View Poll Results: Sunteti de acord cu initierea unui front comun anti dinamo & steaua?

Voters
20. You may not vote on this poll
  • Real Madrid

    6 30.00%
  • Bayern Munchen

    2 10.00%
  • Manchester United

    3 15.00%
  • Inter

    4 20.00%
  • Milan

    5 25.00%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 32 of 32

Thread: Coalitia anti dinamo & steaua

  1. #22
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    Dinamo steaua

    Exista destul de multe injuraturi intre galerii dar nici chiar asha cum sunt la adresa lui dinamo
    Este cea ma urata echipa din romania.
    A sa nu uit pe 2 e steaua
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  2. #23
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    A fost interesant sa citesc reactziile vizavi de propunerea mea. Recunosc ca m-a cam luat valul la momentul deschiderii acestui subiect, in sensul ca trebuie sa recunosc ca propunerea mea e putzin utopica.

    Cu toate acestea:
    - sustzin in continuare o aliantza intre galeriile amintite, macar pentru a arata lumii ca existam. Sa detaliez putzin... E unul cred ca in ceea ce priveshte aceste doua echipe continua sa existe o mediatizare excesiva. Practic, televiziunile bucureshtene IGNORA provincia, creand impresia ca doar steaua shi dinamo exista (in paranteza fie spus, week-endul trecut s-au intamplat lucruri importante shi la Poli pe care media centrala le-a cam ignorat; in ceea ce priveshte Craiova, la meciul cu Steaua, toate shtirile au avut ca subiect central pe militari, deshi evenimentul in sine era al Shtiintzei, etc.). La acest lucru eu cred ca ar trebui sa existe o reactzie din partea suporterilor... sincer sa fiu nu am vazut pana acum vreun protest al galeriilor impotriva desfashurarii Procesului Etapei (de exemplu), o rushine natzionala prin componentza saptamanala a echipei de invitatzi. Asta pe de o parte...
    - Pe de alta parte, consider ca trebuie sa ne sunem parerea in ceea ce priveshte trecutul celor doua echipe. Trebuie sa reamintim ca performantzele Stelei (pe alocuri exceptzionale in anii 80) nu se datoreaza unor stari fireshti a lucrurilor. Practic Steaua shi Dinamo au fost "facute" in acea perioada echipe "seminatzionale", cu jucatori luatzi cu japca din toate coltzurile patriei... asha ca paternitatea acelor succese poate fi pusa in spatele tuturor romanilor, nu sa constituie motiv de lauda pentru aurolacii din galeriile celor doua echipe...
    - Mai mult decat atat, ascensiunea celor doua a creat victime nenumarate, Timisoara, Craiova, Rapid, etc. fiind exemple destul de clare. Macar recunoashterea acestui lucru o meritam...
    - ...shi nu in ultimul rand, exista pericolul ca iubitorii fotbalului din Romania sa se imparta in simpatizantzi ai celor doua formatzii, fiind astfel neglijat patriotismul local. Desigur exista fericite exceptzii (Craiova, Timisoara, Arad, etc.) dar shi orashe "moarte" din acest punct de vedere. E un subiect demn de discutat mai amanuntzit.
    - In fine, cred ca trebuie sa ne aratam dezacordul fata de stilul de management "becali-borcea-netzoian", sa luam atitudine, sa dezaprobam orice asemanare cu acest stil pe care o regasim in "ograzile proprii". Felicitari oltenilor in acesta privintza pt atitudinea din "era netzoiu". De asemenea, m-ash bucura sa ne diferentziem shi de comportamentul suporterilor celor 2 echipe.

    Hai ca mai vorbim!!
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  3. #24
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Am si eu o mica sugestie de care am mai pomenit vizavi de presa centrala. Se pare ca neprofesionalismul ii determina pe acesti frustrati sa ignore provincia. De cand ma stiu la buletinul meteo de Constantin Ticu se dadeau cateva temperaturi de prin tzara aratate cu bastonul la harta cum faceam si noi la orele de geografie dupa care cealalta jumatate a buletinului era descrierea in amanunt a statilor Baneasa si Filaret. Pai daca eu locuiesc la 5-600 de km vest de Bucuresti ce ma doare pe mine presiunea de mercur de la marginea Bucalelor?
    Revenind la sport, pot spune ca evenimentele ce s-au derulat acum la Poli au fost poate cele mai interesante si pentru presa de scandal. Steaua a facut la Atena ce-au facut si turcii la Plevna. F bine. Becali a spus ca-i e rusine, apoi toate ziarele dau prim planuri cu analfabetul tzarii. Am scapat de nicu si a venit jiji. Alte trei articole cu Rapidul. Unul in care Copos e zgarcit (nimic nou), altul in care Bratu a plecat ieri la Galatasaray dar nu a mai plecat azi (nimic nou) si un altul in care Rednic e suparat ca Copos e zgarcit (mda). La Dinamo zilnic se bate moneda pe politica de transferuri de 2 lei. Ceva de genul "priviti echipa care acum 15 ani muta Corvinul Hunedora la Bucuresti iar azi nu mai distruge nici un club". Saracii de ei, nu mai au puterea de-a distruge.
    Nici o problema domnilor gazetari. Continuati sa va aratati prostia in continuare dar sa nu mai aveti pretentia de la noi sa va cumparam ziarele aici sau sa va platim abonamentul la TVR. Incasati doar po****tia Bucurestiului ca doar lor li se adreseaza aceste "minunate" articole si/sau emisiuni.

  4. #25
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,068
    Reputatie
    1
    Deep cata dreptate ai cu ziaristii
    ultima reusita le apartine celor de la Prosport , in ziarul de azi la fotbal international apare un titlu "Mutu , pe dinafara !"
    ei bine in ac. articol, dl. Paul Zaharia, scrie niste treburi total aiurea :ca , Adi nu o sa fie capitan pt. ba ca nu are vechime la echipa, ba ca vrea sa plece la alta.......... in timp ce aseara la 22.51 pe www.calciomercato.com
    a scris negru pe alb , Mutu a fost ales noul capitan al Parmei

    sunt curios ce va scrie dl. mai sus pomenit in ziarul de maine
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  5. #26
    Banned nemuritor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    215
    Reputatie
    0
    Articolul din Prosport cu sarbul Babarezu la Craiova a fost culmea ridicolului.Si-a batut joc de ei Mitrita si ei nu s-au gandit nici o clipa sa verifice informatia

  6. #27
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Dar voi ce ziceti de ce-au scris ziarele legat de numirea antrenorului la Poli? Trei ziare dadeau 3 antrenori diferiti iar al patrulea zicea ca nu e nimeni pe lista de candidati. Eu cred ca cineva isi bate joc de ziarele astea. Cred ca e un mistocar pe la mediafax pus pe sicane ca altfel nu-mi explic.

  7. #28
    trendy Corrado*'s Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bukresh
    Posts
    980
    Reputatie
    1
    Eu am votat inter

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    ce sa faci
    frustrati vechi si frustrati noi...

  9. #30
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    numa` echipe naspa pe`acolo ...

  10. #31
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1

    Exclamation

    In un topic al frustatrrilor;site-ul asta devine pe zice ce trece online antiDinamo si antisteaua.ro !!!! :degete:
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  11. #32
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    De unde a mai aparut si topicul asta?Mare e gradina lui Dumnezeu...tre' sa ai grave probleme psihice sa gandesti asa, pentru ca aici nu se mai pune problema de frustrare.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •