Quote Originally Posted by GZA View Post
"Este bazata doar pe simpatii si antipatii"

La fel e si la tine.
Nu prea as spune !! N-am afirmat ca Vitali l-ar fi batut pe Lewis in orice conditie !! Am spus doar ca judecand dupa cele 6 reprize din 2003, nu se pot trage prea multe concluzii, exceptand faptul ca, in opinia mea, daca meciul s-ar fi desfasurat pana la sfarsit, Vitali ar fi avut mari sanse sa castige la puncte !!

Pe langa asta, nu sunt fan Klitschko si nu-l antipatizez pe Lewis. Pana recent chiar nu-i puteam vedea pe fratiori insa m-am obisnuit totusi cu idea ca sunt niste mari campioni, in ciuda categoriei de slaba calitate in care lupta actual; ii respect mai mult de asemenea si pentru ca sunt in mod obsesiv atacati de "haters" cu tot felul de idei si dovezi preconcepute !! Se intampla asta cu orice mare campion, fie el Pacquiao, Mayweather, Hopkins si asa mai departe;

In fine, e opinia voastra si o respect !! Sa-l vezi pe Lewis invingator cu Vitali nu e o absurditate !! Zic doar ca dovezile si rationamentele pe care se bazeaza aceata idee nu sunt foarte semnificative ! E mai mult o speranta in care multi vor sa creada !

PS: sper sa nu fiu acuzat de ipocrizie sau ceva de genul asta incat sunt printre cei care vorbesc des rau de Mayweather !! Sa fie clar, vorbesc rau in general de viata sa extra-sportiva sau cel mult de faptul ca de ceva ani incoace, ori nu boxeaza ori fenteaza diferite lupte care i se ofera (ceea ce e evident). Ca boxior insa e super mega valoros ! N-am negat niciodata asta