Baieti, de ce ati sters tot? posturile alea despre Gilbert chiar erau interesante
Am si eu o intrebare.Cine e ala care l-a pus pe Arroyo in pool?
Eu nu pot sa cred ca 5 persoane il vad pe Andy favorit. Really? Andy? Really? Really? Ok, e favorit pentru locul 2, dar cum sa il bata pe Contador?
.
Eu am votat Andy deoarece sunt constient ca favoritul meu nu poate castiga turul.Am avut de ales dintre el si Contador.Nu uita Contador vine dupa un Giro extrem de greu(ca traseu nu neaparat ca adversari)si asta s-ar putea cunoaste.Al doilea lucru e faptul ca Andy va fi clar omul ovationat de specatori,iar Alberto cel huiduit.Cred ca ideal pt Alberto ar fi sa preia tricoul dupa ITT-ul de la Grenoble deoarece daca il va lua devreme la fiecare final de etapa va avea parte de huiduieli.
Eu l-am votat pe Contador, cu toate ca nu-mi place deloc de el ( in schimb e favoritul lu' frate-mio) dar pe Andi din pacate nu-l vad capabil sa castige.
Oricum sper sa avem de etape cat mai intereasante si de spectacol ,in special pe catarari!
"Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela
"Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
Echipa de Gimnastică a României-Simply the best
Gesink si Sami Sanchez ar putea avea o evolutie buna. Eu unul sunt fan Schleck, si chiar cred ca il poate invinge pe Contador, care nu m-a convins anul trecut.
Btw, respect pentru Gilbert pentru clasice, sper sa castige prima etapa.
[COLOR="Indigo"][SIZE="2"]Cadel Evans | Edvald Boasson-Hagen | Robert Gesink | Gilles Simon | Novak Djokovic | Fernando Alonso | Jenson Button | Ben Spies | Dani Pedrosa | David Beckham | Asafa Powell | Timo Boll | AJ Styles | CM Punk | Bryan Danielson | Low Ki |Austin Aries |[/SIZE][/COLOR]
Bani pe Boasson Hagen azi. Cam greu, după accidentare, dar nu e ceva neobișnuit să combin pariurile cu wishful thinking.
Altfel, sunt în practică la EVZ și am scris ditamai chestia despre tur, rămâne de văzut ce va apărea în site și în ziar (de apărut, o să apară ceva cu siguranță). Și mi-e nașpa că răsar pe aici doar la Turul Franței, dar ăsta e suficient de mare și de bine plasat ca să-mi fac și eu puțin timp pentru el.
Cota de 11 e destul de buna insa nu-l cred ca-l poate bate pe Gilbert mai ales ca vine dupa acea accidentare.Mai bine ai juca pe J.J.Rojas de la Movistar.E bun la sprint plus ca se si catara excelent.E al doilea favorit al meu azi dupa Gilbert.
Ar mai merge azi si niste dueluri cum ar fi:
Bradley Wiggins-Frank Schleck -Frank are cota 1.95.E buna cota.Wiggins nu e deloc bun in finish-urile astea scurte.Chiar ma astept sa piarda ceva timp.Vreo 10 s.
Robert Gesink-Andy Schleck -Andy are cota 1.85.E buna cota.Gesink nu e deloc bun in finish-urile astea scurte.Chiar ma astept sa piarda ceva timp.Vreo 10 s.
Last edited by Nadalfan; 2nd July 2011 at 12:21.
[B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]
[I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]
Phillipe Gilbert castiga prima etapa din Le Tour!
[COLOR="Indigo"][SIZE="2"]Cadel Evans | Edvald Boasson-Hagen | Robert Gesink | Gilles Simon | Novak Djokovic | Fernando Alonso | Jenson Button | Ben Spies | Dani Pedrosa | David Beckham | Asafa Powell | Timo Boll | AJ Styles | CM Punk | Bryan Danielson | Low Ki |Austin Aries |[/SIZE][/COLOR]
Pe final au fost niste cazaturi.AC si Samuel Sanchez au venit la 1.20.Lui Andy Schleck i s-a dat timpul lui Thor Hushovd desi a venit si el in grupul lui AC.Diferenta a fost ca Andy a cazut cu 2 km inainte de final si i s-a dat timpul grupului din care facea parte.Pana acum Andy are 1.14 in fata lui AC.Maine ma astept sa ajunga la 1.30.Daca nu se intampla ceva pe Mur de Bretagne,Lisieux si Super Besse AC in munti trebuie sa-l atace neaparat pe Andy si nu sa-l bate la ITT-ul de la Grenoble cum isi facuse el planul.Ma astept ca in munti Andy sa atace doar in 2 din cele 4 finish-uri in catarare,iar in celelalte 2 doar sa-i raspunda lui AC.Despre Gilbert.....e clar ca pana la Luz-Ardiden va fi in centrul atentiei.Are mari sansa sa duca tricoul verde la final.Ma oftic ca Mark Cavendish a fost implicat in cazatura aia cu 2 km inainte de final.Putea sa ciupeasca ceva puncte chiar daca finalul a fost in catarare.
Clasamentul pe echipe:
1. OMEGA PHARMA - LOTTO 14h 04' 45"
2. BMC RACING TEAM 14h 04' 48" + 00' 03"
3. TEAM LEOPARD-TREK 14h 04' 51" + 00' 06"
4. HTC - HIGHROAD 14h 04' 51" + 00' 06"
5. TEAM RADIOSHACK 14h 04' 51" + 00' 06"
6. COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 14h 04' 51" + 00' 06"
7. LAMPRE - ISD 14h 04' 51" + 00' 06"
8. SKY PROCYCLING 14h 04' 51" + 00' 06"
9. KATUSHA TEAM 14h 04' 51" + 00' 06"
10. PRO TEAM ASTANA 14h 04' 51" + 00' 06"
11. MOVISTAR TEAM 14h 04' 51" + 00' 06"
12. QUICK STEP CYCLING TEAM 14h 04' 51" + 00' 06"
13. TEAM EUROPCAR 14h 04' 51" + 00' 06"
14. TEAM GARMIN - CERVELO 14h 04' 51" + 00' 06"
15. LIQUIGAS-CANNONDALE 14h 04' 51" + 00' 06"
16. FDJ 14h 06' 05" + 01' 20"
17. RABOBANK CYCLING TEAM 14h 06' 05" + 01' 20"
18. SAUR-SOJASUN 14h 06' 40" + 01' 55"
19. AG2R LA MONDIALE 14h 06' 40" + 01' 55"
20. VACANSOLEIL-DCM 14h 07' 54" + 03' 09"
21. EUSKALTEL - EUSKADI 14h 09' 27" + 04' 42"
22. SAXO BANK SUNGARD 14h 09' 43" + 04' 58"
Tot aceasta este si ordinea inversa de start a echipelor pt contratimpul pe echipe de maine.
Ce e cu atatea calcule?
Deja calculele tuturora au fost date peste cap astazi.Crezi ca situatia nu se poate repeta in celelalte etape?
Imi pare rau totusi ca turul asta s-a incins datorita unei cazaturi provocate de un spectator.
Acuma ca sa pun o intrebare pe care fanii Schleck(sau Contador hater-ii) nu o s-o agreeze:
De ce Fabian Cancellara nu a facut pe patronul si in etapa asta cum a facut acum un an cand Andy se afla la minute in spatele lui Contador, tot datorita unei cazaturi.Stiu ca e corect ca nu a facut-o insa si cursele trebuiesc lasate libere insa asa trebuia procedat si anul trecut.
LE:Ultimii km:http://www.youtube.com/watch?v=Zx943lSrrKs
Last edited by sosososik; 2nd July 2011 at 20:13.
[B]Steaua Bucuresti--Rafael Nadal[/B]
Valencia C.F*New York Giants*Detroit Red Wings*Detroit Pistons*Valentino Rossi*Ronnie O'Sullivan*Bode Miller
e interesant faptul cum va purta gilbert maine, atat tricoul galben, ca si cel cu buline, asta fiindca a fost catarare de categoria a 4-a si nu se da decat un punct mai bine era una de categoria 3, si atunci nu mai erau probleme.
Poi e simplu.Gilbert va purta doar tricoul galben.Tricoul verde il va purta Cadel,iar tricoul cu buline nu-l va purta nimeni.
pai crezi ca nu va purta tricoul galben ?
Mi-a placut prima etapa,acuma cu atatea modificari is si mai in ceata dar e ok
Clasamentul primei etape:
1. GILBERT Philippe 32 OMEGA PHARMA - LOTTO 4h 41' 31"
2. EVANS Cadel 141 BMC RACING TEAM 4h 41' 34" + 00' 03"
3. HUSHOVD Thor 51 TEAM GARMIN - CERVELO 4h 41' 37" + 00' 06"
4. ROJAS Jose Joaquin 88 MOVISTAR TEAM 4h 41' 37" + 00' 06"
5. VAN DEN BROECK Jurgen 31 OMEGA PHARMA - LOTTO 4h 41' 37" + 00' 06"
6. THOMAS Geraint 117 SKY PROCYCLING 4h 41' 37" + 00' 06"
7. KLÖDEN Andréas 74 TEAM RADIOSHACK 4h 41' 37" + 00' 06"
8. TAARAMAE Rein 151 COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 4h 41' 37" + 00' 06"
9. HORNER Christopher 72 TEAM RADIOSHACK 4h 41' 37" + 00' 06"
10. MARTIN Tony 175 HTC - HIGHROAD 4h 41' 37" + 00' 06"
11. GERDEMANN Linus 14 TEAM LEOPARD-TREK 4h 41' 37" + 00' 06"
12. SCHLECK Frank 18 TEAM LEOPARD-TREK 4h 41' 37" + 00' 06"
13. VELITS Peter 179 HTC - HIGHROAD 4h 41' 37" + 00' 06"
14. VOECKLER Thomas 181 TEAM EUROPCAR 4h 41' 37" + 00' 06"
15. CUNEGO Damiano 161 LAMPRE - ISD 4h 41' 37" + 00' 06"
16. MILLAR David 56 TEAM GARMIN - CERVELO 4h 41' 37" + 00' 06"
17. VINOKOUROV Alexandre 61 PRO TEAM ASTANA 4h 41' 37" + 00' 06"
18. CANCELLARA Fabian 12 TEAM LEOPARD-TREK 4h 41' 37" + 00' 06"
19. ROCHE Nicolas 101 AG2R LA MONDIALE 4h 41' 37" + 00' 06"
20. BOLE Grega 163 LAMPRE - ISD 4h 41' 37" + 00' 06"
21. SILIN Egor 198 KATUSHA TEAM 4h 41' 37" + 00' 06"
22. PATERSKI Maciej 96 LIQUIGAS-CANNONDALE 4h 41' 37" + 00' 06"
23. BOONEN Tom 122 QUICK STEP CYCLING TEAM 4h 41' 37" + 00' 06"
24. MEERSMAN Gianni 135 FDJ 4h 41' 37" + 00' 06"
25. HAGEN Edvald Boasson 114 SKY PROCYCLING 4h 41' 37" + 00' 06"
26. QUINZIATO Manuel 147 BMC RACING TEAM 4h 41' 37" + 00' 06"
27. BONNET William 132 FDJ 4h 41' 37" + 00' 06"
28. GALIMZYANOV Denis 193 KATUSHA TEAM 4h 41' 37" + 00' 06"
29. VAN GARDEREN Tejay 178 HTC - HIGHROAD 4h 41' 37" + 00' 06"
30. GALLOPIN Tony 156 COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 4h 41' 37" + 00' 06"
31. GUTIERREZ José Ivan 85 MOVISTAR TEAM 4h 41' 37" + 00' 06"
32. FOFONOV Dmitriy 63 PRO TEAM ASTANA 4h 41' 37" + 00' 06"
33. SCHLECK Andy 11 TEAM LEOPARD-TREK 4h 41' 37" + 00' 06"
34. PINEAU Jérôme 127 QUICK STEP CYCLING TEAM 4h 41' 37" + 00' 06"
35. DUQUE Leonardo 154 COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 4h 41' 37" + 00' 06"
36. GAUTIER Cyril 183 TEAM EUROPCAR 4h 41' 37" + 00' 06"
37. HONDO Danilo 165 LAMPRE - ISD 4h 41' 37" + 00' 06"
38. LEIPHEIMER Levi 75 TEAM RADIOSHACK 4h 41' 37" + 00' 06"
39. BRAJKOVIC Janez 71 TEAM RADIOSHACK 4h 41' 37" + 00' 06"
40. BRUTT Pavel 192 KATUSHA TEAM 4h 41' 37" + 00' 06"
41. KARPETS Vladimir 191 KATUSHA TEAM 4h 41' 37" + 00' 06"
42. GUSEV Vladimir 194 KATUSHA TEAM 4h 41' 37" + 00' 06"
43. ZEITS Andrey 69 PRO TEAM ASTANA 4h 41' 37" + 00' 06"
44. BASSO Ivan 91 LIQUIGAS-CANNONDALE 4h 41' 37" + 00' 06"
45. GALLAND Jeremie 215 SAUR-SOJASUN 4h 41' 37" + 00' 06"
46. BERTAGNOLLI Leonardo 162 LAMPRE - ISD 4h 41' 37" + 00' 06"
47. FUGLSANG Jakob 13 TEAM LEOPARD-TREK 4h 41' 37" + 00' 06"
48. CHAVANEL Sylvain 121 QUICK STEP CYCLING TEAM 4h 41' 37" + 00' 06"
49. LEUKEMANS Bjorn 205 VACANSOLEIL-DCM 4h 41' 37" + 00' 06"
50. WIGGINS Bradley 111 SKY PROCYCLING 4h 41' 37" + 00' 06"
51. O’GRADY Stuart 16 TEAM LEOPARD-TREK 4h 41' 37" + 00' 06"
52. VANENDERT Jelle 38 OMEGA PHARMA - LOTTO 4h 41' 37" + 00' 06"
53. ROELANDTS Jurgen 35 OMEGA PHARMA - LOTTO 4h 41' 37" + 00' 06"
54. MANGEL Laurent 218 SAUR-SOJASUN 4h 41' 37" + 00' 06"
55. POPOVYCH Yaroslav 78 TEAM RADIOSHACK 4h 41' 37" + 00' 06"
56. KOLOBNEV Alexandr 197 KATUSHA TEAM 4h 41' 37" + 00' 06"
57. VENTOSO Francisco 89 MOVISTAR TEAM 4h 41' 37" + 00' 06"
58. DE WEERT Kevin 124 QUICK STEP CYCLING TEAM 4h 41' 37" + 00' 06"
59. RENSHAW Mark 177 HTC - HIGHROAD 4h 41' 37" + 00' 06"
60. HINCAPIE George 144 BMC RACING TEAM 4h 41' 37" + 00' 06"
61. TURGOT Sébastien 189 TEAM EUROPCAR 4h 41' 37" + 00' 06"
62. LANG Sebastian 34 OMEGA PHARMA - LOTTO 4h 41' 37" + 00' 06"
63. SIEBERG Marcel 36 OMEGA PHARMA - LOTTO 4h 41' 37" + 00' 06"
64. GREIPEL André 33 OMEGA PHARMA - LOTTO 4h 41' 37" + 00' 06"
65. OSS Daniel 95 LIQUIGAS-CANNONDALE 4h 41' 37" + 00' 06"
66. LONGO BORGHINI Paolo 94 LIQUIGAS-CANNONDALE 4h 41' 37" + 00' 06"
67. EISEL Bernhard 173 HTC - HIGHROAD 4h 41' 37" + 00' 06"
68. BAK Lars 172 HTC - HIGHROAD 4h 41' 37" + 00' 06"
69. CAVENDISH Mark 171 HTC - HIGHROAD 4h 41' 37" + 00' 06"
70. SWIFT Ben 116 SKY PROCYCLING 4h 41' 37" + 00' 06"
71. NAVARDAUSKAS Ramunas 57 TEAM GARMIN - CERVELO 4h 41' 37" + 00' 06"
72. DUMOULIN Samuel 153 COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 4h 41' 37" + 00' 06"
73. STEEGMANS Gert 128 QUICK STEP CYCLING TEAM 4h 41' 37" + 00' 06"
74. GESINK Robert 41 RABOBANK CYCLING TEAM 4h 41' 37" + 00' 06"
75. HINAULT Sébastien 105 AG2R LA MONDIALE 4h 41' 37" + 00' 06"
76. BURGHARDT Marcus 143 BMC RACING TEAM 4h 41' 37" + 00' 06"
77. GOSS Matthew Harley 174 HTC - HIGHROAD 4h 41' 37" + 00' 06"
78. BARREDO Carlos 42 RABOBANK CYCLING TEAM 4h 41' 57" + 00' 26"
79. SANCHEZ Samuel 21 EUSKALTEL - EUSKADI 4h 42' 51" + 01' 20"
80. MOLLEMA Bauke 45 RABOBANK CYCLING TEAM 4h 42' 51" + 01' 20"
81. RUIJGH Rob 208 VACANSOLEIL-DCM 4h 42' 51" + 01' 20"
82. CONTADOR Alberto 1 SAXO BANK SUNGARD 4h 42' 51" + 01' 20"
83. SANCHEZ Luis-Leon 47 RABOBANK CYCLING TEAM 4h 42' 51" + 01' 20"
84. MONFORT Maxime 15 TEAM LEOPARD-TREK 4h 42' 51" + 01' 20"
85. ROUX Anthony 137 FDJ 4h 42' 51" + 01' 20"
86. MOINARD Amaël 145 BMC RACING TEAM 4h 42' 51" + 01' 20"
87. URAN Rigoberto 118 SKY PROCYCLING 4h 42' 51" + 01' 20"
88. DEVENYNS Dries 125 QUICK STEP CYCLING TEAM 4h 42' 51" + 01' 20"
89. KOREN Kristjan 93 LIQUIGAS-CANNONDALE 4h 42' 51" + 01' 20"
90. PATE Danny 176 HTC - HIGHROAD 4h 42' 51" + 01' 20"
91. TROFIMOV Yury 199 KATUSHA TEAM 4h 42' 51" + 01' 20"
92. VERDUGO Gorka 29 EUSKALTEL - EUSKADI 4h 43' 10" + 01' 39"
93. JEANNESSON Arnold 134 FDJ 4h 43' 20" + 01' 49"
94. DANIELSON Tom 52 TEAM GARMIN - CERVELO 4h 43' 26" + 01' 55"
95. GARATE Juan Manuel 44 RABOBANK CYCLING TEAM 4h 43' 26" + 01' 55"
96. HESJEDAL Ryder 55 TEAM GARMIN - CERVELO 4h 43' 26" + 01' 55"
97. KNEES Christian 115 SKY PROCYCLING 4h 43' 26" + 01' 55"
98. INTXAUSTI Benat 86 MOVISTAR TEAM 4h 43' 26" + 01' 55"
99. KREUZIGER Roman 66 PRO TEAM ASTANA 4h 43' 26" + 01' 55"
100. DI GREGORIO Rémy 62 PRO TEAM ASTANA 4h 43' 26" + 01' 55"
[B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]
[I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]