Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 89

Thread: Rivaldo

  1. #22
    gonczi riva's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bistrita
    Posts
    845
    Reputatie
    1
    pentru dumnezeu, sper ka nu e adevarat ceea ce ai auzit tu. ar fi minunat ka rivaldo sa joace alaturi de mutu la chelsea
    [COLOR="YellowGreen"][/COLOR][FONT="Courier New"][COLOR="Magenta"][/COLOR][/FONT]
    Spain: Atletico Madrid England: Liverpool
    Italy: Internazionale MIlano France: PSG
    Germany: Borusia Dortumd Portugal: Benfica Lisabona
    Turkey: Galatasaray Romania: Gloria Bistrita

  2. #23
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Rivaldo, cel mai slab
    Jucatorul brazilian Rivaldo, care si-a reziliat de curand contractul cu AC Milan, este castigatorul din 2003 al trofeului "Bidonul de aur", decernat celui mai slab fotbalist din campionatul Italiei, informeaza cotidianul "Gazzetta dello Sport".
    Acest trofeu este decernat de realizatorii programului Catersport al canalului Radio 2 Rai, pe baza unui sondaj realizat prin Internet, telefon sau in direct, in timpul emisiunii. La sondaj au participat 5.362 de persoane, 27,92 la suta dintre acestea votindu-l pe Rivaldo ca fiind cel mai slab jucator din campionatul Italiei.
    Fotbalistul brazilian i-a devansat pe Al Saadi Kadhafi, care a obţinut 21,49 la suta din voturi, pe Carsten Jancker, pe Gabriel Batistuta si pe Marco Materazzi.
    FORZA CEAHLÃUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  3. #24
    sport legend Swordlord's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    855
    Reputatie
    1
    Da, rau a mai ajuns bietul Rivaldo!

  4. #25
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Eu ma consolez cu reluarile vechi de la U.C.L cand Barca mai era pe acolo....iar Rivaldo trosnea niste lovituri libere mai frumoase ca ale lui Beckham!

  5. #26
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Penibil si incredibil cum diverse masinatii de culise pot distruge un jucator de asemenea calitate. In mediu corespunzator Rivaldo poate redeveni un jucator de Top 10 mondial !! Cine va reusi asta ??? Astept transferurile ! Dorin
    THE TRUTH IS OUT THERE

  6. #27
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Sa se transfere undeva in Brazilia numai sa plece odata de la Milan!!!! Nu are loc acolo si nu cred ca a inteles acest lucru!!!
    FORZA CEAHLÃUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  7. #28
    sport legend Swordlord's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    855
    Reputatie
    1
    Nu se mai duce la Espanol?

  8. #29
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Citi ani are RIVALDO ?
    Se mai poate spera intr-o revenire ?

    Am inteles ca omul tine si la bani ! Gen DORINEL !

    Cred ca singura lui sansa ar fi sa se intoarca la o echipa in BRAZILIA si...eventual sa revina in EUROPA dupa "stagiu" !

    Si intr-un caz si in celalalt (daca ramine si joaca slab ) RIVALDO e un...invins !

    Este tipic brazilian : cind se afla la...rascruce acestia nu mai gasesc drumul bun !

  9. #30
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    A facut mare gresheala ca a plecat de la Barça...da` a plecat din cauza lu` van gaal shtim cu totii...Barça era de Rivaldo..mie mi`a placut shi inca imi mai place enorm de acest jucator ...care este printre cei mai buni din lume...chiar daca a dezamagit la milan.
    [SIZE="4"]T'estimo, Barça !!![/SIZE]

  10. #31
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Swordlord
    Nu se mai duce la Espanol?
    La Espanyol n-ar avea viitor. Echipa e la retrogradare si de aceea cred ca mai bine s-ar intoarce in Brazilia.
    Poate ii propune Barca alt contract si asa va fi coleg cu Ronaldinho!!! Ar face legea baietii in Primera Division!! :p
    FORZA CEAHLÃUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  11. #32
    sport legend Swordlord's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    855
    Reputatie
    1
    Exista oferta de la Barca? Ce bine ar fi...

  12. #33
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    Ar fii super Swordlord sa`i faca barça o oferta..da` din pacate se vede ca nu ..asta este ..ar face cu ronaldinho e pereche de milioane.
    [SIZE="4"]T'estimo, Barça !!![/SIZE]

  13. #34
    sport legend Swordlord's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    855
    Reputatie
    1
    Da, si eu cred ca s-ar intelege foarte bine cu Ronaldinho.
    Se mai aude ceva despre Rivaldo? Daca nu e nici o oferta, poate ar trebui sa-si caute el singur un club. Nu-mi inchipui ca-i place sa faca tusa...

  14. #35
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Trebuie sa admitem. Rivaldo a fost "macinat" in campionatul italian. Un campionat cu atatea prejudecatzi, care are prim scop marginalizarea spectacolului, cu atata "catenaccio" ca sa folosesc un singur cuvant, l-a distrus pe Rivaldo. Adevarul e ca Rivaldo e destul de batranel, dar sunt sigur ca un mediu propice il va readuce in prim plan. Cat despre trofeul cel mai slab om al anului 2003, eu l-ash pune mai de graba pe Neaga...........
    ex-alpopa

  15. #36
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ricky
    Am inteles ca omul tine si la bani ! Gen DORINEL !
    Eu nu l-ash lua pe Dorinel peste picior. Poate nu cunoshti problema. Dorinel NU VINE in Romania pentru ca shi-a creat deja o viatza in Germania, unde locuieshte de 10 ani. Are familie, prieteni...are tot in Germania. Toate valorile lui se raporteaza la Germania. O revenire in Romania i-ar fi adus un deserviciu din toate punctele de vedere, sportiv shi personal. CINE DRACU vrea sa traiasca in tzara asta?! Care se scufunda in kkt pe zi ce trece .....La "ahtiat dupa bani" l-ash pune pe Ganea. Care sa nu uitam are familia in Romania. Dar sunt mai importantzi cei 500 000 de la Wolves nu ?!

    LASATZI-L PE DORINEL IN DUREREA LUI! VA ROG !
    ex-alpopa

  16. #37
    sport legend Swordlord's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    855
    Reputatie
    1
    Nimeni nu vrea sa vina inapoi. Numai Lupescu si Gica Popescu... Dar si ei au fost dezgustati de ce au gasit cand s-au intors. Asa ca Dorinel sa fie sanatos. Asta e parerea mea.

  17. #38
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,062
    Reputatie
    1
    mai nou Rivaldo este dorit se Spartak Moscova , si nu e exclus sa ajunga acolo
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  18. #39
    sport legend Swordlord's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    855
    Reputatie
    1
    Cica si Cruzeiro e interesata de Rivaldo.

  19. #40
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,062
    Reputatie
    1
    Cruzeiro declara ca e al ei in proportie de 99%, iar Al-Ittihad declara ca luni va semna un acord cu ei pe cinci luni contra sumei de 3 mil.$
    Oare cine are dreptate?
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  20. #41
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Lasa ca vine la arabii mei
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  21. #42
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Gata, e oficial, a semnat in Brazilia pentru Cruzeiro. Au prevalat copii lui, care nu voiau sa plece din Brazilia.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •