Page 2 of 20 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 404

Thread: Jiul Petrosani

  1. #22
    junior totmarius's Avatar
    Join Date
    Feb 2003
    Location
    Madrid
    Posts
    117
    Reputatie
    1

    pentru valy2345

    Mai baitu am vazut multi care mai ziceau cate ceva de Jiul dar pe tine te roade rau cred ca vreao fata din Petrosani ti-a tras teapa, sau ceva de genul ca prea te f..e grijea de noi mai lasane in pace si vezi de vagoanele tale ca returul asata umbla cam fara calatori...

  2. #23
    junior totmarius's Avatar
    Join Date
    Feb 2003
    Location
    Madrid
    Posts
    117
    Reputatie
    1
    a cred ca tu din nou nu o sa ai altceva de facut decat sa imi citesti greselile continua asa

  3. #24
    junior WishMaster's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    105
    Reputatie
    1
    Din nou preasfintia sa iehovistă, Ioan Ovidiu Sabău, din generatia de aur a blaturilor dinamoviste, se ia de Jiul.
    Domnia sa (??) vrea, nici mai mult, nici mai putin decât să intervină PNA-ul că, vezi Doamne, Jiul ar fi motivat pe ACU Arad să-i bată pe găzari.
    Si care-i problema? Încă nu a legiferat nimeni nimic în acest sens, că nu ai voie să premiezi la “indirecte”. Cum e cu zecile de mii de euro luate de Gaz Metan Medias anul trecut de la CFR Cluj? Sau atunci, Sabău nu mâncă usturoi, nici gura nu-i miroase?....
    "In mina, 'Dumnezeu cu noi!'/ Afara - grija si nevoi.../ Deasupra noastra n-avem cer,/ C-asa e viata de miner./ Cand plini de praf, cu pasi truditi/ Iesim din mina obositi,/ Ne doare ca-n lumina sa/ Pamantul tine-o lume rea ..."

  4. #25
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by totmarius
    Mai baitu am vazut multi care mai ziceau cate ceva de Jiul dar pe tine te roade rau cred ca vreao fata din Petrosani ti-a tras teapa, sau ceva de genul ca prea te f..e grijea de noi mai lasane in pace si vezi de vagoanele tale ca returul asata umbla cam fara calatori...
    Nu mi-a tras teapa nici o minerita de pe la voi. DAR nu pot sa va sufar. Am vazut cat a trebuit sa luptam cu voi anul trecut si ce greu este sa fiti invinsi. Pt simplul motiv ca, in vreme ce noi jucam pe teren, voi cumparati la greu, inclusiv de la caprele din campia turzii in penultima etapa. Pai ma, la meciul ala cand s-a zis la statie ca CFR conduce la Satu-Mare, aparatorii lui isct de dadeau la o parte din fata voastra sa dati gol. Si mai aveti tupeu sa vorbiti? Daca ar fi sa luam toate articolele din ziare care vorbesc de blaturi si aranjamente voi ati fi cel mai pomenit nume dupa bistrita.
    Voi, ca suporteri va simtiti bine sa sustineti cea mai blatista echipa a seriei?

  5. #26
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Jiul Petrosani-FC Bihor 1-2...tare urata treaba...

  6. #27
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by WishMaster
    Din nou preasfintia sa iehovistă, Ioan Ovidiu Sabău, din generatia de aur a blaturilor dinamoviste, se ia de Jiul.
    Domnia sa (??) vrea, nici mai mult, nici mai putin decât să intervină PNA-ul că, vezi Doamne, Jiul ar fi motivat pe ACU Arad să-i bată pe găzari.
    Si care-i problema? Încă nu a legiferat nimeni nimic în acest sens, că nu ai voie să premiezi la “indirecte”. Cum e cu zecile de mii de euro luate de Gaz Metan Medias anul trecut de la CFR Cluj? Sau atunci, Sabău nu mâncă usturoi, nici gura nu-i miroase?....

    Amigo, lasa-l tu in pace pe Sabau, unul dintre cei mai integrii oameni din fotbalul nostru. Nu exista comparatie intre el si oamenii vostrii. Daca Jiul promoveaza va fi una dintre cele mai murdare promovari din ultimi ani.

  7. #28
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Nu promoveaza Dark, nu-ti fa griji. Pur si simplu se dovedeste ca din seria B3 se promoveaza jucand pe teren si nu in culise=> jiul petrosani nu are sanse.

  8. #29
    sport legend metallic_rain's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Dupe blocuri
    Posts
    482
    Reputatie
    1
    Slugile si sclavii Stelei sunt franarii din Cluj. Forza Jiul Forza U Cluj!!!

  9. #30
    sport legend metallic_rain's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Dupe blocuri
    Posts
    482
    Reputatie
    1

    sclavii stelei

    Copiii de la CFR Cluj mai nou slugile Stelei si pe care ii doare in fund si in gura de organul nostru genital am sa le dau o lectura sa vada cum au promovat ei anul trecut fara ajutorul lui Iehova Sabau . www.matinal.comtrust.ro. Aceasta pagina reprezinta cotidianul local din Petrosani. Cautati in arhiva ziarul de miercuri 11 mai si pe prima pagina un titlu cat casa de mare.. " Vinde Jiul promovarea?" Acolo scrie marunte date si despre "promovarea curata" a cfr-ului. Sincer nu imi place sa fim catalogati vanzatori, dar poate cu ocazia asta cei din Gruia se vor linistii... Macar ei!
    Dupa lectura soc, mai ai curaj sa spui ca e poveste minereasca Vali2345? Intreaba-l pe Arpi si cum dracu il mai cheama si iti va povesti el ca stie mai bine ca noi

  10. #31
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Daca o fitzuica de petrosani pretinde asta nu e musai sa o creada toata lumea. 1 milion de dolari? Pai da-o ma dracului cu banii aia faceam niste transferuri bomba in iarna si promovam la 10 puncte distanta de voi. Si tot din cauza ca treaba era aranjata ai vostri s-au pregatit cu zeci de mii de baloane si alte cele pe cand ai nostri saracii erau atat de surprinsi incat nici macar nu stiau ce sa zica la finalul meciului. Asa vraja mai rar. Pai mah, s-a aflat ca jucatorii Gazului au luat o tona de bani ca sa joace pe bune meciul cu voi. Daca promovarea era vanduta ce rost avea sa mai dea Arpi si o tona de bani la Gaz Metan? ABERATII mai mari decat astea rar am gasit scrise pe acest forum.
    HAI CFR!!! MANDRU CA SUNT CFR-ist!!!

  11. #32
    Sport Legend andrei_cj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,808
    Reputatie
    1
    Nu se mai tine cont de nimic, ultimul meci al minerilor din Petrosani, 5-0 la Ineu, ridicand numeroase semne de intrebare, fiind destule voci care acuza blatul.

    Se vorbeste de 20.000 de euro dati celor de la Tricotaje, dar evident ca nu sunt probe, desi s-a vazut clar ce s-a intamplat pe teren.

    Tabloul unui meci cu final asteptat a fost intregit de gestul arbitrului Anton Helesteanu, care a prelungit nejustificat intalnirea cu 15 minute (probabil, in semn de protest fata de mascarada din teren), dar si de spectacolul, gratuit, oferit de bodyguarzii lui Alin Simota, patronul Jiului.

    Nemultumiti ca un localnic il injura pe Simota, cei doi bodyguarzi ai acestuia l-au luat la bataie pe spectator, fiind nevoie de interventia politiei pentru a-i opri pe batausi din actiune.

    "Eu nu am nevoie de bodyguarzi si nu-i cunosc pe aceia care l-au batut pe suporter", s-a justificat Simota, la final. Daca in Seria I FC Vaslui este virtual promovata, in B2, Pandurii Tg. Jiu (locul 1), CS Otopeni (2) si FC Sibiu (3) se lupta pana la capat, un singur punct despartindu-i pe sibieni de primele doua clasate.



    P.S. Sunteti JENANTI!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Daca, carele cumva intrati in A (Doamne Fereste) JUR ca o sa va INJUR LA MECIURILE DIRECTE 90 de minute!!!!
    Fie sa renasca numai cel ce har
    Are de-a renaste curatit prin jar,
    Din cenusa-i proprie si din propriul scrum,
    CFR renaste pururi si acum.

  12. #33
    Sport Legend andrei_cj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,808
    Reputatie
    1
    Nu se mai tine cont de nimic, ultimul meci al minerilor din Petrosani, 5-0 la Ineu, ridicand numeroase semne de intrebare, fiind destule voci care acuza blatul.

    Se vorbeste de 20.000 de euro dati celor de la Tricotaje, dar evident ca nu sunt probe, desi s-a vazut clar ce s-a intamplat pe teren.

    Tabloul unui meci cu final asteptat a fost intregit de gestul arbitrului Anton Helesteanu, care a prelungit nejustificat intalnirea cu 15 minute (probabil, in semn de protest fata de mascarada din teren), dar si de spectacolul, gratuit, oferit de bodyguarzii lui Alin Simota, patronul Jiului.

    Nemultumiti ca un localnic il injura pe Simota, cei doi bodyguarzi ai acestuia l-au luat la bataie pe spectator, fiind nevoie de interventia politiei pentru a-i opri pe batausi din actiune.

    "Eu nu am nevoie de bodyguarzi si nu-i cunosc pe aceia care l-au batut pe suporter", s-a justificat Simota, la final. Daca in Seria I FC Vaslui este virtual promovata, in B2, Pandurii Tg. Jiu (locul 1), CS Otopeni (2) si FC Sibiu (3) se lupta pana la capat, un singur punct despartindu-i pe sibieni de primele doua clasate.
    Fie sa renasca numai cel ce har
    Are de-a renaste curatit prin jar,
    Din cenusa-i proprie si din propriul scrum,
    CFR renaste pururi si acum.

  13. #34
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by andrei_cj
    P.S. Sunteti JENANTI!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Daca, carele cumva intrati in A (Doamne Fereste) JUR ca o sa va INJUR LA MECIURILE DIRECTE 90 de minute!!!!
    Jenant esti tu mai!
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  14. #35
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Ma daca intra Jiul in A o sa va desfiintam galeria la meciul direct. Prietenii stiu de ce

  15. #36
    sport legend metallic_rain's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Dupe blocuri
    Posts
    482
    Reputatie
    1
    Noi Jiulistii om fi blatisti dar nu slugarim umili echipele din Bucuresti asa cum ati facut-o voi precum niste sclavi in meciul direct cu Steaua. Pentru a face niste acuze ar trebui sa fiti verticali si corecti. Dar la voi se aplica legea efectului de turma cu paiul din ochiul vecinului.
    P.S. Poate vreodata va veti obisnui si voi cu idea cat de " curata" a fost promovarea de anul trecut. Arpi stie cel mai bine.

  16. #37
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Jiulist: 1 la mana Axaphat tine cu celalalta echipa a Clujului, si 2 la mana termina cu atacurile astea nefondate la adresa noastra. SUNTETI CAMPIONII BLATURILOR!!!

  17. #38
    sport legend metallic_rain's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Dupe blocuri
    Posts
    482
    Reputatie
    1
    Bai fratilor, stateam si ma uitam pe acilea pe forum la indivizii care nu prea au loc de noi si ne lasa tot felul de mesaje ca suntem , si ca facem. Om fi! Dar hai sa ne uitam si noi jiulistii pe forumurile lor sa vedem daca noi ii jignim cu ceva. Raspunsul este ca nu ne bagam in patratica lor. Nu stiu de ce se baga ei in patratica noastra si arunca cu mizerii dupa noi. Se spune ca atunci cand esti barfit pe dusmanii ii roade invidia si ca ai valoare. Nu e cazul de dusmanii aici pentru ca si noi ca si altii suntem simplii suporteri. Se spune ca suntem campionii blaturilor si ca in tara asta nimeni nu ne intrece. Nu mai departe hai sa aruncam o privire in susul clasamentului din A. Declaratii a lui Porcea si Berbecali, care nu se mai sfiesc de nimeni si nimic. Arunca cu sute de mii de dolari ( murdari probabil precum fotbalul nostru), si nu le are nimeni treaba. Cei mai blatisti ramanem tot noi Jiulistii... ma rog. Saptamana ce vine se va juca Steaua - Poli Timisoara. Toti vorbesc de meciul asta ca e meciul meciurilor si se invoca corectitudinea..... Fratilor in caz care nu stiati Dinamo joaca la Pitesti cu echipa din localitate. Dar nu se aude nimic despre aces meci. defapt ce sa se auda daca militianul ala de Netoiu este seful pitestenilor din umbra?
    Cei mai acuzati suntm tot noi ca am batut la Ineu cu 5-0
    Am batut! Dar cu o spatamana inainte de meciul de la Medias nu se pomeneste nimic precum ca jucatorii satmareni (Balau, Csick, si Suciu)au facut excursie acolo sa ia si ei niste gologani si sa ii ierte cei de la RomGaz de o datorie neplatita la Gaz. Lucru sesizat si de comentatorul radio prezent la aceea partida. Noi cei de la Jiul nu am facut galagie pe tema asta, ci ne-am adaptat sistemului. Nu noi facem cartile copii, noi pur si simplu le taiem! ATAT!
    O sa mai povestim sambata cu ce rautate va juca Satu Mare la Petrosanai chiar daca Simota are afaceri la Satu Mare la UNIO impreunca cu persoane importante din CA de la Olimpia..
    In incheiere vreau sa rog pe cei de la CFR Cluj sa mearga sambata dimineata la meciul Universitatea Cluj - Gaz Metan Medias, sa vedeti cu cochii vostrii testul de corectitudine a celor din Medias, condus de un clujean care zice el ca e cu frica de Iehova. Si mai discutam atunci. Dar pana atunci, numai de bine!

  18. #39
    UltraDUR panDUR's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Craiova, Tg Jiu
    Posts
    217
    Reputatie
    1
    Jiule nu te lasa intimidata de toate presiunile pe care incearca sa le creeze unii rau-voitori; lupta si vei promova. Sa dea Dumnezeu ca la anu se ne intalnim pe "podul de flori" de peste defilul Jiului.
    Un gand bun si calde salutari de peste Carpati de la fratii vostri, DURII Targu Jiu.
    Hai Pandurii
    Hai Jiul
    În oraşul Tîrgu Jiu/O echipa mare ştiu/Ea Pandurii se numeşte/Multă lume o iubeşte
    Niciodată nu-i târziu/ Hai Pandurii Targu-Jiu/ DURII suntem noi/ Nu ne e teama de voi.

  19. #40
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Jiulistul27
    In incheiere vreau sa rog pe cei de la CFR Cluj sa mearga sambata dimineata la meciul Universitatea Cluj - Gaz Metan Medias
    Tu crezi ca aia is masochisti sau ce?

  20. #41
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Sambata dimineata avem meci amical: CFR-Gloria, ora 10.30. Il prefer la orice ora in dauna unui meci mediocru de Beee!

  21. #42
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Simota asta calca pe urmele lui Fecali von Pipera .
    M-ai si inte ca oameni aia nu erau ai lui , penibil
    Jiji macar nu a ascuns ca a pus maimutele pe suporteri.
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •