View Poll Results: pronostic

Voters
0. You may not vote on this poll
  • 1

    0 0%
  • x

    0 0%
  • 2

    0 0%
Page 7 of 35 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast
Results 127 to 147 of 724

Thread: El Clásico del fútbol espanol

  1. #127
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Barcelona a jucat cat a vrut. daca vroia mai mult, forta. Mourinho a vrut sa nu fi iar umilit, desi pe Barca nici nu a interesat-o asta. Barca a pasat si s-a menajat cat a putut, abia acum incep clasicurile importante...
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  2. #128
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Per general un rezultat echitabil. Alvez merita al doilea galben la penalty si implicit rosu, dar Realul nu merita mai mult de un punct, deoarece au inceput sa joace fotbal doar dupa ce au fost condusi cu 1-0, in rest au jucat la ciupeala. Pentru Barcelona reprezinta o problema accidentarea lui Puyol, din punctul meu de vedere nici nu trebuia introdus in teren, ci menajat pentru meciurile din CL.
    Istvan Kovacs: Nu vãd niciun fel de urã interetnicã. Vãd doar urã faþã de sport în România. Am simþit cã m-am întors în timp când am vãzut bazinul Floreasca.

  3. #129
    senior peace's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    218
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    Mourinho a vrut sa nu fi iar umilit
    Dupa ce a ramas in 10 oameni a facut un pas inainte, riscand sa mai ia 2-3 boabe... si asta inseamna un echivalent cu meciul tur.

  4. #130
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by peace View Post
    Dupa ce a ramas in 10 oameni a facut un pas inainte, riscand sa mai ia 2-3 boabe... si asta inseamna un echivalent cu meciul tur.
    eu vorbeam de echipa cu care a inceput meciul. s-a recunoscut din start inferior. la 1-0 e normal ce a facut, 1-0 sau 2-0 e tot aia. fi sigur ca la 2-0 nu mai se arunca in atac. oricum, si dupa ce a facut ceva schimbari in asezare, echipa tot pe aparare a stat si tot pe contre a atacat...
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  5. #131
    senior peace's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    218
    Reputatie
    1
    Pe Barcelona greu o bati cu propriile arme...Am vazut Arsenal ce a reusit cu vestitul "tiki taka de premier legue"

  6. #132
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    pe mine ma enerveaza astia cu Barca a parut fragila, are probleme etc. pai orice echipa care construieste si ataca, este vulnerabila, mai ales in fata unor jucatori cum are Realul. Barca a avut probleme cu contraatacurile chiar si cu echipe mici, gen Hercules sau Almeria, daramite cu Real.

    Pentru Barcelona reprezinta o problema accidentarea lui Puyol, din punctul meu de vedere nici nu trebuia introdus in teren, ci menajat pentru meciurile din CL.
    a fost schimbat din precautie, nu mai are nimic.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  7. #133
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    a fost schimbat din precautie, nu mai are nimic.
    mare caracter si ala cum se plimba el cu targa
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  8. #134
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    mare caracter si ala cum se plimba el cu targa
    E Mourinho un mare caracter??? Un antrenor lispsit de scrupule, care cu o echipa de super jucatori el a inceput jocul cu 3 inchizatori, si nu stie decat sa provoace atat in timpul meciului cat si la conferintele de presa. E un mare antrenor, dar caracterul lui e 0.
    Istvan Kovacs: Nu vãd niciun fel de urã interetnicã. Vãd doar urã faþã de sport în România. Am simþit cã m-am întors în timp când am vãzut bazinul Floreasca.

  9. #135
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    normal ca a inceput jocul cu 3 inchizatori....doar nu vroiai si acum sa primeasca iar 5
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  10. #136
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    eu vorbeam de echipa cu care a inceput meciul. s-a recunoscut din start inferior. la 1-0 e normal ce a facut, 1-0 sau 2-0 e tot aia. fi sigur ca la 2-0 nu mai se arunca in atac. oricum, si dupa ce a facut ceva schimbari in asezare, echipa tot pe aparare a stat si tot pe contre a atacat...
    exact la asta m-am gindit si eu cind am vazut formatiile de start. cred ca a ales perfect tactica pt acest meci, cu o exceptie, Albiol.... omul ala e Moti al lui Real Madrid de ceva vreme, nu inteleg de ce s-a hotarit sa-l bage titular tocmai acum.

  11. #137
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    slab meci si ma asteptam la asta, a fost un meci pregatitor pentru celelalte care urmeaza ...totusi prea multa incrancenare si rigiditate, nu mi-a placut tactica lui Mourinho, la Chelsea nu facea chiar asa ceva, de cand s-a dus la Inter i-au ramas niste pitici pe creier cu catenaccio asta ...totusi joci acasa si ar trebui sa si ataci pozitional uneori ...sa vedem daca il titularizeaza pe Ozil si Kaka in urmatorul meci

  12. #138
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by milanezu View Post
    ronaldo ii arata lui messi cum se bate un pen.
    messi a dat ca un fricos.
    da, e mai bun ronaldo.

    penibila echipa lui mourinho.Sa ai 8 puncte de recuperat si in prima repriza sa ai posesie 25% la tine acasa ?
    in rest nimic interesant, catalanii s-au linistit la 1-0, s-au menajat probabil pentru cupa si UCL, au vrut sa evite accidentari si alte alea.Campionatul era jucat inainte de meciul asta in care Realul avea ceva de demonstrat, nu Barca.

  13. #139
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    cam cata minte iti trebuie sa spui ca ronaldo e mai barbat decat messi pentru cum a batut un penalti?

  14. #140
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    o chestie interesanta. arbitrul nu i-a dat al doilea galben lui Alves, desi merita, daca a fluierat penalty. nu i l-a dat pentru ca dupa ce a fluierat si-a dat seama ca nu a prea fost, altfel il dadea...

    sa recapitulam: penalty 100% la villa [dat]; penalty 80% la Villa [nedat]; penalty 40% la Marcelo [dat].

    fanii Realului [ca si spectatorii de altfel] s-au bucurat ca dupa o victorie aseara, asta pentru ca la 1-0 pentru Barca avea morcovul cat bara transversala problema lor e ca Barca nu a fost foarte inspirata in atac aseara [nici motivata suficient], lucru care nu cred ca se va intampla de 2 ori la rand

    sunt curios daca Mourinho va mai creste pana la finala cupei, sau va ramane tot asa micut
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  15. #141
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Pai Celso, ai spus-o chiar tu, era meci pregatitor. Real putea castiga si cu 10-0, ma rog, si tot aia era, titlul mergea oricum la catalani. Mou vrea Ch L, asta vrea. Sa vedem daca si poate, anul acesta. Parerea mea este ca ii mai trebuie inca un an. A fost penalty, mai putin evident, dar a fost. Putea sa-i dea galben lui Alvez sau nu, chestie de interpretare. Parerea mea, pe care o repet, este ca trebuie stearsa sanctiunea de rosu cu ultimul aparator, nu poti sa dai doua sanctiuni pentru aceeasi fapta, lucru injust nu numai juridic.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #142
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    cam cata minte iti trebuie sa spui ca ronaldo e mai barbat decat messi pentru cum a batut un penalti?
    acum 1 an discutiile despre Messi vs Ronaldo erau foarte aprinse. de atunci Messi a cam transat, pe teren, lucrurile in favoarea lui, asa ca fanii lui Ronaldo se leaga acum de orice sa il 'ridice' pe gelat, chiar daca dau in penibil

    inca o chestie despre ce s-a jucat aseara: jucatorii Realului, in frunte cu Ronaldo, au simulat mai multe faulturi in preajma careului, pentru loviturile libere ale lui Ronaldo. si inca ceva: cele mai mari bucurii ale fanilor Real veneau in urma cornerelor obtinute
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  17. #143
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Pai Celso, ai spus-o chiar tu, era meci pregatitor.
    corect. parerea mea e ca in meciul asta nici unul nu a vrut sa piarda. dar nici neaparat sa castige, si s-a vazut. Real s-a betonat si a jucat defensiv, iar Barca desi a avut mingea nu a incercat prea mult, mai mult a facut magarusul cu cei de la Real.

    ambii antrenori au cautat avantaj moral pentru meciurile mai importante care vin.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  18. #144
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    mariomax cu ce ai masurat de ai ajuns la procentele alea 80%, 40%?

  19. #145
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Cu ochiul suporterului, cum?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  20. #146
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    mare caracter si ala cum se plimba el cu targa
    Pai pentru tine toti de la Barça au "mare caracter". De jucatorii Realului nu zici nimic. Numai la Barça vezi asa ceva.

  21. #147
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    mariomax cu ce ai masurat de ai ajuns la procentele alea 80%, 40%?
    poti sa pui si 70-30 sau 90-40, tot aia. ideea era ca penaltyul nedat la Villa a fost destul de clar, desi o mica intentie de a cauta contactul s-a vazut si la el. dar e imprudenta portarului, deci penalty clar.

    la Marcelo insa, contactul nu a prea fost, brazilianul s-a cam aruncat.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •