Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 192

Thread: Transferuri FC Unirea

  1. #43
    manager HaoTic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    260
    Reputatie
    1
    Maier cred ca si-ar dori sa joace in continuare la Alba. Prin declaratiile facute, cum ca ar pleca la CFR, creaza presiune, ii pune in garda pe conducatorii Unirii, sa plateasca salariile restante
    OldFan Unirea Alba Iulia

  2. #44
    sport legend ultra_alba's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    352
    Reputatie
    1
    pai si crezi ca au ceva jucatori de la valoare aia de la Zlatna care sa faca fata diviziei A?In lotul actual de jucatori de-abia strangem vreo 8-9 care fac fata nivelului din campionat.
    suntem din Alba ...deci suntem cei mai buni

  3. #45
    manager mariusc's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    vBulettin: location: field is empty.
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Luat de pe http://www.gsp.ro/index.php?c=1&a=12689

    "Prezenţa lui Ovidiu Maier īn tribuna stadionului CFR din Cluj, sīmbătă, la partida dintre feroviari şi Jiul Petroşani (scor 2-1 pentru gazde) nu a fost īntīmplătoare. Ieri, "Motanul" a recunoscut că l-ar tenta un acord din vară cu echipa lui Paszkany, īn condiţiile instabilităţii financiare de la Apulum. "Am avut o relaţie foarte bună cu antrenorul actual al CFR-ului, Aurel Şunda. Nu e prima dată cīnd merg la meciurile echipei sale. Mi-ar conveni, din mai multe motive, inclusiv apropierea de casă, să joc la CFR, o echipă ce are nevoie, īn acest moment, de jucători cu experienţă", a declarat vedeta formaţiei din Alba Iulia, care a evoluat la Cluj, dar pentru "U", īntre 1995 şi 1997. "Am contract pīnă īn vară cu Apulum. Ce va fi după aceea, rămīne de văzut. Eu mai pot să joc 3 - 4 ani şi nu m-ar deranja să o fac pentru CFR", a completat jucătorul īn vīrstă de 33 de ani. Maier mai are de īncasat de la Apulum o restanţă de 7.000 de dolari, reprezentīnd 5 prime de victorie şi o rată contractuală.

    Oficialii clubului din Alba nu vor să-l piardă prea uşor pe Ovidiu Maier. "Este jucătorul nostru acum. Şi va fi al nostru şi anul viitor. Cine-l doreşte, va trebui să ne achite 500.000 de dolari. Ăsta e preţul lui Maier, pe care CFR Cluj sau orice altă echipă va trebui să-l plătească", afirmă preşedintele executiv al lui Apulum, Viorel Măluşel.

    Şunda: "Cel mai bun jucător cu care am lucrat"
    Fostul antrenor al echipei din Alba, Aurel Şunda, s-a declarat īncīntat de posibilitatea ca Maier să joace, din vară, la CFR Cluj. "Este cel mai bun dintre toţi fotbaliştii cu care am lucrat. Şi nu au fost puţini. Este un mare jucător, ce are oricīnd loc la CFR", a spus Aurel Şunda. Pe de altă parte, preşedintele clubului feroviar, Iuliu Mureşan, spune că nu s-au purtat īncă discuţii legate de achiziţionarea lui Maier. "Deocamdată e jucătorul lui Apulum. Mi-ar plăcea foarte mult să-l putem achiziţiona. Vom vedea", a declarat Mureşan.

    Divergenţe īntre Savin şi jucători
    Preşedintele Consiliului de Administraţie al clubului, Emanoil Savin, a spus ieri că echipa se va bate pentru calificarea īn Cupa UEFA. "Nu ne vom da īnapoi, rezultatele ne-au ajutat teribil", a spus Savin, care mizează pe suma de 260.000 de euro din drepturile de televiziune, ce-ar fi achitată īn cazul clasării pe locul 3 şi pe cei 160.000 de euro, reprezentīnd sponsorizarea oferită pentru anul viitor de Bergenbier. Jucătorii au fost de altă părere. "Ne gīndim să ne primim restanţele, nu la cupele europene. Am dat dovadă de caracter, s-a văzut īn teren acest lucru, dar s-au adunat prea multe restanţe. Nu ştiu pe unde va scoate conducerea cămaşa", a spus căpitanul Alin Paleacu. / Dan Henegar - Alba Iulia

    EXPRES
    Suporteri / Călin Mişan, liderul galeriei lui "U" Cluj, echipă la care a jucat īn trecut "Motanul", crede că Maier va alege CFR pentru bani. "Īn ziua de azi, contează mai mult banii. N-o să-l īnjurăm, dar nu va mai īnsemna la fel de mult pentru noi", a spus Mişan. / Vali Şchiopu
    Pelici / Antrenorul a participat duminică, la Bogīltīn, līngă Băile Herculane, la o manifestare folclorică dedicată īmplinirii a 7 ani de la trecerea īn nefiinţă a mamei sale, cunoscuta interpretă de muzică po****ră Mariana Drăghicescu. "M-a bucurat foarte mult că oamenii au cinstit memoria mamei mele, care n-a fost uitată, după atīţia ani", a spus Pelici. / Dan Henegar - Alba Iulia
    Suspendări / Tehnicianul Alexandru Pelici le va solicita jucătorilor Paleacu, Iurişniţi, D. Miclea şi Găldean să īncaseze "galbene" īn meciul cu Farul, pentru a avea la dispoziţie lotul complet contra Rapidului, īn etapa a 28-a. / Dan Henegar - Alba Iulia
    Maier / "Motanul" i-a trimis un tricou personalizat lui Daniel Domşa, aflat īn penitenciarul Gherla după o crimă săvīrşită la o casă de amanet. "Mi-e milă de el. E din Ocna Mureş şi-l ştiam din vedere", a explicat Maier. / Dan Henegar - Alba Iulia
    Paleacu / Preşedintele executiv al lui Apulum, Viorel Măluşel, a declarat că Universitatea Craiova s-a arătat interesată de serviciile lui Alin Paleacu. "Au fost doar tatonări. Nu-l dăm sub 100.000 - 150.000 de dolari", a spus Măluşel. / Dan Henegar - Alba Iulia""

  4. #46
    sport legend ultra_alba's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    352
    Reputatie
    1
    pai asta e articolul din care am citat eu!credeam ca stii ceva noutati...
    suntem din Alba ...deci suntem cei mai buni

  5. #47
    manager mariusc's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    vBulettin: location: field is empty.
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ultra_alba
    pai asta e articolul din care am citat eu!credeam ca stii ceva noutati...
    pai atunci pune si linkul de unde citezi ca sa stim, altfel se cheama plagiat - mi s-a parut interesant tot articolul si de aceea l-am postat in intregime...

    ______________
    Fair-Play, Please!

  6. #48
    manager mariusc's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    vBulettin: location: field is empty.
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ultra_alba
    pai si crezi ca au ceva jucatori de la valoare aia de la Zlatna care sa faca fata diviziei A?In lotul actual de jucatori de-abia strangem vreo 8-9 care fac fata nivelului din campionat.
    uiti un lucru, o mare parte dintre jucatorii actuali au jucat si la Zlatna din cate-mi aduc aminte... iar la meciul cu Universitatea au fost iarasi adusi jucatori de la Zlatna... si n-am luat gol

    ______________
    Fair-Play, Please!

  7. #49
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Dinamo interesată de Paleacu şi Iurişniţi
    Surse oficiale din cadrul clubului FC Unirea susţin că Dinamo do­reşte să-i achiziţioneze din vară pe mijlocaşii Alin Paleacu şi Dan Iu­rişniţi, cele două cluburi mai tratānd īn iarnă transferul lui Tibi Mol­dovan, tranzacţie ce a căzut din motive financiare. "Īmi plac mai mulţi jucători de la Alba Iulia, sunt doi-trei fotbalişti interesanţi la U­nirea. Recunosc că lista viitoarelor achiziţii figurează şi nume de la echipa albaiuliană, īnsă e prematur să discutăm acum despre con­cretizarea discuţiilor. Meciul direct poate fi şi un test pentru res­pec­tivii jucători", a spus ieri antrenorul dinamovist Ioan Andone, ne­do­rind să dezvăluie vreun nume. "Mi-ar place să merg īn "Ştefan cel Mare" şi sunt onorat că se interesează de mine. Dinamo este vii­toarea campioană, īnsă pe teren īmi voi face datoria pentru Unirea şi voi căuta să joc cāt mai bine. Sincer să fiu, dacă aş putea să aleg, īntre Craiova, Braşov şi Dinamo, normal că aş opta pentru Bucu­reşti", a comentat căpitanul unirist Alin Paleacu.
    "Deocamdată, personal nu ştiu nimic. E un lucru pozitiv pentru mine ca jucător, că Dinamo m-a trecut pe lista de achiziţii. Īnsă vreau să īncheiem campionatul şi apoi am vreme să mă gāndesc şi la transferuri. Vă spun sincer că nu-i o tragedie dacă nu plec de la Alba Iulia" a spus Iurişniţi. FC Unirea ar urma să solicite cāte 150.000 $ pentru cei doi. "Mi s-a transmis prin intermediari că Dinamo īi doreşte pe Paleacu şi Iurişniţi. Ţinānd cont de criza fi­nanciară pe care o traversăm, suntem nevoiţi să vindem cāţiva ju­cători. Ambii fotbalişti au jucat foarte bine īn actuala stagiune, e normal să apară oferte", a sintetizat preşedintele executiv Viorel Mă­luşel.

    Macar daca pleaca sa fie pe bani multi si sa fie bine pentru UNIREA!
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  8. #50
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    am sa vorbesc cu Iuri ... sa`l conving sa nu plece ...
    multć lume... PUŽINI OAMENI

  9. #51
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Asa sa faci ! :p

  10. #52
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    tu vb cu Paleacu :p
    multć lume... PUŽINI OAMENI

  11. #53
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Ba ieri l-am vazut pe la Lacrima Unirii da cred ca era mariusic(cu nr lu Paleacu)

  12. #54
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Mariusicu era :p
    Paleacu a plecat intr`o scurta vacanta la Bucuresti
    multć lume... PUŽINI OAMENI

  13. #55
    manager mariusc's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    vBulettin: location: field is empty.
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Hahaha!

    Rusinica!

    Sa stiti si voi ca Paleacu o fost acolo... daca n-ati dat nici un semn, asta e, n-ati primit autograf

    ______________
    Fair-Play, Please!
    Last edited by mariusc; 29th May 2004 at 19:30.

  14. #56
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    30
    Reputatie
    1

    Prostie mare

    Ar fi cea mai mare gresala sa-i vanda si pe Paleacu si pe Iurisniti. Sunt cele 2 piese de misloc. Hai sa zicem ca-l vinde pe Paleacu care s-ar parea ca se realizeaza insa sa dai si pe celalalt mijlocas ar fi cea mai mare prostie a conducatorilor Unirii. Ar distruge echipa complet la mijloc.
    Sa speram ca o sa fie bine!!!
    Daca aflati ceva in legatura cu licenta anuntati cat mai repede ca eu tot caut pe net dar nu gasesc inca nimic
    HAI UNIREA!!!

  15. #57
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    daca nu vindem nici un jucator .. putem spune ca vom respira usurati si in sezonul viitor
    multć lume... PUŽINI OAMENI

  16. #58
    manager HaoTic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    260
    Reputatie
    1
    Pe langa actuali jucatori aflati la apogeul carierei, trebuie si niste sange proaspat fiindca s-a vazut ca nu putem face fata un intreg campionat cu actualul lot. De vreo 5 etape nu mai jucam nimic si asta si din cauza ca nu au rezistenta. Paleacu si Iuri vor pleca la mai bine, asa cum fiecare dintre noi ne-am duce undeva unde sa avem un salariu triplu si o siguranta a platii la timp.
    OldFan Unirea Alba Iulia

  17. #59
    manager mariusc's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    vBulettin: location: field is empty.
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Pe Galdean vom fi aproape siguri ca ramane... mai ales ca acum se incearca sa i se creeze conditiile...(el are nevoie de un apartament).

    Si mie mi-e teama ca o sa ramanem fara mijloc.

    ______________
    Fair-Play, Please!

  18. #60
    sport legend ultra_alba's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    352
    Reputatie
    1
    Paleacu catre Dinamo
    Maier si Cotora catre CFR Cluj
    Iuri catre Craiova
    totusi la capitolul veniri nu se aude nimic?totusi cea mai mare problema e atacul unde nici Stanciu nici Vascko nu au confirmat,poate il luam inapoi pe Giuchici.Cand isi revine Moldovan?
    suntem din Alba ...deci suntem cei mai buni

  19. #61
    junior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    Giuchici, poate. Tibi nu va juca nici in turul campionatului urmator, decat in retur. Si asta daca dosarul penal ii va permite... Si ce Dinamo sau alta echipa il mai ia, dupa atata pauza?... De Cotora n-am auzit sa plece, dar Maier zboara spre CFR Cluj.

  20. #62
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    34
    Reputatie
    1
    salutare...unde pot gasi shi eu nishte informatii despre jucatorii de la Minaur Zlatna?
    Un lot care a fost folosit in sezonul asta...am intzeles ca au fost ceva jucatori talentati pe acolo: Mitrofan, Negura, Minca, Zagrean, Corpade, Cristea....
    Be Loved, Be Blessed & BE...GONE

  21. #63
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Chiar pleaca Maier ?
    si Iuri la Craiova ?
    multć lume... PUŽINI OAMENI

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •