View Poll Results: Pronosctic Steaua - Villarreal

Voters
206. You may not vote on this poll
  • Se califica Steaua

    140 67.96%
  • Se califica Villarreal

    66 32.04%
Page 2 of 30 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 630

Thread: Steaua - Villarreal. Optimi de finala Cupa UEFA

  1. #22
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ronaldinho
    Din cate am vazut eu, prima mansa e la ei, iar a doua la bucuresti. Astia sunt nervosi rau acasa. Din cate stiu Barca a luat-o nu demult cu 3-0 de la ei, iar valencia, cu 3-1. Nu e de glumit cu astia. Iar anul trecut din cate tin minte, parca chiar au prins semifinalele de la UEFA, dar nu mai tin minte cu cine au jucat? ( nu-mi sariti in cap daca nu am dreptate in legatura cu semifinalele, dar sferturile aproape pot sa garantez ca le-au jucat anul trecut ). Se pomenea aici de o amanare in campionat, sau ceva de genul. Poate ar fi un lucru bun, dar parerea mea e ca jucatorii trebuie obisnuiti cu astfel de meciuri, daca vrem sa facem fata in Europa. Oricum, Steaua are un lot mare si valoros, si cred ca va face fata lui Dinamo chiar si cu rezervele. Sper ca infrangerea din etapa a doua sa nu-i afecteze prea tare. . Ci, dimpotriva, sa-i motiveze.
    In legatura cu transmisia meciului live, pe net imi cer scuze inca o data fata de voi, dar cel care trebuia sa-mi streameze s-a gandit ca e mai interesant austria wien cu bilbao, si nici nu l-am prins online in timpul transmisiei. Voi face tot posibilul sa fac rost de niste link-uri utile pentru meciurile din fazele urmatoare .
    da da astia sunt finalistii , niste lecitina nu iti strica

    IN fond am batut Castigatoarea cupei UEFA , castigatoarea Super Cupei si castigatoarea celui mai puternic campionat din lume.
    Inainte de toate Vilareal nu are vedete precum au cei de la Valencia ...
    Deci e putin probabil sa se repete istoria meciului de la Valencia cand Aimar a decis meciul printr`o deviere si o lovitura libera.
    Acum apar alte discutii ... astia sunt/nu sunt in forma
    Astia vin totusi din intertoto , s-ar putea sa nu-i mai tina balamalele

    Referitor la campionat , tine minte ca prostul moarte de grija altuia
    Sa fim seriosi , cine ne sta in cale la cum jucam (fara sa uitam ca derby-urile le jucam acasa)

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Iata lotul lui Vilareal , cu negru jucatori de la tineret care nu intra in discutie.

    Goalkeepers
    1 Javier López Vallejo 22.09.1975 ESP
    25 José Manuel Reina 31.08.1982 ESP fost la Barcelona
    31 Juan Carlos Sánchez 27.07.1987 ESP
    35 Vicente Flor 05.11.1987 ESP

    36 Iván Pascual 04.10.1985 ESP
    Defenders
    2 Gonzalo Rodríguez 10.04.1984 ARG
    3 Rodolfo Arruabarrena 20.07.1975 ARG
    16 Quique Álvarez 20.07.1975 ESP
    17 Javi Venta 13.12.1975 ESP
    22 Juan Manuel Peña 17.01.1973 BOL
    24 Armando Sá 16.09.1975 POR
    30 Fran Erencia 15.05.1986 ESP
    33 Carlos Alcántara 01.02.1985 ESP
    37 Samuel Álvarez 17.10.1985 ESP

    38 Edu 02.10.1981 ESP
    39 Xavi Torres 21.11.1986 ESP
    40 Javier Costa 17.10.1986 ESP
    41 Rubén González 01.08.1985 ESP

    Midfielders
    4 Santiago Cazorla 13.12.1984 ESP
    6 Josico 06.01.1975 ESP
    8 Juan Román Riquelme 24.06.1978 ARG suspendat
    10 Roger García 15.12.1976 ESP
    11 Javier Calleja 12.05.1978 ESP
    12 Juan Sorín 05.05.1976 ARG Fost la Lazzio ???
    14 Hector Font 15.06.1984 ESP
    19 Marcos Senna 17.07.1976 BRA
    21 Sebastián Battaglia 08.11.1980 ARG
    26 César Arzo 21.01.1986 ESP
    27 José María Cases 23.11.1986 ESP
    28 Verza 29.09.1986 ESP
    42 David Sánchez 29.01.1981 ESP
    43 Cristian García 16.05.1987 ESP
    45 Diego Folgar 06.01.1983 ESP

    Forwards
    7 Antonio Guayre 23.04.1980 ESP
    15 Luciano Gabriel Figueroa 19.05.1981 ARG
    23 José Mari Romero 10.12.1978 ESP
    29 Jony 12.05.1987 ESP
    44 Marcos Gª Barreño 21.03.1987 ESP
    46 Stefan Rodriguez 15.04.1987 ESP

  3. #24
    I see you RstInPc's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,149
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by paul```
    Inainte de toate Vilareal nu are vedete precum au cei de la Valencia ...
    Deci e putin probabil sa se repete istoria meciului de la Valencia cand Aimar a decis meciul printr`o deviere si o lovitura libera.
    Acum apar alte discutii ... astia sunt/nu sunt in forma
    Astia vin totusi din intertoto , s-ar putea sa nu-i mai tina balamalele
    Am mai spus-o, nu v-o luati in cap. Nimeni nu e invincibil. Villarreal este cu cateva clase peste Valencia de acum. Cel mai important lucru in fotbal nu sunt vedetele pe care le i in echipa ci daca jucatorii formeaza intr-adevar o "echipa". Reveniti cu picioarele pe pamant. Acest meci va fi nu mai greu, ci mult mai greu ca acesta cu Valencia. Daca Valencia v-a privit de sus (vezi cronicile din ziare) nu se va intampla acelasi lucru si cu Villarreal. Vor sufla si-n iaurt !
    [COLOR=Red]Am zis si eu, n-am dat cu paru' ...[/COLOR]

  4. #25
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by paul```
    da da astia sunt finalistii , niste lecitina nu iti strica
    Cu Forlan te'ai lamurit
    insa din cate shtiu yo Valencia a jucat cu Marseille in finala anul trecut Villareal a fost doar semi-finalista...
    asa ca pastreaza din lecitina aia si pentru tine

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Altzi spanioli, alta distractzie ! Sper intr-o noua victorie acasa shi un meci curajos in deplasare.
    ex-alpopa

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MikeBibby
    Cu Forlan te'ai lamurit
    insa din cate shtiu yo Valencia a jucat cu Marseille in finala anul trecut Villareal a fost doar semi-finalista...
    asa ca pastreaza din lecitina aia si pentru tine
    mea culpa profesore :handbang:

    Stiam ca Villareal a jucat cu Valencia nu mai tineam minte ...
    oricum daca isi iau 2-3 pe Ghencea , mergem la plaja in Spania

    @ ... nu si-o ia nimeni in cap ...

  7. #28
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by RstInPc
    Am mai spus-o, nu v-o luati in cap. Nimeni nu e invincibil. Villarreal este cu cateva clase peste Valencia de acum. Cel mai important lucru in fotbal nu sunt vedetele pe care le i in echipa ci daca jucatorii formeaza intr-adevar o "echipa". Reveniti cu picioarele pe pamant. Acest meci va fi nu mai greu, ci mult mai greu ca acesta cu Valencia. Daca Valencia v-a privit de sus (vezi cronicile din ziare) nu se va intampla acelasi lucru si cu Villarreal. Vor sufla si-n iaurt !
    haide mah las`o
    Villareal peste Valencia...
    OK sunt o trupa tare ... doar cu batut DInamo Kiev ... dar eu zic ca si`o fura in Ghencea

  8. #29
    trendy Corrado*'s Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bukresh
    Posts
    980
    Reputatie
    1
    pe cat e finala?

    Si puneti un poll !!!

  9. #30
    the one remus's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Baia Mare
    Posts
    443
    Reputatie
    1
    Steaua bate pe Villareal daca :

    1. nu primeste gol acasa
    2. bate pe dinamo in derby
    3. gigi becali se roaga pentru sanatatea PAPEI
    4. MM mai aduce 2-3 jucatori buni
    5. Pe 17 martie vor fi multi oameni fericiti
    see you at the bitter end...

  10. #31
    Purple Blood Marius DG's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    411
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by RstInPc
    Am mai spus-o, nu v-o luati in cap. Nimeni nu e invincibil. Villarreal este cu cateva clase peste Valencia de acum. Cel mai important lucru in fotbal nu sunt vedetele pe care le i in echipa ci daca jucatorii formeaza intr-adevar o "echipa". Reveniti cu picioarele pe pamant. Acest meci va fi nu mai greu, ci mult mai greu ca acesta cu Valencia. Daca Valencia v-a privit de sus (vezi cronicile din ziare) nu se va intampla acelasi lucru si cu Villarreal. Vor sufla si-n iaurt !
    Are dreptate Restinpeace ...oricine ar ajunge sa joace cu steaua nu o vor lua de sus ...poate ca daca ranieri nu il baga pe di vaio la sfirsit ...nu neam fi bucurat asa de tare acum...
    Meciul a fost jucat pe un teren foarte greu unde spainioli nu au prea putut sa isi faca jocul lor( avantaj noi !) >la urma urmei daca jucam cu aceasi patima cum am jucat aseara avem o sansa sa mergem departe ...si ce daca jucam acasa prima mansa ...tragem tare ...bagam doua goluri apoi cind mergem in spania ne aparam si cu dinti ...eu le doresc mult succes baietilor ...

  11. #32
    trendy Corrado*'s Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bukresh
    Posts
    980
    Reputatie
    1
    E bine ca nu joaca Forlan si Riquelme in tur,acasa,si nu prea au atac! Eu zic ca daca facem un 2-0 aici, suntem ca si calificati! hello

  12. #33
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    nu-l uitati pe Figueroa.

    Steaua trebuie sa-si revina cu picioarele pe pamant si sa ia meciul foarte serios. Un spaniol care este suporter al fotbalului românesc mi-a spus ca Villareal este peste Valencia.
    [i] "Strength and honor" [/i]
    [b] MAXIMUS DECIMUS MERIDIUS [/b]

  13. #34
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by paul```
    da da astia sunt finalistii , niste lecitina nu iti strica

    IN fond am batut Castigatoarea cupei UEFA , castigatoarea Super Cupei si castigatoarea celui mai puternic campionat din lume.
    Inainte de toate Vilareal nu are vedete precum au cei de la Valencia ...
    Deci e putin probabil sa se repete istoria meciului de la Valencia cand Aimar a decis meciul printr`o deviere si o lovitura libera.
    Acum apar alte discutii ... astia sunt/nu sunt in forma
    Astia vin totusi din intertoto , s-ar putea sa nu-i mai tina balamalele

    Referitor la campionat , tine minte ca prostul moarte de grija altuia
    Sa fim seriosi , cine ne sta in cale la cum jucam (fara sa uitam ca derby-urile le jucam acasa)
    Nu vreau sa te jignesc, dar nu e frumos sa spui asemnea aberatii. Uita-te la un meci de-al lui villareal si vorbim dupa. Mai ales la un meci acasa. I-au spart si pe Valencia si pe Barca. Steaua are sansa ei, dar acum nu mai vine din postura de outsider. Deci, nu mai are surpriza de partea ei. Sa nu uiti ca jucatorul care a calificat-o pe Steaua in UEFA, a jucat in total cred un meci, in Cupa UEFA pana acum, deci era un jucator necunoscut, la care nu stiai ce om trebuie sa pui, ce fel de marcaj sa-i faci. Steaua a avut noroc ieri ca Marchena nu a fost pe teren.
    Cat despre campionat, mi-am dat si eu cu parera, nu? Oricum, sper sa-i daramati pe cateii lui borcica. Doar nu vrei sa-ti spun acum ca voi tine cu Steaa in meciul direct cu Rapidul?
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  14. #35
    SOLO FARUL C-ta Rechinul Ucigas's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    UK , England
    Posts
    1,633
    Reputatie
    1
    IN ghencea ii batem insa nu stiu la ei ce o sa facem !
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"]CU FARUL PANA LA MOARTE !!![/COLOR][/SIZE]
    [SIZE="3"][COLOR="Lime"]HCM CONSTANTA CAMPIOANA ROMANIEI !!!![/COLOR][/SIZE]

  15. #36
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    In acest moment Villareal e peste Valencia!Dar sa nu uitam ca mai sunt 2 saptamani pana la primul meci si orice se poate intampla(accidentari urate etc )!Si sa nu uitam ca-n retur jucam ca acasa:peste 70.000 de romani in Castellon(oficial)-regiunea unde se va juca meciul!Dintre acestia 70 %(50.000) au declarat ca vor sa mearga la meci!Stadionul are doar 23.000 de locuri!
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  16. #37
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Totusi, Villareal are 16 000 de abonati, asa ca vor ramane doar 8 000 de locuri libere (si daca scadem acel 10% spatiu liber obligatoriu) mai raman doar 5 6000 de intrari pentru romani O sa incerc si eu sa fac rost de bilet la meci, dar cred ca va fi foarte greu, n-am nici o cunostiina in Villareal
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  17. #38
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    Uitati ce scrie amicul meu spaniol despre Villareal:

    "They are a very good team, with very good young players. Maybe they aren´t so famous, but I think Villarreal is the team which play the most beautiful football in Spain along with Barcelona.

    The keeper is good, especially in penalty kicks! he saved more than 5 in the last months...In defence I´d say that the Argentinians Gonzalo and Arruabarrena are the best, and very dangerous in attack. They use to score in corners or set pieces. In midfield more good players: Sorin (dangerous on the left), Senna (just a hard worker with a good shot) and Guayre (fast and technical). Plus Jose Mari, the former Milan and Atletico player, Figueroa (a good Argie striker), and the youngs Cazorla and Font (both very talented).
    The style of the team is very Argentinian. Really nice to watch. The opposite to the "Italian Valencia"."


    Se pare ca sunt o echipa foarte ofensiva, cvasi contrarul Valenciei.
    Last edited by lupisor lupetto; 26th February 2005 at 07:41.
    [i] "Strength and honor" [/i]
    [b] MAXIMUS DECIMUS MERIDIUS [/b]

  18. #39
    sport legend adi_cta's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    575
    Reputatie
    1
    Dar nici Steaua nu-i o echipa de ignorat asa ca va fi tratata cu respect. Eu zic ca putem trece si de Villareal dar nu fara marii emotzii. Sper sa fie niste meciuri foarte stranse in urma carora sa triunfe Steaua.

  19. #40
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Catalanul
    Totusi, Villareal are 16 000 de abonati, asa ca vor ramane doar 8 000 de locuri libere (si daca scadem acel 10% spatiu liber obligatoriu) mai raman doar 5 6000 de intrari pentru romani O sa incerc si eu sa fac rost de bilet la meci, dar cred ca va fi foarte greu, n-am nici o cunostiina in Villareal
    Se fac ei auziti 500 de romani. Imagineaza-ti daca ar fi vreo 5000.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  20. #41
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by apparte
    In acest moment Villareal e peste Valencia!Dar sa nu uitam ca mai sunt 2 saptamani pana la primul meci si orice se poate intampla(accidentari urate etc )!Si sa nu uitam ca-n retur jucam ca acasa:peste 70.000 de romani in Castellon(oficial)-regiunea unde se va juca meciul!Dintre acestia 70 %(50.000) au declarat ca vor sa mearga la meci!Stadionul are doar 23.000 de locuri!
    ii spargem !!
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  21. #42
    Schumy fan ADY19's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Iasi
    Posts
    418
    Reputatie
    1
    Atitudinea asta trebuie sa o aiba si jucatorii, sa aiba incredere in sine pentru ca se poate. HAI STEAUA putem sa scufundam submarinul
    24 feb 2005 ziua in care STEAUA a stralucit din nou deasupra Europei

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •