View Poll Results: Cine va castiga ?

Voters
4. You may not vote on this poll
  • Pacquiao KO/TKO

    4 100.00%
  • Pacquiao la puncte

    0 0%
  • Mosley KO/TKO

    0 0%
  • Mosley la puncte

    0 0%
  • Meci egal

    0 0%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 32 of 32

Thread: Manny Pacquiao vs Shane Mosley, 7 mai 2011

  1. #22
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Manny

  2. #23
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    A castigat Pacquiao intr-un jaf de meci !! Mosley a furat 7 milioane cate i s-au oferit ca sa se "lupte" cu filipinezul ! A refuzat pur si simplu lupta ! N-a trimis o dreapta din propria initiativa ! Doar l-a impins pe Pacquiao cu vreo 2, 3 lovituri.(cu una a reusit si un knockdown) .in rest s-a facut de ras si si-a patat intreaga cariera si reputatie. Trebuie scos din joc cu forta daca nu vrea de bunavoie !

    Nici Pacquiao nu mi s-a parut ca a vrut sa se lupte cu Mosley prea tare; doar in ultimele reprize a incercat lupta fugind dupa american, in rest s-a limitat sa castige rundele cu efort minim.

    Suspect meci !! W Margarito
    Last edited by Lucian86; 10th May 2011 at 15:21.

  3. #24
    sport legend melo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Arad
    Posts
    519
    Reputatie
    1
    Pai dupa ce te bate Sergio Mora tu ai pretentii la un meci cu Pacquiao.

    Score: Duane Ford 120-107 |Dave Moretti 120-108 |Glenn Trowbridge 119-108
    [size=1]"The Heat are out! Lebron failed! Are you happy about it? I guess you are "[/size]

  4. #25
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by GZA View Post
    Pai dupa ce te bate Sergio Mora tu ai pretentii la un meci cu Pacquiao.
    Am sperat ca va incerca sa castige ! N-am crezut niciodata insa ca va reusi !
    Unde a fost dreapta aia atat de puternica cu care zicea ca-l va face ko pe Manny ? L-a boxat pe Manny ceea ce n-a facut in viata lui ! "boxat" e un eufemism !! a fugit tot meciul

  5. #26
    sport legend melo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Arad
    Posts
    519
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Am sperat ca va incerca sa castige ! N-am crezut niciodata insa ca va reusi !
    Unde a fost dreapta aia atat de puternica cu care zicea ca-l va face ko pe Manny ? L-a boxat pe Manny ceea ce n-a facut in viata lui ! "boxat" e un eufemism !! a fugit tot meciul
    Poate nu ai vazut-o tu dar arbitrul a observat-o.
    [size=1]"The Heat are out! Lebron failed! Are you happy about it? I guess you are "[/size]

  6. #27
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,460
    Reputatie
    1
    Meciul a fost slab intradevar.

    Dupa ce a gustat din forta in a 3-a Mosley a fugit sau a stat la distanta sa nu-si ia KO.

    Sincer nici nu ma asteptam la cine stie ce spectacol.

  7. #28
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Meciul a fost slab intradevar.

    Dupa ce a gustat din forta in a 3-a Mosley a fugit sau a stat la distanta sa nu-si ia KO.

    Sincer nici nu ma asteptam la cine stie ce spectacol.
    Nici pana atunci nu facuse nimic ! Parerea mea e ca n-a intrat in ring ca sa castige !

    Ce naiba, te pui sa-l "boxezi" pe Manny, ceea ce n-ai facut in toata cariera ta !

    In fine, se aud zvonuri ca e foarte posibil un meci intre Pacquiao si Marquez ! asta da va di un meci adevarat Pana atunci Marquez probabil va lupta in iulie cu David Diaz in Mexic

  8. #29
    incepator
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    Slabut meci,sub asteptari.

  9. #30
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,460
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Nici pana atunci nu facuse nimic ! Parerea mea e ca n-a intrat in ring ca sa castige !

    Ce naiba, te pui sa-l "boxezi" pe Manny, ceea ce n-ai facut in toata cariera ta !

    In fine, se aud zvonuri ca e foarte posibil un meci intre Pacquiao si Marquez ! asta da va di un meci adevarat Pana atunci Marquez probabil va lupta in iulie cu David Diaz in Mexic
    Pai si ce?Te-ai asteptat la altceva?Era clar ce o sa se intample.Nu cred ca a vrut sa-l boxeze nici un moment doar ca nu a vrut sa fie facut KO.

    Inainte de KD nu se intamplase mare lucru dar Shane era in meci.

    Nu am dubiu ca a intrat in ring sa castige dar uita-te la ultimile sa le meciuri,Mosley are 39 de ani,trebuia sa se retraga dupa Mayweather,sa fim seriosi asta nu a fost un adversar de top.

  10. #31
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Pai si ce?Te-ai asteptat la altceva?
    Omu' avea o dreapta puternica deci ma asteptam s-o foloseasca ! N-a trimis nici macar una ! Pe Floyd era sa-l termine in runda a 2 a ! Si acolo din runda a 3 pana la final n-a facut mare lucru dar in primul rand nu a fugit si in al doilea a mai incercat sa trimita cativa pumni acolo !
    In fine, nu mai conteaza....acesti boxeri care se multumesc doar sa nu fie facuti KO fara sa incerce intr-un fel sa castige meciul ar trebui penalizati de public ! eu unul nu ma voi mai uita niciodata la vreun meci de-a lui !
    A fost ca si cum: "uitati-va fraierilor, fug 12 reprize, scap cu fata curata si ma duc acasa bucuros cu 5 milioane de dollari (cel putin)"
    Din partea mea si-a pierdut respectul !

  11. #32
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,460
    Reputatie
    1
    Pe Floyd l-a prine pe greseala lui Floyd.Manny nu a gresit,aia e.

    Si cu Floyd inafara de repriza a 2-a nu afacut nimic,a fost in pericol sa fie oprit de Naazim prin rep a 7-a.

    Nu pot sa-l judec pe Mosley pt. niste performante slabe la finalul carierei la 39 de ani.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •