fotbal Buftea". La stadionul Chiajna urmează să fie instalată nocturna de la Urziceni, iar la Berceni lucrările au început de puțin timp, termenul de finalizare fiind preconizat pentru 8-10 iunie.

    Chiajna deja il stiti si a fost si prezentat. NU INTELEG UN LUCRU: de ce nu joaca pe Stadionul Arcul de Triumf de exemplu in loc sa-i trimita la sat in Berceni? din cate imi aduc aminte, Berceniul nu avea nu stiu ce stadion.

  9. #30
    senior Gombos's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    153
    Reputatie
    1
    [QUOTE=alwn;3469567]
    Quote Originally Posted by Gombos View Post


    n-are nici o treaba cu turneul din cehia. Acolo a fost gazduit de orase, unele cu peste 100 mii locuitori si de stadioane de prima liga
    vezi, asta n-am stiut, trebuia sa-mi fac temele mai bine. dar la cehi imi aduc aminte bine ca era si un stadion mizerabil.

    la Buftea si Mogosoaia au conditii foarte bune, la fel si cazarea. iar la Buftea stai linistit ca s-au curatat de mult acele daramaturi. ultima poza e din vara trecuta.

    la Chiajna numai bine ca n-au locuri de cazare asa ca-i cazeaza la vreun hotel fain in Bucuresti in fazele inalte.

    vor fi comestizate frumos si imprejurimile, sunt sigur. vin si instalate reclamele alea rotative... sau panouri sau cum le-o zice! nu va fi asa rau, aveti putina rabdare sa vedem un prim reportaj de la fata locului.

    MIE MI-E MAI FRICA DE VALOAREA ECHIPEI

  10. #31
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Arata bine complexul sportiv de la Buftea. Dar totul la nivel de baza de pregatire.
    In fine, nu inteleg prea bine cum au gandit strategia de a investi intr-o zona caniculara. Iarna iar nu se pot folosit terenurile precum se intampla in Antalya.

    Quote Originally Posted by alwn View Post
    ar fi putut fi un colac de salvare pt aceste 2 arene forex si ICIM. Sa nu uitam ca pe tractorul a jucat steagul rosu contra lui espanyol plus incredibila calificare cu besiktas. Pe vremea aia era un oval de vreo 13.000 de locuri
    Esti brasovean la origini? Cunosti destul de bine istoria echipei

    Vreau doar sa mentionez ca meciul cu turcii s-a jucat pe Tineretului.
    Last edited by NORGEMAN; 15th April 2011 at 23:41.
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  11. #32
    senior Gombos's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    153
    Reputatie
    1
    SINGURA MEA OBIECTIE DECI E DE CE A FOST PREFERAT BERCENIUL IN LOCUL SNAGOVULUI? din cate stiu eu, era si Snagovul pe lista. sunt 4 stadioane sau GSP-ul e cam neinformat si sunt 5 de fapt?

    la Snagov, Complexul Olimpic are si terenuri de fotbal, pe langa bazin, sali (gimastica si jocuri sportive), terenuri de tenis indoor si outdoor, conditii super de cazare (mega-hotel) si lacul exact langa restaurant:

    http://img295.imageshack.us/img295/223/hoteln.jpg

    http://img708.imageshack.us/img708/8316/cor3.jpg

    se putea monta o tribuna de 500 de locuri fara probleme. chiar si acum ar mai fi timp! sau dupa cum am zis, mai exista si Stadion Arcul de Triumf pe care-l cunoasteti majoritatea... are 5,500 de locuri locatia de rugby din Bucuresti!

    http://www.rugby.ro/images/imgartico..._de_triumf.jpg
    Last edited by Gombos; 15th April 2011 at 23:46.

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by NORGEMAN View Post
    Arata bine complexul sportiv de la Buftea. Dar totul la nivel de baza de pregatire.
    In fine, nu inteleg prea bine cum au gandit strategia de a investi intr-o zona caniculara. Iarna iar nu se pot folosit terenurile precum se intampla in Antalya.



    Esti brasovean la origini? Cunosti destul de bine istoria echipei

    Vreau doar sa mentionez ca meciul cu turcii s-a jucat pe Tineretului.
    nu sunt brasovean, ai dreptate cu besiktas s-a jucat pe tineretului, cu espanyol si lok plovdiv au jucat pe tractorul. Ai idee de cand dateaza stadionul tractorul?

    Cum am zis, zona Brasov era mai potrivita pt Euro U19, o sa ne atragem multe critici cu aceste arene si comunele unde se gasesc. Tribuna de la mogosoaia are 2500 de locuri din parti. Acolo nu sunt mai mult de 800.

  13. #34
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    [QUOTE=Gombos;3469579][QUOTE=alwn;3469567]

    PHP Code:
    veziasta n-am stiuttrebuia sa-mi fac temele mai binedar la cehi imi aduc aminte bine ca era si un stadion mizerabil
    cred ca te referi la arena din jablonec ca acolo a fost finala. E un stadion de 6800 de locuri pe care echipa locala (locul 3 in liga ceha actualmente) a jucat si in europa league anul trecut, deci niste minime conditii or fi. Stadionul din liberec e chiar fain, f potrivit pt un turneu de tineret sau juniori. Cat despre plzen acolo joaca locul 1 din cehia si probabil viitoarea campioana. La ei a jucat pe vremuri portarul colceag parca si tare le mai lauda baza sportiva. Si de atunci cred ca mai renovat-o.
    la Buftea si Mogosoaia au conditii foarte bune, la fel si cazarea.
    Probbail se cazeaza la hoteluri in Bucuresti, doar nationala noastra va sta la mogosoaia.

    MIE MI-E MAI FRICA DE VALOAREA ECHIPEI
    nu-ti fie frica, pierdem cele 3 meciuri din grupa si gata. Nu poate fi mai rau ca la turneul de tineret din 1998 cand ma luat ultimul loc, asta in calitate de gazda cu marele zeu piti pe banca.

  14. #35
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alwn View Post
    nu sunt brasovean, ai dreptate cu besiktas s-a jucat pe tineretului, cu espanyol si lok plovdiv au jucat pe tractorul. Ai idee de cand dateaza stadionul tractorul?

    Cum am zis, zona Brasov era mai potrivita pt Euro U19, o sa ne atragem multe critici cu aceste arene si comunele unde se gasesc. Tribuna de la mogosoaia are 2500 de locuri din parti. Acolo nu sunt mai mult de 800.
    Cuosti despre istoria fotbalului local mai mult decat unii din stegari.
    Nu stiu sa dau un an, stiu doar ca a fost facut in perioada comunista. Cand aflu, revin cu anul exact.

    Probabil nu vroiau sa mai dea Brasovului inca un turneu pe anul acesta, dupa ce am organizat acum nici o luna turneul mondial U18 la hochei. Luam fata Bucurestiului de tot, iar ei cu ce mai ramaneau? sa ne rugam sa ploua cand se joaca meciurile, altfel n-as vrea sa vad ce raspunsuri vor da la "cum a fost la turneu?"
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  15. #36
    senior Gombos's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    153
    Reputatie
    1
    s-au calificat:

    - Belgia
    - Cehia
    - Grecia
    - Irland
    - Serbia
    - Spania
    - Turcia


    si bineinteles Romania e automat calificata ca tara organizatoare. mari surprize in aceste grupe de elita contand pentru calificarea la europeanul de sub 19 ani.

  16. #37

  17. #38
    junior
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    117
    Reputatie
    1
    poate cineva sa puna o poza recenta cu fiecare stadion ?

  18. #39
    senior Gombos's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    153
    Reputatie
    1
    Drepturile de televizare pentru țara noastră aparțin canalelor PRO TV și sport.ro, însă unele meciuri vor fi transmise și de Eurosport 1 și 2.

    GRUPA A
    România
    Cehia
    Grecia
    Irlanda

    GRUPA B
    Serbia
    Turcia
    Spania
    Belgia

    Miercuri 20 iulie - Faza grupelor
    Oră Meci Stadion TV
    19.00 Spania-Belgia, Mogoșoaia, Eurosport 1
    19.00 Serbia-Turcia, Berceni
    21.00 România-Cehia, Chiajna, Eurosport 2
    21.00 Grecia-Irlanda, Buftea

    Sîmbătă 23 iulie - Faza grupelor
    Oră Meci Stadion TV
    19.00 Cehia-Irlanda, Mogoșoaia, Eurosport 1
    19.00 Turcia-Belgia, Buftea
    21.00 România-Grecia, Berceni
    21.00 Serbia-Spania, Chiajna, Eurosport 2

    Marți 26 iulie - Fraza Grupelor
    Oră Meci Stadion TV
    19.00 Cehia-Grecia, Mogoșoaia, Eurosport 1
    19.00 Irlanda-România, Berceni
    21.00 Turcia-Spania, Chiajna, Eurosport 1
    21.00 Belgia-Serbia, Buftea

    Vineri 29 iulie - Semifinale
    Oră Stadion TV
    18.45 Mogoșoaia, Eurosport 1
    20.45 Chiajna, Eurosport 1

    Luni 1 august - Finala
    Oră Stadion TV
    20.00 Chiajna, Eurosport 1

  19. #40
    incepator DaNnY911's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    34
    Reputatie
    1
    Poze recente cu stadioanele de la CE U-19 ?!?!?!
    [B][COLOR="Blue"]FORZA STEAUA[/COLOR]!!! [COLOR="Red"]INTOTDEAUNA SUPERIORI[/COLOR]!!![/B]

  20. #41
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Ce stadioane frate au ales astia.

  21. 15th June 2011, 15:07

  22. #42
    sport legend ady18 sibiu's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sibiu
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    Chiajna - 3 700 de locuri
    Berceni - 2 600 de locuri
    Buftea - 450 de locuri
    Mogosoaia - 746 de locuri

    conform uefa.com

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •