Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 79 of 79

Thread: Campioni mondiali + OLS "Top 10 P4P" (si discutii generale despre pugilisti)

  1. #64
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,415
    Reputatie
    1
    Nu faci dect sa dai importanta versiunilor lucru care ar trebui sa nu se intample.90% din aia scrisi acolo NU Ssunt CAMPIONI MONDIALI,sunt detinatori de cnetura.

    Campioni mondiali sunt Sergio Martinez,Bernard Hopkins,Wongjongkam si nu stiu daca mai este unul pt ca este foarte greu sa fii campion adevarat.

  2. #65
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Nu faci dect sa dai importanta versiunilor lucru care ar trebui sa nu se intample.90% din aia scrisi acolo NU Ssunt CAMPIONI MONDIALI,sunt detinatori de cnetura.

    Campioni mondiali sunt Sergio Martinez,Bernard Hopkins,Wongjongkam si nu stiu daca mai este unul pt ca este foarte greu sa fii campion adevarat.
    Intradevar, adevaratii campioni mondiali la respectivele categorii sunt: Wladimir Klitschko, Bernard Hopkins, Sergio Martinez, Juan Manuel Marquez, Nonito Donaire! Nu stiu de ce il consideri tu asa mult pe Wonjongkam asta

    later edit: nu dau importanta ci trebuie aratat lumii ce inseamna a fi campion mondial in boxul de astazi !
    Last edited by Lucian86; 10th June 2011 at 12:55.

  3. #66
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,415
    Reputatie
    1
    Pai Wongjongkam si Kameda cand s-au batut erau nr 1 si 2 si el a castigat deci este campion acum.Nu mai spu nca a mai batut pe Juanito Rubillar de soua ori,pe Hussein Hussein,s-a dus de 3 ori in Japonia sa se bata cu Naito si odata a fost furat plus alte meciuri care nu-mi vin acum.Pong is the real deal doar ca din pacate acum are 33-34 de ani si este antic pt. actuala categorie.Am inteles ca se va bate su Ulises Solis in curand si daca trece de Kogawa deci se poate sa piarda titlul.

    Si intradevr astia sunt,mdoar 6 campioni mondiali in activitate.Iar Wladimir nu este campion de adevaratelea,recunoscut universal atat timp cat lupta i naceeasi divizie si el si fratesu.

  4. #67
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Sa vedem, al vostru top 10 "P4P" al deceniului trecut (2000-2009)

  5. #68
    sport legend melo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Arad
    Posts
    519
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Sa vedem, al vostru top 10 "P4P" al deceniului trecut (2000-2009)
    Lucian nu stiu pe cine vrei sa intrebi,ca doar 3 postam aici.Doar "Numero Dieci" iti poate da un raspuns.Eu sunt si mai tanar si nici nu am urmarit foarte multe meciuri de la inceputurile anului 2000. Numarul 1 sa fie Roy Jones ?
    [size=1]"The Heat are out! Lebron failed! Are you happy about it? I guess you are "[/size]

  6. #69
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,415
    Reputatie
    1
    O ordine exacta nu am dar se gasesc acolo Hopkins,Mayweather,Pacquiao,Lewis,Barrera,Morales, Jones,Marquez,nu stiu daca sa-l pun si pe de la Hoya de obicei era in topuri desi parerea mea ca munca lui cea mai buna a fost in anii 90.

  7. #70
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by GZA View Post
    Lucian nu stiu pe cine vrei sa intrebi,ca doar 3 postam aici.Doar "Numero Dieci" iti poate da un raspuns.Eu sunt si mai tanar si nici nu am urmarit foarte multe meciuri de la inceputurile anului 2000. Numarul 1 sa fie Roy Jones ?
    Intreb pe oricine care vrea sa raspunda

    Jones e number one (declarat oficial de "Boxing Writers Association of America") in deceniul 1990-2000. In deceniul trecut a fost ales Manny Pacquiao pe care, subiectiv fiind poate, am sa-l pun pe primul loc
    Deci, in opinia mea, "proprie si personala"
    1. Manny Pacquiao
    2. Bernard Hopkins
    3. Floyd Mayweather Jr.
    4. Erik Morales
    5. Juan Manuel Marquez
    6. Marco Antonio Barrera
    7. Shane Mosley
    8. Oscar de la Hoya
    9. Joe Calzaghe
    10. Vitali Klitschko
    Spera sa nu fi uitat pe cineva important ! PE DLH l-am pus caci a luptat destul in deceniul trecut (desi intradevar victoriile sale importante au fost in deceniul antecedent)Lewis s-a retras inca de prin 2003 iar pe Trinidad si Jones nu i-am introdus caci declinul lor a inceput in primii ani din 2000. Cei doi insa sunt in primii 5 cel putin in deceniul 1990-2000

  8. #71
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    L-am avansat pe Wladimir Klitschko pe locul 3 in clasamentul P4P ! Personal cred ca merita ! Este singurul din lume cu 4 centuri mondiale dupa ce a invins un foarte bun luptator (poate nu un foarte mare campion) ca David Haye

  9. #72
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,415
    Reputatie
    1
    Sunt 3 de fapt(doar nu numeri si IBO-ul acuma?).

    Nu o sa-l pun pe asta niciodata pe 3.E prea urat.

  10. #73
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Sunt 3 de fapt(doar nu numeri si IBO-ul acuma?).

    Nu o sa-l pun pe asta niciodata pe 3.E prea urat.
    IBO a fost castigata de Pacquiao cand l-a batut pe Hatton ! In fine, nu conteaza, le are pe toate exceptand WBC-ul lui fratesu'

    Urat dar valoarea nu tine (sau tine foarte putin) de frumusete

  11. #74
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,415
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    IBO a fost castigata de Pacquiao cand l-a batut pe Hatton ! In fine, nu conteaza, le are pe toate exceptand WBC-ul lui fratesu'

    Urat dar valoarea nu tine (sau tine foarte putin) de frumusete
    Pai si?Asta nu inseamna ca IBO-ul este in ''big four''.Care si alea nu sunt titluri mondiale.

    Era o gluma aia cu uratenia.E bun Klitschko.

  12. #75
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Am vazut si eu in sfarsit "The Fighter", filmul care vorbeste despre o parte din cariera lui Micky Ward (in up&down aveti primul meci cu Gatti pus de numero dieci...merita).

    Urmeaza putin spoiler, va atentionez


    Foarte bun; mi-a placut in special pana la finalul care a fost putin rapid ca sa spun asa; nu vroiam neaparat sa trateze si meciul cu Gatti insa parca lucrurile s-au rezolvat mult prea repede in bine dupa ce fratesu' a iesit din inchisoare.

    Luptele putin cam nerealiste dar deloc exagerate ! M-am dus sa vad daca meciul cu Sanchez a fost chiar asa si spre uimirea mea a fost reprodus aproape impecabil de film! rar vezi asa ceva in box; incredibil...recent a fost ceva de genul asta in meciul Shimoda vs Ramos.

    In general un bun film despre box (binenteles, nu-l intrece pe Raging Bull, film in care De Niro s-a ingrasat nu stiu cate kilograme ca sa interpreteze bine personajul)

  13. #76
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,415
    Reputatie
    1
    Filmul e excelent iar performanta lui Bale incredibila dar are si ceva lucruri nerealiste sau facute pt. publicul mare,de ex. meciul cu Neary nu a fost pt. titlul mondial ci pt. o centura neimportanta si in timp ce a fost un meci extraordinar Ward nu a gustat din podea cum o arata filmul.

    Wahlberg a zis recent ca se lucreaza la o parte a 2-a care sa cuprinda si luptele cu Gatti.Daca pe Arturo nu-l joaca John Leguizamo nu trebuie sa se apuce de film.

  14. #77
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Ce spuneti despre baiatul asta polonez ?

  15. #78
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,415
    Reputatie
    1
    Am auzit de el dar nu am avut timp/ocazia sa-l vad luptand.

    Chaiar ieri un polonez mi-a zis ca o sa fie urmatorul campion la mijlocie.

    Personal am renuntat in a pune incredere mare in diferiti prospecti care de cele mai multe ori dau gres sau nu isi ating potentialul maxim.Broner e singurul in care am incredere.

  16. #79
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Personal am renuntat in a pune incredere mare in diferiti prospecti care de cele mai multe ori dau gres sau nu isi ating potentialul maxim.Broner e singurul in care am incredere.
    Nu stiu undeva va ajung polonezul insa are "stil" baiatu' si-n plus l-a facut praf pe Sylvester
    "paleste" bine de asemenea

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •