Page 2 of 22 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 460

Thread: Discutii generale, idei, propuneri

  1. #22
    atheist alien Bronco's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    The Milky Way Galaxy
    Posts
    3,298
    Reputatie
    1
    O saptamana, sau mai bine de zis de luni pana vineri, iar duminica seara sa se desemneze castigatorul... Chiar daca nu sunt premii...
    BRONCOS / 1997 / 1998 / 2015 / CHAMPIONS

  2. #23
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    - Fiecare concurent pune o singura poza.
    - Oricine poate acorda in tr-un top propriu 3 pozitii de ex:
    User1 3p
    User2 2p
    User3 1p
    - Cel care a propus tema face totalul si anunta castigatorul pentru saptamana urmatoare, care va anunta noua tema.
    - Fara off topic, comentarii, doar fotografii (pozele sunt si ele acceptate)

    Concursuri similare sunt pe multe alte saituri in special pentru cele dedicate fotografilor mai mult sau mai putin amatori.
    beleafer

  3. #24
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Cred ca ideea lui Bronco e cea mai buna, poze de luni pana vineri si vot pana duminica seara. Cu teme e mai greu si exista riscul postarii unor fotografii pe care nu le-a facut cel care posteaza.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  4. #25
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    foarte faina ideea... cred ca 5 zile adaugatul pozelor si 2 votul sint de ajuns (la votul pt filmele 2000-2010 in primele zile a fost vilva mare, apoi 10 zile pina la termen nu a mai pus nimeni nimic)...

    si cite o poza de fiecare, caci se cam incurca altfel...

  5. #26
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Avion, te rog sa muti toate comentariile pe celalalt thread, aici sa ramana doar pozele.

  6. #27
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    In ceea ce priveste votarea, deschidem un tread pt voturi, se posteaza lista cu participanti si fiecare user voteaza o singura fotografie care i-a placut cel mai mult. Simplu. Fara campanii speciale, fara pmuri cu rugaminti:voteaza-mi poza.

  7. #28
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Mai bine un thread saptamanal pentru fiecare concurs in parte. Sa votezi doar pentru una este cam putin, mai bine cu puncte pentru 3 poze, cum am sugerat
    beleafer

  8. #29
    ...
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    2,314
    Reputatie
    1
    Leo,

    Cred ca e mai indicat sa poti alege mai multe poze din cele prezentate. E mai spectaculos. Varianta cu 3 poze, punctate cu cate 3,2 si respectiv 1 punct (daca ar fi mai multe poze as alege chiar 5) mi se pare cea mai buna pentru desfasurarea in conditii optime a viitoarelor threaduri.

    Nu cred ca e nimeni disperat sa castige acest concurs incat sa recurga la acte penibile prin PM. Daca vrea sa-si promoveze capodopera pe thread e binevenit.

    Avion, te rog sa muti toate comentariile pe celalalt thread, aici sa ramana doar pozele.
    [SPOILER="..."]Cu ce ti-am gresit? Nu stiu nici care-i celalalt thread, nici cum sa le mut. Roaga pe altcineva care stie cum.[/SPOILER]

  9. #30
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Nu mi-ai gresit cu nimic.

    Deci, cine ne ajuta cu mutatul comentariilor?
    Last edited by leodacin; 9th February 2011 at 19:21.

  10. #31
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Ramane asa?

    Poza saptamanii - 5 zile pt postat, 2 pt votat. O singura poza de user. Acordam 3p, 2p, 1p. Cine aduna cele mai multe puncte castiga si anunta tema urmatoare. Pozele, din colectia fiecaruia, nu de pe internet.
    Putem alege poza lunii, din cele 4 poze saptamanale castigatoare.

  11. #32
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Da e bine numai ca e cam peste mana poate pentru unii sa intre in weekend sa voteze.

  12. #33
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Vadim, daca aia-i poza facuta de tine, felicitari, daca nu, vezi ca incalci regulamentul

    Deci, un sub forum pentru fotografi, poa sa fie mutate acolo si thredurile vechi cu "poze din orasul meu" sau asa ceva, thread nou unde se muta toate comentariile, fiecare tema a saptamanii pe thread nou unde apare o singura fotografie originala, la sfarsit votarea. Spor la lucru, moderatorului

    Poa sa voteze orice user chiar daca nu a pus o poza in concurs, cred ca este evident.

    Se posteaza de Marti pana Sambata inclusiv (ca tot n-a inceput threadul de Luni) se voteaza Duminica si Luni inclusiv, noua tema fiind anuntat Marti dimineata pe un nou thread.

    Ca o linie generala tema saptamanii se alege cat mai vasta de exemplu "toamna", "arhitectura", "bebe" si nu teme restrictive "masina rosie pe nisip alb", "copii cu parul verde si ochii albastrii" etc.
    beleafer

  13. #34
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    "Funduri" e voie?
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  14. #35
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Da. Chiar e interesant sa pozezi printr-un fund de sticla de bere un soare contre-jour.

    Daca te gandesti la teme 18+, nu, nu e voie.
    beleafer

  15. #36
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Dar ce intelegi prin +18? Am zis "funduri", nu "laringoscopii din alte unghiuri"
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  16. #37
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Imi place ca la mistouri sunteti buni.

  17. #38
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Daca propui asa o tema, interpretarile artistice pot sa fie uimitoare.

    LE: leo, exact asta vroiam sa evit, dar daca exista tendinta sa se ia la misto si asta, eu ma retrag
    Last edited by TheIceMan; 9th February 2011 at 21:07.
    beleafer

  18. #39
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Si la poze, Leo, dar pastrez ce e mai fain pentru mai tarziu
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  19. #40
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Vadim, daca aia-i poza facuta de tine, felicitari, daca nu, vezi ca incalci regulamentul
    Da, fotografia e facuta de mine cu un Canon 450D, obiectiv Canon 70-200mm SL, iarna, undeva in ianuarie 2010. Campul era alb ca si cerul, nu e nimic prelucrat in afara de putin contrast.

  20. #41
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Vadime, ce zici? Ne faci un sub-forum "Foto" aici la "Cultura generala"? S-ar putea muta acolo toate thread-urile cu fotografii.
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  21. #42
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Sa spuna Leodacin, ea a fost cu ideea.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •