View Poll Results: Este un pas inainte?

Voters
52. You may not vote on this poll
  • Da

    42 80.77%
  • Nu

    8 15.38%
  • E la fel

    2 3.85%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 41

Thread: Onlinesport in haine noi

  1. #1
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Se mai lanseaza...?

  2. #2
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Asteptam, inca nu s-a terminat ziua...
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  3. #3
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Asteptam sa le treaca vanataile alora de la Rapid.

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Noul site Onlinesport va fi lansat azi
    Inca un pic

  5. #5
    senior Onlinesport vrea parerea voastra's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Romania
    Posts
    174
    Reputatie
    1

    Onlinesport in haine noi

    21 februarie 2005 a insemnat o alta zi de hotar in viata Onlinesport. Am lansat noul site. Desi necesita saptamana aceasta mici reglaje, va aduce multe plusuri.

    Luni noapte a fost lansata versiunea a patra a siteului Onlinesport, dupa mai bine de trei ani de activitate. Primul ziar electronic din Romania, atat ca data de infiintare cat si ca pozitie in clasamentul national al siteurilor de profil, vine cu un aer nou.

    Cu ce venim nou? Va lasam pe voi sa descoperiti. Va spunem numai ca va urma activarea optiunii de cautare in site si vom avea o arhiva completa, performanta, cu peste 7.000 de articole publicate in ultimii trei ani. Vom veni cu o sectiune multimedia si cu un newsletter mai bun decit cel vechi.

    La inceputul returului vom lansa si un nou sistem de LIVE. Sistemul vechi pe LIVE (folosit cu succes timp de un an si jumatate) a fost adoptat in aceeasi forma si de altii, or noua nu ne place sa ne lasam copiati. Vom veni cu ceva nou, propriu, ca sa nu se creeze confuzii.

    Tinem sa le multumim in mod deosebit lui D.T. (pentru motorul siteului) si lui Adrian Moisei (pentru conceptul grafic), doua persoane talentate care au lucrat profesional si cot la cot alaturi de noi la niste exigente, credem, foarte ridicate. In ceea ce vedeti s-a investiti si se investeste un volum urias de munca si poate de pricepere.

    Desi nu totul este pus la punct, saptamana aceasta va asiguram ca micile inadvertente vor fi rezolvate. Toate datele la zi din vechiul site vor fi puse si in cel nou (clasamente, rezultate, cronici de meci etc). Le cam stim care sunt, dar am preferat sa dam drumul la site mai devreme. Va cerem si voua parerea: ce va place si ce nu va place? Va rugam sa ne scrieti la contact@onlinesport.ro sau sa accesati Forumul dedicat acestui eveniment.

  6. #6
    polist paranghele's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    cu sufletul in Iasi
    Posts
    143
    Reputatie
    1
    FELICITARI!!
    diferenta dintre noul si vechiul look este enorma, asta ca sa stiti cam cum arata ala vechi...
    Sa speram ca va fi functional.
    Mult succes!

  7. #7
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    hehe, mai ales noul forum arata mult mai bine decit cel vechi ...

    primele impresii sunt ca situl este neterminat, dar poate dupa ce se vor mai face ultimele modificari imbunatatirile vor fi mai evidente ...
    deocamdata numarul de featururi este mult redus si practic e mai rau ca inainte.

    o sugestie ash avea sa renuntzati la reclamele astea foarte iritante care itzi apar chiar sub nas in timp ce citeshti un articol (vezi reclama la renault). marea majoritate a siturilor au renuntzat la stilul asta dupa ce citeva studii au aratat ca userii au reactzii extrem de negative la genu asta de advertising.

  8. #8
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Andreiush, la ce ora s-a lansat, ca vad ca ai stat online, adica treaz? Nu stiu pe cine trebuie sa felicit anume, dar arata mai bine. Bravos! Pe cand si "mecla" forumului?

  9. #9
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    34
    Reputatie
    1

    e fain

    mie imi place mult noul look. mi se pare un pas mare innainte. e super. sper ca vor functiona toate linkurile.

  10. #10
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Arata interesant... inca nu pot sa ma pronunt daca e bine sau mai rau, ca nu-mi dau seama...Oricum mai rau nu e... Mie cred ca imi place...
    Oricum mult mai multa publictate pe el
    In sfarsit exista un content management... nu mai sunt doar pagini statice...
    Poate un pic cam mari titlurile, dar nu e rau nici asa
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  11. #11
    senior Onlinesport vrea parerea voastra's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Romania
    Posts
    174
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cgrecu
    primele impresii sunt ca situl este neterminat, dar poate dupa ce se vor mai face ultimele modificari imbunatatirile vor fi mai evidente ...
    deocamdata numarul de featururi este mult redus si practic e mai rau ca inainte.
    Dupa cum scrie si in articolul respecticv, chiar e neterminat. Ultimele modificari vor fi aduse saptamina asta, cind va fi functional in proportie de 99%, asta insemnind noi facilitati, informatii, formatare, meniuri etc.

    Quote Originally Posted by cgrecu
    o sugestie ash avea sa renuntzati la reclamele astea foarte iritante care itzi apar chiar sub nas in timp ce citeshti un articol (vezi reclama la renault). marea majoritate a siturilor au renuntzat la stilul asta dupa ce citeva studii au aratat ca userii au reactzii extrem de negative la genu asta de advertising.
    Din pacate nu noi controlam treaba asta. Din cite am vazut acea reclama la renault apare rar. Insa, siteurile straine sint pline de astfel de campanii, inclusiv cele europene sau americane. Tocmai ca asta pare sa se ceara.

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Ce sa se ceara ca sunt groaznice !!! Pe GSP au acelashi lucru, la Corolla parca, de-tzi vine sa inchizi shi sa spui adio. Am deschis cu vreo 4 browsere, unul singur reushind sa blocheze astfel de reclame (Maxthon)...
    ex-alpopa

  13. #13
    junior fanfotbal's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    135
    Reputatie
    1
    arata bine ... imi va placea si mai mult cand gasesc link-urile spre concursuri
    [COLOR=Purple]HAI RAPID!!![/COLOR][COLOR=RoyalBlue]HAI GLORIA!!![/COLOR]

  14. #14
    Red Bull-Dog robertms's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    119
    Reputatie
    1
    Alta fata , alta viata .
    [COLOR=Red]"[FONT=Times New Roman]Nu mor cainii cind vor ciobanii[/FONT]"[/COLOR]

  15. #15
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Arata destul de bine, se incarca repede, s-a renuntat la micile butoane in favoarea textului... totusi parca mai trebuia condimentat pe alocuri!

  16. #16
    senior Onlinesport vrea parerea voastra's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Romania
    Posts
    174
    Reputatie
    1
    La ce te referi cand spui "condimentat"?

  17. #17
    stelist adrianduluman's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Navodari (Constanta)
    Posts
    109
    Reputatie
    1
    Formatul acesta este mult mai bun . FELICITARI .De abia astept sa il vad 100% functional

    P.S: Am vrut sa ma inregistrez la newsletter si nu merge. Sper ca il faceti cat de curand

  18. #18
    senior Onlinesport vrea parerea voastra's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Romania
    Posts
    174
    Reputatie
    1
    Va merge si newsletterul, maxim pina la final de saptamana.

  19. #19
    the one remus's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Baia Mare
    Posts
    443
    Reputatie
    1
    e foarte bine cum arata: colorat , atractiv.

    ONLINESPORT E MULT PESTE celelalte 2 site-uri sportive din Romania.
    see you at the bitter end...

  20. #20
    senior Onlinesport vrea parerea voastra's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Romania
    Posts
    174
    Reputatie
    1
    Onlinesport nu se bate cu ziarele tiparite si cu siteurile lor. Are alte strategii, alta motivatie, alte resurse, alta conceptie. Si un alt public, deschis catre interactiv, cunoscator de web. Omul care ajunge la noi da un click, face o cautare, nu vine la botul calului dupa ce vede in ziar sau la tv reclama. De aici pleaca marile diferente si nu prea ai ce sa le faci nici daca stai in cap...

  21. #21
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Seamana putin cu eurosport...
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •