Results 1 to 17 of 17

Thread: Noul antrenor la Rapid

  1. #1
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1

    Ramane Razvan ?

    Intrebat de către Cristian Geambaşu dacă va continua şi din vară cu Rapid, antrenorul rapidist a declarat:
    ”Am trăit momente foarte frumoase la Rapid, dar, la începutul campionatului, în loc să fim ajutaţi şi sprijiniţi de conducere, am fost loviţi. Eu am rămas cu aceste lucruri în suflet şi, în acest moment, nu sunt foarte convins că vreau să merg mai departe.”
    Anul viitor va fi foarte greu, vor fi cele 2 locuri pentru Champions League.
    S-a încercat o discuţie, dar nu era momentul, am vrut să fiu linistit, să nu stăm de vorbă pe un fond tensionat. Am căutat să fiu sincer, n-am vrut să fiu un tip fals. Este greu să spun acum ”da” cu toată inima. Totuşi, nu trebuie făcute speculaţii.
    În acest moment, domnul Copos este alături de echipă, vrea ca toate contractele să fie la zi. La Rapid mai devreme sau mai târziu banii s-au luat.”


    Personal eu cred ca e normal ce vrea Razvan.. vrea normalitate si din pacate cu Copos acest lucru nu prea se poate nici atunci cand echipa merge bine
    Cred totusi ca o sa ramana si la anul..

  2. #2
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Daca vrea sa plece ,este treaba lui si nimeni nu-l poate sa-l opreasca sa faca pasul asta .
    Dar pentru echipa si pentru el ,ar fi mai bine sa-si continue activitatea la acest club care sint sigur ca s-a atasat ca timbrul de scrisoare !

  3. #3
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Razvan Lucescu are dubii

    Tanarul tehnician nu mai vrea sa continue la Rapid, decat in anumite conditii.

    Rapid a castigat miercuri pentru a 12-a oara Cupa Romaniei la fotbal. Pe stadionul „National”, formatia „alb-visinie” a trecut cu 1-0 de FC National. Golul i-a apartinut lui Daniel Niculae, care a marcat in primul minut al celor doua reprize de prelungiri.

    Dupa decernarea trofeului, fotbalistii au continuat sarbatoarea pe arena din Giulesti, unde s-au strans 5.000 de suporteri. Petrecerea jucatorilor a continuat dupa miezul noptii la restaurantul „Quattro Stagioni”, locul traditional de relaxare dupa meciuri.

    Pentru Razvan Lucescu, viitorul pare invaluit in ceata. Antrenorul n-a uitat atitudinea ostila a patronului George Copos, dupa startul dezastruos de la inceputul sezonului. De aceea, Razvan este in dubiu in ceea ce priveste prelungirea acordului. In repetate randuri, Lucescu si jucatorii s-au plans de indiferenta vicepremierului.

    In august 2005, timp de o noapte, Razvan a fost somer. Interventia energica a lui Mircea Lucescu, aflat la Donetk, l-a determinat pe Copos sa-l pastreze pe fiul tehnicianului de la Sahtior.

    Eliminarea celebrei echipe olandeze Feyenoord a venit intr-un moment critic pentru Lucescu. Copos n-a mers la Rotterdam, fiind convins ca Rapid se va face de ras. La sfarsitul partidei de la Bucuresti, ravasit de neincrederea patronului, Razvan si-a abandonat masina la stadion, plecand pe jos din Giulesti si oprind un autobuz pe Podul Grant!

    "Cupa imi ofera liniste"

    EVZ: Cum te simti dupa primul trofeu castigat in calitate de antrenor?
    Razvan Lucescu: Sunt fericit! A fost un sezon foarte frumos. Primavara chiar a fost de exceptie. Trofeul imi ofera liniste.

    Se poate vorbi de „linistea dinaintea furtunii”?
    Am trecut prin multe intr-un an si jumatate ca antrenor la Rapid. Au fost tensiuni enorme.

    Te referi la presiunile exercitate de George Copos?
    Bineinteles! N-am trecut usor de momentul in care am fost indepartat, chiar si pentru cateva ore.

    Este posibil sa nu-ti prelungesti contractul?
    Angajamentul meu expira in vara, dar am drept de preemtiune. Nu sunt sufleteste convins sa raman. Nu stiu daca voi continua aici.

    Ce inseamna „sufleteste”?
    Nu inseamna neaparat ca plec de la Rapid. Imi este teama ca, daca raman la echipa, se vor pastra vechile strategii. Nu mai accept presiunile lui Copos. Mi-a placut atitudinea lui Gigi Becali. El si-a sustinut echipa dupa ce Steaua a pierdut la Bistrita. Patronul nostru n-a facut asa ceva. Nu-l condamn pe Copos, dar nu sunt de acord cu ceea ce face. Copos este langa echipa acum, dar nimeni nu stie cum va fi viitorul!

    Cand vei lua o decizie?
    Saptamana viitoare, cand va fi intrerupt campionatul.

    Care a fost prima dorinta dupa ce ti-ai felicitat jucatorii?
    Am vrut sa am familia aproape! Mi-am neglijat copiii. Au suferit din cauza mea. De aceea, m-am dus dupa ei in tribuna.

    In urma cu opt ani, tatal tau castiga Cupa Romaniei in calitate de antrenor al Rapidului. Ce inseamna pentru familia Lucescu aceste performante?
    Multa bucurie. Nu stiu cate cazuri de acest gen sunt in intreaga lume!

    Ce sanse are Rapid la titlu?
    Infime! Adversarii de la Steaua au declarat ca au castigat campionatul. Inseamna ca au un argument solid, pe care noi nu-l detinem!

    cf. evz.ro

    Noi, suporterii am vrea sa ramana... si daca stau totusi sa ma gandesc ar trebui sa faca cum ii este lui mai bine. Asta poate include si o plecare la alta echipa, probabil de afara!
    Last edited by rasheedkpenny; 19th May 2006 at 11:01.

  4. #4
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    Si eu cred ca o sa ramana insa aceste declaratii nu fac prea bine avand in vedere ca mai sunt 3 etape pana la final si avem sanse in continuare pentru titlu

  5. #5
    manager
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    la polul nord
    Posts
    290
    Reputatie
    1
    dupa tot ceea ce a realizat anu` asta la Rapid ar fi urat din partea lui sa plece de la echipa..
    [COLOR="DarkRed"]SINGURA IUBIRE : RAPID !! since 1923[/COLOR]

  6. #6
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    Ramane !

  7. #7
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1

    Noul antrenor la Rapid

    Acum ca s-a dat ca sigura plecarea lui Razvan la Poli, avem nevoie de antrenor. Una dintre optiuni se pare ca e Sabau, dar nu se exclude aducerea unui antrenor strain. Care credeti ca ar fi cea mai buna solutie?
    Cu toate ca il respect pe Sabau, nu stiu daca este inca pregatit sa antreneze o echipa ca Rapid. Eu as prefera un antrenor strain.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  8. #8
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Eu totusi as avea mai multa incredere in Sabau ,decit in vreun antrenor strain.Daca este sa vorbim de pregatirea lui Sabau ,trebuie sa ne gandim si la Razvan cand a preluat Rapidul ,ce carte de vizita a avut ?

    asta este parerea mea

  9. #9
    incepator Alex90's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    BRASOV
    Posts
    26
    Reputatie
    1
    Doar Razvan Lucescu!!!

  10. #10
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    Răzvan Lucescu: "Istoria Rapidului înseamnă de fapt istoria suporterilor rapidişti. Rapid este o echipă care a trecut prin multe momente delicate, a trait gloria, dar a avut şi momente de decădere. În ciuda acestor lucruri, Rapid a revenit de fiecare dată acolo sus, unde îi este locul şi a reuşit să rămână sus datorită suporterilor.
    La Rapid există o situaţie unică, nemaiîntâlnită la alte echipe: dragostea pentru acest club se transmite din tata în fiu şi din acest lucru rezultă frumuseţea şi nebunia acestui club.
    Îmi doresc să fie în continuare la fel, povestea trebuie să meargă mai departe."


  11. #11
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Iordanescu ... Si tot ce vreti voi ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #12
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    Nu prea am inteles postul tau lipsit de orice fel de logica...

  13. #13
    incepator
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    eu zic ca sa atasat de rapid.....si Daca vrea sa plece ,este treaba lui

  14. #14
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Pisy, discutia era de prin anul Domnului 2006. La cine te referi?
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  15. #15
    الوحدة samar's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    4,206
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    Pisy, discutia era de prin anul Domnului 2006. La cine te referi?
    La pisy, evident
    [B][COLOR="DarkRed"]Rapid e numele.
    Avem traditie. Avem istorie plina de glorie.
    De-ar fi maine sa mor, de-un lucru mi-ar fi dor,
    sa flutur acel steag, ce-n viata m-a ghidat !
    [/COLOR][/B]

  16. #16
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Bai,da' rai sunt rapidistii astia
    D-ra facea referire la sumuputza ala al vostru.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  17. #17
    الوحدة samar's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    4,206
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    Bai,da' rai sunt rapidistii astia
    D-ra facea referire la sumuputza ala al vostru.
    1. De ce ii stalcesti numele?!!!

    2. De unde stii ca e d-ra?
    [B][COLOR="DarkRed"]Rapid e numele.
    Avem traditie. Avem istorie plina de glorie.
    De-ar fi maine sa mor, de-un lucru mi-ar fi dor,
    sa flutur acel steag, ce-n viata m-a ghidat !
    [/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •