View Poll Results: Vor fi Lakers campioni în 2004?

Voters
18. You may not vote on this poll
  • DA

    12 66.67%
  • NU

    6 33.33%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 40

Thread: Cei patru care au speriat West-ul

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    sport legend mishu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Central Europe
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1

    Cei patru care au speriat West-ul

    SHAQ-KOBE-MAILMAN-THE GLOVE.
    Mai e nevoie de al cincilea? Cât va conta el? Până unde poate ajunge LA în formula asta? Vor scoate pistoalele să se omoare între ei așa cum zicea Azur? Sau îi vor împușca pe toți, inclusiv titlul așa cum vrea Gabi? Cine le va rezista în West? Cvartetul ăsta e mai bun decât trioul Magic-Jabbar-Worthy? etc. etc. etc.
    "Unii oameni vor. Altii isi doresc. [B]Altii fac.[/B]" - Michael Jordan

  2. #2
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    16
    Reputatie
    1

    ce aveam io boala pe fackers(kobe) da ce am acuma...

    sper sa sa se razgandeasca copilu si sa se duca in SA sau SAC si DAL sa faca vrun trasfer de marca, alfel am belito pe coana BIIP... /fu/
    Thank you, MICHAEL !

  3. #3
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Au sanse sa devina campioni doar daca Malone "inghite" mofturile celor doua vedete(Kobe and Shaq) din LA. Despre Payton nu stiu ce sa zic... cred ca se va intelege! Totul depinde de Phil, de cum gandeste sa ii aseze in teren, si de cum se vor apara!

    Daca Kobe ne face surpriza sa ajunga pe dupa gratii... cvartetul va deveni trio... poate se mai accidenteaza Shaq ca si sez. trecut si uite ca avem un duo. Nu le doresc asta, eu vreau doar spectacol!

  4. #4
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    nu am nici o indoiala...Lakers campioni in 2004 !
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  5. #5
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Gabriele, Gabriele... inca n-ai invatat sa nu pariezi niciodata impotriva lui Azur?

  6. #6
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    timpul le rezolva pe toate. in 10 luni o sa vedeti cu totii ca am dreptate.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  7. #7
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Daca punem fiecare echipa pe hartie, Lakers sunt favoriti din punct de vedere talent, experienta, etc. Dar orice se poate intampla oricand si la orice hotel asa ca sa asteptam sa vedem ce iese cu Kobe. Si fiti convinsi ca asta o sa aiba un impact moral asupra echipei si asupra suporterilor. Daca Kobe merge la inchisoare Lakers nu castiga.
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  8. #8
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Cu sau fara Kobe NU cred ca Lakers vor castiga titlul anul asta.

    In plus asa cum a zis si rasheedkpenny, nu vreau sa pariez impotriva lui Azur cand vine vorba de b-ball.

  9. #9
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Pai Azur o sa tina cu NJ chiar daca LA au 5 jucatori cum era Jordan la 25 de ani

    Daca LA nu castiga atunci SA sau Sacramento, in nici un caz estul.
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  10. #10
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    NJ? NJ nu castiga titlul nici daca l-ar avea ei pe Kobe.

    In rest ai dreptate, va fi o echipa din vest care va castiga deoarece estul e varza.

  11. #11
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Castiga Magic... cel putin asa imi doresc!

  12. #12
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rasheedkpenny
    Castiga Magic... cel putin asa imi doresc!
    Ai avut gura aurita!

    La prima vedere Fakers merg in pas de defilare spre un titlu. Sper din suflet ca Jazz sa se razbune pe Malone, Van Gundy va avea Houston "ready" pina la play-off, Wolves si Suns sint mult peste ceea ce arata, avind inca staruri accidentate.

    SA e iesita din cursa, zic eu. Au facut multe greseli intre sezoane, si au pierdut mult ca valoare. In schimb Sacramento inca il asteapta pe Webber, si cu Pedrag in crestere mare sint practic principalii contracandidati. Plus ca in Arco Arena cistiga foarte greu cineva.

    In Est...Astia joaca de placere, din lipsa de ocupatie. E frig afara, asa ca se aduna si ei la caldura si bat mingea pina vine primavara. Priviti Orlando si Miami...Acolo e cald, nu bate nimeni mingea, aia sint pe plaja. De acolo si rezultatele.
    Smile, its good for you!

  13. #13
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Eu zic ca da, desi imi doresc sa nu castige...
    Oricum, am si eu o intrebare: fara Robinson, vor fi capabili Spurs sa mai faca fata unui nou sezon, bazandu-se in principal doar pe Duncan?

  14. #14
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Spurs numa ce l-au semnat pe Robert Horry si mai mult ca sigur vor semna un power forward inainte sa inceapa sezonul. Oricum SA este ultima echipa care ar trebui sa ne ingrijoreze. Multi ani la rand au fost in topul vestului si o sa se descurce si anul astal.
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  15. #15
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rasheedkpenny
    Castiga Magic... cel putin asa imi doresc!
    Eu zic ca Utah !
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  16. #16
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Copilul asta ma calca pe nervi... Cind LA, cind Detroit, cind Wolfes, cind Utah....Da-i si tu odata cu banu`, sa stie lumea cine nu cistiga la anu`.... Nu vezi ca toti asteapta cu nerabdare sa vada cu cine tii tu, ca sa nu parieze pe aia? Pai, ce am eu mina buna, e nimic pe linga mina ta rea!

    OK, asta a fost doar ptr. destinderea fruntilor (mai mult a mea, ca ma vad incoltit din toate directile, Poli si Knicks) .

    In alta ordine de idei, ce parea o gluma de prost gust, incepe sa ia amploare... Victima lui Kobe, conform unor afirmatii recente, are inca urme pe corp rezultate de la conflictul de acum 3 saptamini! Si eu il vedeam ca pe un "nice guy"! Pai va inchipuiti daca incapea saraca pe mina lui Shaq? Sau a lui Wallace (Benn sau Rasheed, tot un, sau doi draci). Asa ca e greu de crezut ca lui Kobe o sa-i arda de ultimul sezon inaintea unei vacante... Poate aranjeaza el sa fie inscrisa echipa penitenciarului lui in campionatul studentesc...Ca doar i se spune "facultate" . Ar cistiga fara probleme acolo toate MVP, si ar fi lipsit si de ispite... Dar la tunsoarea afisata, mie sa nu devina el o ispita ptr. altcineva.... Ca au si aia Shaq-ii lor!!!

    Asa ca daca ne mutam privirea din LA (care totusi ramine pe hirtie cea mai valoroasa, chiar si fara Kobe, dar tot nu cistiga, din cauza lui Gabriel ) ajungem in SA, unde intelegem ca toti aia de anul trecut care aveau 45-48 de ani, vor avea la anul 50-53, si le va fi greu sa vada cosul de la semidistanta fara ochelari,( plus ca scaunele cu rotile nu sint permise chiar pe toate arenele ), plus fara Robinson, si fara vreo achizitie adevarata (Nestero...cine?) au de asteptat retragerea lui Shaq, sau maturizarea lui Ginobli si Parker. Dallas, au de toate, dar nu suficient. Kings? Daca Divac era 5 ani mai tinar.... GGolden State? Cind pareau ca au si ei trupa de play-off, Arena a schimbat arena, si iarasi ii asteapta loteria. Clippers, nici nu mai vorbesc!

    Asadar, cine este trupa mea?

    Timberwolves

    Se pare ca il vor aduce si pe Spree, plus Garnett, plus Cassell, plus pletosul ala urit (Hudson, parca!), plus Olowokandi, se pare ca au un 5 destul de onorabil. Iar ca rezerva de lux, Szcerbiack (ceva in genul asta, nici mama lui nu-i scrie numele mai bine, cred ). Din pacate, in continuare bate vintul. Dar ce conteaza, schimbarile sint facultative!
    Smile, its good for you!

  17. #17
    Lucha Libre Heath Scumm's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    London
    Posts
    1,688
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Azur89

    In alta ordine de idei, ce parea o gluma de prost gust, incepe sa ia amploare... Victima lui Kobe, conform unor afirmatii recente, are inca urme pe corp rezultate de la conflictul de acum 3 saptamini! Si eu il vedeam ca pe un "nice guy"! Pai va inchipuiti daca incapea saraca pe mina lui Shaq? Sau a lui Wallace (Benn sau Rasheed, tot un, sau doi draci). Asa ca e greu de crezut ca lui Kobe o sa-i arda de ultimul sezon inaintea unei vacante... Poate aranjeaza el sa fie inscrisa echipa penitenciarului lui in campionatul studentesc...Ca doar i se spune "facultate" . Ar cistiga fara probleme acolo toate MVP, si ar fi lipsit si de ispite... Dar la tunsoarea afisata, mie sa nu devina el o ispita ptr. altcineva.... Ca au si aia Shaq-ii lor!!!


    deabia am vazut postul asta.....numi vine sa cred ca cineva poate sa creada ca kobe ar viola pe cineva...el nu trebuie sa violeze pe nimeni...are bani............deshi numi place kobe,nu cred faza asta cu violul nici sa ma impushti..........e parerea mea dar mio pastrez!!!


    precizare:cand spun de kobe ca e violator spun doar asha pt. ca mie antipatic.......asta nu inseamna ca voi crede vreodata faza asta!!!!

  18. #18
    sport legend mishu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Central Europe
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    Cu măi azur... tocmai Timberwolves... tu care ziceai lunile trecute că Garnett nu e jucător... adevăru că acu sunt tari... mai ales cu Spree...
    "Unii oameni vor. Altii isi doresc. [B]Altii fac.[/B]" - Michael Jordan

  19. #19
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Tot cu Lakers merg dar Sacramento sunt pe urma lor avand in vedere ca Brad Miller vine la ei...poate o sa aiba el un pic grije de Shaq.

    Ati observat ca noi vb numa de Vest...ca si cum estu nici nu mai exista...noroc cu Lebron James ca altfel nu s-ar mai uita nimeni la meciurile din est
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  20. #20
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Azur , de ce Szczerbiack rezerva de lux ? Eu zic ca o sa fie titular pe postul de SG. Iar Spree al tau o sa joace SF. Am apucat sa-l vad si eu pe Szczerbiak asta cand mai aveam NBA la tv...si era bun inca de pe atunci..debutant fiind. Sezoanele trecute..am auzit ca a devenit al doilea marcator de la lupi.
    Deci..titular incontestabil !

    Iar la SA nu vezi ca a venit Mercer si turcu ala bun care da de 3 de la Kings ? Ce au de nu sunt favoriti ? Cine tre' sa vina la ei sa fie favoriti ? Stockton ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  21. #21
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Aducerea lui Spree acolo e legata tocmai de Sczer..etc!

    Garnett si S..etc ala nu-si vorbesc de vreo 3 ani, si nici nu intentioneaza sa inceapa prea curind! Altfel spus, acum mai bine de un an Garnett spunea ca ori el, ori eu! Iar ca raspuns, Wolves l-au semnat pe Sczeretc ptr. vreo 7 ani si 100 de mil. In speranta ca totul se impaca. Dar dupa play-off-ul de anul trecut, e evident ca Sczer...etc. va fi istorie, sau rezerva de lux. Sau o sa fie echivalentul lui Fox in LA... Adica al 5-lea jucator, fiindca n-ai voie sa joci in 4!

    Iar in SA, nu poti compara ce jucatori au pierdut ei si cu cine vor ei sa umple golurile....

    Robinson, Claxton, plus ala de 47 de ani si cu vreo 5-6 inele de campion cu ale lui 4 din 4 de 3!
    Smile, its good for you!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •