View Poll Results: and the votes goes to

Voters
20. You may not vote on this poll
  • Brian Joubert

    8 40.00%
  • Daisuke Takahashi

    12 60.00%
  • Takahiko Kozuka

    3 15.00%
  • Patrick Chan

    4 20.00%
  • Tomas Verner

    6 30.00%
  • Florent Amodio

    10 50.00%
  • Javier Fernandez

    3 15.00%
  • altul

    3 15.00%
Multiple Choice Poll.
Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 83 of 83

Thread: Ce patinatori veti sustine la CM de la Tokyo 2011?

  1. #64
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cromatic View Post
    Plushenko nu-l va lauda pe Daisuke decat daca va ateriza saritura cvadrupla corect. Pe Plushenko l-am auzit o singura data laudand un patinator pentru altceva decat cvadrupla si anume Amodio despre care a spus dupa CE 2011 ca este un foarte bun piruetist, dar cred ca in interviul respectiv scopul lui a fost sa-l denigreze pe Brian. Sunt vreo trei patinatori pentru care patinajul pare sa se reduca la cvadrupla, daca n-o ai nu contezi in acest sport, anume Plushenko, Brian si Elvis Stojko, dar poate ca gresesc, poate ca Brian de exemplu si-a exprimat admiratia fata de piruetele lui Lambiel sau interpretarea lui Takahashi, nu i-am citit TOATE interviurile, asa ca va rog sa ma corectati.

    Plushenko l-a laudat deja pe Daisuke sezonul trecut si nu imi aduc aminte ca Daisuke sa fi sarit vreo cvadrupla corect, eu am bagat faza cu Lambiel fiindca el i-a facut coregrafie pentru gala, nu pentru ca ar fi singurul sau laudator. In ceea ce il priveste pe Amodio si denigrarea lui Brian, este probabil o tampenie inventata de vreun fan cretin al lui Brian, am mai citit asta undeva. Sa ma scuze Oana si alti fani dar din pacate Brian ca orice patinator are si el fani de genul asta. Brian si Plushenko isi arunca foarte multe critici reciproc insa se respecta si nici nu poate fi vorba de asa ceva. Nu stiu daca Brian i-a laudat piruetele lui Lambiel ca nici eu nu ii urmaresc interviurile dar nu inteleg ce relevanta are, nu scrie nicaieri ca Brian trebuie musai sa il placa pe Lambiel. In ceea ce il priveste pe Elvis Stojko, am si mai putin habar despre ce crede el despre cvadrupla asa ca nici nu ma bag sa comentez.
    Last edited by SimonaB; 1st March 2011 at 18:33.

  2. #65
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by blue_ciel View Post
    Oricum si asta e unul din motivele pt care eu nu prea suport americanii si canadienii ( bine Johnny e exclus) , prea se cred "the best from the best", de multe ori au o aroganta de prost gust care nu-i prinde ( acum pro-americanii pot sa-mi sara in cap )
    Eu nu sunt pro-americani. Sunt de acord cu ceea ce ai spus in ceea ce ii priveste, dar nu sunt de acord ca i-ai bagat si pe canadieni in aceeasi oala
    E o diferenta uriasa intre cele 2 scoli de patinaj. Canadienii chiar sunt cei mai buni cand vine vorba de calitatea patinajului practicat. In plus nu cred ca patinatori precum Tessa/Scott sau Joannie Rochette au facut declaratii depasate sau au dat dovada de aroganta. Daca Chan si-a mai dat drumul la gura, nu trebuie pusa o eticheta pe toti canadienii

    Si mai am am un exemplu pentru a demonstra profesionalismul canadienilor. Yu-na Kim. Este un sportiv talentat cu multe abilitati, dar nu cred ca ar fi atins un nivel la fel de inalt daca nu cadea pe mainile unui canadian si anume Brian Orser. El a fost omul potrivit, care a stiut cum sa slefuiasca acest diamant (poate e mult spus, dar nu stiu cum sa o descriu altfel ) si cum sa-i puna in valoare calitatile, cum sa aseze totul pe gheata, astfel incat Yu-na sa fie ceea ce e astazi....poate cea mai buna patinatoare din istorie.

    Bineinteles ca si canadienii au ceva lipsuri. Programele lor poate nu sunt atat de interesante....ei nu prea fac show ca europenii. Show poate face oricine...pana si patinatorii de nivel mediul, precum suedezul Berntsson, DAR nu toti pot da dovada de calitate in ceea ce fac pe gheata.

    Din pacate nici nu prea avem patinatori care sa fie capabili sa prezinte programe spectaculoase si in acelasi timp sa aiba grija si de calitate. Din ce am vazut, cred ca Amodiu ar putea gasi o cale de mijloc....dar trebuie sa fie putin temperat, pt ca de multe ori il ia valul si nu mai e atent la ceea ce face.

    Asa ca singurul program care, din punctul meu de vedere, ofera ceea ce vreau eu sa vad in patinaj....e "Winter" a lui Yagudin. In rest e cam greu de gasit un program care sa intruneasca toate caracteristicile programului perfect.

    M-am lungit putin si am cam trecut de la una la alta....dar
    www.fangymnastics.com

  3. #66
    sport legend IleK's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Buzau
    Posts
    849
    Reputatie
    1
    Na, sa ma bag si eu in seama ca prea m-ati provocat. E 1 martie si discutam despre baieti hmm.
    Sa incep cu Cromatic: da, asa cum a confirmat Adelina, sunt mare fan Lambiel. Pasiunea pt piruete o am insa de la Sasha Cohen, si pt spirale, ea fiind o mare maestra in domeniu. Lambiel insa nu e de pe Terra cum spunea cineva, probabil mai multi, pt ca piruetele lui, viteza si centrarea sunt aproape ireale. Eu cred ca Lambiel este cel mai complet patinator care a existat sau va exista vreodata. O sa imi spuneti ca ii lipseste triplu axel. Da, dar nu i-a lipsit mereu. Este capabil de orice la cel mai inalt nivel: pirutele, cvadruple, pasi, interpretare si nu in ultimul rand placere de a patina.Dl Urmanov sa se duca sa isi trateze frustratrea. Pe threadul lui Lambiel eu nu am putut vota care este cel mai frumos program al lui, pt ca pollul e din 2006 si cele mai frumoase programe ale lui, in care se vede apogeul maturitatii sale in patinaj sunt cele de la Vancouver. Dupa parerea mea, sunt niste capodopere, gandite pana in cel mai mic amanunt. De aici si regretul meu ca nu le-am vazut mai mult. Ne-a dat cu ele pe la nas si a disparut. Bine, am vazut ca le foloseste in spectacole, deci stie el ce stie.
    Si ca sa fac trecerea de la Lambiel la ce intelege Brian prin patinatori efeminati... e ciudat, in afara de Johnny care nu e efeminat pt ca asta e un termen hilar pt un homosexual, eu nu stiu la ce patinatori efeminati nord americani se referea el. Poate Jeffrey desi mie baiatul ala nu imi transimte nimic, decat ca incerca oarecum sa il imite pe Stehane. Iar acum ar fi Kevin dar Kevin este efeminat ca fizic in niciun caz ca stil de patinaj. Dupa mine efeminati sunt Stephane si Daisuke dar in sensul de senzitivi. E drept ca are Dai niste sprancene pensate cum n-am avut eu si n-o sa am niciodata iar Stephane se da cu gloss dar efeminarea la care se referea Brian nu are legatura cu asta. Eu insa nu sunt de acord deloc cu el. Tocmai aceasta efeminare care ii lipseste lui cu desavarsire pt ca el este pur si simplu alt gen, e un baiat atragator si foarte masculin, si care imi place mie, ma face sa il pun mereu in urma lui Stephane, Daisuke, Tomas (care si el are o latura soft destul de bine dezvoltata).
    Revenind la piruete si la ce spunea Cromatic, da, ele sunt niste elemnte tehnice la fel de importante ca si sariturile dar atunci cand sunt de level 4 ca in cazul lui Lambiel, Saha, Alissa ele ies din acest cadru si apar mai degraba ca niste figuri de balet care inspira gratie. Mi-ar placea ca Stephane sa il mai invete pe Dai cate ceva din secretele piruetelor lui

  4. #67
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Asa ca singurul program care, din punctul meu de vedere, ofera ceea ce vreau eu sa vad in patinaj....e "Winter" a lui Yagudin. In rest e cam greu de gasit un program care sa intruneasca toate caracteristicile programului perfect.
    Ce e aia program perfect?

  5. #68
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by SimonaB View Post
    Ce e aia program perfect?
    Un program care combina, in egala masura, partea artistica cu cea acrobatica, un program gandit in detaliu, un program executat fara greseala, un program care devine reprezentativ pentru patinaj si nu in ultimul rand, un program la care te uiti cu placere chiar daca e de azi sau de acum 10-20-30 de ani.

    Acesta e programul perfect
    www.fangymnastics.com

  6. #69
    sport legend IleK's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Buzau
    Posts
    849
    Reputatie
    1
    Probabil ca acela care ii merge la suflet fiecaruia dintre noi. La fel de bine te poti intreba ce este sau daca exista perfectiunea, in general. Spre exemplu, nu cred ca as putea spune despre vreun program al lui Lambiel ca a a fost perfect dpvd tehnic dar as putea spune asta despre piruetele lui sau despre unele SP ale lui Daisuke. De ce ? Pt ca si unele si altele imi taie respiratia iar la sfarist nu pot sa zic decat... Wow! Programele Yunei de la olimpiada au fost considerate perfecte de catre arbitri.Si pe mine m-au impresionat dar nu pana la Wow

  7. #70
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SimonaB View Post

    Fetelor, cat m-ati putut face sa rad!!!!! Chan e insa mai tare decat Plushy fiindca el umbla cu cate doua jumatati de fana, adica cu doua de-odata! Sac!!!!

    Mi-aduc si eu aminte cum zicea de Brian si Plushy ca or sa sara cvadruple la antrenamente ca sa il intimideze iar maica-mea a spus ca daca se simte intimidat si vrea si el sa ii sperie sa le faca bau!
    Uite asa Chan l-a luat pe Plushy si la faza asta, doar el si numai el e capabil sa umble cu doua jumatati de fane in acelasi timp
    Simona, ai fost mortala la faza cu sa le faca bau, am ras de n-am mai putut cand am citit:

    Quote Originally Posted by Cromatic View Post




    Sunt oameni in toate tarile care judeca patinajul dupa nationalitate, dar slava Domnului sunt peste tot multi oameni normali care il judeca dupa valoare si preferinte obiective. Am citit rusi indignati de comentariile sarcastice pe care le face Oleg Vasiliev la adresa patinatorilor ne-rusi, dupa cum am intalnit numerosi americani dezgustati de excesele patriotice ale lui Scott Hamilton, asa incat eu m-as feri de etichetari.
    Eu la faza cu americanii si canadienii m-am referit la ei mai mult ca natiune, nu ca sportivi, si imi pare rau daca am fost inteleasa gresit, cu toate ca le recunosc meritele si ceea ce au realizat pana acum doar ca nu sunt de acord cu ceea ce fac si gandesc.
    Eu daca respect ceva pe lumea asta, respect sportivii, pt ca si eu am unul in familie si stiu cate sacrificii si eforturi tb sa faca, si ceea ce fac ei este ceva impresionant.
    Respect sportivii indiferent de natiune chiar daca unii dintre ei nu imi plac ca oameni si cateodata nici ca sportivi dar le respect munca, eforturile depuse pt a ajunge unde au ajuns.
    Inca o data imi cer scuze pt ceea ce am scris si faptul ca am creat confuzii, oricum daca mai fac comentarii rautacioase la adresa lui Chan sau a altor patinatori este ironie si cateodata rautate dar in nici un caz dispret sau lipsa de respect.Este adevarat ca eu sunt genul patimas, am si gura mare ( aici seman cu Chan )care isi sustine favoritii pana capat si ii critic cu fervoare pe ce cei care nu-mi plac dar incerc sa ma mentin in limitele normalului si pe cat posibil incerc sa nu pun etichete dar asta e nu intotodeauna reusesc.
    Quote Originally Posted by SimonaB View Post
    In ceea ce il priveste pe Amodio si denigrarea lui Brian, este probabil o tampenie inventata de vreun fan cretin al lui Brian, am mai citit asta undeva. Sa ma scuze Oana si alti fani dar din pacate Brian ca orice patinator are si el fani de genul asta.
    Simona, daca la faza cu Amodio te gandeai la mine sa stii ca n-am fost eu, e adevarat ca la Europene m-am cam suparat ca a castigat asta micu dar altfel mi-e baiat simpatic, poate sa fi fost Ioana, care de la faza cu imbratisarea e geloasa pe Florent
    Si stai linistita n-am nimic sa-ti scuz, binenteles ca si Brian ca orice sportiv are si fani de genul asta

    P.S Scuze si pt cat am scris, ca obicei a iesit un roman.
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  8. #71
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by blue_ciel View Post
    Simona, daca la faza cu Amodio te gandeai la mine sa stii ca n-am fost eu, e adevarat ca la Europene m-am cam suparat ca a castigat asta micu dar altfel mi-e baiat simpatic, poate sa fi fost Ioana, care de la faza cu imbratisarea e geloasa pe Florent
    Si stai linistita n-am nimic sa-ti scuz, binenteles ca si Brian ca orice sportiv are si fani de genul asta

    Aha, deci voi erati, eram sigura!!!! Stiu ca Ioana e foarte geloasa!!!

  9. #72
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SimonaB View Post

    Aha, deci voi erati, eram sigura!!!! Stiu ca Ioana e foarte geloasa!!!
    Gata ne-ai desconspirat, noi am vrut sa tinem totul secret dar pana la urma tot s-a aflat
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  10. #73
    junior WhateverHime's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    148
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IleK View Post
    Na, sa ma bag si eu in seama ca prea m-ati provocat. E 1 martie si discutam despre baieti hmm.
    Sa incep cu Cromatic: da, asa cum a confirmat Adelina, sunt mare fan Lambiel. Pasiunea pt piruete o am insa de la Sasha Cohen, si pt spirale, ea fiind o mare maestra in domeniu. Lambiel insa nu e de pe Terra cum spunea cineva, probabil mai multi, pt ca piruetele lui, viteza si centrarea sunt aproape ireale. Eu cred ca Lambiel este cel mai complet patinator care a existat sau va exista vreodata. O sa imi spuneti ca ii lipseste triplu axel. Da, dar nu i-a lipsit mereu. Este capabil de orice la cel mai inalt nivel: pirutele, cvadruple, pasi, interpretare si nu in ultimul rand placere de a patina.Dl Urmanov sa se duca sa isi trateze frustratrea. Pe threadul lui Lambiel eu nu am putut vota care este cel mai frumos program al lui, pt ca pollul e din 2006 si cele mai frumoase programe ale lui, in care se vede apogeul maturitatii sale in patinaj sunt cele de la Vancouver. Dupa parerea mea, sunt niste capodopere, gandite pana in cel mai mic amanunt. De aici si regretul meu ca nu le-am vazut mai mult. Ne-a dat cu ele pe la nas si a disparut. Bine, am vazut ca le foloseste in spectacole, deci stie el ce stie.
    Si ca sa fac trecerea de la Lambiel la ce intelege Brian prin patinatori efeminati... e ciudat, in afara de Johnny care nu e efeminat pt ca asta e un termen hilar pt un homosexual, eu nu stiu la ce patinatori efeminati nord americani se referea el. Poate Jeffrey desi mie baiatul ala nu imi transimte nimic, decat ca incerca oarecum sa il imite pe Stehane. Iar acum ar fi Kevin dar Kevin este efeminat ca fizic in niciun caz ca stil de patinaj. Dupa mine efeminati sunt Stephane si Daisuke dar in sensul de senzitivi. E drept ca are Dai niste sprancene pensate cum n-am avut eu si n-o sa am niciodata iar Stephane se da cu gloss dar efeminarea la care se referea Brian nu are legatura cu asta. Eu insa nu sunt de acord deloc cu el. Tocmai aceasta efeminare care ii lipseste lui cu desavarsire pt ca el este pur si simplu alt gen, e un baiat atragator si foarte masculin, si care imi place mie, ma face sa il pun mereu in urma lui Stephane, Daisuke, Tomas (care si el are o latura soft destul de bine dezvoltata).
    Revenind la piruete si la ce spunea Cromatic, da, ele sunt niste elemnte tehnice la fel de importante ca si sariturile dar atunci cand sunt de level 4 ca in cazul lui Lambiel, Saha, Alissa ele ies din acest cadru si apar mai degraba ca niste figuri de balet care inspira gratie. Mi-ar placea ca Stephane sa il mai invete pe Dai cate ceva din secretele piruetelor lui
    Vorba Florentinei, daca am fi fost pe Facebook, as fi dat un mare like postului tau

  11. #74
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Aoleu fetelor, am uitat sa va urez un 1 martie fericit, foarte nepoliticos din partea mea, imi cer mii de scuze.


    Quote Originally Posted by Miruna1990 View Post
    (desigur, Mao cand are 5 ratari pe competitie e cu mult in afara podiumului, nu ia aurul ca el).
    Miruna, o iubesc pe Mao, dar trebuie sa spun ca are o tehnica la sarituri foarte deficitara- comparativ cu Yu-Na, Miki sau Alissa -chiar si atunci cand le aterizeaza pe un singur picior calitatea lor lasa foarte mult de dorit, deci nu ma mir daca termina in afara podiumului cand mai si cade la aterizare.

    Dar trebuie sa spun ca Patrick a fost supranotat la Skate Canada dupa parerea mea si nu ar fi trebuit sa ia aurul. Asa cum cred ca Van der Perren a fost subnotat la europene comparativ cu Verner si spun asta desi Verner imi place mai mult ca patinator decat Kevin.

    Quote Originally Posted by blue_ciel View Post
    Eu la faza cu americanii si canadienii m-am referit la ei mai mult ca natiune, nu ca sportivi, si imi pare rau daca am fost inteleasa gresit, cu toate ca le recunosc meritele si ceea ce au realizat pana acum doar ca nu sunt de acord cu ceea ce fac si gandesc.

    Citesc aici mandria de a fi roman si european, nu? LOL Apropo, cum crezi ca am reactiona noi daca am avea un patinator de valoarea lui Jeffrey Buttle sa zicem? Crezi ca am fi mai breji decat canadienii? Pun pariu ca l-am apara peste tot cu ghearele si cu dintii si i-am descoperi si calitati pe care nu le are. LOL

    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Bineinteles ca si canadienii au ceva lipsuri. Programele lor poate nu sunt atat de interesante....ei nu prea fac show ca europenii.
    Eu pe canadianul Shawn Sawyer il consider un foarte bun showman, Kurt Browning face parte din galeria marilor entertaineri, lui Jamie Sale/David Pelletier nu showmanship-ul le-a lipsit, iar dansatoarea pe gheata Shae-Lynn Bourne era dracul gol la acest capitol.

    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Asa ca singurul program care, din punctul meu de vedere, ofera ceea ce vreau eu sa vad in patinaj....e "Winter" a lui Yagudin.

    Aici se pare ca suntem de acord, si eu cred ca Winter este una din bijuteriile patinajului.

  12. #75
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cromatic View Post

    Citesc aici mandria de a fi roman si european, nu? LOL Apropo, cum crezi ca am reactiona noi daca am avea un patinator de valoarea lui Jeffrey Buttle sa zicem? Crezi ca am fi mai breji decat canadienii? Pun pariu ca l-am apara peste tot cu ghearele si cu dintii si i-am descoperi si calitati pe care nu le are. LOL
    Nu, nu ai inteles ceea ce am vrut sa spun,este adevarat ca sunt mandra ca sunt romanca ( cu toate ca in ultimul timp parca e ceva demodat sa fii patriot) si europeanca dar in acelasi ii admir si pe americani ( presupun ca tu esti americanofila,LOL) le recunosc meritele doar ca nu sunt de acord cu anumite lucruri pe care le-au facut si le fac in continuare si aici nu ma refer pe plan sportiv ( de exemplu Michael Phelps si Lance Amstrong, doi dintre sportivii mei preferati, sunt americani).
    Si, da si binenteles ca si noi daca am avea un sportiv de talia lui Buttle l-am apara si l-am sustine din tot sufletul pt ca este normal ca fiecare popor sa-si apere valorile si sa fie mandru de ele
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  13. #76
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IleK View Post
    Mi-ar placea ca Stephane sa il mai invete pe Dai cate ceva din secretele piruetelor lui
    Oh, nu! O singura experienta cu Lambiel ca indrumator a lui Dai, a fost suficienta chiar daca a fost facuta cu buna intentie.

    Quote Originally Posted by blueciel View Post
    Oricum eu nu am vazut nici un program de-a lui Chan pana acum si astept cu nerabdare sa-i vad si eu cvadruplele CM.
    Curaj, ca poate la CM n-o sa-i iasa, Dar eu as vrea sa-i iasa, ca numai asa se ridica stacheta.
    http://www.youtube.com/watch?v=NPcPTXUh1uA
    Last edited by Tracoromana; 1st March 2011 at 23:52.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  14. #77
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    @Flavia: De ce te-a suparat asa mult faptul ca Stephy l-a indrumat pe Daisuke

    @Ile: Si eu as fi dat like l-a postul tau!

    Fetelor - si Mihai - ati scris cateva romane bune! Cu unele chestii sunt de acord cu altele nu..dar nu mai stau sa zic care si cum..ca scriu si eu un roman..si nu am stofa de scriitor.

    astfel incat Yu-na sa fie ceea ce e astazi....poate cea mai buna patinatoare din istorie.
    sunt de acord cu diamantul dar nu si cu partea asta! bine ca e acel "poate"
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  15. #78
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by whisper View Post
    De ce te-a suparat asa mult faptul ca Stephy l-a indrumat pe Daisuke
    Pentru ca Daisuke parca nu ma era el insusi in perioada aceea. Avea miscarile lui Lambiel si nu i se potrivea de loc, era o struto-camila. Eu vreau ca Dai sa ramana cum il stiu, cu miscarile lui specifice, cu atitudinea lui specifica, cu freza lui specifica.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  16. #79
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Sunt de acord...mai ales in legatura cu freza
    Dar i-a prins bine si indrumarea lui Stephy. Stiu ca si Yags l-a ajutat o data pe Brian si a avut la un moment dat miscarile lui..dar i-a trecut
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  17. #80
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by whisper View Post
    sunt de acord cu diamantul dar nu si cu partea asta! bine ca e acel "poate"
    Intentionat am bagat si acel "poate", ca sa ma protejez
    www.fangymnastics.com

  18. #81
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    am bagat si eu de seama asta
    oricum tin sa recunosc ca e mai buna decat cateva dintre cele care au castigat JO inaintea ei! adica unele au sclipit la JO dar inainte si dupa ce au reusit asa mult!

    LOL! Am reusit sa postez la 00:00
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  19. #82
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Ade, tocmai mi-am amintit ca tre sa-ti trimit o poza cu Uchi. Maine o vei avea Trebuia sa ma tragi de maneca....sorry! (scuzati offtopicul)
    www.fangymnastics.com

  20. #83
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Pai am zis ca esti ocupat..sa nu deranjez

    apai daca mozi fac offtopic...grav!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •