Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 53

Thread: Mesaje pentru gimnastele noastre

  1. #1
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0

    Mesaje pentru gimnastele noastre

    Buna tuturor,

    In urma celor intamplate ieri, in calificari, am considerat ca e necesar un astfel de thread, unde sa putem strange la un loc cateva mesaje de incurajare pentru gimnastele noastre. Parerea mea este ca Ana si Amelia au mare nevoie de sustinere in aceste momente....momente grele pentru orice sportiv de mare performanta.

    Fac apel la voi si sper sa strangem cateva mesaje frumoase, care sa ajunga (cu ajutorul Amaliei) la fetele noastre.

    Multumesc,
    Mihai
    www.fangymnastics.com

  2. #2
    senior simonad's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Milan - Italy
    Posts
    218
    Reputatie
    1
    Ma bucur pt initiativa si concord cu voi: Ana si Ama au nevoie de noi!!! Haide, fetele, ca se poate si mai bine in toamna si la anul la olimpiada, si asa cum continuati cand invingeti, ce motiv mai bun aveti decat sa nu continuati acum!!! Noi suntem alaturi de voi si va iubim la fel de mult!!!!

  3. #3
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Foarte frumoasa initiativa, Mihai! Desi atunci cand esti trist sau dezamagit ti se pare ca oricum nimeni nu intelege macar stii ca ai pe cineva alaturi de tine.

    Ama, Ana, noi o sa va sustinem intotdeauna indiferent ca ati avut o zi mai proasta, ca ati facut o greseala sau ca nu v-a iesit ceva. Stiu ca probabil sunteti dezamagite pentru ca ati muncit mult si sperati ca asta sa se vada si in acest concurs insa aveti in fata alte multe ocazii ca sa aratati ceea ce puteti voi cu adevarat. Nu fiti prea aspre cu voi, greseli face toata lumea iar in sport asta e inevitabil. Valoarea voastra e incontestabila, doar ati ajuns unde sunteti in prezent iar daca ieri lucrurile nu au decurs asa cum ati/am fi vrut, data viitoare nu poate fi decat mai bine. Daca va trece prin cap ideea ca ati dezamagit pe cineva, atunci gresiti. Voi munciti, voi sunteti singurele care au dreptul la pretentii. Noi va iubim oricum si tot ce ne dorim este ca munca voastra sa fie rasplatita. Si sunt sigura ca asa va fi pentru sunteti niste luptatoare si sportive foarte talentate - si nu o spun doar eu, o spune o lume intreaga.
    Va imbratisez cu drag pe toate 4 si mult mult succes!
    Ana, sper ca piciorul tau e bine!!!

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    A fi un mare campion inseamna sa ai si suisuri si coborasuri. Important este sa tii tot timpul capul sus. Un pas mic a trecut, multi sunt in fata si eu sunt sigura ca va fi foarte bine! Voi sunteti niste campioane, se vede din cum evoluati cand sunteti acolo pe aparate, din ambitia voastra. Suntem alaturi de voi si va iubim mult de tot!

  5. #5
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Am mesaje si de la Jing, o iubitoare a fetelor noastre! Le scriu prima data in engleza asa cum mi le-a trimis ea si apoi incerc sa traduc.

    Dear Ana, greetings from China! I want to say thank you for your contributions to the Romanian gymnastics, thank you for making gymnastics enjoyable and exciting to watch again. I am very positive about you, please have a good rest, recover from injury fully and save for 2012! You and your team are always my faovrite. Te pup!

    Dear Amelia, it's almost a year, but I still remember that in Brimingham last year, I was rooting for you! It was that exciting to see you standing on the highest podium and waving to the audience. You are truly a great gymnast Please be very confident, and be better prepared, I want to stand on the highest podium and wave to the audience again in 2012. Love You Forever! Te pup

    TRADUCEREA:

    Draga Ana, salutari din China! Vreau sa-ti multumesc pentru contributia adusa gimnasticii romanesti, iti multumesc pentru ca faci gimnastica frumoasa si captivanta din nou. Eu sunt foarte convinsa de valoarea ta asa ca te rog sa te odihnesti, sa te refaci si sa te pastrezi pentru 2012! tu si echipa ta veti fi intotdeauna favoritele mele! Te pup!

    Draga Amelia, a trecut aproape un an insa imi amintesc ca in Birmingham anul trecut iti faceam galerie! A fost foarte emotionant sa te vad pe prima treapta a podiumului salutand audienta. Esti cu adevarat o mare gimnasta! Te rog sa fii increzatoare si sa te pregatesti cat mai bine pentru ca vreau sa te vad pe cea mai inalta treapta a podiumului salutand audienta din nou in 2012! Te voi iubi intotdeauna! Te pup!
    Last edited by monalexa; 7th April 2011 at 19:15.

  6. #6
    sport legend imbo's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Targu Mures
    Posts
    1,980
    Reputatie
    1
    -la gandul ca o sa citeasca fetele mesajele de la noi (parca am un pic de emotii )!!!
    -Ama ;sa sti ca multi de pe forum am regretat enorm ca nu ai participat anul trecut la CM ,si multi ziceam ,,avem nevoie de Ama la barna ,la paralel si la sarituri "si regretam enorm ca nu poti participa la CM !!!Acum afland ca faci parte din echipa pt Europene ,eram foarte fericita ca o sa te vad concurand !Eu imi pun toata increderea in tine si sunt sigura ca la AA si la sarituri o sa fie mult mai bine ca in calificari !!Hai Ama ca se poate !!!!Mai am inca ceva de adaugat ,la sol sa fi mai vioaie si sa dai tot ce poti din tine (sa zambesti )si sa ai in credere in tine !!GOOOO Ama

    -Ana acum citez cuvintele tale ,, e doar un concurs "dupa care vin alte concursuri ,si trebuie sa mergi mai departe !!Si sa nu uiti ;,,tot raul e spre bine ",daca nu ai reusit sa castigi medalia Europeana la barna o sa castigi medalia Olimpica ,(cu multa munca si efort din partea ta SE POATE ).Esti una dintre cele mai frumoase si gratioase gimnaste din lume si multa lume te iubeste !!
    -Nu fi trista Ana ,de multe ori din greseli putem invata multe !!Sper sa ne citesti si sa sti ca suntem alaturi de tine !!!!Va iubim pe toate ; pentru toate medaliile si bucuriile care ne-ati adus in suflet !!
    Last edited by imbo; 7th April 2011 at 19:17.

  7. #7
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Orice om are parte in viata de zile mai bune sau mai rele;s-a intimplat ca pentru voi acea zi sa fie cea de ieri.De ce s-a intimplat si ce aveti de facut doar voi si antrenorii vostri veti afla si veti face impreuna.Noi va spunem ca va iubim din inima si va sustinem,indiferent de medaliile pe care le cistigati.Voi sunteti fetitele noastre dragi,frumoase,gingase,talentate.Dumnezeu v-a daruit talent si gratie,desavirsite de munca voastra si a antrenorilor,spre incintarea inimilor noastre.
    Durerea voastra ne doare si pe noi,pentru ca stim cit ati muncit si ce nedrept e sa nu va puteti bucura.

    Dupa ploaie vine intotdeauna soarele!Fruntea sus,fetelor!Miine va fi mai bine!

    Ce s-a intimplat ieri,sa ramina in urma.Sanatoase sa fiti si in toamna la mondiale,dar mai ales la olimpiada,va fi foarte bine.Sunteti pe miini bune.Din partea noastra,doar cit putem:dragoste neconditionata si multa sustinere!

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    Asta vreau sa adaug: Suntem alaturi de voi si va iubim mult de tot, orice ar fi si neconditionat! Multa sanatate si va fi bine

    of, nici nu stiu cum sa ma exprim

  9. #9
    sport legend mihafrancisc's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Popesti-Leordeni Ilfov
    Posts
    985
    Reputatie
    1
    Ama si Ana noi va vom sustine intodeauna indiferent de medaliile care le castigati. Capul sus si tot inainte, sunt convinsa ca va fi bine. Multa bafta in continuare.
    Va iubim mult!
    Sanatate Ana!

  10. #10
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Pentru Anita: Dupa cum vezi, toata lumea te sustine si te iubeste, asa ca mesajul meu va fi putin mai diferit. Copila, daca indraznesti numai sa te gandesti la prostii de tipul "nu mai pot", voi veni personal la Izvorani si-ti voi da o mama de urecheala ce n-a vazut Parisul. Nu esti nici unica, nici singura cu ratari la activ. Asa ca pas in sala de antrenament, asculta cu mare atentie ce au B&B sa-ti spuna, invata si ai mare incredere in ei. Restul va fi scris in cartea de istorie cand vei lua aurul olimpic.

    Pentru Ama: Ama-chan, tu esti fata isteata. Stii exact ce trebuie sa faci. Nu are sens sa iti spun ca maine vei fi pe podium, ca asta stii si tu. Asa ca te rog sa ai un costum frumos ca si tine, ca sa fii admirata de o lume intreaga.

    Pentru Spiridus: Tu meriti o ciufuleala maxima pentru zambetul ala poznas, curaj si incredere. Sus pe podium, Spiridus! Zambeste-ne asa cum stii tu!

    Pentru Sandra: Atat am de spus: arata-i ce-o asteapta! Tare, Sandra!

  11. #11
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ancaqwe View Post
    of, nici nu stiu cum sa ma exprim
    Cred ca toata lumea e in aceeasi situatie. Cuvintele pot fi de prisos uneori insa daca ar stii ele intr-adevar cum simtim noi, cred ca nici nu le-ar mai pasa de ziua de ieri.

    Dupa fiecare postare a altcuiva imi vine sa zic: DA, si asta vroiam s-o scriu eu!

    Si cum zicea cineva (Jing): ceea ce iubim noi la gimnastica nu sunt medaliile de aur, ci sunt chiar ele! Gimnastele noastre minunate!

  12. #12
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Fetelor, va doresc sa fiti sanatoase si chiar daca nu va iese intotdeauna ce va propuneti, sa treceti zambind peste toate.Mi-as dori sa vad ca va bucurati de orice concurs chiar daca la final sunteti pe podium sau nu...

  13. #13
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Nu uitati ca sunteti niste fiinte deosebita, ca fiecare e unica in felul ei. Fiti multumite de felul in care suntetii. Si nu uitati ca cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce, chiar atunci cand se parea ca nu mai este nici o speranta.

    Nu cautati sa fiti ca altii, nu-i ascultati pe cei care va contesta deciziile. Incearcati sa fiti voi insiva. Mergiti pe drumul pe care l-ati ales si nu privti inapoi cu regret. Trebuie sa va asumati riscuri pentru a va indeplini visele.

    Avem incredere in voi, o sa va sprijinim mereu, si va trimit acest mesaj de incurajare impreuna cu cel mai bun gand al meu.
    Last edited by resita; 7th April 2011 at 20:24.

  14. #14
    sport legend stere78's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,193
    Reputatie
    1
    Dragele mele,

    O să treacă. Orice ar fi, oricât de mult doare, o să treacă. Nici nu-mi pot imagina ce e în sufletul vostru, nu pot decât să bănuiesc dezamăgirea. Vreau doar să vă rog să treceți peste ea, pentru că vă datorați asta. S-au schimbat multe în viețile voastre de la Rotterdam încoace: nouă oameni din zece ar fi lăsat-o baltă, voi vă apărați șansele. Aici e deosebirea și de asta o să și reușiți. Sunteți pe mâini bune, iar de capacitatea voastră nu mă îndoiesc. Povestea cineva că nici Andreea Răducan n-a avut cine știe câte medalii europene, dar la Sydney a fost prima - pentru toată lumea, oricând, oriunde, ea va rămâne prima. Aveți șansa s-o "răzbunați". Sunt sigur că n-o să-i dați cu piciorul. Vă ținem pumnii.

    P.S.: Ama, Diana, Sandra - tare și fără frică în zilele următoare. O să fie bine!

    Ana - ne vedem la Londra. Punem pariu?
    Last edited by stere78; 7th April 2011 at 20:31.

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Draga Ana si Amelia, o vorba spune "un sut in fund, un pas inainte"...din fiecare experienta invatam cate ceva. Nu trebuie sa fiti dezamagite pentru cele intamplate pentru ca suisurile si coborasurile fac parte din viata noastra. Daca nu a fost sa fie acum Europene vor fi si la anu si peste 2 ani si sigur va veti lua atunici revansa. Tu Amelia ai deja titlul continental, Ana esti campioana mondiala en titre, asa ca noi stim adevarata valoare a voastra. Capul sus si in toamna veti vedea ca o sa fie bine.....Ana tu esti nascuta in aceeasi zi cu fratimiu si tin sa-ti spun ca are noroc cu carul in tot ceea ce face - as vrea si eu norocul lui....
    Sandra si Diana: Felicitari pentru rezultate si bafta in toate competitiile...impreuna cu tot colectivul de la Izvorani ne faceti mandrii ca suntem romani.....va vreau pe 1 si 2 la sol - acum ramane voi sa alegeti care vrea ce......Inca ceva, transmiteti-i si Ameliei din bucuria voastra de a evolua sa sol - niste zvac, si un zambet mai larg pentru arbitrii si pentru noi bineinteles..
    Va trimit la toate un sarut ca sa vi-l puneti unde doriti

  16. #16
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Eu nu ma pricep la urari...iar cei de pana acum au spus-o deja mult mai bine decat as putea s-o spun eu. Asa ca subscriu din toata inima!

    Fani ai gimnasticii din toata lumea au suferit pentru ce ati patit voi, Ana si Ama. Unii dintre ei au avut ocazia sa va vada si la antrenamentele dinaintea calificarilor si au vazut foarte clar ca puteti mult, mult mai mult de-atat. E dureros sa muncesti si sa nu poti dovedi pentru ce ai muncit, dar din pacate se intampla. Insa vin si zile mai bune, cu reusite, cu medalii - o stiti si voi, ati avut parte de ele, trebuie doar sa treceti peste aceasta suparare ca sa le vedeti din nou. Poate nici nu va dati seama, dar toate site-urile pe care se discuta gimnastica sunt pline de mesaje de sustinere pentru voi, de la oameni din intreaga lume care ieri s-au intristat pentru ghinionul vostru, dar care in acelasi timp sunt convinsi ca veti straluci la concursurile viitoare. Amintiti-va lucrurile astea, atunci cand va e greu! Noi va sustinem neconditionat.

    Diana, Sandra...tot inainte! Progresul se vede clar pentru toate si imi creste inima de bucurie cand va vad exercitiile. Sanatate multa, putere de munca...si sa credeti in voi, aveti toate motivele!
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  17. #17
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Fetelor,
    Sunt sigura ca veti trece peste acest moment si ca va veti arata valoarea la urmatoarele concursuri.
    Suntem alaturi de voi si va vom sustine intotdeauna.Bafta.
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  18. #18
    Radu :] Gimnastique's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    208
    Reputatie
    1
    Ana si Ama, sunt sigur ca amandoua sunteti suparate pentru ce s-a intamplat in calificari, insa trebuie sa stiti ca sunteti in continuare la fel de talentate si puternice, aveti la fel de multi fani si aveti aceleasi sanse sa straluciti la Olimpiada (lucru de care absolut nimeni nu se indoieste!), indiferent de ce s-a intamplat ieri. Trebuie deci sa va antrenati la fel de bine in continuare si sa incercati, pe cat posibil, sa treceti peste momentul greu din zilele acestea si sa va amintiti numai de clipele frumoase din cariera voastra, pentru ca sunt atat de multe, si e pacat sa le uitati pentru o singura intamplare mai nefericita. Greul a trecut, va fi bine!
    Sa stiti ca toti sunt alaturi de voi si va admira la fel de mult. Multa bafta!

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Ana si Amelia,

    Eu va multumesc pentru ce ati facut. Ana, imi pare rau pentru durerea care te-a impiedicat sa evoluezi. Gandeste-te ca dupa europenele de anul trecut a venit o perioda exceptionala in cariera ta. Si acum va fi la fel, sunt convinsa de asta. Amelia, ma bucur ca te voi vedea maine in concurs. Iti urez sa-ti mearga exercitiile ca la antrenamente si sa te vad zambind (chiar si putintel) la final.

    Ft important! Pt Sandra...
    Ai grija de ele! Cred ca tu le intelegi cel mai bine in momentul asta. M-a impresionat revenirea ta si te apreciez mai mult ca niciodata. Succes la medalii!
    Di, surprinde-ne cum stii tu mai bine!

  20. #20
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Ce frumos ati scris cu totii!Sunt mindra de voi!
    Sper ca si reprezentantele forumului de la Berlin vor reusi sa transmita prin viu grai fetelor noastre dragi ginduri bune si incurajari.

  21. #21
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Cineva f intelept spunea ca "arta de a invinge se invata si din infrangeri" asa ca fetelor sa stiti ca nu suntem suparati pe voi din contra, pana acum ne-ati daruit multe momente frumoase, de neuitat si sunt sigura ca vor mai urma si multe altele.
    Ana, sunt sigura ca in acest moment esti trista si dezamagita, dar sa stii ca noi toti fani ai gimnasticii romanesti suntem alaturi de tine si nimic nu e pierdut , ai tot timpul din lume sa devii si campioana europeana la barna.
    Ama, tu esti o fata extraordinar de puternica si maine sunt sigura ca vei reusi sa te aduni si sa ai niste evolutii f bune care sa aduca macar un zambet pe fata ta.
    Diana, tare ca se poate!
    Sandra, sa stii ca sunt tare mandra de tine, ai demonstrat tuturor ca ai stofa de campioana, aurul e doar la o diagonala si la o saritura distanta/
    Inchei prin a spune ca orice rezultate ar obtine fetele noastre nimic na ma va face sa renunt sa le mai sustin, sa sufar si sa ma bucur alaturi de ele pt ca gimnastica e unul din lucrurile din viata mea care mi-a adus nenumarate bucurii, lacrimi de bucurie si momemte de pura fericire. Va multumesc fetelelor ca reprezentati Romania!
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •