View Poll Results: Pronostic Univ. Craiova - FC Arges

Voters
54. You may not vote on this poll
  • 1

    26 48.15%
  • X

    7 12.96%
  • 2

    21 38.89%
Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 104

Thread: Etapa a 16-a: Universitatea Craiova - F.C. Arges

  1. #1
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1

    Etapa a 16-a: Universitatea Craiova - F.C. Arges

    Sambata 11.03.2005. Meciul se va juca la Valcea si va transmis in direct de TVR2 cu incepere de la ora 13:30. Asteptam opiniile voastre referitoare la acest meci.

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Chiar daca meciul se joaca la Valcea , la doar 50 km de Pitesti , Craiova are sanse mari sa castige acest meci. Publicul va fi de partea ei.....iar noi am avut de obicei retururi de campionat bune. In plus ne-am regasit totdeauna la greu.

  3. #3
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Bate Craiova cu 1-0 ...sper sa aduca pana atunci si un atacant care sa fie capabil s-o bage in ate, insa in conditiile in care staicu nu va aduce nici un atacant va fi foarte foarte greu in retur
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  4. #4
    gobbo
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,838
    Reputatie
    1
    Vierme....vezi ca o sa joace Bundea...iti spune ceva numele asta?? Eu zic ca v-o furati cu 2-1...cu un gol marcat de Schumacher, asa...ca de remember
    Singurul avantaj al vostru in meciul cu noi o sa fie nea Sorin care o sa bage un "7naccio" (5 fundasi bagati in poarta si inca 2 la vincluri ) si o sa ne fie al naibii de greu, mai ales ca nu avem atacanti asa de percutanti...inca.
    Si inca ceva....ULTRAS VIOLA DOMINA OLTENIA?? esti glumet

  5. #5
    Viola e basta!! Vi3rme_X's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Pitesti(teritoriu alb-vio
    Posts
    384
    Reputatie
    1
    Nu conteaza in ce tactica o sa jucam... important e sa cashtigam, nu? Eu zic ca e un derby ce se va termina in favoarea pitestenilor... n-am nici o indoiala... dupa aceea va urez sa cashtigatzi toate meciurile pt. ca Universitatea Craiova este o echipa cu traditie in Romania shi nu-mi doresc sa pice in B...
    [COLOR=Indigo]PENTRU VIOLA NE DAM VIATA[/COLOR]

  6. #6
    BigLuciano Zebrone's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    cu bocancul pe gatul tau
    Posts
    4,562
    Reputatie
    1
    Auziti fratilor, ultras viola, lesin de ras. Ca sa fiu cinstit, singurii ultrasi de culoarea asta sunt la Timisoara, asa ca lasati nebuniile astea :
    [B]UNITI A DIFESA DELLA MAGLIA[/B]

  7. #7
    Viola e basta!! Vi3rme_X's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Pitesti(teritoriu alb-vio
    Posts
    384
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpi
    Auziti fratilor, ultras viola, lesin de ras. Ca sa fiu cinstit, singurii ultrasi de culoarea asta sunt la Timisoara, asa ca lasati nebuniile astea :

    DOCUMENTEAZA-TE : http://www.ultrasviola.3x.ro
    [COLOR=Indigo]PENTRU VIOLA NE DAM VIATA[/COLOR]

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpi
    Auziti fratilor, ultras viola, lesin de ras. Ca sa fiu cinstit, singurii ultrasi de culoarea asta sunt la Timisoara, asa ca lasati nebuniile astea :
    alpi , sa fiu sincer si pe mine ma cam distreaza...am fost la meciul de cupa de la Pitesti...galeria noastra a fost net superioara desi eram in deplasare....
    erau destul de putini pentru un meci acasa si destul de dezorganizati.. (ma refer la galeria organizata , nu la spectatori in general...)
    Cel mai distractiv a fost insa cand au inceput sa strige B-ul. B-ul....m-am uitat in clasament si nu mi-a fost deloc clar daca faceau aluzie la echipa noastra sau la a lor...ca au doar un punct in fata....si stau destul de rau...
    Meciul se joaca la 50 de km de Pitesti si la 120 de Craiova, dar pariez ca la nivel de galerie vor fi mult sub noi, cred ca nici nu vor conta...

  9. #9
    Viola e basta!! Vi3rme_X's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Pitesti(teritoriu alb-vio
    Posts
    384
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    alpi , sa fiu sincer si pe mine ma cam distreaza...am fost la meciul de cupa de la Pitesti...galeria noastra a fost net superioara desi eram in deplasare....
    erau destul de putini pentru un meci acasa si destul de dezorganizati.. (ma refer la galeria organizata , nu la spectatori in general...)
    Cel mai distractiv a fost insa cand au inceput sa strige B-ul. B-ul....m-am uitat in clasament si nu mi-a fost deloc clar daca faceau aluzie la echipa noastra sau la a lor...ca au doar un punct in fata....si stau destul de rau...
    Meciul se joaca la 50 de km de Pitesti si la 120 de Craiova, dar pariez ca la nivel de galerie vor fi mult sub noi, cred ca nici nu vor conta...

    destul de dezorganizati....adik...fii mai explicit....si in privintza spectatorilor , da au fost putini deoarece pitestenii sunt foarte pretentiosi (dak nu joaca bine echipa foarte putini mai vin la stadion) nu ca oltenii....shi nush dak ai obs..au fost doua galerii "Vulturii Violeti" care este galeria oficiala (erau vreo 20 de inshi) shi gruparea Ultras-Viola (care au fost in jur de 500 ) eu zic ca stam destul de bine pt. o grupare...
    [COLOR=Indigo]PENTRU VIOLA NE DAM VIATA[/COLOR]

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    am vazut, dar in nici un caz nu ati fost 500...cel mult 200. Vedem noi la Valcea...

  11. #11
    Viola e basta!! Vi3rme_X's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Pitesti(teritoriu alb-vio
    Posts
    384
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    am vazut, dar in nici un caz nu ati fost 500...cel mult 200. Vedem noi la Valcea...

    Un sector din stadionul "Nicolae Dobrin" are 500 de locuri...am shi un filmuletz cu dovada ca am umplut un sector...da..la Valcea shtiu ca o sa fitzi mult mai multzi ca noi...recunosc acum nu avem sa ne comparam cu galeria voastra...dar stai sa`si revina echipa shi sa punem noi (Ultras-Viola) mana pe Asociatia Suporterilor Fc Arges(asta se va intampla cat de curand) shi te asigur ca din toamna o sa avem o galeria mai mult decat mare...
    [COLOR=Indigo]PENTRU VIOLA NE DAM VIATA[/COLOR]

  12. #12
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    bate argesul...e clar...daca e transmis pe TVR 2 .....atunci clar o sa fie 2 la pariuri :-D
    Oierule, ramii la stana!

  13. #13
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    La Valcea am avea sanse sa plecam cu cel putin un punct. Avand in vedere rezultatele din pregatiri ale celor doua echipe, unde noi am fost neinvinsi iar Craiova a scartait, ar trebui mers la victorie. Si un egal insa ar fi satisfacator, insa mi-as dori ca echipa si antrenorul Cartu sa realizeze oportunitatea pe care o au in fata.
    Iar pentru "Ultras Viola" sper sa fie un inceput de bun augur!

  14. #14
    la revedere ultravioletcanada's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    2 SOLIST

  15. #15
    Viola e basta!! Vi3rme_X's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Pitesti(teritoriu alb-vio
    Posts
    384
    Reputatie
    1
    Oltenilor , luatzi-va gandul de la victorie . hai Argesu`




    VIOLA E BASTA
    [COLOR=Indigo]PENTRU VIOLA NE DAM VIATA[/COLOR]

  16. #16
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Voi nu vedeti ca Stiinta nu joaca nimic cum va imaginati ca va invinge pe F.C.ARGES?Sa va multumiti daca veti scoate 1 PUNCT.Cu toate ca meciul e de DOI direct.

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Vulturul, de unde ai vazut tu mah ca nu joaca nimic...? Stai linistit, nu te mai umfla in pene inainte de meci, ca risti sa fii jumulit....Si pe urma, chestia aia cu "aripi intinse" nu mai are nici un haz...

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Tudose, lasa vrajeala cu rezultatele din pregatiri... la noi au venit noua jucatori noi, dintre care cinci in urma cu vreo doua saptamani. Era nevoie de o perioada pentru omogenizarea echipei... si nimeni nu a urmarit rezultatele in aceste meciuri. Sunt convins ca o sa castigam..la un gol diferenta... golul victoriei va fi marcat de Schumacher...

  19. #19
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Liste pentru Rm. Vâlcea
    Meciul Argeşului cu Universitatea Craiova a stârnit o emulaţie mare printre suporteri, care vor să meargă în număr cât mai mare la Rm. Vâlcea, locul de desfăşurare al partidei. Circa 400 de fani şi-au anunţat prin diferite medii intenţia de a merge la meci. Asociaţia Suporterilor Argeşeni anunţă însă că locurile sunt limitate, şi face un apel către toţi suporterii care vor să încurajeze echipa în Zăvoi, să se înscrie pe liste marţi şi miercuri, între orele 18-20. Deocamdată, liderii galeriei „Ultras Viola” au făcut rost de un autobuz de la Publitrans, cu ajutorul Primăriei Municipiului Piteşti, dar speră că vor primi şi autobuzul firmei PIC, destinat special deplasărilor fanilor echipei FC Argeş.

    Sursa:Top

  20. #20
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    A început meciul cu oltenii
    Pregătirile pentru partida de sâmbătă, dintre Universitatea Craiova şi FC Argeş, au intrat pe ultima sută de metri. Antrenorul Sorin Cârţu a stabilit programul antrenamentelor pentru săptămâna premergătoare meciului, precum şi data la care fotbaliştii piteşteni vor intra în cantonament. Dacă vremea va permite, mâine Cârţu va face un meci şcoală cu o grupă de juniori a clubului, sau o miuţă între componenţii lotului extins al echipei FC Argeş, iar joi se va intra în cantonament. Interesant este că jucătorii echipei piteştene nu vor pătrunde pe suprafaţa de joc a stadionului „Nicolae Dobrin” pentru efectuarea antrenamentelor, decât după desfăşurarea primei etape a campionatului, înainte de meciul cu Oţelul Galaţi.
    Fără emoţii cu Craiova
    Antrenorul Sorin Cârţu spune că nu se mai pune problema, după atâţia ani de antrenorat, ca să mai aibă emoţii în meciurile contra Universităţii Craiova. „Presiunea este că sunt la început de drum, de contract, cu FC Argeş. Am mai jucat împotriva Craiovei şi nu mai am emoţii acum. O presiune suplimentară va fi pentru mine şi faptul că stau în tribună. Nu voi putea fi lângă băieţi, şi ăsta e un inconvenient, Sper să se descurce fără mine, şi să joace şi pentru mine”, a declarat Sorin Cârţu. Acesta spune că orice rezultat pozitiv este foarte bun în acest moment pentru FC Argeş, echipă care se poate bate de la egal la egal cu orioce formaţie din campionatul românesc.

    Sursa:Top

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Baieti....vedeti ca meciul se joaca la 13.30..schimbati si voi ora din mesajul de debut....nu de alta dar galeria aia celebra a voastra poate ajunge acolo dupa disputarea meciului...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •