Page 4 of 31 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 648

Thread: PDL - partid putred si corupt

  1. #64
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Unii care nu sunt din Bucuresti invoca Piata Universitatii. Din punctul meu de vedere participarea la acest fenomen, desi nu e cazul unora, nu iti da dreptul faci aprecieri benefice despre actualii politicieni care ne conduc. Clasa politica s-a reasezat de sute de ori de atunci. Basescu s-a rupt de Iliescu, da s-a rupt, dar asta inseamna ca inainte de ruptura erau legat, PSD a fost inghitit de PDSR, Blaga si Videanu de la PSD (actual) s-au dus la Basescu, o parte din PSD s-a dus sa pupe mana sultanului cu chelie, parlamentari PNL simtit de unde vine reforma si s-au inscris in PD, si tot asa. Deunazi si Ponta spunea ca a fost in Piata Universitatii. Sa inteleg ca ii dadea **** lui Iliescu?
    Nu este nicio diferenta intre Nastase, Hrebenciuc, Geoana, Voicu sau Blaga, Berceqanu, Videanu, Udrea (ca sa pastram paritatea). Pe masura ce timpul trece sumele care se vehiculeaza sunt din ce in ce mai mari. Asa cum am spus Nastase nu a invartit pe degetelele lui grasute sumele pe care le imparte acum guvernul Boc. Nastase facea sali de sport de ***** iar astia fac parcuri nationale sub pretextul ca investim in mediu. Investim in ***** mamii lor de nerusinati. Cand l-am vazut pe Borbely ce nonsalant de vorbea de aerul curat si alte rahaturi de genul asta mi s-a facut de a voma. Pe el. Nastase nu e demn sa ii suga ciorapii lui Pasat. Vedea-i-as in aceeiasi celula.
    Rezultatul celor ... j'de ani de domnie a lui Basescu este si reinventarea PSD. Este opera lui.

  2. #65
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by lordliv View Post
    mirile,de ce un ton asa de plin de malitiozitate?
    Lordule, era o mica aluzie la afirmatia ta despre cei trei moderatori care locuiesc...unde locuiesc. Bank, este exact ce am spus si eu mai demult cand i se facea apologia lui Basescu, politicianul care nu a fost infrant niciodata, ma rog, si anume ca politica lui, as numi-o de dezbinare haotica, in loc sa duca la raderea de pe scena politica a PSD-ului odata pentru totdeauna, a avut efectul invers, relansarea acestui partid la nivelul inceputului de mileniu, acesta fiind si masura mediocritatii politice a acestui personaj, cu consecinte nefaste pentru intreaga po****tie. Incapacitatea de a anticipa in fuga obsesiva pentru puterea absoluta, adica semeni vant si culegi furtuna, cu alte cuvinte. Multumim din inima, Tovarasului!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #66
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    dupa tonul cu care comanda, 2 dintre ei par formati la 2 si un sfert
    Quote Originally Posted by tim S View Post
    Eu i-as da afara.S-au deconspirat lamentabil.

    Good morning, gentlemen! MI7 at your service.


    Baieti, daca ma gandesc bine la istoricul vostru pe ols, cu banari si alea, alea, primite de la alti moderatori... hmmm.. deci daca as fi in locul vostru nu m-as grabi sa fac caracterizari

    Quote Originally Posted by tim S View Post
    Eu refuz din start .O functie mi-ar ingradi libera exprimare,m-ar obliga sa ma autocenzurez lucru pe care nu il vreau.
    Asa este timule, ai nimerit-o, in ceea ce te ptiveste pe tine sau altii. In schimb, eu nu ma autocenzurez prea mult, poate un 5% sa zic, pentru ca asa am fost crescut, "ceea ce tie nu-ti place, altuia nu face" iti suna cumva cunoscut asta?

    Quote Originally Posted by lordliv View Post
    venind cu "magna carta" proprie...
    jalnic.
    Siiigur... daca in viziunea ta a vorbi civilizat si fara jigniri, fara atacuri la persoana, si straduinat de a impuna asta, se numeste "jalnic".... oooffff.... I have no more comments.

    Quote Originally Posted by miril View Post
    Conspiratie, Lordule, conspiratie. Mondiala.
    miril, you make my day keep up the good work
    beleafer

  4. #67
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    SASE,s-a trezit canadianul.

  5. #68
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1

    Un profil de "om nou" din PDL Marius Mărcuță

    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  6. #69
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aLLiin View Post
    Nu ar fi rau sa mai apara un mod pe politica...desi, miril imi place cel mai mult..mi-ar face placere sa fie si tim...sau dario...
    Exact
    Si atunci sa vezi echidistata
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  7. #70
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    tipul ala de "om nou" colcaie prin pdl.
    si se pare si printre unii moderatori.

    "Baieti, daca ma gandesc bine la istoricul vostru pe ols, cu banari si alea, alea, primite de la alti moderatori... hmmm.. deci daca as fi in locul vostru nu m-as grabi sa fac caracterizari"
    domn sergent?!

    bai baiatule, tine-ti caracterizarile pentru superiorii tai...
    tu aici esti pus sa creezi armonie, nu sa provoci prin aroganta.

    "Siiigur... daca in viziunea ta a vorbi civilizat si fara jigniri, fara atacuri la persoana, si straduinat de a impuna asta, se numeste "jalnic".... oooffff.... I have no more comments."

    ceea ce faci tu acum este tocmai atac la persoana.
    si este normal ca sa ripostez daca un papagal tolerat de tine pe thread ma jigneste.
    si inca ceva: pentru cei care imi distrug perspectivele de viitor in tara asta am numai cuvinte "alese"
    si le folosesc cu placere.
    si pe forum si in realitate.
    si nu numai cuvinte.

    tu chiar nu ai inteles ca noi in romania suntem in razboi?
    razboi impotriva canalilor ********o-pedeliste care au pus mana pe tara si au devalizat-o.
    dar tu visezi la conciliere nationala,nu-i asa?
    doar asa ai fost instruit sa elucubrezi pe aici...



    "Lordule, era o mica aluzie la afirmatia ta despre cei trei moderatori care locuiesc...unde locuiesc"
    mirile,de ce dai apa la moara canadianului?
    doar din spirit de colegialitate?

  8. #71
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    Unii care nu sunt din Bucuresti invoca Piata Universitatii. Din punctul meu de vedere participarea la acest fenomen, desi nu e cazul unora, nu iti da dreptul faci aprecieri benefice despre actualii politicieni care ne conduc. Clasa politica s-a reasezat de sute de ori de atunci. Basescu s-a rupt de Iliescu, da s-a rupt, dar asta inseamna ca inainte de ruptura erau legat, PSD a fost inghitit de PDSR, Blaga si Videanu de la PSD (actual) s-au dus la Basescu, o parte din PSD s-a dus sa pupe mana sultanului cu chelie, parlamentari PNL simtit de unde vine reforma si s-au inscris in PD, si tot asa. Deunazi si Ponta spunea ca a fost in Piata Universitatii. Sa inteleg ca ii dadea **** lui Iliescu?
    Nu este nicio diferenta intre Nastase, Hrebenciuc, Geoana, Voicu sau Blaga, Berceqanu, Videanu, Udrea (ca sa pastram paritatea). Pe masura ce timpul trece sumele care se vehiculeaza sunt din ce in ce mai mari. Asa cum am spus Nastase nu a invartit pe degetelele lui grasute sumele pe care le imparte acum guvernul Boc. Nastase facea sali de sport de ***** iar astia fac parcuri nationale sub pretextul ca investim in mediu. Investim in ***** mamii lor de nerusinati. Cand l-am vazut pe Borbely ce nonsalant de vorbea de aerul curat si alte rahaturi de genul asta mi s-a facut de a voma. Pe el. Nastase nu e demn sa ii suga ciorapii lui Pasat. Vedea-i-as in aceeiasi celula.
    Rezultatul celor ... j'de ani de domnie a lui Basescu este si reinventarea PSD. Este opera lui.
    De acord cu tot ce-ai postat aici mai putin cele sublinate. Ai vrea sa ai 1% din spaga pe care si-a luat-o Nastase la privatizarile din vremea lui?
    Eu as vrea
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  9. #72
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    evenimentele se deruleaza cu repeziciune. licuriciu de la Cotro ii cauta inlocuitor marelui nimeni Boc. PM-ul urmeaza sa-i ia fatza-n ...pedele buldogului setos de putere Lotzi Bleaga. lupta continua...
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  10. #73
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lordliv View Post
    tipul ala de "om nou" colcaie prin pdl.
    si se pare si printre unii moderatori.

    "Baieti, daca ma gandesc bine la istoricul vostru pe ols, cu banari si alea, alea, primite de la alti moderatori... hmmm.. deci daca as fi in locul vostru nu m-as grabi sa fac caracterizari"
    domn sergent?!

    bai baiatule, tine-ti caracterizarile pentru superiorii tai...
    tu aici esti pus sa creezi armonie, nu sa provoci prin aroganta.

    "Siiigur... daca in viziunea ta a vorbi civilizat si fara jigniri, fara atacuri la persoana, si straduinat de a impuna asta, se numeste "jalnic".... oooffff.... I have no more comments."

    ceea ce faci tu acum este tocmai atac la persoana.
    si este normal ca sa ripostez daca un papagal tolerat de tine pe thread ma jigneste.
    si inca ceva: pentru cei care imi distrug perspectivele de viitor in tara asta am numai cuvinte "alese"
    si le folosesc cu placere.
    si pe forum si in realitate.
    si nu numai cuvinte.

    tu chiar nu ai inteles ca noi in romania suntem in razboi?
    razboi impotriva canalilor ********o-pedeliste care au pus mana pe tara si au devalizat-o.
    dar tu visezi la conciliere nationala,nu-i asa?
    doar asa ai fost instruit sa elucubrezi pe aici...



    "Lordule, era o mica aluzie la afirmatia ta despre cei trei moderatori care locuiesc...unde locuiesc"
    mirile,de ce dai apa la moara canadianului?
    doar din spirit de colegialitate?
    lasa-l, il inteleg, e singur printre straini, cauta alinare pe forumurile din Ro. cauta cu disperare o legatura sentimentala cu tara. au plecat saracii spre vest gonind dupa aur, necajiti ca li s-a furat revolutia, ca minerii i-a ostracizat
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  11. #74
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    evenimentele se deruleaza cu repeziciune. licuriciu de la Cotro ii cauta inlocuitor marelui nimeni Boc. PM-ul urmeaza sa-i ia fatza-n ...pedele buldogului setos de putere Lotzi Bleaga. lupta continua...
    Niciodata in aceasta viata realesul nu va renunta la boc.Asa sluga amarata nu mai gaseste niciunde in lumea asta,iar fara obedient el nu se mai poate erija in jucator.

  12. #75
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lordliv View Post
    ceea ce faci tu acum este tocmai atac la persoana.
    iti raspund cu aceeasi moneda cu care m-ai interpelat, nimic mai mult. Daca consider ca textul meu este atac la persoan, fie, atunci sa iti fie clar ca tot asa consider si eu textul tau.

    Quote Originally Posted by lordliv View Post
    si este normal ca sa ripostez daca un papagal tolerat de tine pe thread ma jigneste.
    Nu, nu e normal. Normal este ca daca cineva te jigneste, sa dai RP, si moderatorii pe sectiune vor lua masurile corespunzatoare. BTW, vezi ca si textul celuilalt a fost editat/sters, nu te victimiza singur cand nu e cazul.

    Quote Originally Posted by lordliv View Post
    si inca ceva: pentru cei care imi distrug perspectivele de viitor in tara asta am numai cuvinte "alese"
    si le folosesc cu placere.
    si pe forum si in realitate.
    si nu numai cuvinte.
    Dar asta nu ma deranjeaza, go for it. Nu cred ca ai sa vezi ca am dat vre-un avertisment pentru asa ceva, am si spus ca daca vorbele grele se aduc politicienilor (desi nu sunt frumoase) sunt totusi vizuni politice si raman ca atare. In schimb vorbele grele adresate co-forumistilor nu sunt agreate aici.
    Vezi te rog exact aici:
    http://www.onlinesport.ro/forum/show...35#post3301035


    Quote Originally Posted by lordliv View Post
    tu chiar nu ai inteles ca noi in romania suntem in razboi?
    razboi impotriva canalilor ********o-pedeliste care au pus mana pe tara si au devalizat-o.
    Nu, dar am inteles ca tu crezi ca esti intr-un razboi personal cu cei care nu mai te lasa sa faci afaceri, cum faceai poate inainte cu fosta guvernare.


    Quote Originally Posted by lordliv View Post
    dar tu visezi la conciliere nationala,nu-i asa?
    doar asa ai fost instruit sa elucubrezi pe aici...
    Ah, nici pe departe. Visez la un mod civilizat de conversatie si atat. Si nu m-a instruit nimeni, asta e propria mea convingere.


    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    lasa-l, il inteleg, e singur printre straini, cauta alinare pe forumurile din Ro. cauta cu disperare o legatura sentimentala cu tara. au plecat saracii spre vest gonind dupa aur, necajiti ca li s-a furat revolutia, ca minerii i-a ostracizat
    Nici pe departe.
    beleafer

  13. #76
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    "Nu, dar am inteles ca tu crezi ca esti intr-un razboi personal cu cei care nu mai te lasa sa faci afaceri, cum faceai poate inainte cu fosta guvernare"

    ***

    ps. am prieteni mai multi printre pedelisti decat printre actualii pesedisti sau penelisti.
    si nu la nivel mic...
    intelege ce vrei din aceasta situatie.
    Last edited by TheIceMan; 14th February 2011 at 20:48. Reason: merci, am luat la cunostiinta, la urmatoare jignire de acelasi calibru, trecem la urmatorul nivel de moderare.

  14. 14th February 2011, 20:43
    Reason
    mai bine nu

  15. 14th February 2011, 20:47
    Reason
    off topic, ma bucur ca ai inteles exact mesajul meu.

  16. 14th February 2011, 20:49
    Reason
    off topic, ma bucur ca ai inteles exact mesajul meu.

  17. 14th February 2011, 20:51
    Reason
    off topic, ma bucur ca ai inteles exact mesajul meu.

  18. #77
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    ai sters in mod abuziv cuvantul ******** nenorocit
    te deranjeaza sintagma?

  19. 14th February 2011, 20:53
    Reason
    ...

  20. #78
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lordliv View Post
    ai sters in mod abuziv cuvantul ******** nenorocit
    te deranjeaza sintagma?
    Ma deranjeaza ca ai folosit-o ca jignire.
    beleafer

  21. #79
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    TheIceMan de ce nu ne lasi?Ce treaba ai tu cu noi?
    De ce nu mergi la scara ta?

  22. #80
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Daca promiti ca nu mai jignesti pe nimeni, gata, eu ma retrag.
    beleafer

  23. #81
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Dar cine esti tu ca sa-ti fac promisiuni chiar azi de Valentin?

  24. #82
    Doctor Honoris J.Bond's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    5,918
    Reputatie
    1
    Hai ca va las. Oricum imi racesc tastatura de pomana vaz. Seara buna si, na, ce sa mai zic, disperare cat mai usoara unora in continuare.

  25. #83
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim S View Post
    Dar cine esti tu ca sa-ti fac promisiuni chiar azi de Valentin?
    Dar tu cine seti sa-mi spui unde am sau n-am voie sa intru?
    beleafer

  26. #84
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    incredibil cata patima pun unii in discutii politice pe un forum de sport. Parca ar schimba cu ceva situatia...

    Vad ca unii se intorc in timp si aleg iarasi PSD-ul. Probabil asa gandeste tot romanul. Cred ca o sa iese PSD-ul dar nu o sa treaca mult timp si-l doreasca pe Ceausescu...ca el e next back in time. Sau poate ca aveti ceva afaceri cu psdul...ma rog then makes sense.

    bobule, noi asa prosti cum ne crezi pe cei din diaspora, capsunari, spalatori de wc-uri sau alte munci injositoare...am avut macar taria sa ne luam lumea in cap plecand cu 2 valize in mana si bazandu-ne pe mintea noastra, singura avere de altfel.Multi au reusit.
    emigrantii am plecat si cu 2-300 de USD si aia imprumutati si au muncit din greu dar macar am putut sa plecam din mizeria aia decat sa asteptam sa se schimbe guvernul...asteptare care dupa parerea mea va mai dura cateva zeci de ani...

    daca se alege iarasi psd-ul nu face decat sa ma bucure ca am emigrat. ca de schimbari in tarisoara natala sau repatrieri nici vorba.
    parerea mea.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •