Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 84 of 84

Thread: Elena Ilinykh & Nikita Katsalapov-litle dancers

  1. #64
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Si pe FSU e ditamai dezbaterea.
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  2. #65
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Ultima bomba in aceasta telenovela ruseasca: se pare ca e Elena e insarcinata dar nimeni nu stie cine e tatal
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  3. #66
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    ca si la Miki.. mai frate..oare cati copii are Morozov..ori noi suntem foarte rele de credem asta!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  4. #67
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ice_girl View Post
    Ultima bomba in aceasta telenovela ruseasca: se pare ca e Elena e insarcinata dar nimeni nu stie cine e tatal
    Parca e prea SF asta.
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  5. #68
    sport legend IleK's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Buzau
    Posts
    849
    Reputatie
    1
    Sarcina si patinajul n-au ce cauta impreuna. Doar daca nu a vrut Elena un avort in direct la Mondiale. Niciun medic intreg la cap n-ar fi lasat-o sa participe la Mondiale.

  6. #69
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Hmm... nu stiu ce sa zic, Ile.
    Ma gandesc ca fiind sportiv de performanta altfel e obisnuit organismul. Imi aduc aminte ca am vazut poze cu Isabel Delobel la antrenament cu sarcina destul de avansata (5 sau 6 luni).

    Off topic: Pt. ca nu am vazut mai nimic din Mondialele astea, ma gandesc serios sa imi "fac rost" de un prenatal, ceva pt. la anul.
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  7. #70
    sport legend IleK's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Buzau
    Posts
    849
    Reputatie
    1
    Parca stiu ca nu mai era competitiva pe vremea aia si daca se antrena plimbandu-se pe gheata pt a se mentine in forma, e altceva, desi tot mi se pare riscant. Dar la ce nivel de pregatire este necesar pentru olimpiada si mondiale, eu nu cred ca Elena poate fi insarcinata. Nu stiu daca are importanta ce conditie fizica ai atata timp cat vomiti jumate din timp si dormi in cealalta jumate. Pe la 7 luni asa cred ca ar avea importanta, ca eu am 0 conditie fizica si tare greu duc kilogramele astea dupa mine.
    Tot sper ca cineva le va baga mintile in cap, ei doi sunt facuti sa patineze impreuna, se completeaza unul pe altul, in ciuda greselilor pe care la fac amandoi. Daca veneau doar din partea unuia, atunci ar fi fost de inteles, dar amandoi gresesc prosteste. Si atunci macar se pot intelege si consola reciproc fara ca vreunul sa adune prea multa frustrare.

  8. #71
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Cred ca Isabelle a concurat din nou in anul urmator dupa ce a nascut. Trebuie sa caut ca nu stiu sigur.
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  9. #72
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lady_k View Post
    Cred ca Isabelle a concurat din nou in anul urmator dupa ce a nascut. Trebuie sa caut ca nu stiu sigur.
    Da, venea cu caruciorul la antrenamente. Era presant sa-si revina in forma buna pentru Vancouver 2010. Ceea ce n-a prea reusit, nu-i usor.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  10. #73
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lady_k View Post
    Si pe FSU e ditamai dezbaterea.
    N-am citit, dar abia astept.
    Oricum eu tin cu Katsalapov. Oricat imi place mie, voua, sau lui Piseev acest cuplu de dans, daca baiatul vrea sa plece din echipa inseamna ca are o problema acolo; ca nu pleaca de bine. Asa cum a facut si Trankov. Elena /Nikita vor avea un viitor numai daca nu mai lucreaza cu Morozov. Sper ca Federatia sa stie asta.

    Iar Morozov este sub orice critica, de un egoism si un oportunism ce n-am vazut. Nu vedeti ca strica tot ce atinge? Pe toti sportivii cu care a lucrat si cu care a avut susces, i-a luat avand deja un nume si apoi i-a parasit cand nu i-au mai fost de mare folos. Si majoritatea au decazut rapid: Miki, Alena, chiar si Daisuke. Amodio nu se mai regaseste si acum cuplul Elena/Nikita...
    Relatia lui cu patinatoarele e clara:
    https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?
    q=tbn:ANd9GcTgo6A4ZTdpio6eQ6_Ac6GQaQ3Z_mmiqdcSL8oJ M4wnvN6mv4Ru
    http://figureskatingconfessions.tumb...st/78591554653
    Dar ma supara poza asta in care se pare ca mama Elenei este oarecum alaturi:
    Last edited by Tracoromana; 5th April 2014 at 16:51.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  11. #74
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Last edited by Tracoromana; 5th April 2014 at 17:20.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  12. #75
    sport legend florik2000's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    791
    Reputatie
    1
    E oficial....S-au despartit!

  13. #76
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by florik2000 View Post
    E oficial....S-au despartit!
    Am deschis un thread cu noile schimbari la Discutii generale.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  14. #77
    sport legend IleK's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Buzau
    Posts
    849
    Reputatie
    1
    Este pentru prima data cand vad dovezi clare ale relatie dintre cei doi si imi vine sa vomit. Are Morozov o fata de pervers si Elena e asa naiva. Eu am zis ca poate totusi o fi doar un zvon sau o fi fost ceva care nu mai exista in prezent dar sunt poze din sezonul olimpic. Acum ce sa inteleg? S-au despartit? Daca Elena a zis ca despartirea de Nikita a fost intiativa lui si nu a ei... nu inteleg. E tot cu Morozov dar Morozov nu vrea sa o mai antreneze? Om mai perfid decat asta nici ca am vazut. In mai putin de o luna o sa ii suceasca mintile si Viktoriei.

  15. #78
    sport legend
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,046
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IleK View Post
    Este pentru prima data cand vad dovezi clare ale relatie dintre cei doi si imi vine sa vomit. Are Morozov o fata de pervers si Elena e asa naiva. Eu am zis ca poate totusi o fi doar un zvon sau o fi fost ceva care nu mai exista in prezent dar sunt poze din sezonul olimpic. Acum ce sa inteleg? S-au despartit? Daca Elena a zis ca despartirea de Nikita a fost intiativa lui si nu a ei... nu inteleg. E tot cu Morozov dar Morozov nu vrea sa o mai antreneze? Om mai perfid decat asta nici ca am vazut. In mai putin de o luna o sa ii suceasca mintile si Viktoriei.
    Elena si Morozov s-au despartit de cateva luni (e evident daca urmarim limbajul corporal dintre ei doi de la K&C din ultima vreme). Nu reusesc insa sa inteleg cum de la spalat pe Nikita pe creier in halul asta, modul in care s-a imbarligat povestea asta e cumplit!
    Nu numai ca se despart I/K, de departe cel mai carismatic si promitator cuplu rusesc de ani de zile, dar se despart si S/Z...biata Elena, mie imi pare rau de ea, a luat niste decizii proaste cand era numai o copila si acum domnul s-a saturat de ea si se debaraseaza de ea ca de un pantof vechi. Iar Nikita probabil ii plateste polite mai vechi (doar Elena l-a lasat pe Nikita pt Morozov ).
    Orice s-ar intampla, eu ii doresc EI sa reuseasca in cariera, pt ca modul in care amandoi (andrenorul si partenerul) s-au purtat cu ea in toata afacerea asta, pe la spatele ei, m-a enervat cumplit.
    O ultima speranta, un 0,01% ramane, am citit ca maine reprezentanti ai federatiei, plus antrenori consacrati (printre care Tarasova si cu asta am spus tot) se intalnesc cu cei doi (Elena si Nikita) sa vada daca se mai poate remedia ceva. Si Morozov nu va fi, este plecat in SUA (omul asta este dracul in persoana)

  16. #79
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    E o poveste trista. Ce pot sa zic...Si mai ales pozele de mai sus imi lasa un gust amar
    Zbor pana la stele.

  17. #80
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Mda, cica Morozov s-ar intoarce in SUA sa antreneze acolo. Sa se tot duca!

    Ce sa se mai faca daca s-au stabilit deja noile parteneriate? Nu sunt definitve sau cum?!
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  18. #81
    sport legend
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,046
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lady_k View Post
    Mda, cica Morozov s-ar intoarce in SUA sa antreneze acolo. Sa se tot duca!

    Ce sa se mai faca daca s-au stabilit deja noile parteneriate? Nu sunt definitve sau cum?!
    Nu sunt oficiale - federatia nu a fost anuntata in niciun fel de noile aranjamente. SI avand i nvedere sponzorizarea pe care o primesc de la federatie, ar fi bine sa se ajunga la un consens. Din interviuri, Elena a spus ca Nikita trebuie sa explice decizia federatiei. Daca federatia nu ii sustine, de unde isi vor permite Nikita si Viktoria viata si antrenamentul in SUA?
    Probabil le vor oferi luna, cerul si stelele sa ramana impreuna...il detest pe omul asta ca i-a distrus cariera Elenei intr-un mod abject.

  19. #82
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Oh! Acum citesc! Ce pacat! Aveau mari sanse ca peste 4 ani sa ia aurul olimpic! Ce se baga Morozov peste tot nu stiu! Cred ca tot din cauza lui nioci federatia japoneza nu a prea placut-o pe Miki!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  20. #83
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by florik2000 View Post
    E oficial....S-au despartit!
    Ce pacat , tot speram ca pana la urma vor ramane impreuna, erau tineri, frumosi, talentati, aveau toate sansele sa domine proba de dans in urmatorii ani in plus aveau acea sclipire pe care doar campionii o au, sclipire pe care sper sa le-o transmita si viitorilor lor parteneri....
    Oricum va fi ciudat sa o vad pe Elena patinand cu Ruslan iar pe Nikita pe Victoria, dar e ceva ce nu inteleg din toata ecuatia asta: cum de Nikita a ales sa continue cu Morozov si nu Elena? E cumva o razbunare impotriva Elenei prin care ii plateste polite mai vechi sau Morozov are asa o mare influenta asupra lui? Daca e a doua varianta stiu ca Morozov e un maestru in arta mani****rii si a convingerii dar nici Nikita nu mai e un copil si ar tb sa puna pe primul plan interesele legate de cariera nu cele personale, pana la urma si el si Elena sunt doi profesionisti iar pe gheata ar fi tb sa uite de toate disensiunile si toate neintelegerile si sa se concentreze pe patinaj. Si eu ii doresc ei din tot sufletul sa reuseasca in cariera si sa aiba succes cu noul partener! Iar legat de Nikita sunt sigura ca nu peste f mult timp va regreta alegerea facuta iar in curand va aparea un nou cuplu in peisajul patinajului rusesc: N. Morozov/victoria S.

    Off-topic: Isabelle Delobel a nascut in luna octombrie iar in februarie a participat la JO de la Vancouver
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  21. #84
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ice_girl View Post
    iar in curand va aparea un nou cuplu in peisajul patinajului rusesc: N. Morozov/victoria S.
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •