View Poll Results: and the votes goes to

Voters
20. You may not vote on this poll
  • Brian Joubert

    8 40.00%
  • Daisuke Takahashi

    12 60.00%
  • Takahiko Kozuka

    3 15.00%
  • Patrick Chan

    4 20.00%
  • Tomas Verner

    6 30.00%
  • Florent Amodio

    10 50.00%
  • Javier Fernandez

    3 15.00%
  • altul

    3 15.00%
Multiple Choice Poll.
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 83

Thread: Ce patinatori veti sustine la CM de la Tokyo 2011?

  1. #22
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Zi-ne, ca nu mai spunem la nimeni
    Laura, maailman kaunein tyttö

  2. #23
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ioana11 View Post
    Mama, dar ce de fani Chan pe aici.Flavia, iti zic eu,nu stiu exact care au fost cuvintele lui, dar a zis ceva de genul ca nu ii place de Brian, ca singura chestie buna la el e faptul ca executa quadul care e supraevaluat, la un moment dat printr-un interviu intrebat de care sunt dupa el adversarii lui l-a "uitat" pe Brian etc, etc. bine nu m-ar fi enervat asa de tare ce a zis, dar declaratile astea veneau la cateva zile dupa ce brian l-a laudat in sus si in jos zicand ca e un tip super talentat, si ca va fi interesanta competitia, vi fi interesant de urmarit.
    Ca sa fiu si eu la obiect,da recunosc ca asta e unul din motivele pt care nu il plac pe Chan Oricum astept sa vad cum executa si el quaduri la CM si dupa mai vb
    Simona, si pe mine m-ai facut curioasa in legatura cu Yags si Plushy cu toate ca am mai auzit si eu cate ceva
    Last edited by ice_girl; 7th February 2011 at 11:08.
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  3. #24
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    @Flavia: Multumesc..cred totusi ca astept mondialele..poate atunci va gresi mai mult XD
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,046
    Reputatie
    1
    Eu ii sustin pe cei 3 japonezi, mai ales pe Daisuke! Si pe Javier Fernandez, favoritul sentimental Tomas Verner si pe Brian Joubert(si asa am visat aseara ca Brian lua locul 1, Chan 2 si Tomas 3. Si Mao castiga la fete. Poate sunt un fel de mama Omida si visez viitoru'! Mi-ar placea podiumul pe care l-am visat ideal era sa fie Daisuke in locul lui Chan)

  5. #26
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Miruna1990 View Post
    Eu ii sustin pe cei 3 japonezi, mai ales pe Daisuke! Si pe Javier Fernandez, favoritul sentimental Tomas Verner si pe Brian Joubert(si asa am visat aseara ca Brian lua locul 1, Chan 2 si Tomas 3. Si Mao castiga la fete. Poate sunt un fel de mama Omida si visez viitoru'! Mi-ar placea podiumul pe care l-am visat ideal era sa fie Daisuke in locul lui Chan)
    Pai daca asta nu e destin , atunci nu stiu ce e pt ca si eu azi-noapte am visat exact acelasi lucru si podiumul arata exact la fel plus ca am visat ca si Mao lua aurul
    Miruna, eu zic ca asta clar e un semn
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  6. #27
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by blue_ciel View Post
    Pai daca asta nu e destin , atunci nu stiu ce e pt ca si eu azi-noapte am visat exact acelasi lucru si podiumul arata exact la fel plus ca am visat ca si Mao lua aurul
    Miruna, eu zic ca asta clar e un semn
    Mao trebuie sa castige!

  7. #28
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Mao si Brian
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,046
    Reputatie
    1
    Oana, suntem tari! Daca iese asa cum am visat, ne facem ghicitoare, ce mai, ne deschidem afacere
    (alta data, mai demult, am visat ca Chan era in fata blocului meu si facea cvadruple pe asfalt dar cu patinele in picioare. Si culmea, ii ieseau .)

    Si daaaa, Mao trebuie sa castige, de acord cu voi

  9. #30
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    mai tare imi e frica sa nu o dea Daisuke in bara! de cate ori a fost considerat favorit a cam ratat! In 2008 dupa o evolutie foarte buna la 4CC a "reusit" doar un loc 4 la mondiale. Acum ii va fi si mai greu..mai ales ca e acasa la el!


    @Miruna & Oana: Sper sa nu fie chiar asa podiumul ala!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  10. #31
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by whisper View Post
    mai tare imi e frica sa nu o dea Daisuke in bara! de cate ori a fost considerat favorit a cam ratat! In 2008 dupa o evolutie foarte buna la 4CC a "reusit" doar un loc 4 la mondiale. Acum ii va fi si mai greu..mai ales ca e acasa la el!


    @Miruna & Oana: Sper sa nu fie chiar asa podiumul ala!
    Stai linistita ca nu o da in bara, Chan e considerat favorit, nu el. Problema e ca e la el acasa si presiunea va fi intr-adevar mare, mi-e frica sa nu clacheze! Poate castiga Oda sau Kozuka!

  11. #32
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Miruna1990 View Post
    Oana, suntem tari! Daca iese asa cum am visat, ne facem ghicitoare, ce mai, ne deschidem afacere
    (alta data, mai demult, am visat ca Chan era in fata blocului meu si facea cvadruple pe asfalt dar cu patinele in picioare. Si culmea, ii ieseau .)

    Si daaaa, Mao trebuie sa castige, de acord cu voi
    Clat ne deschidem o afacere mai ales ca am facut si o facultate in domeniu.
    Eu am mai avut si inainte vise legate de patinaj: de exemplu am visat ca la CE Brian va realiza new SB la FP, i-am mai vsat si pe Steph, pe Yags si pe...Chan
    Si 100% de acord cu tine: Mao tb sa castige
    Whis si Simona, ca sa nu va suparati pe podium in locul lui Chan poate sa fie Daisuke:
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  12. #33
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Multumim Oana! Acum depinde de el pe ce loc!

    @Simona: De asta imi e teama si mie! poate nu se va intampla...dar...mai bine Kozuka
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  13. #34
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,414
    Reputatie
    1
    Salut tuturor iubitorilor patinajului si va felicit pentru aceasta sectiune a forumului, sunteti extraordinari.

    Acum, din cate am citit, se pare ca ii voi irita pe multi dintre voi cand voi spune ca am votat cu Patrick Chan pentru abilitatile lui fantastice, dintr-o singura bataie a patinei acopera trei sferturi din lungimea patinoarului pe un singur picior, cu schimbari de muchii, intoarceri ale corpului si miscari ale bratelor, fara sa piarda viteza si cursivitate in alunecare. Cred ca el reprezinta etalonul generatiei sale in materie de secvente de pasi, asa cum Yagudin a fost etalonul generatiei lui. Prin comparatie, liniile de pasi ale multora dintre rivali mi se par, scuzati-ma, pur si simplu niste topaieli. Ca sa nu mai vorbesc despre tranzitiile lui Patrick, are intrari cu totul neconventionale in majoritatea elementelor tehnice, iar unele dintre sarituri le executa de nicaieri. Mai apreciez la Patrick faptul ca in mai putin de un an a reusit sa includa saritura cvadrupla si in programul scurt si in cel liber ales. Nu este un adevarat showman sau entertainer si poate nu va fi niciodata, dar imi pot placea patinatori diferiti pentru lucruri diferite.

    Dar ii voi mai tine pumnii si lui Daisuke pentru care am o mica slabiciune de cativa ani. In acest sezon, Daisuke nu a mai fost cel de la Olimpiada sau de la CM 2010, nu a stralucit nici macar la 4CC chiar daca a castigat, dar mi-ar parea rau sa incheie competitia fara o medalie, mai ales in fata propriilor spectatori.

    Mi-as fi dorit sa pot vota si cu un european, asa, pentru echilibru, dar cu cine? Joubert si Verner n-au mai adus de mult nimic nou in acest sport, iar Amodio...inca nu stiu daca-mi place sau nu, mai degraba nu deocamdata.

  14. #35
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Bine ai venit pe forum!

    Pai cred ca trebuia sa apara si un fan/o fana adevarata a lui Patrick(nu ca Simona nu ar fi )...ne bucuram ca esti printre noi!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  15. #36
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Bine ai venit Cromatic!
    Excelent comentariu, ; nu se puteau spune lucrurile mai bine pentru ceea ce cred si eu.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  16. #37
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Bine ai venit Cromatic!
    Mi-a placut mult ceea ce ai scris.
    Te asteptam in continuare!
    www.fangymnastics.com

  17. #38
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,414
    Reputatie
    1
    Multumesc tuturor pentru cuvintele frumoase.

    Whisper, nu cred ca sunt fana Patrick Chan adevarata pentru ca am destule observatii negative cu privire la felul cum se prezinta pe gheata. Abilitatile lui tehnice sunt remarcabile, dar interpretarea programelor lasa de dorit, as vrea sa fie mai expresiv si sa se deschida mai mult catre public. Mai sunt si alte lucruri de criticat, dar o sa scriu despre ele pe parcurs. Prin urmare, as zice ca sunt fana Chan doar pe jumatate. LOL

  18. #39
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Am inteles! E bine si asa! Deci are o fana adevarata: Jumate tu si jumate Simona
    Apropo ne poti spune numele tau real? Al meu e Adelina

    Mie mi-au placut mult programele lui din sezonul 2008/2009..cele de anul trecut au fost mai plictisitoare..iar cele de anul asta. nu le-am vazut. Astept mondialele....o sa stiu atunci daca imi place si daca va merita sa castige - cu toate ca sper si imi doresc din tot sufletul ca altcineva sa ia medalia de aur...Chan poate fi pe podium daca va merita!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  19. #40
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cromatic View Post
    Salut tuturor iubitorilor patinajului si va felicit pentru aceasta sectiune a forumului, sunteti extraordinari.

    Acum, din cate am citit, se pare ca ii voi irita pe multi dintre voi cand voi spune ca am votat cu Patrick Chan pentru abilitatile lui fantastice, dintr-o singura bataie a patinei acopera trei sferturi din lungimea patinoarului pe un singur picior, cu schimbari de muchii, intoarceri ale corpului si miscari ale bratelor, fara sa piarda viteza si cursivitate in alunecare. Cred ca el reprezinta etalonul generatiei sale in materie de secvente de pasi, asa cum Yagudin a fost etalonul generatiei lui. Prin comparatie, liniile de pasi ale multora dintre rivali mi se par, scuzati-ma, pur si simplu niste topaieli. Ca sa nu mai vorbesc despre tranzitiile lui Patrick, are intrari cu totul neconventionale in majoritatea elementelor tehnice, iar unele dintre sarituri le executa de nicaieri. Mai apreciez la Patrick faptul ca in mai putin de un an a reusit sa includa saritura cvadrupla si in programul scurt si in cel liber ales. Nu este un adevarat showman sau entertainer si poate nu va fi niciodata, dar imi pot placea patinatori diferiti pentru lucruri diferite.
    Buna, Cromatic, bine ai venit!!!!! Eu sunt cealalata jumatate de fana a lui Chan , dar motivele pentru care il plac nu sunt aceleasi. De fapt mie secventele lui de pasi nu imi plac chiar deloc, singura lor calitate este ca ii pun in valoare abilitatile, dar din punct de vedere estetic sau ca parte a coregrafiei imi par chiar slabute, tranzitiile la fel.

  20. #41
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Si atunci ce iti place la el..
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  21. #42
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by whisper View Post
    Si atunci ce iti place la el..
    Are ochi frumosi si zambet cuceritor!!!!!

    Nu, imi place si mie cum se misca pe gheata, are un stil personal din punctul asta de vedere desi in principiu mai sunt si alti patinatori cu abilitati formidabile (Kozuka spre exemplu) si imi place ca a avut curaj sa isi ridice nivelul tehnic, si-a luat o antrenoare care sa il ajute in sensul asta iar rezultatele se vad.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •