Results 1 to 12 of 12

Thread: Campionatele Mondiale de Natatie (Barcelona 2003)

  1. #1
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1

    Campionatele Mondiale de Natatie (Barcelona 2003)

    Sunt in plina desfasurare de 1 saptamana si voi nimic. Probabil nu va plac sariturile si inotul sincron....dar azi au inceput probele de inot...in bazin olimpic..de 50 m.

    Si ne-am si ales cu o medalie surprinzatoare....bronz la 400 m free....prin Dragos Coman. O cursa exceptionala realizata de sportivul nostru care a fost intrecut doar de australienii Thorpe si Hackett.

    Extraordinara si stafeta de 4 X 100 liber a Rusiei...cu veteranul Popov pe ultimul schimb. I-au batut pe americani....iar Franta a suflat bronzul Australiei pentru doar o sutime de secunda.

    In schimb USA au castigat finala feminina de 4 X 100....si cand sa le cante si lor imnul....nu l-au mai gasit....asa ca fetele si-au cantat singure.

    Pe duminica viitoare avem inot de cea mai mare clasa...zi de zi ! Sa va uitati !
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  2. #2
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    L-am vazut si eu pe Coman cat de bucuros era pe podium, nici lui nu-i venea sa creada ca e primul roman din istorie medaliat la Campionatele Mondiale... Bravo lui!
    Beatrice Caslaru s-a calificat in finala la 200 m mixt... Eu zic ca poate lua un bronz daca inoata la nivelul ei maxim...

  3. #3
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    www.bcn03.org la aceasta adresa gasiti lucruri fantastice despre competitiile de innot cu amanunte si descrieri nemaipomenite ale curselor .Toti timpii , grafice , timpi intermediari .Un paradis de statistica !!!Si BRAVO lui Coman! Dorin

  4. #4
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    mi se pare penibil siteul mondialelor de natatie. tre' sa downlodezi pe hard fisiere pdf ca sa afli rezultatele unei curse..sau oricare alt resultat.
    nu stiu ce iti place la acest site , Dorine.
    e foarte prost conceput.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  5. #5
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Partea de informatie !!!!Cind sa faca cu grafica moderna daca trebuie sa update imediat .Eu sint multumit !Si sint informatii care nu le-am mai vazut inainte. Dorin

  6. #6
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    pai nu imi trebuie grafica moderna....ma multumesc cu mod text fara alte "briz-brizuri"....dar mi se pare inacceptabil sa iti downledezi pe hard fisiere...ca sa afli informatii. eu nici nu am Acrobad Reader care deschide pdf-uri.....si nici n-am de gand sa-l instalez.

    siteul NBA sau oricare alt site care transmite in direct....cum poa' sa faca ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  7. #7
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Or fi americani ...Iar eu am programele asa ca nu am ce sa download.Si se deschide rapid de tot .Aici avem si broadband... Dorin

  8. #8
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    si la mine se deschid rapid..dar ma oftica ideea. :x
    eh..dar sa trecem peste aceste inconveniente. in circa 20 de minute ma voi transpune prin intermediul Eurosportului la bazinul din capitala Cataluniei pentru a doua zi de inot. poate mai luam si noi o medalie , ceva....prin fata de la mixt.

    Hai Romania !
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  9. #9
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Totul e bine cind se termina cu bine ! Ce confict am mai avut!Succes la natatie !! In curind incep si suedezele sa ia medalii... Dorin

  10. #10
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Deocamdata nici o fata n-a luat vreo medalie...
    Sperantele romanilor stau tot in baieti, Dragos Coman si Razva Florea fiind calificati in finale! Hai baieti, macar inca un bronz!

  11. #11
    Gymnastics Fan Mihaela's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Romania
    Posts
    521
    Reputatie
    1
    In ultima zi am luat o medalie de bronz si la feminin prin Beatrice Casalaru la 400 metri mixt

  12. #12
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    To All ,
    Resultate la natatie puteti monitoriza la www.omegatiming.com si www.swiminfo.com si la www.fina.org

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •