View Poll Results: and the votes goes to

Voters
20. You may not vote on this poll
  • Brian Joubert

    8 40.00%
  • Daisuke Takahashi

    12 60.00%
  • Takahiko Kozuka

    3 15.00%
  • Patrick Chan

    4 20.00%
  • Tomas Verner

    6 30.00%
  • Florent Amodio

    10 50.00%
  • Javier Fernandez

    3 15.00%
  • altul

    3 15.00%
Multiple Choice Poll.
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 83

Thread: Ce patinatori veti sustine la CM de la Tokyo 2011?

  1. #1
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0

    Ce patinatori veti sustine la CM de la Tokyo 2011?

    Acus nu va ingramaditii sa il votati toti pe Patrick
    sa nu uit poll-ul e cu multiple choice..dar va rog eu nu mai multiple de 3
    Last edited by whisper; 31st January 2011 at 23:41.
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  2. #2
    junior WhateverHime's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    148
    Reputatie
    1
    Eu am votat cu Dai-chan si Florent. Abia astept mondialele, parca CE s-a terminat prea repede.

  3. #3
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Eu il sustin pe Chan daca patineaza ca la Nationale si nu cade de vreo 4-5 ori., pe Daisuke, preferatul meu dintre japonezi si pe Florent care este campionul european si trebuie sa ne reprezinte cu cinste.

  4. #4
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Eu voi sustine 2 patinatori: Patrick Chan si Florent Amodio.
    www.fangymnastics.com

  5. #5
    sport legend IleK's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Buzau
    Posts
    849
    Reputatie
    1
    Eu nu sunt buna niciodata la alegeri mai ales cand am multiple choice, asa ca whisper n-am putut sa itit respect dorinta,era cat pe ce sa il bifez si pe Chan :-D, din Europa Florent e primul dar mi se rupe sufletul de Tomas si Brian mai ales ca trebuie sa fie si ei acolo sa aiba grija de Florent, sa nu pice de pe podium de la topaiala, cum au avut la europene. Insa primul dintre primii pe care mi l-as dori mai inainte de toti campion mondial este Daisuke.
    Pe Chan ce sa il mai sustin si eu ca il sustin arbitrii, eu il sustin doar sa pice de 4 ori si sa NU castige mondialele.

  6. #6
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Prima data am a zis sa-l votez doar pe Brian dar dupa mai ales ca e cu vot multiplu m-am gandit sa-i sustin si pe Tomas si Javi, fiind tot europeni d-ai nostri.
    Chan beneficiaza de sustinerea totala a arbitrilor asa ca nu mai are nevoie si de sustinerea mea
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  7. #7
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Uf, cat am cautat threadul asta!
    Sigur, in primul rand am sa-l sustin pe Daisuke pentru ca sunt fan, dar am sa il sustin si pe Nobunari Oda care se straduie de cativa ani, e cel mai bun tot sezonul, si cand vin CM sau Olimpiada mereu rateaza saracul. E timpul sa puncteze si el. Si imi place muzica si la SP si la FP de anul asta.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  8. #8
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    @Ile: Nici o problema! Daca l-ai votat pe Daisuke...te iert

    Eu am votat: Dai-chan, Taka-chan and Tomas

    @Mihai: Tii cu Chan...bravo!
    Era o vreme cand imi placeau programele lui..si apoi alta in care mi-au placut replicile lui la adresa lui Brian Dar de cand s-a luat de Daisuke..tout c'est fini!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  9. #9
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by whisper View Post
    Era o vreme cand imi placeau programele lui..si apoi alta in care mi-au placut replicile lui la adresa lui Brian Dar de cand s-a luat de Daisuke..tout c'est fini!
    Chan s-a luat si de Yagudin ceea ce umple paharul si da pe dinafara, dar trebuie sa recunosc ca e in carti.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  10. #10
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Patrick a spus multe in ultimii 2 ani si mai bine se abtinea pentru ca nu era el in masura sa vorbeasca. Dar ceea ce mi-a placut la el, e faptul ca nu a stat degeaba (vorbe, vorbe...dar a trecut si la fapte) si a progresat foarte mult...mai ales la capitolul pentru care a fost criticat - cvadruple. Din acest sezon am inceput sa-l apreciez si sa-i vad potentialul si adevarata valoare.

    Il voi sustine la mondiale mai ales pentru calitatea programelor lui, care sunt (cu riscul de a ma repeta) geniale!
    www.fangymnastics.com

  11. #11
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Patrick a spus multe in ultimii 2 ani si mai bine se abtinea pentru ca nu era el in masura sa vorbeasca. Dar ceea ce mi-a placut la el, e faptul ca nu a stat degeaba (vorbe, vorbe...dar a trecut si la fapte) si a progresat foarte mult...mai ales la capitolul pentru care a fost criticat - cvadruple. Din acest sezon am inceput sa-l apreciez si sa-i vad potentialul si adevarata valoare.


    Il voi sustine la mondiale mai ales pentru calitatea programelor lui, care sunt (cu riscul de a ma repeta) geniale!
    Intr-adevar Chan e un patinator talentat, programele lui sunt valoroase dar pt mine e far far away de a fi genial. Singurul genial pt mine ramane Yags.
    Eu sper ca arbitrii vor fi corecti nu ii vor acorda lui Chan punctaje astronomice chiar daca reuseste si 2 quaduri pt ca pana la urma nu e el singurul care executa 2 cvadruple intr-un program, au mai fost destui inaintea lui.
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  12. #12
    sport legend ioana11's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    708
    Reputatie
    1
    mmm, chiar aveam probleme in alegerea celui pe care sa il sustin

  13. #13
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Ma nu i-am vazut programele de anul asta...dar tot nu l-as putea sustine! Dupa ce s-a luat de Daisuke si de Yags..ce n'est pas possible!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  14. #14
    sport legend andreeas's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,400
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by whisper View Post
    Ma nu i-am vazut programele de anul asta...dar tot nu l-as putea sustine! Dupa ce s-a luat de Daisuke si de Yags..ce n'est pas possible!
    Nu-l lua asa in serios, are doar 18 ani.

  15. #15
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by andreeas View Post
    Nu-l lua asa in serios, are doar 18 ani.
    De fapt are 20, e maricel de acum, ideea este ca ceea ce a spus sezonul trecut despre un patinator sau altul a facut parte din "strategia de promovare" pentru Olimpiada, eu banuiesc ca multe din lucrurile alea nici macar nu ii apartineau lui in totalitate. Oricum s-a facut de ras complet si poate s-a lasat de meseria asta.

  16. #16
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SimonaB View Post
    De fapt are 20, e maricel de acum, ideea este ca ceea ce a spus sezonul trecut despre un patinator sau altul a facut parte din "strategia de promovare" pentru Olimpiada, eu banuiesc ca multe din lucrurile alea nici macar nu ii apartineau lui in totalitate. Oricum s-a facut de ras complet si poate s-a lasat de meseria asta.
    Ce strategie aiurea. N-am auzit niciun patinator sa-si gandeasca strategii. Yags si Plushi erau usor incordati cand erau impreuna, dar au fost fair play unul cu altul mereu. Doar Tonia Harding a avut strategia ei.

    Quote Originally Posted by whisper View Post
    Ma nu i-am vazut programele de anul asta...dar tot nu l-as putea sustine! Dupa ce s-a luat de Daisuke si de Yags..ce n'est pas possible!
    Ade, trebuie sa le vezi, sunt foarte bune. (pe threadul usa&can nationals)
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  17. #17
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tracoromana View Post
    Yags si Plushi erau usor incordati cand erau impreuna, dar au fost fair play unul cu altul mereu. Doar Tonia Harding a avut strategia ei.
    Ei personal probabil ca da, dar in spatele culiselor se intamplau chestii dezgustatoare. Chan si declaratiile lui tampe sunt o glumita in comparatie cu razboiul mediatic din jurul lui Alexei si Pluhy. Daca s-ar scrie o carte despre asta multa lume ar ramane socata!

  18. #18
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Simona, ma faci foarte curioasa. Mi-ar placea sa aflu mai multe, dar poate e mai bine ca lucrurile sa nu fie ravasite.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  19. #19
    sport legend ioana11's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    708
    Reputatie
    1
    Mama, dar ce de fani Chan pe aici.Flavia, iti zic eu,nu stiu exact care au fost cuvintele lui, dar a zis ceva de genul ca nu ii place de Brian, ca singura chestie buna la el e faptul ca executa quadul care e supraevaluat, la un moment dat printr-un interviu intrebat de care sunt dupa el adversarii lui l-a "uitat" pe Brian etc, etc. bine nu m-ar fi enervat asa de tare ce a zis, dar declaratile astea veneau la cateva zile dupa ce brian l-a laudat in sus si in jos zicand ca e un tip super talentat, si ca va fi interesanta competitia, vi fi interesant de urmarit.
    Sa fiu si eu la obiect, am votat:Brian, Daisuke si altul, prin altul Kevin, care imi place mult mai mult decat Chan si Amodio. Si mi se pare ca a fost de multe ori dezavantajat de juriu. De aia cu toate ca imi place in general mai mult Tomas, sezonul asta o sa il sustin pe Kevin pentru ca la europene a fost mai bun.Plus ca poate mai face o surpriza ca si anul trecut.

  20. #20
    sport legend ioana11's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    708
    Reputatie
    1
    Doamneeee, ce blonda sunt!!!! va rog sa ignorati ultimul comentariu.sunt si eu obosita

  21. #21
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tracoromana View Post
    Simona, ma faci foarte curioasa. Mi-ar placea sa aflu mai multe, dar poate e mai bine ca lucrurile sa nu fie ravasite.
    O sa povestesc mai multe, dar doar dupa ce Plushy se va retrage definitiv, am promis asta celor care mi-au impartasit detaliile "din culise" si nu pot sa imi incalc promisiunea. E cuvant dat...

    Revenind la Chan el nu a spus nimic original, doar repeta ceea ce au zis si altii despre Brian, Plushy, etc. Imi amintesc spre exemplu ca atunci cand comentau COR si intoarcerea lui Plushy in competitii, Kurt Browning si Tracy Wilson , daca nu ma insel, au zis si ei lucruri naspa de Brian, cum ca Brian doar vorbeste despre cvadruple, Plushy le si face, etc. Metoda asta de a-ti "impunge" adversarii a devenit foarte po****ra.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •