Page 8 of 10 FirstFirst ... 678910 LastLast
Results 148 to 168 of 200

Thread: Razii de noapte cu Naum si Banciu

  1. #148
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    ce freza si-a tras radu

  2. #149
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Ce-mi place cand rade lumea de gramatica lu' Hagi

  3. #150
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,368
    Reputatie
    0
    O fost in forma Banciu aseara.

  4. #151
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    pacat ca intra in vacanta pana la sfarsitul lunii august

  5. #152
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,473
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Banciu inca e tare la emisiunea asta dar aseara a mai spus o duma. Vorbind de Vitali Klitschko, ne-a spus la urma ca boxul adevarat e la categoria grea si nu la 60-70 kg; era practic o noua critica catre Bute.
    Afirmatia e falsa din start indiferent de perioada boxului pe care o iei in considerare. Sugar Ray Robinson, considerat de unii cel mai bun boxer din istorie, a luptat tocmai la 60-70 kg. Sunt mai multi hall of fameri la 60-70 kg decat la categoria grea care astazi, calitativ este printre cele mai slabe dintre toate.
    Sa nu vorbim de cine sunt adevarati "money maker" in box astazi (cred ca se stiu) care sunt departe de categoria grea

    In general Banciu cand are ceva cu cineva, de multe ori aduce tot felul de argumente nu tocmai potrivite.
    Ai dreptate desi poate perioada anilor 60-70 era adevarata afirmatia dar nu cred ca Banciu stia mare lucru din ce zicea pe acolo.

    In fine chiar daca e cateodata mult prea nesmitit Banciu aduce un suflu nou fata de scalvii de zi cu zi de la tv si zice lucrurilor pe nume chiar daca cateodata pare deplasat.

    Asta de acum,Lumea Lui Banciu e mai buna ca Razii de noapte care mi s-a parut slabuta.

  6. #153
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Ai dreptate desi poate perioada anilor 60-70 era adevarata afirmatia dar nu cred ca Banciu stia mare lucru din ce zicea pe acolo.

    In fine chiar daca e cateodata mult prea nesmitit Banciu aduce un suflu nou fata de scalvii de zi cu zi de la tv si zice lucrurilor pe nume chiar daca cateodata pare deplasat.

    Asta de acum,Lumea Lui Banciu e mai buna ca Razii de noapte care mi s-a parut slabuta.

    N-am pretentia ca Banciu sa fie un om perfect ! Il voi urmari in continuare cu placere insa trebuie trasa atentia de fiecare data cand vine cu argumente din astea stupide altfel oamenii vor care il idolatreaza vor crede tot ce spune

    Nu mi-a placut de asemenea cum l-a redus la un fotbalist de nimic pe Mutu, ca cine e Mutu, ce-a facut si asa mai departe. Mutu are defectele sale si poate ca e supraevaluat dar totusi, Mutu este cel mai bun fotbalist roman a deceniului trecut. Nu e si nici n-a fost chiar un nimeni !

  7. #154
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    La fel si la Hagi. La un moment dat a spus ceva de genul: pai Hagi a castigat vreodata balonul de aur ? si asta mi se pare un argument stupid, ca si cum un fotbalist nu poate fi "mare" daca nu ia un balon de aur. Hagi este cel mai bun fotbalist roman din toate timpurile, este inclus in numeroase liste a celor mai buni jucatori care au calcat terenul de fotbal (e in lista FIFA top 100 cat si in lista lui Pelé). Reprezinta pentru microbistii de fotbal din Romania un om care a adus multe bucurii prin evolutiile sale. Nu e corect sa-i redimensionezi calitatile sale de fotbalist in asemenea fel. Nu e corect dintr-un punct de vedere logic si a realitatii insesi; critica lacunele sale din gramatica si coerenta limbii romane si atat. Mie de exemplu nu-mi place caracterul lui Hagi dar nu ma leg aiurea de calitatile sale fotbalistice.

  8. #155
    manager telespectatorul's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bavaria, DE
    Posts
    311
    Reputatie
    1
    Din pacate, stilul acesta agresiv al lui Banciu prinde tot mai mult. Si nu e problema ca prinde la public, e problema ca, avand tot mai putini oameni care vor sa spuna lucrurilor pe nume, sunt atat de prinsi in propriile convingeri ca spun pe post si lucruri penibile, cum a scris Lucian mai sus. La fel ca si Mircea Badea. Fanii celor doi tind sa treaca cu usurinta peste unele tampenii pe care ei le spun. Mutu, drogat, nedrogat, betiv sau nu, este cineva. A facut parte din primul val de transferuri marca Chelsea, apoi desi era la pamant, Juventus l-a luat. Ce spune Banciu referitor la Hagi cum ca "cine e Hagi ma, a castigat vreodata Balonul de Aur?" este o idiotenie cum rar poate fi intalnita. Balonul de aur se atribuie celui mai bun jucator din anul respectiv si se bazeaza pe cifre, statistici, etc. Asa putem spune cu usurinta ca toti jurnalistii sportivi din Romania sunt penibili pentru ca nu au castigat niciun premiu continental sau international. Cei care privesc aceste emiisiuni ale lui Banciu si considera ca sunt foarte bune sunt probabil pusti de 17-20 de ani, confuzi si nesiguri pe ei. Banciu nu spune NIMIC NOU in nicio emisiune. Sunt lucruri care le stim cu totii. Faptul ca el il face drogat pe Mutu nu ma incalzeste cu nimic si nu ma face sa urmaresc emisiunea unui om care este bun la critica dar atat si nimic mai mult. Sa nu se inteleaga ca nu imi place de el si ca nu il ascult, uneori chiar rad cu lacrimi, dar de multe ori este deplasat.
    Last edited by telespectatorul; 15th August 2011 at 17:05.
    "Respect is earned, respect is never given. It's better to be respected than to be alive." > Ray Lewis

  9. #156
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Ma, baieti, trebuie sa stiti sa cerneti chestiile pe care le spune omul! Ala nu e pus acolo sa spuna doar chestii care va convin. E pus sa faca audienta. Asadar pe langa 10-20 de minute de cuvinte bine ticluite mai spune si chestii deplasate. Ideea e ca voi, telespectatorii, sa intelegeti ce e bun si ce e rau de acolo. Omul are umor si e mai bun decat Badea. Parerea mea...
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  10. #157
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    noi, astia de 17-20 de ani, nu putem cerne si luam totul de-a gata

    e mai bun decat Badea - e mult mai bun, asta e varianta corecta

    merge si badea acum in pauza aceasta

  11. #158
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Ma, baieti, trebuie sa stiti sa cerneti chestiile pe care le spune omul! Ala nu e pus acolo sa spuna doar chestii care va convin. E pus sa faca audienta. Asadar pe langa 10-20 de minute de cuvinte bine ticluite mai spune si chestii deplasate. Ideea e ca voi, telespectatorii, sa intelegeti ce e bun si ce e rau de acolo. Omul are umor si e mai bun decat Badea. Parerea mea...
    Pai asta facem ! Cernem !

    Cand omul comenteaza lucrurile cu ironie, e genial, cand acuza in mod serios pe cineva, o cam da prin campii uneori

  12. #159
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Geez, ce plictisitor e Badea! Până și un magnetofon stricat e mai interesant.
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  13. #160
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    hai give me five

  14. #161
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Care-o comentat?!

  15. #162
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    copii, astazi revine banciu

  16. #163
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    E supărat că și-o ia Marseille.
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  17. #164
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Foarte tare cand l-a imitat pe Ilie Dumitrescu

  18. #165
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Ce a facut aseara Banciu cu Vadim ...cat de libidinos poate fi totusi si Vadim sa semneze la finalul unui articol ..R.Naum

  19. #166
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    am ratat vreo 4 emisiuni din lumea lui banciu

  20. #167
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    http://www.b1.ro/video/radu-banciu-c...-sa-10311.html

    replica lui Vadim de azi dupa ce probabil aseara era sa faca infarct cu telecomanda in mana

    http://www.ziarultricolorul.ro/speci...b-1-tv-ii.html

    PS: nu pot sa cred ca exista Tricolorul online ...presimt diseara o emisiune incendiara nu ii lasa Banciule
    Last edited by Celso; 2nd September 2011 at 12:21.

  21. #168
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    duminica seara de-acum ... asta seara nu are emisiune, poate doar daca se enerveaza si intra peste grila de programe a postului si face o emisiune speciala. mi-a placut raspunsul sau: calm, asezat si la obiect. fara atacuri la persoana.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •