View Poll Results: Cine ajunge in finala?

Voters
79. You may not vote on this poll
  • Real Madrid

    33 41.77%
  • Barcelona

    46 58.23%
Page 64 of 64 FirstFirst ... 1454626364
Results 1,324 to 1,340 of 1340

Thread: Semifinala: Real Madrid-Barcelona

  1. #1324
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kain View Post
    Si daca el joaca si pe plan mental prin declaratiile dinaintea meciului ce are? Nu are voie? Nu e fair-play?
    Nimic. Ba da. Nu.

  2. #1325
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by atdi View Post
    Uite, tocmai aici nu sunt de acord cu tine, nu-mi plac declaratiile lipsite de fair-play si smecheriile ieftine, cum la fel de mult urasc simularile lui Busquets. Mergand pe logica ta, inseamna ca si jucatorii care simuleaza si insala arbitrii prin aceste trucuri sunt smecheri si ar trebui sa ii admiri si pe ei, doar sunt smecheri.
    Ai facut o comparatie .. de mai bine nu o faceai, las-o asa, fie cum ziceti voi.. Puteti sa spuneti ca nu mai am argumente, am argumente insa in momentul asta am altceva mai bun de facut. Bafta
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  3. #1326
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kain View Post
    Si daca el e un bun psiholog si joaca si pe plan mental prin declaratiile dinaintea meciului ce are? Nu are voie? Nu e fair-play? Daca el poate sa o faca, sa-si intimideze adversarii prin declaratii inseamna ca e un om smecher, sa faca toti asa daca pot, si daca au tupeu
    nici nu mai are rost sa spunem nimic, ai spus tu tot.
    totusi un cuvant: jenant.

    "La nivel particular, Mourinho își va căuta dreptatea până la final. El nu vrea să vorbească acum tocmai din această cauză, pentru că va merge în justiție. Deja a trecut totul, ne mai rămân doar partidele din campionat și trebuie să ne concentrăm pe ele. Ideea este că până nu se vor specifica motivele pentru care a fost suspendat de către UEFA, nu va mai apărea în vreo conferință de presă. Jose se simte sprijinit de club în demersul său", a spus Karanka.
    'prostul nu e prost destul, daca nu e si fudul'
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  4. #1327
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kain View Post
    Ai facut o comparatie .. de mai bine nu o faceai, las-o asa, fie cum ziceti voi.. Puteti sa spuneti ca nu mai am argumente, am argumente insa in momentul asta am altceva mai bun de facut. Bafta
    io zic sa mai cauti o ODA pentru MOU si sa ne impresionezi.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  5. #1328
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    io zic sa mai cauti o ODA pentru MOU si sa ne impresionezi.
    Ok, speram sa deschideti ochii cu aceste "ode" pe care eu le-am publicat, dar n-am reusit, nu-i nimic, ma asteptam la asta
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  6. #1329
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Calificare jucata in tur.Poate daca nu era anulat acel gol la Higuain era altceva.Dar din nou trebuia sa intervina arbitrii sa le dea o mana de ajutor.
    Oricum, se pare ca Barca a devenit cea mai antipatica echipa din lume pentru foarte multa lume.Niste domnisoare care simuleaza si cad la cea mai mica atingere, ajutata mereu de arbitrii atunci cand nu pot in meciurile importante, o echipa impotenta atunci cand joci foarte bine defensiv si nu ii lasi spatii.Asta e Barcelona.Degeaba castigi CL an de an, daca o faci cu astfel de mizerii.

    Realul a progresat foarte mult.Am luat cupa, am ajuns in semifinalele CL si in astea 4 meciuri am pierdut doar o data si atunci jucand in 10.Lotul e unul tanar iar potential exista.Vedem la anul ce va fi.

  7. #1330
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Degeaba castigi CL an de an, daca o faci cu astfel de mizerii.
    este unul singur care vrea sa castige cu orice pret si care nici nu stie sa piarda. chiar n-are rost sa ii rostim iarasi numele...

    Realul a progresat foarte mult.Am luat cupa, am ajuns in semifinalele CL
    a progresat fata de anii trecuti, insa a scos prea putin in rapot cu investitiile facute si cu potentialul echipei. ghici cine e de vina?
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  8. #1331
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Potentialul echipei se va vedea in urmatoarele sezoane.Nu poti sa castigi din primul an tot.Aveam sanse si in CL, dar s-a vazut ce s-a intamplat nu mai are rost sa reiau.
    Sunt sigur ca Mourinho va castiga si CL in maxim 2-3 ani.

  9. #1332
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Raul View Post
    se pare ca Barca a devenit cea mai antipatica echipa din lume pentru foarte multa lume


    Eu cred ca 3 ani ii sunt de ajuns lui Perez sa se "convinga" de Mourinho.

  10. #1333
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Mai puteti?
    "My greatest challenge is not what's happening at the moment, my greatest challenge was knocking Liverpool right off their f*****g perch. And you can print that!" - Sir Alex Ferguson

    "In 1969 I gave up women and alcohol; it was the worst 20 minutes of my life." - George Best

  11. #1334
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    cred ca numarul paginilor a depasit procentajul maxim al posesiei Barcelonei ne oprim la 100.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  12. #1335
    incepator Alyn161's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Barcelona,Spain
    Posts
    28
    Reputatie
    1
    Inca se mai discuta?Realu nu stie sa piarda,atata tot.Noi n'am zis nimic de meciul din cupa.Se joaca pe goluri,a fost 3-1 la general si nu ne intereseaza ce'a facut arbitru'.

  13. #1336
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Radu Paraschivescu, unul din putinii oameni care si-a pastrat luciditatea, spunea dupa finala de la Valencia: “daca dam la o parte gelul, briantina, fetele sexy de pe langa el, observam la Cristiano atacantul inalt, solid, un pachet demuschi, care loveste mingea cu ambele picioare, are un foarte bun joc de cap. Messi a crescut la academia Barcelonei de la 12 ani, joaca in acel sistem de copil, daca il scoti din acel sistem, devine un jucator de pluton, ca in Africa de Sud. Cristiano s-a incadrat si in sistemul de la Sporting, s-a integrat si in sistemul gandit de Fergusson la Manchester si dovedeste ca isi gaseste locul si la Madrid”.
    PS. acest comentariu nu se vrea o comparatie Messi-Ronaldo, ci doar un sampon pt. cei care nu vor sa vada decat fitele la Cristiano!
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  14. #1337
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by kain View Post
    Radu Paraschivescu, unul din putinii oameni care si-a pastrat luciditatea, spunea dupa finala de la Valencia: “daca dam la o parte gelul, briantina, fetele sexy de pe langa el, observam la Cristiano atacantul inalt, solid, un pachet demuschi, care loveste mingea cu ambele picioare, are un foarte bun joc de cap. Messi a crescut la academia Barcelonei de la 12 ani, joaca in acel sistem de copil, daca il scoti din acel sistem, devine un jucator de pluton, ca in Africa de Sud. Cristiano s-a incadrat si in sistemul de la Sporting, s-a integrat si in sistemul gandit de Fergusson la Manchester si dovedeste ca isi gaseste locul si la Madrid”.
    PS. acest comentariu nu se vrea o comparatie Messi-Ronaldo, ci doar un sampon pt. cei care nu vor sa vada decat fitele la Cristiano!
    Gresit. In ultimele meciuri in care a jucat la Argentina, Messi a jucat foarte bine. Si la mondial a jucat bine doar ca a avut ghinion.

  15. #1338
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by yonutz96 View Post
    Gresit. In ultimele meciuri in care a jucat la Argentina, Messi a jucat foarte bine. Si la mondial a jucat bine doar ca a avut ghinion.
    Mai bine am jucat eu la mondial de cat Messi.

  16. #1339
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mr. Eko View Post
    Mai bine am jucat eu la mondial de cat Messi.
    Pot sa certific si eu eram in tribune...Eko a fost irezistibil cu mingea la picior

    Paraschivescu are dreptate...ca va place ca nu va place Cristinel e jucatorul mai complet...doar ca Messi face niste lucruri cateodata care te lasa cu gura cascata
    "My greatest challenge is not what's happening at the moment, my greatest challenge was knocking Liverpool right off their f*****g perch. And you can print that!" - Sir Alex Ferguson

    "In 1969 I gave up women and alcohol; it was the worst 20 minutes of my life." - George Best

  17. #1340
    sport legend
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    737
    Reputatie
    1
    Foarte bine Iaco. Eu sunt far Cristiano dar cand vine vorba de a fi eficient atunci cand echipa are nevoie nu ai ce sa-i faci lu Messi. Mi se pare ca Ronaldo e mult mai previzibil in dribling dar il ajuta foarte mult forta si viteza iar adversarul nu poate tine pasul pe Messi este foarte agil si mereu face ceva la care nu te astepti.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •