Page 70 of 80 FirstFirst ... 20606869707172 ... LastLast
Results 1,450 to 1,470 of 1665

Thread: Playoffs 2011

  1. #1450
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    ah ce mult e 3 zile intre meciuri hate it !

  2. #1451
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BAK View Post
    @ caseta
    1. i really do not care if they celebrated early, it worked out for the mavs! plus, eu nu am nici o problema cu faza in care wade si lebron au sarit in fatza bancii lui dallas. heck, si eu as fi facut la fel. in you' face style. poate am fost interpretat gresit in my previous statement.

    2. not just the mavs fans were saying that lebron and wade were celebrating, it was the heat fans that were talking about it, at least to my knowledge, i do not read the miami newspapers or the heat forums.

    3. come on caseta wtf , i am the one who's disappointed here ....why did you have to put up a video of dirk flopping when we were talking about wade. everybody flops. or terry celebrating against the bucks i believe....out of context. he's the jet, thats his signature move

    4. i have been doing some serious drinking, terry hoitz style , so my opinions might be more pertinent than usual, and yes i will be hating a little bit on wade, lebron or anybody from that heat team.and i really like lebron, or bosh, wade..ehhh..it could have been rose or boozer..u see what i'm saying ?!
    oh, so you're just talkin trash ?

    ok. but know this: if the heat wins, i'll be talking some trash back
    but for the moment i'd rather keep my piehole shut.


    ar fi fost diferit daca heat aveau un antrenor in care sa am incredere, insa sunt ca kingmjames ... i just don't trust the guy.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  3. #1452
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    Un trio Howard-Roy-Iguodala ar fi bestial, asta daca Roy revine la ce era inainte de accidentare
    citeste din nou, mai cu atentie.
    in ambele trades mentionate, hedo era jucatorul dat de magic.
    presupunind ca articolul se bazeaza pe ceva realitate si nu doar speculatii (a huge leap of faith, tinind cont ca 90% din ce citesti in perioadele de transferuri e fictiune), magic n-au 2 hedo, sa dea unul lui sixers pt iguodala si unul lui blazers pt roy.

    altfel, daca ar putea pune de un starting 5 de genul: jameer, roy, iguodala, bass, howard ... magic ar fi bine de tot. if arenas gets his shit together, he can be the 6th man, si ar putea avea un rol mare in echipa, sau, cine stie, chiar sa ii ia job-ul lui nelson, insa nu prea as vedea bine in defensiva un backcourt cu atitia genunchi varza. si oricum magic vor avea nevoie si de ceva bigs. macar 1-2 cu vet's min. pt ei pina si un juwon howard sau dampier ar fi folositori.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  4. #1453
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Loved View Post
    wow tot filmul ala macabru doar pt ca a zis fuck lebrick ?!
    Actually, NO.
    Ci pt ca astea-s singurele lui contributii pe forumul asta:

    Quote Originally Posted by GZA View Post
    Caseta este cel mai mare fan Heat !!!!!!!!! dar nu vrea sa recunoasca

    Nu puteai sa ii raspunzi frumos fara arogantele alea de taran bucurestean (atotstiutor)?
    Quote Originally Posted by GZA View Post
    Tie iti pasa geniule

    amare cu melo iti dau....
    Quote Originally Posted by GZA View Post
    Lasa-l ca el traieste intr-o alta lume,mereu e ironic si plin de rasini.Nu ai ce sa ii faci daca la 32 de ani nu s-a schimbat.
    Nu posteaza nimic inteligent sau informativ.
    Nici macar amuzant.
    Ca poster, Obye e de 20 de ori mai valoros.


    Multa vreme nu l-am bagat in seama.
    M-am saturat insa de timpenia lui constanta. Probabil ca ar fi trebuit sa take the high road, dar m-am gindit ca poate cu un pic de efort ajut rasa umana sa mai scape de un distrus.


    --------------------------------------------------------------------------------------


    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    Caseta, ai depasit limita. Ultimul tau post a fost foarte urat si foarte ******* si nu pt ca nu ar fi adevarat despre unii oameni, ci pentru ca te-ai adresat cuiva pe care nu-l cunosti personal.
    Inteleg ca nu-ti place sa vezi Lebron haters caci tu esti lover dar nu credeam ca ai sa cedezi nervos.

    Tu-l cunosti ?
    BTW, nu am cedat nervos. Don't worry about me.


    --------------------------------------------------------------------------------------


    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    cred ca atitudinea fanilor e in concordanta cu cea a jucatorului favorit.

    nu cred ca in anii in care Spurs dominau apareau aici fanii lor sau ai lui Duncan sa-i faca pe toti hateri si mai nush cum si sa posteze 4-5 poze cu haters gonna hate zilnic.
    Intr-adevar .... fanii Spurs sunt niste classy guys ...

    bineinteles trebuiau sa-si de-a cu parerea cele 2 tarfe de pe baschet.
    caseta, spalatorul de wc-uri din america si pedofilul de irimus.

    culmea tiganul de rapidist ma face pe mine tigan
    soseta nespalata si coitus interruptus continua sa arate ce retardati sunt.
    ce poti sa ceri de la handicapati.
    oare mamele voastre stiu ce au facut cand au ramas gravide cu 2 cretini ca voi?
    ... se exprima foarte elegant, atit despre alti posteri, cit si despre jucatorii adversi si echipele adverse ....

    yeah j.r. criminalul.
    un rahat care nu a castigat nimic in viata lui.
    mama din nou spurs isi bat joc de "contenderii" de nuggets acasa la ei.
    hopa taranii din chicago au reusit imposibilul.
    le-a fost mila lui jordan de ei.
    ... n-au mentalitate de foLbalisti, unde orice W e "umilinta" pt adversar si "noi este cei mai tari, voi e prosti" ....

    @irimus
    semnatura am lasat-o de cand am castigat in giulesti.
    steaua joaca in liga rapid joaca in uefa.
    asa ca nu stiu cine rade mai bine penibilule.
    zau ca esti prost rau.
    ti-am zis ca semnatura o am de cand am batut in giulesti.
    si nu am mai schimbat-o.
    in spatele calculatorului esti tare.
    cred ca ai orgasm cand te uiti la poza lui iggy nu?...
    ce-au ajuns si astia de la lakers.
    cum sa te bata oklahoma la 20 de puncte?
    o debutanta umileste campioana.
    ce a ajuns si nba-ul.
    vitele din chicago s-au facut de ras big time.
    ar trebui sa se inscrie in wnba da nu stiu daca ii accepta.
    prostii prostilor pe anul 2009.
    puteti sa va bateti joc.
    ca si spurs si-au batut joc de cavs.
    marele lebronz a ramas cu buza umflata.
    spurs sunt cei mai tari.
    nu mai au rival anul asta.
    la toata lumea sa fie clar.
    pops ii cel mai tare antrenor.
    si duncan cel mai bun center din istorie.
    .... se exprima corect gramatical ....

    e adevarat ca manu v-a lipsi pana in decembrie?
    .... si sunt coerenti in gindire si nu-si schimba parerile de la o zi la alta in functie de cum bate vintul ....

    pat riley trebuie sa revina ca antrenor.
    altfel nu ii vad bine pe heat.
    imi place ca oriunde merge lebron antrenorul ii de vina.
    dupa mike brown acuma normal ca eric spoeltra e de vina.
    anii trec si lebron tot un big fat zero are la titluri nba.
    imi place ca miami heat le-a dat o palma tuturor celor care au spus ca nu au nici o sansa cu boston.
    se mai dau unii mari cunoscatori ai nba-ului.

    Draga Bogey, ce ai vazut mai sus a fost un montaj din Milanezu, fan Spurs.
    Asta se numeste "documentare inainte de a vorbi".

    Iar incercarea ta not-quite-so-subtle de a ma insulta atit pe mine cit si pe lebron dintr-un singur foc, kinda backfired, tinind cont ca pina nu demult erai mare fan Jennings, iar acum il iei la ****. Pe de alta parte inteleg de ce nu te ingrijorezi de backfire (or any other kind of shot): daca e adevarat ce zici, sansele lor de a nimeri ceva sunt foarte mici.

    Sa nu uit .... ce zici tu imi da de inteles ca atunci cind te duci la un nou loc de munca inainte de prima zi anunti pe toata lumea ca esti deja mai bun decit oricine altul din satul/orasul tau care a mai muncit acolo.

    Longley holds the record as the highest Australian drafted to date, selected seventh overall by Minnesota in 1991 after leaving the University of New Mexico.

    He had a successful career that included three NBA titles with Michael Jordan's Chicago Bulls and stints with Minnesota, Phoenix and New York.

    Comparison of the two - due to their size, nationality and similar paths through the US college system - was always likely but not to Bogut. "I've had a better collegiate career than anyone else from Australia that came over here," Bogut said. "I'm not as slow as Luc Longley, I'm more athletic, I can shoot better, I'm more competitive. So I think it's not even fair to bring that name up."
    Insa trebuie sa iti multumesc pt un lucru: postul tau m-a facut sa caut prin arhiva lui milanezu, ceea ce mi-a aratat ca prietenul tau GZA e chiar mai slab ca poster decit milanezu. Uneori milanezu mai zice si cite ceva legat de basket.

    Probabil ca trebuia sa-l pun mai demult pe ignore, cind mi-am dat seama ca nici nu merita efortul de a-i raspunde.

    Dar daca tot sunteti voi prieteni, poate reusesti tu sa-l inveti sa urmeze sfatul asta: "Don't speak unless you can improve the silence."
    Now this, my friend, is gonna be fun

  5. #1454
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Stiam de milanezul, el e insa un caz special
    We wont be out-tanked!!!

  6. #1455
    incepator
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Timisoara
    Posts
    35
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    ah ce mult e 3 zile intre meciuri hate it !
    Hate, ai spus cumva hate? Si n-are de-a face cu Heat, Lebron, GZA, ardeleni, bucuresteni sau caseta? Preposterous

    @ T-mac: I don't know what to make of Roy, but my feeling is the Magic already bargained too many a time, dunno how this might turn out.
    Not as bad as getting T-mac and expecting All star level, but still..

    On a different yet slightly related note, I think Shaq ended his career really classy, si a aratat chiar si in ultimul an la Boston ca nu a fost un jucator comod si a facut tot ce a tinut de el, chiar daca nu a reusit ce si-a propus.

    Retiring was the smart move, and I hope we'll still see a lot of Shaq around the league.

    A, da, asta era thread-ul de playoffs? James will probably bounce back and have a 30-ish game, but who knows if that'll do the trick?

  7. #1456
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post

    Draga Bogey, ce ai vazut mai sus a fost un montaj din Milanezu, fan Spurs.
    Asta se numeste "documentare inainte de a vorbi".

    Iar incercarea ta not-quite-so-subtle de a ma insulta atit pe mine cit si pe lebron dintr-un singur foc, kinda backfired, tinind cont ca pina nu demult erai mare fan Jennings, iar acum il iei la ****. Pe de alta parte inteleg de ce nu te ingrijorezi de backfire (or any other kind of shot): daca e adevarat ce zici, sansele lor de a nimeri ceva sunt foarte mici.

    Sa nu uit .... ce zici tu imi da de inteles ca atunci cind te duci la un nou loc de munca inainte de prima zi anunti pe toata lumea ca esti deja mai bun decit oricine altul din satul/orasul tau care a mai muncit acolo.
    ultimul lucru pe care-l urmaresc e sa te insult pe tine. cand am avut ceva de zis despre tine ti-am zis direct caci esti om destept si te admir si respect.
    "insulta" aia era pt koko actually.

    la chestia cu mersul la munca am ras . e ok bah, eu nu ma supar pt asa ceva
    We wont be out-tanked!!!

  8. #1457
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by fettered View Post
    Hate, ai spus cumva hate? Si n-are de-a face cu Heat, Lebron, GZA, ardeleni, bucuresteni sau caseta? Preposterous
    a trebuit sa imi reactivez semnatura ca vad ca lumea uita cum sunt not the low type, in any case. urasc cand sunt privat de libertati sau micile placeri ale vietii, nu cand vecinul are ceva ce nu am eu, sau ceea ce are el e > decat ceea ce am eu. that would be so lame...

    Quote Originally Posted by fettered View Post
    James will probably bounce back and have a 30-ish game, but who knows if that'll do the trick?
    am vrut sa zic si eu ceva asemanator despre game 3. cred ca urmeaza un super iso game in care wade si mai ales lebron vor fi REALLY pissed off and will abuse their talents for the good cause

  9. #1458
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploieºti City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by fettered View Post
    Retiring was the smart move, and I hope we'll still see a lot of Shaq around the league.
    Shaq trebuia sã se retragã de anul trecut. ªi , da , I would love to see Shaq all over the league.
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  10. #1459
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Ma intreb daca Bosh are de gand sa-si faca aparitia in finala asta. sper ca nu...
    in afara de seria cu Celtics a fost praf.
    We wont be out-tanked!!!

  11. #1460
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    Bosh, in afara de seria cu Celtics a fost praf.
    pai cu Bulls a fost protagonistul meciului de 2 ori cu 30+ p ai uitat ?
    .
    nothing to see here. move along!

  12. #1461
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    pai cu Bulls a fost protagonistul meciului de 2 ori cu 30+ p ai uitat ?
    pardon, in afara de seria cu Chicago. M-am incurcat

    cu Celtics parca a fost cel mai praf. Bine ca nici acu, sub 30% shooting parca in doua meciuri cu Mavs nu e rau
    We wont be out-tanked!!!

  13. #1462
    junior
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    147
    Reputatie
    1
    Nu postez aproape deloc pe aici... dar
    @heat fans.... nu inteleg de ce toti sunteti asa urzicati cand se ia cineva de echipa cu care tineti. Po****ritatea sportului, la modul general, se datoreaza pasiunii cu care este urmarit. Pasiune care nu inseamna argumente logice ci sentimente...like love or hate. Este dreptul oricui sa aiba un jucator favorit si respectiv sa aiba petty grudges impotriva cuiva. Nu inteleg de ce trebuie neaparat distrusa chestia asta prin argumente de zeci de randuri. For example... eu sunt fan bryant si nu il suport pe lebron. Asta nu inseamna ca ii contest calitatile, e probabil cel mai bun jucator din nba si one of the all time greats, nu ma intereseaza "the decison", ca a sarbatorit prea mult un cosh, etc... pur si simplu nu imi place de el.. si as vrea ca dallas sa castige.. it's my God given right..Voi ar tb sa va bucurati ca echipa cu care tineti e in finala.. si are o sansa buna sa si castige.. in loc sa purtati atatea razboaie imaginare cu restul lumii.
    @caseta... mi-e prea lene sa caut acum posturi mai vechi.. dar intr-o dezbatere cu altcineva dupa forum ii explicai cum isi construieste un punct de vedere imaginar pe care sa il poata combate mai usor.. breaking news.. la fel faci si tu....
    sa reduci comunitatea fanilor spurs... la exemplul milanezu'...mi se pare o magarie
    la fel si discutia despre "folbal"...nu toti cei care urmaresc fotbalul stiu doar sa scuipe seminte si sa ragaie dupa bere... la fel cum nu toti rednecksi de care faci tu misto dupa forumurile realgm sunt reprezentativi pt baschet... cu cat exista mai multi oameni care urmaresc un sport.. cu atat mai mari sunt sansele sa gasesti un numar mare de cretini printre ei... dar asta nu inseamna ca respectivii sunt reprezentativi pt toti fanii acelui sport...

  14. #1463
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Magicul View Post
    intr-o dezbatere cu altcineva dupa forum ii explicai...
    Quote Originally Posted by Magicul View Post
    nu toti rednecksi de care faci tu misto dupa forumurile realgm sunt...
    nu ca vreau si eu sa mai prelungesc offtopicul aiurea sau sa te cert, insa intotdeauna m'am intrebat ce e cu 'dupa' asta ? de unde a aparut ?
    .
    nothing to see here. move along!

  15. #1464
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    ultimul lucru pe care-l urmaresc e sa te insult pe tine. cand am avut ceva de zis despre tine ti-am zis direct caci esti om destept si te admir si respect.
    "insulta" aia era pt koko actually.

    la chestia cu mersul la munca am ras . e ok bah, eu nu ma supar pt asa ceva
    don't get me wrong. nici eu nu m-am suparat pt ce ai zis, i'm just trying to offer you some perspective. daca ma ia careva la plua pt ca am spus o prostie .... it's ok. might sting a bit, i won't lie, dar daca mi-o merit, mi-o merit.

    ce ma seaca sunt aia care nu contribuie cu nimic la conversatie, doar stau pe margine si fac pe desteptii cind i se mai intimpla cuiva sa faca vreo greseala. sau care nu stiu sa posteze decit "ala e prost, ala e *******, ai nostri-s cei mai tari, **** steaua/dinamo/rapid/whoeverthefuckelse
    Now this, my friend, is gonna be fun

  16. #1465
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    sper sa ii vad pe lebron si pe wade aruncand cat mai putine jump shots. attack the paint !

    cum ar zice obye: trebuie sa fim puternici si sa ne dorim mai mult victoria decat adeversarii. daca dam mai multe puncte decat ei nu au cum sa ne bata
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  17. #1466
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    brendan haywood out
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  18. #1467
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    iar e concurs de dunks si layups intre wade si lebron. cum a fost si mare parte din g2.

    apropo, bogey, lebron is right. nimeni nu-l poate apara 1-1. nici pe el, nici pe wade, nici pe durant, nici pe rose si mai sunt inca cel putin vreo 10-20 de jucatori care nu pot fi aparati 1-1. posibil si mai multi. de aia e team defense.

    ca dovada, vezi inceputul meciului asta. when he doesn't fall in love with the 3 and decides to take it to the basket, there's no stopping him.

    btw, heat attacking the rim, yet not getting any calls. daca era invers, deja incingeau haterii netu cu whining.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  19. #1468
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    iar termina bosh cu un 5-18 meciul asta fac pariu si probabil cu mai multe aruncari decat lebron.


    noroc cu wade care a jucat extraordinar pana acum
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  20. #1469
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Thanks D-Wade u're awesome. just 2 more
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  21. #1470
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Thanks to Chalmers also, thanks to Haslem for the defense on Dirk...So thanks for all of them Inca o victorie joi, dupa o infrangere si victorie in meciul 6, in Miami That's my fantasy now
    Retards...Retards everywhere...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •