Results 1 to 4 of 4

Thread: GOLF Match Play Championship

  1. #1
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0

    GOLF Match Play Championship

    http://www.pgatour.com/tournaments/r470/
    Evenimentul este in plina desfasurare. Cei mai buni 64 mondiali joaca eliminatoriu ca la tenis. Dupa turul 1 Tiger eliminat. Dupa turul 2 si Mikelson si actualul nr 1 mondial Westwood eliminati. Kaymer calificat la mustata in ultimii16. Daca castiga tot are sansa sa devina el nr 1 mondial duminica noaptea. Urmatorul meci cu veteranul si mult indragitul Jimenez.
    Match play este extrem de interesant sa vezi. Se joaca sa castigi fiecare gaura si atunci jocul devine agresiv , se iau toate sansele si pentru lovituri imposibile etc. Foarte spectaculos !
    THE TRUTH IS OUT THERE

  2. #2
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    O rectificare. Ajunge sa ajunga in finala ca sa devina lider mondial la general. Kaymer adica.
    THE TRUTH IS OUT THERE

  3. #3
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0

    Martin Kaymer is The Man!

    Martin Kaymer este noul lider mondial. Victoria din semifinale ii da punctele necesare !!! Felicitari !
    In finala are ca adversar pe englezul Luke Donalds care joaca formidabil si pe care eu il am totusi ca favorit.
    THE TRUTH IS OUT THERE

  4. #4
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Pronosticul meu s-a adeverit , Luke donald a castigat finala cu Martin (si 1 milion de euro). Martin e nr 1 mondial, wESTWOOD E NR 2, Luke Donald e nr 3 si McDowell nr 4. Nr 5 ...Tiger Woods! Europa la putere!!!!
    THE TRUTH IS OUT THERE

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •