Page 2 of 31 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 648

Thread: PDL - partid putred si corupt

  1. #22
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    PSD-ul e mai corupt decat PD-ul. Incepand de la baronii locali si pana la alde nastase. Patronii de farmacii ii dadeau direct spaga lui nastase ca sa subziste. nastase era coasociat la un mare lant de farmacii ringer parca...nu stiu exact. stiu doar ca erau fortati farmacistii cu afaceri mici si medii sa dea spaga direct la bucuresti. altfel nu le elibarau banii pe medicamentele compensate.

    Pe timpul PSDilor nici macar praf in ochi de genul asta nu era... adica vamesii furau mult mai mult acum i-au mai speriat nitel.

    acum sa nu spuneti ca pe timpul pesedeilor vamesii erau usa de biserica....

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YodaRo View Post
    PSD-ul e mai corupt decat PD-ul. I
    Se vede ca esti plecat de ceva vreme din tara si esti rupt de realitate.Stiu ca pare greu de crezul dar orangistii au fost atat de infometati si hrapareti incat i-au lasat mult in urma pe baronii pesedisti.

    Acum nici soarele nu mai are tupeu sa rasara in Romania pana nu da spaga unde trebuie.

  3. #24
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Gandire tipic pesedista. In loc sa vezi partea buna a lucrurilor, si anume ca in sfarsit sunt anchetati cei care permit evaziunea fiscala, tu sustii ceea ce esaloanelor 2 si 3 din fostul PCR si odrasele lor, dar si fosti ********i, actualmente in PSD, PC si, nu va mirati, in PNL, cred ca se va intampla. Eu unul sper si cred ca de data aceasta se va intampla ceea ce trebuie. Si anume aceasta structura mafiota din vami, creata pe vremea lui Nastase, daca nu a lui Vacaroiu, va fi decapitata si distrusa in totalitate.
    Dubasule si eu sper asta.Doar ca eu sunt sigur ca nu se va intampla.

    Daca e ca mine,ai puterea sa-ti ceri scuze?

  4. #25
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Pai nu cu praf in ochi se lupta impotriva coruptiei si se reformeaza profund tara. Nu-i nicio diferenta intre cei doi avortoni lepadati de FSN. Nu le dau numele.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Cum credeti voi ca renunta pedelistii la sursa de bani acum cu un an inainte de alegeri?Pur si simplu schimba casierii care cereau un comision prea mare.

  6. #27
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Eu nu zic ca PSD nu e un partid care cu greu isi va spala pacatele. Dar asta in ochii nostri, pentru ca sondajele spun altceva. Dar cum adica e mai corupt decat PD? Exista masura pentru asa ceva? Baroni locali? Despre ce aristocratie vorbim? In Anglia baronii erau in varful ierarhiei. In Franta erau la baza ei. O fi Videanu mai prost imbracat decat Mazare? NU ma refer la gusturi - unul arata a ospatar, Videanu, iar altul a vedeta de manele - Mr Pea. Elena Udrea. Ioan Oltean. Gheorghe Falca. Gheorghe Flutur. Boureanu. Basescu (fratii Basescu)... hai, treaca de la mine, toata familia Basescu. Berceanu. Gheorghe Stefan. Pai astia ce sunt? Duhovnici?
    Ce au facut aia in 6 ani astia au facut in nici 3. Tehnologia avansata, touch screen si IPad-urile i-au ajutat, aia nu au beneficiat de asa ceva. Dar mai cred ca sunt mai in mana decat erau aia.

  7. #28
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim S View Post
    Se vede ca esti plecat de ceva vreme din tara si esti rupt de realitate.Stiu ca pare greu de crezul dar orangistii au fost atat de infometati si hrapareti incat i-au lasat mult in urma pe baronii pesedisti.
    nu e plecat, e dus, ramas in timp.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  8. #29
    sport legend St3phano's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,580
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Gandire tipic pesedista. In loc sa vezi partea buna a lucrurilor, si anume ca in sfarsit sunt anchetati cei care permit evaziunea fiscala, tu sustii ceea ce esaloanelor 2 si 3 din fostul PCR si odrasele lor, dar si fosti ********i, actualmente in PSD, PC si, nu va mirati, in PNL, cred ca se va intampla. Eu unul sper si cred ca de data aceasta se va intampla ceea ce trebuie. Si anume aceasta structura mafiota din vami, creata pe vremea lui Nastase, daca nu a lui Vacaroiu, va fi decapitata si distrusa in totalitate.
    ai putea totusi sa faci unele diferente:
    1. structura nu a fost infiintata pe vremea lui nastase sau vacaroiu, ci era dinainte. si a fost tolerata si de ei si de astia. desi, am exemple concrete printre prieteni ce lucreaza fix acolo, dar pe partea cealalta a tarii, ca in timpul lui nastase, lucrurile se schimbasera in bine - de pe atunci incepusera interceptarile si flagrantele, ba chiar a fost demisa o intreaga conducere a unui insp jud de politie plus insp jud de politie de frontiera.
    dar sa zicem ca rezultatele atunci nu au fost concrete.

    2. tu speri ca de data asta se va intampla ceva. foarte bine, si eu, dar nu ma entuziasmez deloc. stii de ce? pentru ca am mai vazut filmul asta de asa multe ori, incat nu mai cred gogosi d'astea.
    sa vedem condamnarile irevocabile si apoi analizam.
    si binenteles ma refer la pestii mari, nu la gastele astea de stateau in gherete.

    3. si daca se va intampla ce trebuie si coruptia se va elimina, problema fundamentala la vami tot nu va fi rezolvata.
    nu poti sa te astepti ca un vames sa isi faca treaba si ca frontiera sa fie cum zice acolo la ue si schengen, cand tu ii platesti pe respectii cu salarii de mizerie!

  9. #30
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1

    A început ștergerea urmelor PD-L din dosarul șpagă la partid

    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  10. #31
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Care Vacaroiu? Era mafie de mult inainte. Vad ca PDL e la al doilea caz de aparare pe semicerc - Ridzi si Pasat. Si ni se flutura cazul Nastase. Principial care e diferenta? 2-1 pentru PD. Ei si aliatii lor. Din parlament sau din lumea interlopa. Nu am niciun fel de respect pentru Nastase, dar pun pariu ca nici in cel mai fierbinte vis al lui nu continea sumele pe care le-au facut scapate astia pe care ii incalzeste Basescu la tartita lui la fel de lucioasa precum ii este si capul.

  11. #32
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Roberta cea bună și raiul pdl-ist


    http://www.pesurse.com/#/2011/2/12/r...iul-pdl-ist--/

  12. #33
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    jud. Arad devine fieful mogulilor pedelisti de tip nou: Falca, Igas, Blejnar. Basescu e autorul matritei.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  13. #34
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim S View Post
    Se vede ca esti plecat de ceva vreme din tara si esti rupt de realitate.Stiu ca pare greu de crezul dar orangistii au fost atat de infometati si hrapareti incat i-au lasat mult in urma pe baronii pesedisti.

    Acum nici soarele nu mai are tupeu sa rasara in Romania pana nu da spaga unde trebuie.
    pai mai Timule, majoritatea astora din diaspora am plecat fie din cauza mineriadelor conduse de ilici, fie din cauza coruptiei si mizeriei de pe timpul PSD-istilor.
    Nu sunt PD-istii usa de biserica, eu il cunosc personal pe radu berceanu si iti spun cu siguranta ca nu e mai corupt decat nastase sau mitrea sau rodica stanoiu sau mai stiu eu cine de la psd.
    daca vrei sa spui ca PSD-ul e mai ok decat PD eu nu va inteleg...va intoarceti in timp in acelasi loc in care romania era cand noi am parasit tara. Eu nu vad nici un progres.

    Progres ar fi daca ar veni ceva oameni noi cu alte mentalitati, eventual haide sa zicem PNL. Dar nu-mi spune mie ca PSD-ul ar aduce fericirea de pe pamant romanilor. poate ca oamenii s-au schimat intre timp dar ma indoiesc pentru ca il cunosc f bine pe geoana si ce ii poate capul.

    am fost la destule intalniri private (la varf) aici la Washington intre puterea si opozitia romaneasca. Ce iti spun cu siguranta, este ca in spatele cortinei NU exista decat un singur partid....partidul banului. Am ramas absolut surprins sa constat ca oameni care in public isi dau "palme" in privat discuta afaceri personale si se imbratiseaza.
    Last edited by YodaRo; 13th February 2011 at 16:00.

  14. 13th February 2011, 16:25

  15. #35
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    nu e plecat, e dus, ramas in timp.
    bai bobule problema ta e in general a oricarui roman ca nu stie sa poarte o conversatie chiar daca are puncte de vedere diferite. Asta e o chestiune de educatie sa zicem dar intr-o societate in care civilizatia e precara pe mine nu ma mai surprinde.

    Eu de ex am lucrat la Dept de Stat al USA si stapanesc f bine arta conversatiei. Acum nu mai lucrez acolo...dar am invatat ca a conversa civilizat e unul din secretele succesului.

    Daca ai pretentii de la tine, incearca sa ataci ideile si nu oamenii in discutiile pe forum. Pentru ca s-ar putea sa ai surpriza daca i-ai cunoaste in realitate sa constat ca iti sunt infinit superiori. Parerea mea.

    PS N-am uitat faza cu "firfizonul"

  16. #36
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YodaRo View Post
    pai mai Timule, majoritatea astora din diaspora am plecat fie din cauza mineriadelor conduse de ilici, fie din cauza coruptiei si mizeriei de pe timpul PSD-istilor.
    Nu sunt PD-istii usa de biserica, eu il cunosc personal pe radu berceanu si iti spun cu siguranta ca nu e mai corupt decat nastase sau mitrea sau rodica stanoiu sau mai stiu eu cine de la psd.
    daca vrei sa spui ca PSD-ul e mai ok decat PD eu nu va inteleg...va intoarceti in timp in acelasi loc in care romania era cand noi am parasit tara. Eu nu vad nici un progres.

    Progres ar fi daca ar veni ceva oameni noi cu alte mentalitati, eventual haide sa zicem PNL. Dar nu-mi spune mie ca PSD-ul ar aduce fericirea de pe pamant romanilor. poate ca oamenii s-au schimat intre timp dar ma indoiesc pentru ca il cunosc f bine pe geoana si ce ii poate capul.

    am fost la destule intalniri private (la varf) aici la Washington intre puterea si opozitia romaneasca. Ce iti spun cu siguranta, este ca in spatele cortinei NU exista decat un singur partid....partidul banului. Am ramas absolut surprins sa constat ca oameni care in public isi dau "palme" in privat discuta afaceri personale si se imbratiseaza.
    Rogu-te nu-mi pune in gura vorbe pe care nu le-am rostit.
    Eu nu am sustinut niciodata ca pesedeii sunt curati.Dimpotriva,i-am combatut cu virulenta la vremea lor.Si pe mine m-au afectat mineriadele si regimul lui ilici dar am ramas aici si am incercat sa razbesc.
    Diferenta intre hotii de dinainte si mafiotii de acum este ca primii nu ne omorau,ne lasau sa supravietuim pe cand astia de acum ne dau in cap tuturor ca sa acapareze ei tot.

  17. #37
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Sa afirmi de unul implicat in spionaj militar, trafic de arme si afaceri dubioase prin Africa ca e totusi mai putin corupt de cat Rodica Stanoiu () arata cat de mult neaga unii realitatea, adica faptul ca PDL-ul actual a depasit pana si PSD-ul la capitolul nenorociri. Yoda, daca tot te lauzi ca-l cunosti, spune-i ca sunt multi oameni care spera sa fie impuscat candva.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  18. #38
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    Sa afirmi de unul implicat in spionaj militar, trafic de arme si afaceri dubioase prin Africa ca e totusi mai putin corupt de cat Rodica Stanoiu () arata cat de mult neaga unii realitatea, adica faptul ca PDL-ul actual a depasit pana si PSD-ul la capitolul nenorociri. Yoda, daca tot te lauzi ca-l cunosti, spune-i ca sunt multi oameni care spera sa fie impuscat candva.
    e simplu sa te joci cu vorbele, poti afirma ca berceanu e vinovat si de incalzirea globala. spionaj militar si trafic de arme pentru cine? oricum inseamna ca esti mai bine informat decat altii cu mai mare credibilitate... (nu e vb de mine aici).
    cum adica pd a intrecut psd la capitolul nenorociri. s-a intamplat ceva mai nasol in romania dupa 90 decat revolutia furata, mineriadele, izgonirea tinerilor si intelectualilor dupa 90 in era ilici?
    e adevarat ca basescu foloseste serviciile secrete romane sa isi demoleze adversarii politici, dar nu e un rau mai mare decat tatuca ilici care conduce din umbra psd-ul.
    cu toate astea sustin ca nici pd nici psd nu mai trebuie sa acceada la putere. cand vad inca ca vreti sa ii alegeti iar pe "ailalti" imi dau seama ca romania o sa bata iarasi pasul pe loc.

    psd-ul o sa castige cred ca se bazeaza pe criza mondiala care afecteaza si romania. asta ne va face pe noi diaspora sa stam si mai departe de tara.
    evident ca voi va bucurati...ca doar noi vrem raul romaniei suntem rupti de realitate, nu mancam salam cu ce o fi...samd.
    Last edited by YodaRo; 13th February 2011 at 18:33.

  19. #39
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YodaRo View Post
    cum adica pd a intrecut psd la capitolul nenorociri. s-a intamplat ceva mai nasol in romania dupa 90 decat revolutia furata, mineriadele, izgonirea tinerilor si intelectualilor dupa 90 in era ilici?
    dar nu e un rau mai mare decat tatuca ilici care conduce din umbra psd-ul.
    cu toate astea sustin ca nici pd nici psd nu mai trebuie sa acceada la putere. cand vad inca ca vreti sa ii alegeti iar pe "ailalti" imi dau seama ca romania o sa bata iarasi pasul pe loc.

    psd-ul o sa castige cred ca se bazeaza pe criza mondiala care afecteaza si romania. asta ne va face pe noi diaspora sa stam si mai departe de tara.
    evident ca voi va bucurati...ca doar noi vrem raul romaniei suntem rupti de realitate, nu mancam salam cu ce o fi...samd.
    " nu e plecat, e dus, ramas in timp" .

    vorbele tale de mai sus imi dau dreptate dreptate. aceasta constatare nu-mi provoaca satisfactie. psd-ul cred ca s-a schimbat, s-a modernizat, e capabil sa conduca Romania. resurse umane poseda, abilitate politica detine, conditiile sunt suficiente.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  20. #40
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Radu Berceanu
    Dosar de Investigatie

    http://stareanatiunii.com/radu-berceanu.html#more-3734

    ce scriu astia pe aici este doar partea vizibila a icebergului.


    @ yoda

    pe acolo pe unde te invarti mataluta,prin cercurile inalte din state,daca il intalnesti pe prietenul tau radu berceanu,sa-i comunici ca un tip care s-a invartit vreo 12 ani prin alte cercuri inalte,adevarat doar din romania, ,ii spune ca este o jigodie penala.

  21. #41
    sport legend St3phano's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,580
    Reputatie
    1
    tiiii....e plin ols asta de prieteni de politicieni si cercuri inalte...pacat ca pute.

  22. 13th February 2011, 19:49
    Reason
    fara de-astea, te rog.

  23. #42
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim S View Post
    Rogu-te nu-mi pune in gura vorbe pe care nu le-am rostit.
    Eu nu am sustinut niciodata ca pesedeii sunt curati.Dimpotriva,i-am combatut cu virulenta la vremea lor.Si pe mine m-au afectat mineriadele si regimul lui ilici dar am ramas aici si am incercat sa razbesc.
    Diferenta intre hotii de dinainte si mafiotii de acum este ca primii nu ne omorau,ne lasau sa supravietuim pe cand astia de acum ne dau in cap tuturor ca sa acapareze ei tot.

    Asa-i?
    Nu ne omorau la figurat ci direct la propriu
    Aia era democratie,acum e dictatura
    Last edited by newcool; 13th February 2011 at 20:18.
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  24. 13th February 2011, 20:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •