Page 2 of 59 FirstFirst 12341252 ... LastLast
Results 22 to 42 of 1234

Thread: Cel mai tare stadion din tara

  1. #22
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Din Moina nu se mai face nimic, ca il demoleaza. Si-au dat seama ca e mai ieftin sa faca altul decat sa il repare. E pe bune, nu glumesc.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  2. #23
    sport legend SilverZeus's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Turda, Cluj-Napoca
    Posts
    1,513
    Reputatie
    1
    ....da am auzit si eu ceva.....sper in sfarsit, nu de alta da orasul asta chiar merita.....sper sa construiasca cat de mult sa ne cazeze si pe noi studentii medicinisti intr-o cladire cat de cat acceptabila....nu intr-o cazarma militara....pe un stadion ca lumea, ar fii o buna solutie, nu?
    [U][B]
    You watch some teams these days and you wonder if they just met on the playground and decided to choose up sides.[/B][/U]Dennis Rodman

  3. #24
    junior
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Timisoara BANAT(departe de romania)
    Posts
    51
    Reputatie
    1
    Cred ca Rapidul chiar daca sint din Timisoara

  4. #25
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Last edited by fia; 12th March 2005 at 13:37. Reason: Poza prea mare
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  5. #26
    Schumy fan ADY19's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Iasi
    Posts
    418
    Reputatie
    1
    Daca Ghencea ar avea gazonul din Giulesti ar cel mai tare din Romania fara discutie, desi am inteles ca si suprafata de joc de acolo are unele probleme. Oricum ...aducem Giulestiul in Ghencea si suntem cei mai tari
    24 feb 2005 ziua in care STEAUA a stralucit din nou deasupra Europei

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    nu aducem nimic
    Nu vad care e problema cu gazonul ... noi castigam altii latra

  7. #28
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Din punct de vedere al infrastructurii, Ghencea, iar din punct de vedere al gazonului Giulestiul. Oricum s-a facut treaba buna si pe Giulesti. Arata destul de bine.
    Semper Fidelis

  8. #29
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    dpdv al greutatii metalelor folosite Cotroceniul
    dpdv al penibilitatii formei folosite Dinamo
    dpdv al vestiarelor Timisoara
    dpdv al tribunei oficiale Giulestiul
    dpdv al gardurilor imprejmuitoare Iasiul
    dpdv al tabelei de marcaj Sportul
    dpdv al parcarilor Pitestiul
    dpdv al frumusetii Alba Iulia
    dpdv al afluentei de public mai ales acum in martie Brasovul
    dpdv ...

    parca era vorba de Stadion ca un intreg ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  9. #30
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1
    Cel mai tare Stadion ar putea fi cel din Cluj dupa darimarea stadionului Municipal (fostul Ion Moina.. ) daca "se tine" oamenii de treaba. Odata si odata tot trebe inceput mai ales ca stadionul nu are documentatia facuta si reparatia nu mai este rentabila.

    CFR-ul are nevoie de un stadion modern pt, Cupele Europene...right?

    Ar putea fi chemat Stadionul "Parcul Tineretului" si sa aiba o capacitate de 45.000 locuri.(astfel si nationala ar putea juca meciuri oficiale si stadionul ar putea fi inscris in circuitul UEFA)...nume ca Ion Moina si dinastea mai dalen' colo.

  10. #31
    sport legend SilverZeus's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Turda, Cluj-Napoca
    Posts
    1,513
    Reputatie
    1
    ...mah Tzeferu-ule ....da vad ca-ti place sa visezi si mai ales ai o imaginatie f bogata.....oricum tot ce ai zis tu acolo as vrea sa se intample, dar ..... vb aia: "Traim in Romania si alsta ne ocupa tot timpul"...nu cred ca mai avem vreme de facut stadioane.....
    [U][B]
    You watch some teams these days and you wonder if they just met on the playground and decided to choose up sides.[/B][/U]Dennis Rodman

  11. #32
    sport legend SilverZeus's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Turda, Cluj-Napoca
    Posts
    1,513
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    ....ce-ti place tie imbinarea aia de culori, nu?.....rosu-albastru-verde(sper ca verdele ala sa se transforme curand intr-un verde ca al unei mese de biliard)....da', tre' sa recunosc: arata superb
    [U][B]
    You watch some teams these days and you wonder if they just met on the playground and decided to choose up sides.[/B][/U]Dennis Rodman

  12. #33
    junior WishMaster's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    105
    Reputatie
    1
    Orice ati spune Jiul are singurul stadion din tara cu ambele tribune acoperite....
    "In mina, 'Dumnezeu cu noi!'/ Afara - grija si nevoi.../ Deasupra noastra n-avem cer,/ C-asa e viata de miner./ Cand plini de praf, cu pasi truditi/ Iesim din mina obositi,/ Ne doare ca-n lumina sa/ Pamantul tine-o lume rea ..."

  13. #34
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    sint doar 4 stadioane mari in Romania: Lia Manoliu si steaua in Bucuresti,Ion Oblemenco in Craiova si Dan Paltinisanu in Timisoara.
    Ghencea iese din discutie datorita gazonului, probabil cel mai prost gazon din tara in divizia A, deci varinata Ghencea nu este o solutie.

    Craiova are aeroport international nu si suficiente curse de linie dar are utilitatile si buna stare, parcare, masa presei, vestiare si scaune .Timisoara inca nu le are intr-o stare acceptabila dar le poate face fara eforturi financiare deosebite.
    Sint ceva probleme si la Lia manoiu.Probabil, cel mai pregatit stadion pentru a gazdui meciuri internationale este la aceasta ora "Ion Oblemenco" din Craiova,daca este sa fim sinceri si sa trecem dincolo de partizanetele de echipa.
    Daca Romania ar gazdui un turneu final, n-ar putea pune la dispozitie decat 3 stadioane ,cate unul in Bucuresti, Timisoara si Craiova. Ar putea in anumite conditii sa intre in calcule si un al patrulea, cel din Ghencea dar aici sint multe de facut, nu e vorba numai de gazon dar si de multe scaune, sint mai multe de facut la Steaua. O solutie la meciurile stelei in cupele europene ar fi fost Lia Manoliu.La anul este foarte probabil ca UEFA sa nu-i mai permita stelei disputarea meciurilor de pe teren propriu pe o arena improprie.
    IN afara a maxim , 4 stadioane, Romania nu poate oferi nimic si este imposibil sa stranga cineva bani sa construiasca din temelii un stadion ca in tarile veste-europene.Romania nu este pregatita sa gazduiasca o intrecere continetala cu doar trei stadioane plus o arena fara gazon.Astea sint dezinformari electorale si gaselinite marca Mircea Sandu. Nu avem cu mult mai multe sanse sa gazduim un turneu final decat are Namibia,Mongolia sau Burundi,spre exemplu.
    Cei care au introdus Steaua intre arene nu stiu despre ce vorbesc.

  14. #35
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    COTROCENIUL e cel mai cochet stadion din tara !Pacat ca e cam mic!

  15. #36
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    E mic.... dar pe cine sa bagi in el???
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  16. #37
    UltraDUR panDUR's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Craiova, Tg Jiu
    Posts
    217
    Reputatie
    1
    Ion Oblemenco

  17. #38
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Ion Oblemenco ???
    Poate pentru spectatori, ca altceva nu!!!

    PS: nu am stiut pe ce thread sa bag asa ca am pus aici: ati vazut ce sala de forta si-au tras aia de la Poli???
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  18. #39
    va spune: radcom's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    IASI
    Posts
    745
    Reputatie
    1
    Din septembrie, stadionul Ghencea nu va avea rival in tzara!
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][FONT="Arial Black"]Daca viata iti intoarce spatele, nu ezita, arde-i un shut in fund !!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  19. #40
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1
    Se zvoneste ca se va construi un stadion de 40.000 de locuri in Cluj. Daca e adevarat asta nu va avea rival in tara.

    http://sport.rol.ro/stiri/2005/03/179656.htm
    http://www.totalsport.ro/cuprins/scu...php?storyid=68

    Noul stadion din Cluj va fi construit in cartierul Gheorgheni (Romania Libera Miercuri 30 Martie 2005)

    Noul stadion din Cluj-Napoca va fi construit in cartierul Gheorgheni si nu pe locul arenei "Ion Moina", a declarat presedintele Consiliului Judetean, Marius Nicoara, care considera ca astfel costurile se vor diminua simtitor, informeaza cotidianul "Ziarul clujeanului".
    La inceputul lunii martie, Marius Nicoara anuntase ca s-a hotarat demolarea stadionului "Ion Moina", pe vechiul amplasament urmand a fi construita o arena la standarde UEFA si FIFA.
    Aceasta lucrare ar fi costat peste 400 de miliarde de lei, iar lucrarile ar fi trebuit sa inceapa in cel mult sase luni. Nicoara s-a razgandit insa, sustinand ca o arena cu totul noua ar fi mult mai ieftina. Astfel, el nu mai sustine ideea demolarii, care ar fi afectat si pista de atletism, una dintre cele mai moderne din tara, ci o sustine pe cea a construirii unui stadion din temelii.

    http://www3.ziare.ro/articol.php/1110441999
    http://www.monitorulcj.ro/corp.php?CID=8&AID=1597
    Last edited by TZEFERU; 2nd April 2005 at 09:36.

  20. #41
    manager
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    313
    Reputatie
    1
    Daca cei din Cluj se vor tine de cuvant,ar fii fffff bine.Cat despre Dan Paltinisanu,lucrarile au inceput de mult,vestiarele sunt gata,sala de forta e gata,iar pana in vara vor fii scaune peste tot!!Va arata suepr!!!!E vorba ca meciu Romania -Cehia sa se joace aici!! N-ar fii rau!!!!!!!!!!!

  21. #42
    va spune: radcom's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    IASI
    Posts
    745
    Reputatie
    1

    Cool

    [QUOTE=TZEFERU]Se zvoneste ca se va construi un stadion de 40.000 de locuri in Cluj. Daca e adevarat asta nu va avea rival in tara.


    S-o vedem shi pe asta!Ar fi super.
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][FONT="Arial Black"]Daca viata iti intoarce spatele, nu ezita, arde-i un shut in fund !!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •