Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 39

Thread: Itxako Reyno De Navarra Vs Oltchim Rm. Valcea

  1. #1
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1

    Itxako Reyno De Navarra Vs Oltchim Rm. Valcea

    Sambata 12 februarie, ora 20:00 oltchim, se va deplasa in spania unde va sustine al doilea meci din grupele principale din liga campionilor, in compania lui: itxako, care, este si scheletul nationalei spaniei...o sa urmariti acest meci?credeti ca fetele noastre vor mai contabiliza inca o victorie?

  2. #2
    sport legend Nilatac's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sighetul-Marmatiei
    Posts
    2,008
    Reputatie
    1
    Va fi un meci greu, la fel mi-a spus si Vali Bese,va conta foarte mult forma fetelor de maine..si un pic de noroc!!

  3. #3
    sport legend cristy1110's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    zimnicea,bucuresti
    Posts
    1,883
    Reputatie
    1
    nu cred ca va fi un meci foarte usor , forma in care se afla ORV in acest sezon ma face sa cred ca vor fi probleme....

  4. #4
    sport legend Nilatac's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sighetul-Marmatiei
    Posts
    2,008
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristy1110 View Post
    forma in care se afla ORV in acest sezon ma face sa cred ca vor fi probleme....
    Nu sunt de acord .Oltchim e intr-o forma foarte buna mai ales portarul, Talida, Elisei si Curea.. si incet,incet va fi in forma si Neagu si toate .Eu zic ca Oltchim castiga la 2 goluri, maine

  5. #5
    sport legend cristy1110's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    zimnicea,bucuresti
    Posts
    1,883
    Reputatie
    1
    eu nu am prea vazut forma asta de care vorbesti tu , dar asta este...
    daca portarii si , un centru si doua extreme sunt in forma, nu denota faptul ca sunt toate...
    eu am mai spus ca Anja va cerne sita cum trebuie si cred ca asta va face....
    o sa ia realizarile fiecarei jucatoare in parte si va trage o linie logica...atunci o sa fie schimbari de lot...

  6. #6
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  7. #7
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Abia astept sa vad ce pregateste Anja! Sigur va surprinde din nou.
    De la Itxako vreau sa o vad pe Alex Barbosa! Imi e dor de jocul ei ft dinamic!
    www.fangymnastics.com

  8. #8
    sport legend Nilatac's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sighetul-Marmatiei
    Posts
    2,008
    Reputatie
    1
    Pentru Itxako nu va juca Nerea Pena si Emilia Turey

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nilatac View Post
    Pentru Itxako nu va juca Nerea Pena si Emilia Turey
    Pe Nerea au jucat-o cu Krim decat foarte putin, Soit a fost titulara. Nu inteleg de ce, mai ales dupa europeanul bun pe care l-a facut. Nu e ea masina de goluri, dar are procentaj foarte bun si e mai rapida decat Oana. Singura chestie ar fi sa fi avut probleme de sanatate inca de saptamana trecuta si acum sa se confirme. Turey, omul bun la toate, le va lipsi.

    Castigam

  10. #10
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Abia astept meciul...sunt convins ca oltchim,va castiga fara probleme acest meci..diseara la ora 20:00 avem program..sper sa ne revedem aici si sa comentam meciul.

  11. #11
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    cine transmite partida?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    cine transmite partida?
    Digisport

  13. #13
    sport legend Nilatac's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sighetul-Marmatiei
    Posts
    2,008
    Reputatie
    1
    10-14 la pauza pentru Oltchim!!

  14. #14
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Poate 14 - 10
    Jucam bine,in repriza secunda sunt sigur ca vom mari avantajul.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  15. #15
    sport legend Nilatac's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sighetul-Marmatiei
    Posts
    2,008
    Reputatie
    1
    Eu ma bucur ca joaca Managarova, sper sa si marcheze!!

  16. #16
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Anicia Juliana View Post
    Digisport
    merci

    Quote Originally Posted by aLLiin View Post
    Abia astept meciul...sunt convins ca oltchim,va castiga fara probleme acest meci..diseara la ora 20:00 avem program..sper sa ne revedem aici si sa comentam meciul.
    unde esti?...lipsesti la apel.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  17. #17
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Nu pot sa cred ca au pierdut dupa ce au avut un avantaj destul de bun!

    Ce goluri a dat Barbosa. WOW!
    www.fangymnastics.com

  18. #18
    sport legend Nilatac's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sighetul-Marmatiei
    Posts
    2,008
    Reputatie
    1
    Nu pot sa cred ca si-au batut joc de ele!!! Elisei a dat la vrajeala la 7 m, ne-a costat aruncarea aia..si multe altele(

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Minunile din handbal.... In aceeasi zi, finalistele CL pierd in acelasi fel, in deplasare! Sport de poveste dom'le. Tre' sa-mi trag sufletul inainte sa mai zic altceva.

    FT: 26:25

  20. #20
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    cu orice antrenor roman valcea castiga lejer astazi.
    deocamdata daneza ofera circ.

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Am vazut o prima repriza interesanta. Elisei de pe picioare de 2 ori! Si Nechita de la 9 m, din saritura. Si Managarova, a jucat pe extrema stanga si pe inter drept daca nu ma insel. S-a miscat bine, are joc de picioare frumos. Ozel este de neoprit, dar un meci de 60min e lung chiar si pt ea. Neagu a pasat senzational.

    Itxako nu are portar, am mai zis-o si la CE. Fata aia e de comedie. Ultima minge la Nechita pe contraatac nu a fost parata, ci aruncata de Ada in portarita. Meritele victoriei sunt ale lui Turey si Barbosa. Au prins si ele aripi dupa modelul Elisei-Ozel de la Valcea, de saptamana trecuta. Jocul din ultimele 15 min a semanat cu cele 16 min fara gol de duminica. O mare diferenta la arbitri, azi prea zelosi, la Valcea inexistenti. Sa traga tare pt Krim! Hai Oltchim!

    Digisport ar trebui sa scape de comentatorul de azi. In primul rand, el nu urmarea meciul. Turey intrase pe teren de minute bune si el o tinea ca e indisponibila. Numele jucatoarelor Oltchimului, sa le repete in fiecare zi de 50 de ori ca pe matanii si dupa aia sa mai pronunte cuvantul Oltchim. Si ce atata "Anja a ridicat mainile" sau "Antrenorul ibericelor si-a dat bluza jos"? Vedem si noi asta, dar intre timp lucruri mai importante se petreceau, ne rupea Turey poarta.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •