View Poll Results: pronostic

Voters
0. You may not vote on this poll
  • 1

    0 0%
  • x

    0 0%
  • 2

    0 0%
Page 34 of 35 FirstFirst ... 2432333435 LastLast
Results 694 to 714 of 724

Thread: El Clásico del fútbol espanol

  1. #694
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    am revazut azi pe digi faza cu Adriano. 0% penalty. omu ala a avut o fractiune de secunda din momentul in care intoarce capul spre minge pana il loveste mingea in mana. practic ii era imposibil sa isi traga mana. mai ales el fiind in alunecare si cu mana sub el.

    e interesant insa cum aia de la digi pomenesc ca realul trebuia sa primeasca 2 penaltyuri dar nu zic nimic de penaltyul pt Barca,

  2. #695
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Ati vazut ce a scris Real pe site-ul lor?

  3. #696
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Ati vazut ce a scris Real pe site-ul lor?
    Ce a scris ?

  4. #697
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by messi19 View Post
    am revazut azi pe digi faza cu Adriano. 0% penalty. omu ala a avut o fractiune de secunda din momentul in care intoarce capul spre minge pana il loveste mingea in mana. practic ii era imposibil sa isi traga mana. mai ales el fiind in alunecare si cu mana sub el.

    e interesant insa cum aia de la digi pomenesc ca realul trebuia sa primeasca 2 penaltyuri dar nu zic nimic de penaltyul pt Barca,
    Asta e un fel de "hotii striga hotii".

  5. #698

  6. #699
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bogdan_nj View Post
    Asta e un fel de "hotii striga hotii".
    pe cine acuzi?? pe digioti sau pe mine??

  7. #700
    sport legend tifosi's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Nazi Germany
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1


    asta e derby
    LOVE FOOTBALL ! HATE ANTIFA !!!

  8. #701
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Am inteles deja ca pentru tine Barca-Real e un meci de kkt, nu inseamna ca pentru toti e la fel
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  9. #702
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    la el derby e ala in care fanii dau foc ls stadion sau se bat prin preajma stadionului.
    nu conteaza rivalitatea dintre echipe de-a lungul istoriei.
    de asta a si pomenit de rapid-petrolul. se duc tiganii din bucuresti pana la ploiesti si tuf o bataie si gata. am vazut un derby.

  10. #703
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Sanse mari ca Ronaldo sa fie suspendat.

  11. #704
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    minim 4 etape asa cum a luat Valdes. maimutza asta trebuie calmata cumva.

    cum ****** sa ataci tu arbitrii si arbitrajul cand tu pe mana lor esti DOAR la 6 puncte de Barca??? fara ajutorul arbitrilor Real trebuia sa fie minim la 10 puncte. dar o sa ajunga si acolo, e clar.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  12. #705
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Parerea mea e ca Laporta a facut cel mai bun lucru prin interzicerea celor la Boixos Noi pe Camp Nou. Acum drept e ca lipseste atmosfera creata de Boixos Noi, dar totusi lipsa huliganilor de pe stadion nu inseamna cu are loc un derby. Eu personal nu ii inteleg pe cei care considera ca un derby nu poate avea loc fara batai, aruncat de obiecte in teren etc.
    Istvan Kovacs: Nu vãd niciun fel de urã interetnicã. Vãd doar urã faþã de sport în România. Am simþit cã m-am întors în timp când am vãzut bazinul Floreasca.

  13. #706
    sport legend tifosi's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Nazi Germany
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    LOVE FOOTBALL ! HATE ANTIFA !!!

  14. #707
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Tu cand te gandesti la "derby" faci automat referire la suporteri. Aici la Barca-Real cred ca e altceva. E evident ca echipele astea nu au cei mai fanatici suporteri. Barca-Real e un ''derby'' dpdv a ceea ce reprezinta cele 2 cluburi in istorie (palmares, traditie, bani, jucatori, marketing, etc.) si mai putin dpdv al spectatorilor.

  15. #708
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    cum sa fie la fel daca in Spania sunt interzise astfel de manifestari pe stadion. in Anglia nu e la fel??? asta nu inseamna ca respectivele cluburi nu au suporteri destui care s-ar manifesta la fel. insa fotbalul modern nu mai tolereaza manifestari de genul si e foarte bine. spectacolul trebuie sa fie in primul rand pe teren, de-aia ne uitam la fotbal.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  16. #709
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Pentru el e mai derby un Rapid-Dinamo cu jucatori de mana a 10-a, dar cu fani care dau cu torte pe teren..
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  17. #710
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    probabil cei mai fantastici fani din lume, de ani de zile se manifesta doar prin scandari si cantece.
    0 batai, 0 torte, 0 alte porcarii afisate de tifosi. deci se poate si fara.
    bineinteles ca ma refer la fanii lu Celtic .

  18. #711
    sport legend tifosi's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Nazi Germany
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    ) si ce cantece ma ca turistii care tineau cu barcelona ii faceau fii de curve pe jucatorii realului... parca acolo e civilizatie

    am vazut la Digisport cum un fan a lui Real Madrid dadea interviu printre fanii Barcelonei... ce rivalitate e asta ? sa stai cu rivalii ? ) pai cred ca daca era un spurcat printre noi... nu mai pleca pe picioarele lui sau viu....
    LOVE FOOTBALL ! HATE ANTIFA !!!

  19. #712
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    mda...

  20. #713
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tifosi View Post
    ) si ce cantece ma ca turistii care tineau cu barcelona ii faceau fii de curve pe jucatorii realului... parca acolo e civilizatie

    am vazut la Digisport cum un fan a lui Real Madrid dadea interviu printre fanii Barcelonei... ce rivalitate e asta ? sa stai cu rivalii ? ) pai cred ca daca era un spurcat printre noi... nu mai pleca pe picioarele lui sau viu....
    Aia nu sunt giboni retardati.

  21. #714
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Sa dezgropam thd asta

    FC Barcelona :
    Ter Stegen - Sergi Roberto, Piqué, Umtiti, Alba - Coutinho, Rakitic, Busquets, Iniesta (c) - Messi, Suarez.

    Real Madrid :
    Navas - Nacho, Varane, Ramos (c), Marcelo - Modric, Casemiro, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •