View Poll Results: and the votes goes to

Voters
18. You may not vote on this poll
  • Mao Asada

    6 33.33%
  • Miki Ando

    3 16.67%
  • Carolina Kostner

    6 33.33%
  • Rachel Flatt

    0 0%
  • Alissa Czisny

    3 16.67%
  • alta

    12 66.67%
Multiple Choice Poll.
Results 1 to 17 of 17

Thread: Ce patinatoare veti sustine la CM de la Tokyo 2011?

  1. #1
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0

    Ce patinatoare veti sustine la CM de la Tokyo 2011?

    As vrea sa stiu daca Yu-Na va fi prezenta la mondiale? Daca da..pt cei care vor sa voteze cu ea sa astepte modificarea poll-ului!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  2. #2
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    In primul rand Mao, Carolina si Laura Lepisto daca participa
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  3. #3
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Miki, Mao, cealalta patinatoare din Japonia si Carolina
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  4. #4
    sport legend andreeas's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,400
    Reputatie
    1
    Mirai Nagasu nu participa, deoarece a iesit pe locul 3 la Nationale, iar SUA nu au decat doua locuri.
    Eu le voi sustine pe Yu-Na Kim, Mao Asada, Carolina Kostner, Alissa Czisny.
    Last edited by andreeas; 5th February 2011 at 01:05.

  5. #5
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Daca va participa Yu-na Kim, atunci nici nu stau pe ganduri!
    www.fangymnastics.com

  6. #6
    sport legend andreeas's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,400
    Reputatie
    1
    Ce loc ar trebui sa ocupe Kiira Korpi la CM pentru a califica pentru anul viitor doua patinatoare?

  7. #7
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Kiira ar trebui sa termine concursul in primele 10 pentru ca Finlanda sa aiba 2 locuri in 2012.
    www.fangymnastics.com

  8. #8
    sport legend andreeas's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,400
    Reputatie
    1
    Multumesc. Sper sa nu fie prea greu pentru Kiira, pentru ca altfel nu cred ca o vom vedea in 2012 la Mondiale.

  9. #9
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Totul depinde de Kiira. Daca isi face programele fara greseala, atunci cu siguranta va fi in top10.
    www.fangymnastics.com

  10. #10
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Pe Mao, fara indoiala!!!!

  11. #11
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Daca participa Laura, pe ea, daca nu, nu stiu, probabil pe nimeni.
    Laura, maailman kaunein tyttö

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,046
    Reputatie
    1
    Tot pe Mao!! Sa castige la ea acasa ar fi super, mai ales ca a fost asa aproape in 2007 Si pe Carolina, Kiira si rusoaicele. Si pe Yuna, daca participa

  13. #13
    sport legend IleK's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Buzau
    Posts
    849
    Reputatie
    1
    Alissa si Kiira. Pt Alissa as vrea un loc pe podium, indiferent care, iar pt Kiira un top 10 sau poate chiar un top 5 daca merge ca pana acum in sezon si nu ca la europene.
    Daca Kiira nu obtine 2 locuri pt mondialele din 2012, isi risca intradevar participarea dar nu numai pe a ei ci si pe a Laurei pt ca oricare din ele ar putea castiga nationalele finlandei. Deci nu m-as grabi sa spun ca nu o vom vedea. Eu sper sa pastreze cele 2 locuri, in cazul in care Laura nu vine nici la mondiale desi eu sper sa vina. Sa aiba si Europa mai multa forta in fata Japoniei.
    De abia astept sa o vad si pe Yuna. Dupa declaratiile ei de pana acum, ar trebui sa o vedem. Ar fi o bila neagra pt ea si pt imaginea ei sa anunte cu o saptamana inainte ca nu mai participa.

  14. #14
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IleK View Post
    Eu sper sa pastreze cele 2 locuri, in cazul in care Laura nu vine nici la mondiale desi eu sper sa vina. Sa aiba si Europa mai multa forta in fata Japoniei.
    Apropos de forta Europei, am citit pe un forum urmatoarea afirmatie: "Campionatul celor 4 continente este de fapt un Campionat Mondial fara Patrick Chan." M-am simtit personal jignita ca au ignorat total patinatorii europeni. Asa incat voi sustine pe Kiira, Carolina, Alena, etc. Si o pretuiesc mai mult pe Caro ca si-a mai facut loc periodic pe podiumul mondial.
    Last edited by Tracoromana; 9th February 2011 at 10:00.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  15. #15
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tracoromana View Post
    Apropos de forta Europei, am citit pe un forum urmatoarea afirmatie: "Campionatul celor 4 continente este de fapt un Campionat Mondial fara Patrick Chan." M-am simtit personal jignita ca au ignorat total patinatorii europeni. Asa incat voi sustine pe Kiira, Carolina, Alena, etc. Si o pretuiesc mai mult pe Caro ca si-a mai facut loc periodic pe podiumul mondial.
    Nu ai de ce sa iti bati capul cu asemenea lucruri, pe unele forumuri patinatorii europeni erau ignorati si cand Europenele erau un fel de Mondiale. Politica si nationalismul au inceput sa devina suparatoare si in patinaj.

  16. #16
    sport legend andreeas's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,400
    Reputatie
    1
    Pe alte forumuri patinatorii europeni sunt sustinuti, mai putin in proba fetelor. Pe acolo nu exista decat Yuna si Mao. Eventual americanii o mentioneaza si pe Rachael Flatt. O parte din cei de pe forumul yuna au fost foarte suparati ca Alissa Czisny a castigat campionatul national si nu Mirai Nagasu, desi recunosteau ca Alissa merita sa castige, dar pe Mirai nu ar trebui sa o invinga nimeni in campionatul national.
    Last edited by andreeas; 9th February 2011 at 20:30. Reason: asa trebuie

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tracoromana View Post
    Apropos de forta Europei, am citit pe un forum urmatoarea afirmatie: "Campionatul celor 4 continente este de fapt un Campionat Mondial fara Patrick Chan." M-am simtit personal jignita ca au ignorat total patinatorii europeni.
    Poate ca s-au referit doar la proba masculina unde as zice si eu ca 4CC a fost de fapt CM-ul fara Chan, pentru ca nu ma prea astept ca vreun patinator european sa urce pe pe podiumul de la Tokyo. Sigur, nu este exclus, dar dupa punctajele obtinute pe parcursul sezonului, favoritii la medalii par sa fie Patrick, Daisuke, Kozuka si Oda.

    La feminin o voi sustine pe Mao Asada. Mi-as mai dori o medalie pentru Kiira si una pentru Alissa, dar Miki pare forate puternica in acest sezon, iar Yu-Na ar putea sa strice multe socoteli daca revine asa cum a declarat.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •