Results 1 to 15 of 15

Thread: Oltchim in pericol: sponsorul principal se retrage!

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0

    Exclamation Oltchim in pericol: sponsorul principal se retrage!

    Sponsorul principal,Constantin Roibu,se retrage de la Oltchim Ramnicu Valcea!!

    Sponsorul principal al Oltchimului, Constantin Roibu, a anunțat azi că a decis să-și retragă sprijinul financiar de la Oltchim Râmnicu Vâlcea, începând cu 31 martie.
    Decizia a fost luată încă de săptămâna trecută, când omul de afaceri l-a informat pe Ioan Gavrilescu, președintele clubului și contabilul grupării de această intenție.
    "Nu mă mai întoarce nimeni! Eu când am luat o decizie, așa rămâne! M-am săturat de bârfe, de zvonuri. Echipa de handbal este un club cu personalitate juridică, se poate descurca pe cont propriu. Și așa s-au lăudat zilele trecute că vor găsi sponsori."


    sursa:prosport


    Ce credeti ca se va intampla cu aceasta echipa,daca doriti sa comentati.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    Modelator RunRun1730's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Earth
    Posts
    2,006
    Reputatie
    1
    Mda, sa speram ca nu va afecta echipa, dar slabe sanse daca nu gasesc alti sponsori...ne mergea prea bine la handbal deh, Romania....
    Dacia Unirea Brăila - Alb-Albastru

  3. #3
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Pfff...traim in Romania...

  4. #4
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    O să se întîmple ce s-a întîmplat cu fostele "arch-enemies" ale Oltchimului, care au dat de mult colțu, sportiv vorbind ... chiar, mai știe cineva cine era rivala de moarte a Oltchimului, cu care jucau de la egal la egal în campionat ?!?

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Roibu - declaratii
    O idee mai ample, dar tot neclare. Se intelege doar cat de drag ii era Gavrilescu in ultimul timp.

  6. #6
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    sponsor principal?nu combinatul e sponsorul principal?el reprezenta combinatul?

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    bucuresti
    Posts
    619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    sponsor principal?nu combinatul e sponsorul principal?el reprezenta combinatul?
    Nu intrati in panica tovarasi! Se va apela din nou la "Pilica" si peste 15 ani Chimistul va fi dii nou pe cai mari.

  8. #8
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Foarte probabil ca aceasta echipa sa ajunga la fund...din pacate.

  9. #9
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Voina si Gavrilescu s-au intalnit azi ca sa discute despre situatia echipei.Daca nu se vor gasi solutii pentru finantarea clubului jucatoarele vor deveni libere de contract si vor fi nevoite sa-si caute alte echipe.
    De astazi Oltchim va juca gratis in Polivalenta.
    Last edited by Dario; 31st March 2011 at 19:14.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  10. #10
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Oltchim a ajuns in situatia altor echipe de marca ale handbalului romanesc:

    - Rulmentul Brasov si Rapid Bucuresti la feminin
    - Steaua Bucuresti, Dinamo Bucuresti si UCM Resita la masculin

    Pentru unele s-au mai gasit solutii de avarie, sa vedem ce se va intampla cu Oltchimul.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  11. #11
    sport legend cristy1110's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    zimnicea,bucuresti
    Posts
    1,883
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    Voina si Gavrilescu s-au intalnit azi ca sa discute despre situatia echipei.Daca nu se vor gasi solutii pentru finantarea clubului jucatoarele vor deveni libere de contract si vor fi nevoite sa-si caute alte echipe.
    De astazi Oltchim va juca gratis in Polivalenta.
    poi gavrilescu nu zice ca pleaca la Ploiesti ? care dreaq sa mai fie socoteala lui cu ORV...

  12. #12
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Constantin Roibu a revenit asupra deciziei de a opri finantarea echipei,dar nu se va mai implica in activitatea gruparii de handbal feminin.
    http://www.onlinesport.ro/stiri/spor...sfiintarii.htm
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  13. #13
    sport legend Nilatac's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sighetul-Marmatiei
    Posts
    2,008
    Reputatie
    1
    Circ fara bani, sincer!

  14. #14
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    Constantin Roibu a revenit asupra deciziei de a opri finantarea echipei...
    Asta pana in 2012 cand se privatizeaza combinatul. Atunci nenea Roibu nu mai are nici un cuvant.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  15. #15
    manager
    Join Date
    May 2007
    Posts
    252
    Reputatie
    1
    Daca organizeaza cineva un parastas pentru Oltchim,sa-mi dea de stire.Imi place coliva.....iar pentru o (fosta) echipa ca Oltchimul,se merita sa fac un efort sa vin la eveniment.
    Trist dar adevarat.....

    Capitalist Imparat

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •