Page 53 of 80 FirstFirst ... 343515253545563 ... LastLast
Results 1,093 to 1,113 of 1665

Thread: Playoffs 2011

  1. #1093
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    Eu am descoperit realgm dupa ce te-au gonit pe tine de acolo... deci nu stiu cum au stat lucrurile dar erai destul de "rautacios" la adresa lor. Bine, era "epoca neagra", cand il pupau toti in fund pe Hinrich si-l injurau pe Deng. Acum nu se mai intrec cu laudele la adresa ta...sa nu ti-o iei in cap.
    Referitor la ce zici tu acolo, iti dau dreptate doar partial. Punctul lor forte e open court, cu outlet pases. Cand arunca echipa adversa, Wade a si fugit spre cosul advers, iar Lebron se pozitioneaza fie sa prinda long rebound fie sa primeasca repede mingea si sa arunce in fata. Ca sa faci asta nu poti sa te inghesul cu toata echipa in paint. Iar apararea agresiva pe linia de 3 puncte, cu double team pe omul cu mingea le-au dat multe steals si cos in urmatoarele 5 secunde, deci au avut succes cu schemele astea.
    Toti zic ca e bad matchup pentru Heat pentru ca Bulls sunt cea mai buna echipa la recuperari ofensive. Din cauza asta a iesit asa prost sambata seara.
    Or sa prinda si Bulls un meci prost, pentru ca si pentru ei este acelasi bad matchup.Noah si Taj se concentreaza pe recuperari ofensive, si daca fac asta nu fug inapoi in defensiva. Iar Lebron si Wade sunt mortali in open court, adica daca Bulls risca pe off reb si nu il iau, cine il mai opreste pe Lebron care se repede ca expresul spre cosul lui Bulls?
    Cheia e la long rebounds, la alea ma refer mai ales. Ca alea sub panou nu-i problema, Noah oricum nu pleaca de acolo pana nu cade mingea. Asa ca atunci cand heat or sa joace cu determinare si se arunca dupa ele si le prind, o sa fie cosul lor 95% din cazuri, ba chiar jumate or sa fie and1, daca e Lebron sau Wade care finalizeaza.
    Si inca o chestie la care nu ai raspuns acolo. Am vazut cu ochii mei in the huddle cum Spo le zice "nu mai jucati ISO ca nu ii batem cu ISO". Primul atac dupa time out - Lebron ISO pe stanga, brick. Din doau una: Ori Spo e atat de cretin incat dupa ce le spune asta scoate boardul si le deseneaza un ISO, ori jucatorii nu asculta ce le zice el. Nu am vazut multe meciuri cu Heat, dar am auzit de la altii ca Spo raguseste pe margine si striga scheme iar Wade si Lebron joaca ce scheme vor ei. Acum nu zic sa call every shot (cum il criticau pe Carlisle ca facea cand era cu Pacers, nu ii lasa sa improvizeze deloc, si il aveau pe Tinsley care era bunicel), dar cand el striga o schema si aia se fac ca nu aud...
    PS. Cavs au castigat loteria. Din ce zic astia nu e un draft in care sa fie un clear cut superstar, deci nu e cine stie ce... dar daca iese si Lebron cred ca ies aia pe strazi. Au dat astia statiscile cu cine a urmarit meciul la TV si ordine pe orase a fost Chicago, Miami si Cleveland
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  2. #1094
    Da BEAR urlacher9's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucharest
    Posts
    842
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Banuiesc ca owners sunt, in viziunea ta, niste filantropisti
    Exact, sunt cei mai corecti oameni din lume si ar merita sa fie la conducerea UNICEF.

  3. #1095
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    lol , Barea = cold blooded killa
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  4. #1096
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Thunder pierde , însă overall lucrurile nu stau rău pentru ei. Au pierdut la single digits impotriva unei echipe Mavs la 120% din potențial cu Dirk în god mode / mvp mode / hof mode / whatever you wanna call it mode , ceea ce e puțin probabil să se mai întâmple seria asta și cu Westbrook dezastru la FG%.

    Thunder are puterea să facă 1-1 , chiar dacă Mavs e pe val , tighten up the defense a notch should do it.
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  5. #1097
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    si durant nu a fost in mvp mode ? nu cred ca mavs sunt la 120% din potential....poate very close to 100%, kidd si peja nu au prea contribuit. and okc is also around 100%. o sa avem multe close games dar tot cred ca mavs termina seria in 5 or 6
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  6. #1098
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by T-Mac89 View Post
    Thunder pierde , însă overall lucrurile nu stau rău pentru ei.
    mda. eu cred ca next game va fi 203-186 si KD si Dirk vor avea 50+ si cate 30 FTs de data asta.
    seriously now, daca approach'ul este "my KD can score more than your Dirk" nu ii vad bine pe okc

  7. #1099
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Ibaka si Perk (inexistenti) - Nu stiu de ce Brooks tot forteaza acolo . (Ibaka e undeveloped ofensiv , e raw , e muci , e chisalitza). We need that scoring in the low post !

    Defensiv:
    -Serge a fost zero cat a tinut la Dirk , Collison s-a aparat mult mai bine
    -Perkins e "dirty" dar a fost overmatched de Chandler ( Nazr lafel)

    Una peste alata C si PF de la OKC au fost depasiti de situatie !
    Daca te aperi bine aici , restu e sa stai in "gatul" lui Terry si Peja. And you win.

    Harden a fost decent , but he needs more shots !

    Parerea mea vis-a-vis de game 2:
    - double team Dirk
    - glue Harden to Terry

    Sfaturi:
    - draw some god damn FOULS
    - start Harden
    - play Collison more
    - Brooks , injecteaza pe Perk si Ibaka cu serul soldatului universal sau ceva ca nu se mai poate. They looked soft like doves out there.

    Either way:
    Mavs au jucat ce joaca de obicei (cand joaca bine). Win meritat !
    Putem sa le luam 2 meciuri !
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  8. #1100
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BAK View Post
    si durant nu a fost in mvp mode ? nu cred ca mavs sunt la 120% din potential....poate very close to 100%, kidd si peja nu au prea contribuit. and okc is also around 100%. o sa avem multe close games dar tot cred ca mavs termina seria in 5 or 6
    take it slow , BAK. Am zis că , Thunder au șanse să facă 1-1 , nu să câștige seria. Uită-te la pronosticul meu , Mavs în 6

    În ofensivă , Kidd și Peja vor contribui când va fi nevoie de ei , acum nu prea a fost. Dirk , Terry și Barea au fost de ajuns.
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  9. #1101
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Analysts: Dirk Nowitzki 'abused' Thunder, plays like a taller Larry Bird
    http://www.dallasnews.com/sports/dal...arry-bird-.ece
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  10. #1102
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Analysts: Dirk Nowitzki 'abused' Thunder, plays like a taller Larry Bird
    http://www.dallasnews.com/sports/dal...arry-bird-.ece
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  11. #1103
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    @adrian

    am vazut faza aia si ce a urmat, si daca nu l-as fi urmarit pe spoelstra tot sezonul, as fi fost de acord ca vina e a jucatorilor. sunt insa citeva aspecte aici:

    - daca nu esti in stare sa ii faci pe jucatori sa te asculte, nu ai ce cauta ca head coach. mare parte din job-ul de antrenor nba e sa ii faci pe jucatori sa "buy into your system". asta l-a facut pe phil jackson great. tot zic astia ca toti antrenorii sunt foarte buni la X's and O's (desi nu-s de acord cu asta) .... diferenta e facuta in principal de capacitatea de a conduce oameni.

    - spoelstra bate cimpii cu citate din riley tot timpul. am ajuns sa urasc cuvintul "grind". e forma fara fond.

    - meciul era pierdut in defensiva. orice ai face in ofensiva, cind dai 19 off reb nu vei cistiga.

    - cind ai jucat tot anul ISO la greu, e si normal ca e greu brusc sa incepi sa plimbi mingea.

    - uita-te cum au cistigat cu celtics. low assists, lebron & wade dominating the ball. probabil ca au ajuns sa creada ca doar asa pot cistiga. sunt destul de sigur ca n-au incredere in spoelstra. nici eu n-as avea, vazindu-l cit de petarda e.

    Quote Originally Posted by BAK View Post
    si durant nu a fost in mvp mode ? nu cred ca mavs sunt la 120% din potential....poate very close to 100%, kidd si peja nu au prea contribuit. and okc is also around 100%. o sa avem multe close games dar tot cred ca mavs termina seria in 5 or 6
    incredibil dirk. nu cred ca va mai avea asa un meci in seria asta, insa pare ca nu mai poate fi incurcat cu un singur om. il lasi cu 1-1 defense, isi face de cap.

    pe de alta parte nu stiu nici durant daca va mai juca asa bine.

    impresia mea a fost ca okc sunt buni, dar nu suficient de buni. le lipseste un 5-10%. a fost ca o lupta in care unul cu miini un pic mai lungi il tinea pe celalalt la distanta, incit sa nu poata lovi. de cite ori okc se apropiau, mavs bagau 1-2 cosuri.

    iar westbrook .... in timpul sezonului mi-a dat impresia ca e la fel de bun ca rose, dar in playoffs a aratat ca e necopt. rose a fost capabil sa se adapteze mai bine. westbrook continua sa forteze cam aiurea. e inca imatur, si poate mai are nevoie de 1-2-3 ani, sau poate nu va invata niciodata - ceea ce ar fi pacat. daca cere curind trade, ca sa scape de "umbra" lui durant, i can see him being marbury 2.0.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  12. #1104
    manager neaorin's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    deep in the Q
    Posts
    292
    Reputatie
    1

  13. #1105
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Slăbuț draftul de anul acesta. Kemba Walker e îmi place , dar e undersized.
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  14. #1106
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Slăbuț draftul de anul acesta. Kemba Walker e îmi place , dar e undersized.
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  15. #1107
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    nu stiu de ce simt eu in strafundul intestinelor mele ca MIA va castiga azi (si destul de detasat), desi toata ratiunea mea imi spune ca sunt idiot! ...

  16. #1108
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    8 off rebs in primele 5 min

  17. #1109
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    si, coincideta dracu', miami au recuperat mai bine cind pe teren au fost haslem si mike miller, care-s buni rebounders, mai buni decit magloire si juwon howard.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  18. #1110
    ...
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    2,314
    Reputatie
    1
    Imi pare bine sa-l vad pe Haslem jucand mai multe minute. A recuperat bine. Bosh la fel . Parca merge si ofensiva mai ok. Wade isi gaseste mai usor drumul spre cos. Daca Miami i-ar utiliza mai bine pe James Jones sau Miller ar avea un meci mai usor, dar na...

    Boozer ftw .

  19. #1111
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    i love me some haslem.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  20. #1112
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    ROFLMAO .... asik cica a fost trintit pe jos de bibby. nu ca n-au fost bad calls si in favoarea lui heat, ca au fost destule, inclusiv adineauri cind mingea a iesit din bibby la incercarea de stl a lui rose, dar cind sunt chestii din astea care sfideaza legile fizicii ...
    Now this, my friend, is gonna be fun

  21. #1113
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    cu 35% shooting, fara rose si fara bench nu se poate castiga maybe some other time

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •